Clubul Snagov

Moderator: cezar

valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Maine vreau sa fac o iesire pe Snagov. O sa vina si David Cristinel cu inca un prieten, cu barca lor.
Avand in vedere ca se indreapta vremea ne bate gandul sa ramanem seara la cort. Ne-am bucura daca ar mai fi doritori.
Nu de alta, dar berea e mai gustoasa cand suntem mai multi. ;)
david
Posts: 103
Joined: 27 Feb 2011, 19:19

Re: Clubul Snagov

Post by david »

Prieteni stiu de ce! ;)
Cristinel David cristineld67@yahoo.com 0723131135
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: Clubul Snagov

Post by johnny_fia »

Salutare!

Maine as vrea sa vin si eu cu tanasa petru, deci rezerv a doua barca.

Merci.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

As veni si eu la cort dar nu in weekend. Cel putin nu acum. Peste vreo 2 saptamani ar fi perfect. Anuntati la Astoria daca intindeti corturile. Cat despre vreme si peste nu stiu ce sa zic. Inca nu s-a racit apa. Poate doar marlite sa traga. Saptamana viitoare bag si eu.
Va urez vreme placuta si atentie la sobolani daca ramaneti peste noapte. :lol:
Bogdan Enescu
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Vreme buna, peste cam putin dar multumitor, si fara rozatoare noaptea. Si daca au fost, au fost pe propria raspundere. La cat s-a dormit cu picioarele afara din cort... :lol: :lol: :lol: :lol:
Ne-a dat johnny lectii de pescuit la biban. Si nu asa usor, la stilul greu. O sa pun si poze.
Multumesc dobitocului care a reusit sa ne bage apa in ditamai barca si sa-mi inece un telefon. Cred ca doamnele ce-i tineau de urat au avut un mare orgasm. E plina lumea de neamuri proaste.
Si un fapt inbucurator, politia e cu noi!!! Sambata dimineata au luat la control tot ce era barca fara motor. Din ce am auzit de la localnici nu ar fi prima oara. Chiar discutau intre ei despre permisele ANPA.
Deci, e spre bine!!!!
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Totul spre bine. Tocmai am vorbit cu Tony sa ne intalnim miercuri la un pescuit acolo. Daca mai sunt amatori miercuri la ora 9.00 suntem acolo.
Bogdan Enescu
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

johnny si bibanii
manu, suna-ma maine. 0724 894 837 nu stiu de ce nu merge la mine mp.
Cred ca vin si eu miercuri. Ramane sa ne auzim. Poate ma cuplez cu Tony la drum.
Attachments
photo_re.jpg
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Si ca o paranteza, pentru cupa APC. Ma gandeam la doua grupe valorice, una pentru cei profesionisti si una pentru noi amatorii. Desigur, cu tot ce tine de asta, taxa, premii......
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Snagov

Post by Dumitrescu Iancu »

valibu wrote:Si ca o paranteza, pentru cupa APC. Ma gandeam la doua grupe valorice, una pentru cei profesionisti si una pentru noi amatorii. Desigur, cu tot ce tine de asta, taxa, premii......
Valibu, ar fi posibil, am discutat si noi pe tema asta, dar cum facem departajarea intre amatori si profesionisti? Pe ce criterii? De exemplu, pe Ionut unde il incadram? Multi vor dori sa "joace" in liga a doua... Dar mai este timp, poate gasim o solutie convenabila.
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Dumitrescu Iancu wrote:
valibu wrote:Si ca o paranteza, pentru cupa APC. Ma gandeam la doua grupe valorice, una pentru cei profesionisti si una pentru noi amatorii. Desigur, cu tot ce tine de asta, taxa, premii......
Valibu, ar fi posibil, am discutat si noi pe tema asta, dar cum facem departajarea intre amatori si profesionisti? Pe ce criterii? De exemplu, pe Ionut unde il incadram? Multi vor dori sa "joace" in liga a doua... Dar mai este timp, poate gasim o solutie convenabila.
Nu stiu ce ati discutat Voi, era doar o parere personala. Avand in vedere ca nu facem parte din nici un club si ca ne credem amatori ne gandeam sa facem o mica diferenta. Cu doua grupe valorice. Taxele, premiile si tot ce tine de bani sa fie cumva raportate la valoarea concurentilor. Nu de alta, dar cred ca ar fi mai multi interesati de acest concurs. Si pe bune, eu ma bag cu draga inima, dar ce ma fac cu Gyorg, cu Sabin si cu Berti? Poate doar sa le dau cate o vasla in cap la prima ora. :)))) Si tot ma prind din urma in ultimele 10 minute.
Muta discutia pe topic, te rog.
User avatar
micutu
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2011, 16:55
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by micutu »

