Clubul Snagov

Moderator: cezar

bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Clubul Snagov propune organizarea unei asa zise "cafenele" la complex Astoria.
La care ar fi frumos sa vina toti membri clubului Snagov dar si cat mai multi colegi APC21.
Putem sa o facem pe 2 zile cu costuri minime, eventual cazare la Astoria cate 2 in camera, sau sa olasam de o singura zi.
Totodata intrtinem legatura cu administratorul complexului si vedem si pista de concurs pentru cei interesati.
O putem face in asa fel incat sa imbinam utilul cu placutul. Ca sa nu facem doua drumuri pana acolo, vom repara ce e de reparat si apoi ne lasam cu putina voie buna.
Ca si data de intalnire propunem ultimul weekend inainte de concurs si anume 4-5 octombrie 2013

Asteptam un feedback de la dvs!!!
Bogdan Enescu
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Perfect, voi fi acolo.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Si eu.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Bun. Datorita faptului ca era necesar un regulament pentru club, aseara la repezeala am reusit in sfarsit sa-i dau un contur.
Din pacate presimtirea mea este ca datorita acestui regulament, grupul se va restrange semnificativ.
Regulamentul il gasiti aici:
http://fastupload.rol.ro/d9a0ba93c45c6d ... 64ea3.html
Astept reactia dvs, insa nu accept ca cineva sa comenteze fara sa faca o propunere. Mai ales cineva din afara clubului.
Il vom modifica si adauga impreuna daca este cazul.
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Excelent!
Am o singura propunere, ca si completare: in neferictul caz al dizolvarii Clubului, patrimoniul rezultat va fi valorificat si impartit intre membrii activi (la zi). Daca acesta este nesemnificativ valoric, se va ceda catre Asociatie cu titlu de plati anticipate ale cotizatiei, ANPA etc. Varianta va fi aleasa prin votul majoritatii.
User avatar
micutu
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2011, 16:55
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by micutu »

pentru vineri, 20 septembrie, dimineata: rezerv o barca ... si daca mai vine cineva, poate mai reparam ceva atunci

referitor la intalnirea de la inceputul lui octombrie: voi fi si eu ... poate daca suntem suficienti, facem alegeri si pentru conducerea clubului

referitor la regulament:
- poate ar fi bine sa deschidem un topic nou
- nu vad de ce s-ar reduce numarul, regulamentul este corect.

la pct. 2e: ... dar nu mai mult de o barca

la pct. 3f: cred ca ar fi mai corect sa fie formulat ceva de genul: administratorul poate propune excluderea, care trebuie validata de comisia de disciplina (ca la fotbal) formata din 3-4 membri ai clubului sau de catre conducerea asociatiei
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Asa ar fi normal. Dar despre care majoritate vorbesti tu? Ca de aia ma ia si nervii. :oops: :evil: Despre cei 26 inscrisi din care doar 6-7 maxim se implica?
Clubul nu a fost infiintat datorita acordului cu Astoria. Si daca acesta cade atunci vom face in asa fel incat sa avem alt acord. Contra cost daca va fi atunci cotizatia va scadea la 50 lei /an sa ne ramana si de inchiriat barca.
Dar vom supune la vot cum zici tu. Daca clubul se va dizolva atunci banii vor trece la asociatie. Sper sa ramem cativa care vor cotiza in continuare pana la punctul cand nu vom mai avea nevoie de ajutorul nimanui. Si atunci sa vezi ca discutam altfel nu ca pana acum.
Bogdan Enescu
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Clubul Snagov

Post by Albatrin »

