Clubul Snagov

Moderator: cezar

david
Posts: 103
Joined: 27 Feb 2011, 19:19

Re: Clubul Snagov

Post by david »

Rezultatele partidei de pescuit din 12.09.2013 , 15 bucati stiuci punctabile. O zi exceptionala de pescuit ( in zona Raoul ) Maine 14.09.2013 ies cu o barca. Astept colegi de pescuit pe lac .
Cristinel David cristineld67@yahoo.com 0723131135
david
Posts: 103
Joined: 27 Feb 2011, 19:19

Re: Clubul Snagov

Post by david »

Din pacate ploaia de dimineata +prognoza meteo(accw) mi-a stricat iesirea :( ,sigur maine iese Dogorelu pe Snagov :D
Cristinel David cristineld67@yahoo.com 0723131135
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Rezerv o barca pentru duminica 15.09.2013.
manu
Posts: 75
Joined: 14 Mar 2010, 12:11

Re: Clubul Snagov

Post by manu »

Rezerv o barca pentru Duminica 15.09.2013
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

O sa vin si eu. Impart barca cu Robert - IoanRV. Sper sa fie vreme frumoasa.
Bogdan Enescu
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

Salut ...dupa datele din tel. maine v-a fi o zi insorita cu soare toata ziua....toata saptamana viitoare este vreme frumosa...
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Pai daca e asa tu de ce stai in casa Domnu' Tony? :D
Hai sa marim gasca la Snagov.
Bogdan Enescu
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

bogdanenescu1 wrote:Pai daca e asa tu de ce stai in casa Domnu' Tony? :D
Hai sa marim gasca la Snagov.

Eu vin marti ....sambata si duminica nu-mi place ca-i ca pe Magheru cu barcile ...de fitze.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Nu mai e. Gata a venit frigul. Or mai fi dar nesemnificativ.
Bogdan Enescu
manu
Posts: 75
Joined: 14 Mar 2010, 12:11

Re: Clubul Snagov

Post by manu »

manu wrote:Rezerv o barca pentru Duminica 15.09.2013
Nu mai ajung azi - anulez rezervarea barcii. Unul din catei are o problema si trebuie sa merg la veterinar.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Am pescuit azi cu Bogdan in barca. Am gasit barcile pline juma' cu apa, le-am golit in lac :) asa ca cine vine dupa noi e in avantaj ;) . Am pescuit de la 7 la 16.30, am prins 3 stiuci dintre care una spre 2 kg. Am pastrat-o p-asta si am mai primit 2 cadou de la Bogdan :D . Am evoluat precum echipele romanesti: fulminant la inceput apoi lipsa de conditie fizica s-a simtit. Una peste alta, o zi foarte frumoasa.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Dragi colegi de club, pentru a pastra cat mai mult relatia dintre noi si Complex Astoria, am rugamintea la voi sa facem impreuna cateva reparatii la pontonul de la barci cat si la cele 3 barci si anume:
- La ponton trebuiesc cateva scanduri si niste cuie, deoarece sunt cateva rupte. O sa masor eu maine dimineata exact.
- La barci marginile sunt desfacute. Nu stiu daca putem sa le prindem in pocnituri. Tony se poate? Este vorba de marginea care imbina cele doua placi din fibra. Nu stiu cum sa explic mai exact, dar cine a fost atunci cand Tony le-a reparat poate sa spuna.

Haideti sa ne mobilizam si sa facem acest lucru pana la sfarsitul lunii septembrie, deoarece vine si concursul Total Spinning 2013 si este datoria noastra sa ajutam cum putem asociatia APC21 care si organizeaza acest concurs. Nu e mare lucru zic eu.
O parte din barci vor fi folosite de unii dintre concurentii care au nevoie. Se intelege ca cei care sunt membrii clubului vor avea prioritate in cazul in care vor concura.

