Clubul Snagov

Moderator: cezar

bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Pontonul a fost reparat ca la carte asa cum ne-am propus. Multumesc celor care au fost prezenti astazi, ati fost la inaltime si ne-am putut tine de cuvant. Valibu, Tony, David, Vali Paun si Emil.
Avem si cateva poze. Imediat ce recuperez cablul de descarcare o sa le postez cumva.

In rest ziua pentru mine a inceput cu un plonjon in apa inghetata. Datorita colegilor care mi-au imprumutat din hainele lor am reusit sa continui ziua si partida de pescuit. Vointa, nebunia si cuvantul dat au fost ale mele.
Slabuta miscarea pe lac astazi. Apa s-a limpezit destul de bine. Cateva marlite capturate si atat.
Bogdan Enescu
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Se pare ca iarasi sunt probleme cu barcile din cauza paznicilor. Mai sunt disponibile doua barci din trei. Si lacatul este schimbat de catre ei. Au spart lacatul nostru - cu toate ca aveau si ei o cheie - au luat o barca - si l-au inlocuit. Avem 3 chei de rezerva care sunt toate la Valibu (daca nu ma insel).

Asa ca cei care aveau chei si vor dori sa mearga la pescuit, sa ia legatura cu Valibu pentru duplicat sau imprumut de cheie.
Bogdan Enescu
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

azi s-a muncit ...asa cum se vede...
Attachments
2013-10-05 15.09.22.jpg
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

fiecare a facut cate ceva ....in primul rand Bobdan a facut o baie imbracat , ca-i era cald .....dupa baie s-a trecut la scosul apei din barci , alea doua care ne-au mai ramas, cine stie pana cand......se pot folosi daca aveti motor..ca vasle nu prea se gaseste cheia de la containar ....astazi s-a gasit dar , nu a avut nimeni nevoie de vasle .....s-a dat la apa si barca lui Cristinel si s-a iesit pe apa...........frig cat de cat dar, soarele a iesit si ne-a incalzit .......in primul rand pe Bogdan l-a uscat ca a iesit pe apa ud si infasurat intr-o patura ...o sabie mai avea nevoie si era un samurai veritabil :lol: .....de prins s-a prins dar putin , de fapt s-a exersat pentru concurs diferite stiluri de lansat a diverselor naluci .....la intoarcere toti s-au apucat de munca la ponton .....in timp util , cu glume si tot felul de vrajeli s-a terminat repararea pontonului si vopsirea lui ......ne-am fotografiat , s-a privit cu placere la ce s-a facut si fiecare si-a vazut de drum spre casa....
O zi excelenta inpanata cu tot felul de intamplari , voie buna si misiune indeplinita ..... :D

Va asteptam la concurs ......
Attachments
fiecare a facut cate ceva .....
fiecare a facut cate ceva .....
la trafalet ...Valibu..:)
la trafalet ...Valibu..:)
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Felicitari si multumiri celor ce si-au sacrificat din timpul lor, pe un frig destul de patrunzator, pentru a ne onora cuvantul dat.
Am inteles ca Bogdan a ridicat stacheta pana undeva spre martir...sper ca raul maxim sa fie o raceala "post-ponton". :D
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

ioanrv wrote:Felicitari si multumiri celor ce si-au sacrificat din timpul lor, pe un frig destul de patrunzator, pentru a ne onora cuvantul dat.
Am inteles ca Bogdan a ridicat stacheta pana undeva spre martir...sper ca raul maxim sa fie o raceala "post-ponton". :D
Treaba bine facuta, pescuiala si buna dispozitie.
Bogdanescu ne-a aratat inca odata ce inseamna sa avem un conducator. A rezistat eroic, ba chiar a avut puterea sa si rada. Ma rog, pe la 12. Da' macar e sexi in cizme si in budigai.
Astazi destul de slab, trei marle si trei bibani.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Pentru miercuri 09.10.2013 se rezerva ambele barci (una Valibu - care m-a rugat pe mine din lipsa de net) si una eu.