bogdanenescu1 wrote:... Sper sa ramem cativa care vor cotiza in continuare pana la punctul cand nu vom mai avea nevoie de ajutorul nimanui. Si atunci sa vezi ca discutam altfel nu ca pana acum...
Poţi dezvolta puţin!?!?!?!?
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Remarcile tale sunt pertinente. O sa modific. Facem si alegeri, dar parca vad ca ne strangem iar 5 oameni.
E greu sa stabilesti comisie de disciplina. Trebuie nominalizari. Clar, cine face abaterea si este prins, afara.
Dar sunt convins ca suntem oameni civilizati si nu va fi nevoie.
Bogdan Enescu
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Albatrin wrote:
bogdanenescu1 wrote:... Sper sa ramem cativa care vor cotiza in continuare pana la punctul cand nu vom mai avea nevoie de ajutorul nimanui. Si atunci sa vezi ca discutam altfel nu ca pana acum...
Poţi dezvolta puţin!?!?!?!?
Este vorba doar de banii cu care putem cumpara barca sau barcile noastre sa nu mai stam la mila cuiva.
Ce nu se intelege?
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Chiar daca suntem (in fapt) putini, Clubul este foarte viu. Mereu va ramane macar un nucleu de 4-5 oameni...si tot Club o sa se numeasca... :P ;) :arrow:
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Clubul Snagov

Post by Albatrin »

bogdanenescu1 wrote:Este vorba doar de banii cu care putem cumpara barca sau barcile noastre sa nu mai stam la mila cuiva. Ce nu se intelege?
La mila cui ?
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Dan T »

bogdanenescu1 wrote: Clar, cine face abaterea si este prins, afara.
Abaterea, indiferent de gravitate, trebuie analizata din toate punctele de vedere. Cainele de serviciu isi face nevoile in barca iar ultimul care a folosit-o este dat afara.
La una dintre etapele de Master din LRS l-am descalificat pe numarul 1 in clasament, principalul candidat la Lotul National.
In urma contestatiilor facute si datorita erorilor din regulament si de organizare, etapa respectiva a punctat-o.
Un regulament care sa nu lase loc interpretarilor si discutiilor inutile va trebuie in primul rand si nu banii din cotizatii.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Dan T wrote:Am rugamintea sa ma stergeti din lista.
Multumesc
Vreau sa fiu rau asa ca va reamintesc Domnule Dan T ce ne-ati cerut acum cateva saptamani.
Inteleg. V-ati spus si dvs parerea.....
Din cate imi amintesc eu nu am intrat la sectiunea Clubul Arbitrilor sa-mi dau cu parerea.

Regulamentul este compus din reguli care trebuiesc respectate. De aceea exista si sanctiuni. Cu riscul de a ma repeta, spun, ca cei care am ramas in club suntem oameni civilizati asa ca nu vor exista sanctiuni.

Iar despre cotizatie......., "nu e treaba oilor de unde bea lupul apa". Zicala era altfel dar nu vreau sa jignesc pe nimeni.
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Albatrin wrote:
bogdanenescu1 wrote:Este vorba doar de banii cu care putem cumpara barca sau barcile noastre sa nu mai stam la mila cuiva. Ce nu se intelege?
La mila cui ?
La mila Complexului Astoria de care depindem (folosind barcile acestora) la momentul de fata.
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Dan T »

bogdanenescu1 wrote: Vreau sa fiu rau asa ca va reamintesc Domnule Dan T ce ne-ati cerut acum cateva saptamani.
Inteleg. V-ati spus si dvs parerea.....
Din cate imi amintesc eu nu am intrat la sectiunea Clubul Arbitrilor sa-mi dau cu parerea.

Regulamentul este compus din reguli care trebuiesc respectate. De aceea exista si sanctiuni. Cu riscul de a ma repeta, spun, ca cei care am ramas in club suntem oameni civilizati asa ca nu vor exista sanctiuni.

Iar despre cotizatie......., "nu e treaba oilor de unde bea lupul apa". Zicala era altfel dar nu vreau sa jignesc pe nimeni.
Total deplasata ca sa nu zic copilareasca atitudinea.
Conform regulamentului, fiind membru APC21, am dreptul sa ma inscriu la un moment dat in Clubul Snagov. Cand doresc, repet.
Sa inteleg ca numai membrii Clubului Snagov au voie sa posteze? Rezulta ca veti discuta doar vreo 2-3 oameni, cotizanti.
Va rog sa va revizuiti atitudinea daca doriti membrii in acest club. Nu am facut decat sa imi exprim opinia fata de Regulamentul postat, care are mari lacune.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Cand o sa consider ca am nevoie de sfatul dvs o sa vi-l cer.
Nu exagerati, si nu repetati de 5 ori ca aveti dreptul sa va inscrieti cand doriti. Toata lumea are acest drept si eu nu am spus altceva.
Eu unul l-as retrage celor care au parasit o data clubul. Adica vi cand e bine dar pleci cand ti se scoala, ca e rau?

