Clubul Snagov

Moderator: cezar

bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

.
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Ete na, ciocane avem toti :lol: :lol: :lol:
Daca primesc un cont, eu fac donatia inainte de achizitie sa-i fie mai suportabil celui ce se ocupa. Din pacate la lucrari nu ma pricep, am maini numai pentru stiuca. :roll: :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Rezerv o barca pentru sambata 21.09.2013.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Eu pot sa le cumpar din obor de la Ploiesti. Este deschis doar sambata si duminica, dar nu am cu ce sa le aduc. Daca Valibu este de acord sa ne dea pe privat contul de card si pun si eu o suma acolo.
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Avem un membru nou:

27. Dica Ioan-Aurelian (Boby)
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Ultima actualizare a listei cu membri Clubului Snagov arata astfel:
1. Laloi
2. Ioanrv – Achitat
3. G_H
4. Lorelai
5. Cezar
6. Valentin Paun
7. Charly
8. Daniel C.
9. Laurentiu Sonia
10. Alexandru Bogdan
11. Bedros Anghel - Tony
12. Bogdan Enescu
13. Pupu
14. Serban Costin
15. Cristian Gherasim - Micutu – Achitat
16. Valibu
17. Valic
18. Tanasa Petru
19. Dutu Stoica
20. Ionut (johnny_fia)
21. Albatrin
22. Mainescu Petre – Petreman - Achitat
23. Tiberiu Nedelcu
24. Marian Manea
25. Cristinel David
26. Paul Muresan – Achitat
27. Dica Ioan-Aurelian (Boby)
Bogdan Enescu
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

Salutare.....sambata vin si eu pe Snagov sa dau la peste ....am sa ma uit ce se poate face.....barcile se pot capsa si fara sa se scoata apa din ele ...o putem scoate dupa ....ca are pe unde sa curga :lol:

se poate capsa si cu o tabla in forma de " U "..si gaurita pentru popnit. dar daca marginea este ingusta si nu permite decat doar o gaura si popnit , trebuie sa se puna in partea de strangere , jos, o saiba plata sa nu rupa fibra....daca se capseaza asa in dorul lely la 2-3 iesiri cedeaza si nu s-a rezolvat nimic...

deci popnit + saiba la grosimea popnitului si popnitul mai lung decat grosimea de capsat ..asta am s-o masor eu si va comunic....


In privinta regulamentului NU am nici-o parere pentru ca doresc sa ma retrag din club dar, va ajut pana la sfarsitul anului . de la 1 Ianuarie 2014 ...am sa va ajut cand pot si cum pot .. :mrgreen:

De fapt nu pot deschide fisierul unde-i regulamentul ..de ce nu a fost postat aici ?? in PDF ..nu pot ...
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
Paul
Posts: 7
Joined: 10 Sep 2013, 17:51

Re: Clubul Snagov

Post by Paul »

Avand in vedere ca este prima mea postare, profit de ocazie si salut toti membrii clubului.
Regulamentul postat de Bogdan (un efort admirabil) mi se pare ok, reprezinta o sinteza a unor reguli de conduita normala si de bun simt. Momentan pentru dimensiunea actuala a clubului Snagov cred ca este suficient.

In legatura cu reparatia pontonului, ma gandesc ca se poate face uz de o mica parte din cotizatia deja stransa in scopul achizitionarii materialelor necesare. Interesul nostru de a mentine integra relatia cu complexul Astoria momentan primeaza.
Oricum, de ei depindem in totalitate si matematic vorbind, chiar daca s-ar strange cotizatia tuturor membrilor, abia am achizitiona "jumate" de Laguna intr-un an.

Revenind la pescuit, maine doresc sa rezerv si eu o barca.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Tony, ti-am trimis un mail cu regulamentul. Nu am ce sa spun daca tu vrei sa pleci. Probabil ca ai motive intemeiate.
Momentan esti printre putinii care au facut ceva pentru club si datorita acestui lucru iti multumim.
Pana la anu mai e, poate vin si vremuri mai bune.

Paul, te rog sa rasfoiesti prin discutiile anterioare si ai sa vezi ca am cazut de acord cu ceilalti membrii, ma rog majoritatea lor, sa nu ne folosim de banii din cotizatii.
Pentru reparatii si ce-o mai fi am pus toti bani (cine si cat a avut chef) si am cumparat. Asa o sa facem si acum.
Incepand cu anul care vine, in functie de cati vom ramane in club, putem sa luam o decizie.
Stai linistit, calculul matematic cu barca facut de tine l-am facut si noi. Nici noua nu ne-a iesit prea bine.
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

ATENTIE!
Pentru sambata 21.09.2013 sunt rezervate toate cele 3 barci (valibu, ioanrv, tony).
Bine ar fi ca rezervarile sa se faca intr-o postare distincta pentru a fi mai vizibile.
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by armeanu »

Salut ...daca mai doreste sa vina cineva pentru sambata , eu ies cu barca cu vasle nu am motor si putem da 2 din barca ...foarte usor.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

suze am postat cu vechil nik....deci pentru sambata se poate si 2 in barca .. :D
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

E bine daca sambata vine si Tony, vom face un necesar de materiale impreuna.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

As fi venit si eu dar ii iau motzul lu asta mic al meu si sunt cu pregatirile.
In voi e baza.
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

valibu wrote:E bine daca sambata vine si Tony, vom face un necesar de materiale impreuna.
Eu voi veni cu un prieten deci suntem 2 in barca.
Sambata daca stabiliti exact ce trebuie cumparat imi puteti face si mie o lista cu specificatii exacte, vedem la fata locului. Super ar fi sa reusim cu reparatiile inainte de concurs, sa poata sustine pontonul ala si galeria... :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Tony wrote:suze am postat cu vechil nik....deci pentru sambata se poate si 2 in barca .. :D
Mai vrea un prieten sa mearga si noi suntem deja 2 in barca...Poate merge cu dvs? :oops: Si daca da, la ce ora ajungeti?
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Voi aveti 3 barci - 3 membrii - ok. Daca tu IoanRV ai anuntat ca ai companion in barca e ok. Restul se descurca. Cu vasle cu motor treaba fiecaruia pana la urma. Cunoastem regulamentul.
Bogdan Enescu
Paul
Posts: 7
Joined: 10 Sep 2013, 17:51

Re: Clubul Snagov

Post by Paul »

Ca un scurt feedback la partida mediocra de astazi: 9 bucati din care doar 3 punctabile in 6 ore de pescuit.
Am pescuit in zona Astoria si Raoul in conditii destul de dificile (multe reprize de ploaie).

Am fost cu barca unor prieteni, deci nu am folosit barca complexului .

Fir intins echipelor care ies pe lac, sambata! :)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

bogdanenescu1 wrote:Voi aveti 3 barci - 3 membrii - ok. Daca tu IoanRV ai anuntat ca ai companion in barca e ok. Restul se descurca. Cu vasle cu motor treaba fiecaruia pana la urma. Cunoastem regulamentul.
Altceva vroiam sa spun, pe langa prietenul cu care vin ar vrea sa mai vina cineva, e vorba de Tedy Buliga, redactorul responsabil cu medicina la AVP, si-i cautam loc intr-o alta barca, daca se poate...
User avatar
micutu
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2011, 16:55
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by micutu »

am fost azi pe acolo, de la 6.30 pana pe la 13: doua stiuci punctabile, inca vreo 7-8 sub dimensiune, toate eliberate. am mers pana aproape de capatul de la Gruiu, capturile fiind, in buna masura, tot in zona Astoria
barcile, cum le stiti, asteapta "invazia" de maine.
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”