Pentru cine doreste chei de la barci, poate lua atat de la Valibu cat si de la mine.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul Snagov

Post by cezar »

Dragi prieteni din clubul Snagov, mă aşteptam la mai mult entuziasm faţă de concursul nostrucare va avea loc peste cateva zile.
Pană la urmă, este concursul asociaţiei care vă tutelează.
La solicitarea mai multor membri ai Clubului şi din dorinţa de a sprijini activitatea acestuia, inclusiv prin prezenţa la concurs alături de cei mai buni spinning-isti din ţară (cu inevitabilul transfer de informaţii şi tehnici), am înfiinţat şi o secţiune OPEN. Înscrieri...canci!
Nu vă obligă nimeni, nu vă acuză nimeni că urmăriţi doar avantaje. Dar, din experienţă vă spun există un echilibru în toate. Iar în viaţă, moca este numai moartea (adaptare după H.Goering)
M-am înscris şi eu în Club, am avut o mică contribuţie financiară la reparaţii, dar, aici se termină totul.
Vă rog să luaţi act de lucrul acesta!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

@ Cezar

Din partea Clubului s-au inscris la Concurs: Bogdan Enescu, Micutu, Valibu si Manu. Din pacate, acestia plus inca cativa sunt singurii care frecventeaza Clubul, restul fiind doar...o lista. Cu toate avantajele, barci la dispozitie care-i astepta.

Eu nu vreau sa ma scuz dar ideea de concurs la pescuit imi repugna, chestie de gusturi...insa chiar azi vorbeam cu Valibu si-i spuneam ca daca e nevoie ajut cu ce sunt solicitat.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Trist, foarte trist. Cerar are mare dreptate. Eu ma asteptam dupa cum au decurs lucrurile in ultimul timp sa fie asa.
Pentru mine unul nu conteaza Master sau Open. Ma voi inscrie si la Master in conditiile acestea si tot voi concura.
Deci cand am spus ca vom ramane 5, cineva facea misto de mine. Sper sa ma insel dar din nefericire nu va fi asa.
Bogdan Enescu
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul Snagov

Post by cezar »

ioanrv wrote:@ Cezar

Din partea Clubului s-au inscris la Concurs: Bogdan Enescu, Micutu, Valibu si Manu. Din pacate, acestia plus inca cativa sunt singurii care frecventeaza Clubul, restul fiind doar...o lista. Cu toate avantajele, barci la dispozitie care-i astepta.

Eu nu vreau sa ma scuz dar ideea de concurs la pescuit imi repugna, chestie de gusturi...insa chiar azi vorbeam cu Valibu si-i spuneam ca daca e nevoie ajut cu ce sunt solicitat.
Erau doar nişte simple ganduri, nu reproşuri. În fond, fiecare cu interesele, gusturile şi disponibilităţile sale. Şi de entuziasm, sau mai bine zis de lipsa acestuia.
Entuziasmul este o componentă importantă a tot ce se construieşte. Cineva spunea că tot ce construieşte un singur entuziast, nu pot zugrăvi o sută de sceptici.
Probabil că a avut dreptate.
Dar, era o mare ocazie pentru Club (pe multe planuri), păcat că nu s-a sesizat asta.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

cezar wrote: Erau doar nişte simple ganduri, nu reproşuri. În fond, fiecare cu interesele, gusturile şi disponibilităţile sale. Şi de entuziasm, sau mai bine zis de lipsa acestuia.
Entuziasmul este o componentă importantă a tot ce se construieşte. Cineva spunea că tot ce construieşte un singur entuziast, nu pot zugrăvi o sută de sceptici.
Probabil că a avut dreptate.
Dar, era o mare ocazie pentru Club (pe multe planuri), păcat că nu s-a sesizat asta.
Entuziasmul exista, stau marturie faptele de pana acum.
Insa pescuitul este o distractie, o placere pe care fiecare o traieste in felul sau. Stiti cati sunt cei care-i considera pe pescari niste nebuni, care pierd timpul cu betele pe balta fara rost?!
La fel e si intre pescari: craparii nu-i inteleg pe spiningisti si viceversa, unii merg in primul rand ca sa aduca peste acasa, pe altii nu-i intereseaza, pentru unii concursurile sunt o provocare, pentru altii un chin. ;)
Noi, ca si Club, am avut un singur obiectiv, dat fiind timpul scurt si lipsa disponibilitatilor materiale: sa reparam pontonul si sa-i dam culoare :) Pana la urma totusi, mai mult de jumatate participa si la concurs... :lol:

Finalmente Clubul nu este al nostru, ci al urmasilor nostrii si al urmasilor-urmasilor nostrii (tot adaptare, personaj istoric). :D
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Snagov

Post by Dumitrescu Iancu »

Care jumatate, RV-ule? Singurul care a confirmat participarea este Bogdan, caruia ii urez, cu sinceritate, fir intins! Manu este un vechi concurent pe Snagov, nu se pune la socoteala... Nu se poate organiza o `divizie open` cu trei inscrisi ( in conditiile in care aceasta `divizie` a fost ceruta, chiar insistent)!!!!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Dumitrescu Iancu wrote:Care jumatate, RV-ule? Singurul care a confirmat participarea este Bogdan, caruia ii urez, cu sinceritate, fir intins! Manu este un vechi concurent pe Snagov, nu se pune la socoteala... Nu se poate organiza o `divizie open` cu trei inscrisi ( in conditiile in care aceasta `divizie` a fost ceruta, chiar insistent)!!!!
Am luat datele cu participantii din topicul dedicat concursului. Ar fi cei 4 (patru) enumerati mai sus si noi (Clubul) nu suntem "really" mai mult de 8 (opt).

Cei care au cerut, sa fie urecheati :!: Nu trageti in pianist :!: :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Snagov

Post by Dumitrescu Iancu »

ioanrv wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:Care jumatate, RV-ule? Singurul care a confirmat participarea este Bogdan, caruia ii urez, cu sinceritate, fir intins! Manu este un vechi concurent pe Snagov, nu se pune la socoteala... Nu se poate organiza o `divizie open` cu trei inscrisi ( in conditiile in care aceasta `divizie` a fost ceruta, chiar insistent)!!!!
Am luat datele cu participantii din topicul dedicat concursului. Ar fi cei 4 (patru) enumerati mai sus si noi (Clubul) nu suntem "really" mai mult de 8 (opt).

Cei care au cerut, sa fie urecheati :!: Nu trageti in pianist :!: :lol:

Cand pianistul canta fals, nu garantez....
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Dumitrescu Iancu wrote:
Cand pianistul canta fals, nu garantez....
Acum c-o fi pianistul, c-or fi urechile care-l asculta...grea dilema... ;)
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Snagov

Post by Dumitrescu Iancu »

ioanrv wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:
Cand pianistul canta fals, nu garantez....
Acum c-o fi pianistul, c-or fi urechile care-l asculta...grea dilema... ;)
Nu este nici o dilema, e doar ghinionul pianistului... :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Dumitrescu Iancu wrote: Nu este nici o dilema, e doar ghinionul pianistului... :lol:
Sau al celor care l-au deranjat?! Poate-i pianist doar de placere, ghinionul agresorilor...
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Azi, pe o vreme excelenta pentru rapitor, am pescuit impreuna cu Manu in barca. Rezultate modeste si...confidentiale avand in vedere concursul din wk-end.

Fire zmucite la stiuca si ciocanite la biban, membrilor Clubului ce participa la Cupa APC-Total Spining-Snagov :!:
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Dumitrescu Iancu wrote:Care jumatate, RV-ule? Singurul care a confirmat participarea este Bogdan, caruia ii urez, cu sinceritate, fir intins! Manu este un vechi concurent pe Snagov, nu se pune la socoteala... Nu se poate organiza o `divizie open` cu trei inscrisi ( in conditiile in care aceasta `divizie` a fost ceruta, chiar insistent)!!!!
Adevarul ca la cat a fost mediatizat aces concurs ma mir si daca s-ar ocupa locurile la Divizia Master.
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”