Eu am facut acest regulament pentru acest club la care dvs ati renuntat. Punct. Am spus ca l-am facut aseara la repezeala. De ce nu ati ramas in club si sa faceti dvs un regulament sau sa ajutati si cu altceva in afara de critici si chestii de genul "sefi, statute, nu va grabiti domnilor?"
Va spun eu. Din acelasi motiv pentru care nu toti oamenii ajung presedinti. Pentru ca nu sunt in stare.

Daca e ceva de adaugat sa vina o parere de la cineva din club sau din administratie respectiv membrii fondatori. Nu de la oricine. Sa faca altcineva regulamentul si gata. Eu bucuros ma retrag. Dar nu pentru ca am aceasta discutie (pe care sincer o consider pierdere de timp pretios pentru mine), ci pentru ca nu am nici un interes si nici de profitat. Eu sunt aici pentru placerea de a pescui pe Snagov.

Copilareasca este atitudinea celui care se baga fara sa fie intrebat. Eu nu fac nimic copilaresc. Poate deplasat. Cu asta inchei aceasta discutie ca am treaba muuuult mai importanta de facut. Orice treaba. Cu atat mai mult ca este un topic dedicat unu club.

Daca nu va retrageati din club si nu aveati atitudinea asta de “eu le stiu pe toate” nu ma suparam. Va reamintesc Clubul Snagov este o adunare de pescari, prieteni sau nu, dar suntem oameni. Nu suntem caini ca atunci cand le dai un sut in fund ei vin la tine si te ling pe mana.
Bogdan Enescu
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Bogdane, Micutu are dreptate. Deschide un topic nou, sa nu-l facem varza pe acesta.
In mare sunt de acord cu ce ai propus, dar ar mai fi de discutat cateva aspecte. Ne-ar prinde bine cafeneaua propusa de tine. Hai sa vedem ce facem cu pontonul, ar fi bine sa rezolvam cat mai repede. Am putea improviza ceva pentru toamna aceasta. Mai ieftin si fara prea mare balamuc. Cateva scanduri si o placa de OSB. Daca ramane in picioare intelegerea cu Astoria si la anul ne putem ocupa in primavara de o reparatie capitala. Pentru barci, as avea nevoie de o bormasina cu acumulatori si o punga cu pocnituri. Le putem intari destul de usor. Doar sa stabilim definitiv cand si cu cine.
Pentru sambata rezerv si eu o barca.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Subscriu la cele spuse de Bogdan. Chiar a rugat sa se implice in discutii doar membrii Clubului. Cum ar fi ca el sau eu sau altul fara treaba sa se bage si sa comenteze regulamente la arbitrii, Dunareni etc ?! Nu copilaresc ci ridicol.
Bogdan impreuna cu Cezar si Dutu au facut cel mai mult pentru acest Club. Culmea niste persoane care au cel mai mic interes...ca fapt divers Bogdan in curand are barca noua cu care poate pescui pe Snagov.
Pe aceasta cale rog si ceilalti membrii sa iasa din amorteala...Clubul este al nostru si nu are cine sa vina din afara sa ne rezolve problemele...
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

O sa reparam si pontonul ala neaparat. Sa nu uitam ca in afara de faptul ca noi il folosim, vine si concursul peste 3 saptamani proganizat de APC21. Este de datoria noastra sa ajutam cum putem.

Pai cine se va duce pe acolo saptamana asta si se pricepe sa spuna ce fel de cuie trebuie cat de lungi. Scanduri o sa-l rog pe valibu, deoarece are masina mai incapatoare sa cumpere cateva bucati si le platim cu totii cand ne vedem la asa zisa cafenea.

Tony, stiu ca te pricepi, barcile au mai fost nituite (unele din ele) pe muchia desprinsa, cu o bucatica din tabla indoita peste margine si prinsa in pocnituri. Dar mai inainte sa le scurgem de apa din ele. Asta va fi partea cea mai grea.
In rest un fierastrau, o ruleta, ciocan.

Ciocam am eu. :lol:
Bogdan Enescu
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”