Clubul Snagov

Moderator: cezar

valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

22 dintoase (doar 7-8 punctabile) si un biban in barca. Imi pare rau ca Tony nu a putut pescui. Eu eram in celalalt cap al lacului iar la vasle se pare ca nu a avut acces.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

valibu wrote:22 dintoase (doar 7-8 punctabile) si un biban in barca. Imi pare rau ca Tony nu a putut pescui. Eu eram in celalalt cap al lacului iar la vasle se pare ca nu a avut acces.
La mine mult mai subtire, doar 4 punctabile...asta e daca-mi place gargara :P ...se vedea la Valibu ca-i mult mai aplicat pe problema.
2 barci in stare excelenta, una plina cu apa, am inteles ca Tony nu a putut sa iasa pe apa :( . Dac-am rezolva si cu cheia la containerul cu vasle... :( una ca se poate iesi cu ele si apoi sunt si un back-up daca te lasa motorul (electric sau termic).
Paul
Posts: 7
Joined: 10 Sep 2013, 17:51

Re: Clubul Snagov

Post by Paul »

Felicitari pentru capturi, o medie foarte buna.

Maine am sa rezerv si eu o barca poate reusesc sa tin pasul cu voi. ;)
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

Domnilor ...parerea mea este ca NU se merita sa reparam ce altii strica intentionat ....a treia barca era descompletata ..i s-a luat un furchet si s-a pus la alta barca care nu este pe cablul cu lacatul nostru si in privinta vasleleo au inceput sa faca nazuri , ba ca nu au ba ca nu are cheia de la containar .....SUNTEM LUCRATI DIN PLIN .

Din aceste motive nu am iesit pe apa si nu am luat masuri la ce trebuia ..m-am urcat pe motor si am virat spre Bucuresti ...

Raman la hotararea luata...cu retragerea din club .... cand o sa-mi cumpar barca am sa ies fara dureri de cap ..si o sa am si vasle . :D

Doresc sa dau cheia pe care o am de la lacatul barcilor celor care o doresc. In privinta cotizatiei pe anul acesta am s-o platesc pana la data postata de Bogdan.

Sa NU va mai asteptati la 3 barci ...doua va ajung :lol: :lol: si s-ar putea ca si din acestea doua sa mai dispara cate ceva ...de pilda placa de aluminiu unde se fixeaza motorul......vedeti cum va mai programati sa iesiti pe apa ....cred ca rtebuie sa plecati de acasa cu o zi inainte ca sa prindeti o barca ... :lol: :lol: :P
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Tony, eu am intrebat daca mai are cineva loc in barca pentru o persoana, avea motor termic si v-ati fi descurcat.

Intr-adevar, a treia barca este depreciata de aceea propun ca primele 2 rezervari sa se faca pentru barcile valide iar cea de-a treia (in ordine) pe barba solicitantului (primele 2 se ocupa in ordine sosirii).
Valibu te astept cu o estimare de pret pentru placa OSB (parca asa ai spus :? ) ca sa demaram donatiile. Mi-as dori ca la concursul ce se apropie pontonul sa nu mai fie asa jerpelit.

Rog pe aceasta cale membrii inscrisi dar care nu si-au facut simtita prezenta in niciun fel, daca nu mai sunt interesati sa aiba macar minimum de atentie si respect si sa-si declare retragerea. Asa mai mult ne incurcam in socoteli...

Reiterez: Clubul nu este un prestator de servicii in schimbul unei taxe (cotizatii). Clubul suntem NOI si asa cum ne implicam, asa il vom avea.
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Maxim 300 de lei. Asta insemnand cativa dulapi, o placa de osb, autofiletante, o mana de cuie si o cutie de vopsea. Doua - trei persoane sunt suficiente. Daca ne hotaram, le cumpar eu saptamana viitoare si incerc sa le aduc gata croite. Avem nevoie de o bormasina cu acumulator, un ciocan si un trafalet. Din pacate Tony are dreptate, nu ne iubeste nimeni acolo.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