Ieri cand am iesit de pe lac cu Ioan RV, unul dintre paznici s-a "luat" de noi ca nu avem grija sa reparam barcile.Cu toate ca noi le-am ingrijit si le-am nituit pe ici pe colo capacele, bancile, s.a.m.d.
Nu vrem sa ajunga la urechile administratorului ca nu avem grija de ele. Nicimie nu mi-aplacut atitudinea paznicului, insa el poate sa spuna ceva (chiar daca nu adevarat) ce ne-ar impiedica sa mentinem legatura de "prietenie" cu Astoria.
Acel paznic are o barca mai mica belu cu alb, legata la ponton. Cine a fost acolo o stie. Ei bine, el inchiriaza acea barca cu 25 lei/ora. De asta este vadit deranjat de prezenta noastra acolo, deoarece banuiesc ca el crede ca ii luam clientii, cu toate ca barcile "noastre" sunt folosite doar de membrii clubului Snagov.
Bogdan Enescu
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

Salut ... maine v-a ploua si la Bucuresti si la Snagov ..nu am sa ajung pe acolo ...o las pe joi - vineri ...si atunci am sa vad ce si cum o putem rezolva .
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Deci Tony sti despre ce vorbesc si unde trebuiesc capsate barcile? Nu maine, si saptamana asta nu mai pot veni in alta zi. As fi zis mai degraba saptamana viitoare pe miercuri. Desi eu nu ma pricep sa fac mai nimic, deci concluzia este ca prezenta mea acolo nu va folosi la mare lucru. :roll:
Cine si cu ce poate ajuta? Eu scanduri nu am. Cuie pot cumpara.
Ce spuneti de data intalnirii? :?: :?:
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Eu pot sa ajut cu o contributie financiara. Daca se formeaza o echipa, mergem impreuna in magazin si luam cele necesare, altfel nu ma descurc...adica..."nu stiu d-astea" :lol:
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: Clubul Snagov

Post by johnny_fia »

Salut!
Din pacate eu nu pot ajunge la Snagov decat in weekend. Dc se fac reparatiile in weekend, cu cea mai mare placer.
I-as da o vasla in cap paznicului care a zis ca nu ingrijim barcile, anu trecut faceam curat de fiecare data in ea cand o inchiriam, capace sparte etc, vorbeste gura fara el. Adevaru e ca atunci cand o inchiriam, ii ramanea si lui ceva, acum nu ii mai ramane nimic.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Anul trecut paznicul asta nu era. Este nou de cca 2-3 luni angajat. Si eu lasam la paznici mereu cate ceva. Si gunoiul din barca (pachete tigari, sticle, hartii, plastice, fire, etc) mereu il lasam la butoi. Dar in fine, lasam acum asta deoparte.
Daca va intelegeti in weekend duceti-va. O sa contribui cu ceva bani daca va fi nevoie. Eu nu pot in weekend de principiu. Mai ales sapt asta ca am motzul copilului.

Miercuri ce vine am zis ca oricum imi vine barca si o sa fiu acolo toata ziua.
Bogdan Enescu
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Cam slabut astazi fata de ce eram invatati. 3 bucati aduse in barca.
Am luat masuri la scanduri, au 1,8m lungime. Ar trebui inlocuite cam pe 2 metri. Problema este ca pe mijloc exista un cusac de sustinere, care a putrezit. Ar fi o solutie sa-l inlocuim, dar asta inseamna mai multa munca. Oricum, scandurile ar trebui sa fie destul de groase, ce este acum acolo au cam 4-5 cm grosime. Iar la barci o putem rezolva cu o mana de pocnituri, ceva mai lungi.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Barcile au apa in interior. Nu-mi dau seama pe unde a intrat. Cel putin barca care am luat-o astazi avea apa, se simtea balans. Trebuiesc scoase pe mal si rasturnate sa iasa apa cel mai probabil pe la imbinare. Nu cred ca o sa facem mare branza dar putem incerca cu conditia sa fim mai multi.
Bogdan Enescu
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Partida de astazi a fost fructuoasa cu 10 capturi si cam tot atatea scapate. Insa nimic punctabil, poate doar una singura. Putin dezamagit, ma asteptam la ceva mai mare. Biban ioc. Era biban dar nu am reusit sa prind nici unul, nici nu am dat dupa el ce-i drept, insa altadata mai pica cativa.
Bogdan Enescu
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”