valibu wrote:Maxim 300 de lei. Asta insemnand cativa dulapi, o placa de osb, autofiletante, o mana de cuie si o cutie de vopsea. Doua - trei persoane sunt suficiente. Daca ne hotaram, le cumpar eu saptamana viitoare si incerc sa le aduc gata croite. Avem nevoie de o bormasina cu acumulator, un ciocan si un trafalet. Din pacate Tony are dreptate, nu ne iubeste nimeni acolo.
Donez 50 lei, daca e nevoie particip si la reparatii, atat cat ma pricep.
Nu iubire ne trebuie ci barci :lol: Poate pentru la anul facem cu Astoria si un protocol scris, cu obligatii de ambele parti. O sa avem nevoie iar de Cezar. :D
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Am discutat joi cu D-ul Pana. Nu are nimic impotriva, doar ca sunt doua mici probleme:
1. Nu se stie cat va fi sef acolo.
2. Pana la Dumnezeu te mananca sfintii !!!!!
In postarile trecute am scris de mizeria pe care o lasa altii pe acolo si care sigur ne este pusa noua in carca. Ieri dimineata am vazut ca era destul de murdar. Inca un motiv ca "sfintii" sa ne puna o vorba buna.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Pentru miercuri rezerv si eu o barca doar pana la pranz pana vine a mea, apoi o sa ies sa-i fac o proba.
Eram sigur 100% ca aici se va ajunge. Mizeria nu ne-o poate pune nimeni in carca. O fac cei care vin la gratare deh lipsa de civilizatie.

Da, indiferent de ce se va intampla la anul tot trebuie sa ne facem datoria. Donez si eu 50 lei pentru reparatia pontonului. Nu trebuie sa-l refacem noi ci doar sa-l carpim putin.
La container asa mi s-a spus si mie ca nu se gaseste cheia, ca e la celalalt paznic bla bla, altfel as fi pus lacatul. Miercuri ma intalnesc cu baiatul care are salupele acolo poate rezolv cu el. Eu am plecat pe apa de 2 ori fara vasle insa am avut motor si gtija sa nu ma apropii de mal f mult.
Din pacate ne vom restrange semnificativ ca si numar. Nu-i nimic, trebuie sa stim pe cine ne putem baza si pe cine nu. Plata cotizatiei va face selectia.
Bogdan Enescu
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

Tony wrote:Raman la hotararea luata...cu retragerea din club .... cand o sa-mi cumpar barca am sa ies fara dureri de cap ..si o sa am si vasle . :D
Subscriu si eu ideii, cu adevarat pot beneficia de aceasta oportunitate doar cei care dispun de barca si in special de motor propriu... asadar ma retrag si eu, sa nu va incurc in continuare. Succes!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul Snagov

Post by cezar »

N-am prea avut eu timp în ultima vreme, dar, cel puţin, am citit ce se scrie pe aici.
Lucrurile merg bine, daţi-i bătaie înainte, nimic nu-i uşor!

Unii se retrag, alţii se înscriu, sita cerne...

Un club se bazează pe calitatea membrilor (muc şi sfârc), nu pe cantitate. Cei mai slabi cedează, cei tari merg înainte.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

cezar wrote:Un club se bazează pe calitatea membrilor (muc şi sfârc), nu pe cantitate.
Uff, bine ca m-am retras, sa nu ma faca careva mucos sau tzatzos ;)
cezar wrote:Cei mai slabi cedează, cei tari merg înainte.
Nu vreau sa vb in numele lui Tony, dar eu sigur nu as fi putut vasli cu mainile goale asa pe langa barca, deci un motiv in plus...

Serios vorbind acu, prefer sa ma retrag inainte sa patesc ceva asemanator cu ce a patit Tony, ca sa nu vb la nervi :lol:
Eu vreau sa nu mai poluez topicul, ca si clubul, dar daca vor mai fi "vorbe intelepte" ca si cele mai sus citate, nu ma pot abtine sa nu intervin... best
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul Snagov

Post by cezar »

laloi wrote:
cezar wrote:Un club se bazează pe calitatea membrilor (muc şi sfârc), nu pe cantitate.
Uff, bine ca m-am retras, sa nu ma faca careva mucos sau tzatzos ;)
cezar wrote:Cei mai slabi cedează, cei tari merg înainte.
Nu vreau sa vb in numele lui Tony, dar eu sigur nu as fi putut vasli cu mainile goale asa pe langa barca, deci un motiv in plus...

Serios vorbind acu, prefer sa ma retrag inainte sa patesc ceva asemanator cu ce a patit Tony, ca sa nu vb la nervi :lol:
Eu vreau sa nu mai poluez topicul, ca si clubul, dar daca vor mai fi "vorbe intelepte" ca si cele mai sus citate, nu ma pot abtine sa nu intervin... best
Nu mă refeream la cineva anume, ci la faptul că toate stângăciile şi ezitările sunt inerente începutului, iar cine nu înţelege asta, nu este bun pentru un astfel de grup.
Ei pot exista, de fapt, chiar există, dar...atât.

Credea cineva că toatul va merge şnur, aşa, de la sine şi din prima clipă?
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Clubul Snagov

Post by dutustoica »

laloi wrote:
Tony wrote:Raman la hotararea luata...cu retragerea din club .... cand o sa-mi cumpar barca am sa ies fara dureri de cap ..si o sa am si vasle . :D
Subscriu si eu ideii, cu adevarat pot beneficia de aceasta oportunitate doar cei care dispun de barca si in special de motor propriu... asadar ma retrag si eu, sa nu va incurc in continuare. Succes!
Am vaga impresie ca de fapt nu ti-ai dorit cu adevarat sa faci parte din club si ai asteptat un motiv serios - retragerea lui Tony - ca sa dai inapoi.
Ii dau dreptate 100% lui Cezar. Asa s-a intamplat si cu unii membrii fondatori ai APC, cand au dat de greu au facut pasul inapoi. Ba mai mult, altii ne prevesteau un sfarsit rapid, dar iata ca am ajuns la peste o mie de membrii, iar prin efortul continuu al celor care s-au implicat, asociatia a ajuns cunoscuta peste tot in tara - in lumea pescarilor si nu numai. Asa ca, mai bine sa stii de la inceput cu cine mergi inainte, decat sa tot pierzi cate unul pe drum, la fiecare obstacol.
Pretexte se gasesc intotdeauna. E mai greu cu sacrificiul si cu "pus umarul"......
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

Dar de ce sa vorbim de impresii si nu despre lucruri concrete?? Realitatea e ca, oricat si-ar dori membrii clubului, membrii APC, conducere s.a., atata vreme cat esti la cheremul unui paznic sau mai stiu eu cui din afara asociatiei totul are un aspect aleatoriu, atata tot. Si daca nici Tony nu a pus umarul la treaba asta, atunci cine?! Cine vrea poate sa se ia in continuare de mine, dar asta poate sa ii aduca cel mult satisfactii personale, clubului in nici un caz, si oricum nu va rezolva problemele de acolo, that's all...
User avatar
micutu
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2011, 16:55
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by micutu »

miercuri dimineata rezerv o barca.

eu pana acum m-am riscat ... am plecat fara vasle si ... mi-a mers si imi va merge ... ca ulciorul. cu investitia intr-un motor electric (cca 400 ron second-hand), un acumulator nou de semitractiune (200 ron), un incarcator (sub 100 ron) si cu ceva bafta (nu se gaseste de cumparat ;) ) poti iesi la pescuit fara vasle

pentru fondul acela, de 300 ron, pot sa aduc eu ceva materiale, mai putin osb-ul, care nu cred ca imi incape in masina. pe de alta parte, credeti ca rezista la umezeala?
imi trebuie niste caracteristici pentru autofiletante, cuie si vopsea

daca hotaram sa facem ceva reparatii miercuri, dupa ce "ii rupem dintii", aduc si bormasina ... ciocanul si alte scule sunt permanent in masina
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Sa remarcam totusi ca Laloi, odata ce nu a mai fost interesat de Club si-a anuntat cu bun-simt retragerea, ceea ce alti nici macar nu se sinchisesc...

@ Micutu
Valibu conduce "operatiunea" de reparatie a pontonului, eu miercuri nu cred sa pot ajunge (90%) dar daca va sincronizati astept un cont unde sa vars donatia.

P.S. Ii urasc pe cei ce pot pescui in cursul saptamanii, asta e, au karma buna :!: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

P.S. Ii urasc pe cei ce pot pescui in cursul saptamanii, asta e, au karma buna :!: :lol: :lol: :lol:[/quote]
"


//////////////////////////////////////

CAND O SA FI SI TU LA PENSIE AI SA POTI PESCUI SI IN CURSUL SAPTAMANII :p

PANA ATUNCI MUNCESTE CA SA-MI IAU EU PENSIA SI ALTII CA MINE ... :lol: :lol: :lol: :lol:
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Tony wrote: CAND O SA FI SI TU LA PENSIE AI SA POTI PESCUI SI IN CURSUL SAPTAMANII :p

PANA ATUNCI MUNCESTE CA SA-MI IAU EU PENSIA SI ALTII CA MINE ... :lol: :lol: :lol: :lol:
O sa prind eu pensie :?: :!: Deja ma simt batran si bolnav :x
Pensiile se iau oricum ca d-aia ne imprumutam la FMI. :lol: Chiar ce idee, ma poate ajuta cineva sa ies la pensie pe caz de boala, astia cu pescuitul pot fi incadrati la nebuni. :lol: :lol: :lol:

@ Micutu
O sa am nevoie de o consultanta in privinta acumulatorilor de tractiune. ;)
Paul
Posts: 7
Joined: 10 Sep 2013, 17:51

Re: Clubul Snagov

Post by Paul »

Am sa donez si eu 50 RON pentru renovarea pontonului.
Va rog sa-mi trimiteti si mie un mesaj privat cu datele contului unde strangem banii pentru a putea initia transferul.
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”