Dumitrescu Iancu wrote: ... dar cum facem departajarea intre amatori si profesionisti? Pe ce criterii? ...
as propune ca cei care au "jucat" in ultimii trei ani in Master sau Open sa fie incadrati la profesionisti

am fost si eu duminica spre seara pe Snagov ... am asistat la defilarea salupelor, ski-jet-urilor, barci cu motor, fara motor, caiace ... am prins doua marlite ametite si ele, ca si mine de altfel, de ce se intampla pe lac.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by Mihai Vinturache »

Sincer sa fiu, asteptam implicarea Clubului in concursul de la Snagov.
Asa cum a precizat si Iancu, am anuntat concursul tocmai pentru a mai vedea niste puncte de vedere. Am discutat despre posibilitatea defasurarii concursului in doua grupe valorice si varianta nu este abandonata total.
Eu lipsesc din tara cam 3 saptamani dar in acest timp se mai pot purta discutii si face modificari.
Va propun insa sa mutati discutiile la topicul dedicat si sa incheiem aici discutiile pe acest topic.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Mihai Vinturache wrote: Am discutat despre posibilitatea defasurarii concursului in doua grupe valorice si varianta nu este abandonata total.
Mihai, aici nu s-a discutat nimic. Doar raspunsuri evazive.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Miercuri am fost pe Snagov cu Valibu, Valentin Paun si Tony. La mine nu prea s-a aratat pestele.
Am gasit barcile legate superficial, una dintre ele. :oops:

Stimati colegi, am rugamintea sa anuntati pe forum cand va duceti sa luati barca de la Astoria. Nu ne dorim sa fim pusi in ipostaza in care nu stim unu de celalalt.
Deoarece constat ca au fost colegi fara sa anunte si fara ca macar sa lase cateva cuvinte despre partida de pescuit si starea barcilor asa cum s-a stabilit initial.
Deocamdata nu dau nume insa pe viitor o voi face. :oops:
Bogdan Enescu
User avatar
micutu
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2011, 16:55
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by micutu »

am fost ieri ... de pe la 6 pana la 11 si ceva. am prins patru stiuci mici, eliberate

barcile erau ok, am gasit o sticla, de Vittel parca, in care era ceva benzina si am pus-o in compartimentul din spate al barcii.
apropo de legaturi: parca sunt cam multe cabluri pentru un singur lacat ... data viitoare voi studia problema

hotararea de a merge la pescuit am luat-o la ora 5 cand m-am trezit si mi-am asumat riscul sa nu gasesc barca ... risc mic, totusi, fiind o zi lucratoare, mai ales ca nu era nici un anunt pe aici privind intentia cuiva de a pescui in dimineata respectiva
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Maine vreau sa ies si eu pe apa, voi fi acolo dimineata, cat mai devreme.
Saptamana trecuta m-a rugat Cristinel David sa-l trecem si pe el pe lista, dar am cam uitat... :oops: :oops: :oops:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

bogdanenescu1 wrote:Deocamdata nu dau nume insa pe viitor o voi face. :oops:
Mai bine o faci, decat sa arunci "pisica" in curtea celorlati membri, ca pana la urma errare humanum est, si din greseli putem invata atat noi ceilalti, cat si respectiv(ii)ul...
PS eu unul nu am fost decat atunci cu actiunea de spalare barci, deci nu e vorba de vreo "musca" pe caciula :D
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

nici macar nu aveai caciula. facem o cheta? iti luam una cu ciucuras :D :D :D :D :D :D
haideti maine pe apa!!!!
david
Posts: 103
Joined: 27 Feb 2011, 19:19

Re: Clubul Snagov

Post by david »

Ieri 6.09.2013 am pescuit in zona Astoria st.Capturi totale 9, punctabile 3 maxim 50cm :( .Am folosit o barca pe care am lasato legata si curata.(ps.am tratat lacatul cu lubrifiant) Fir intins colegilor ce pescuiesc azi pe Snagov. ;)
Cristinel David cristineld67@yahoo.com 0723131135
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Am sosit si noi acum. Multumesc lui Cristinel pentru revizia facuta lacatului. :lol: :lol: :lol: Merge ca uns!
Eu am avut 9 cumetre aduse in barca si un biban. Nu prea mari, dar 6-7 peste 40. Amicul meu patru si un biban. Vreme frumoasa, dar multa galagie la mal. Sunt zilele Snagovului, asa ca cine iese maine trebuie sa fie rabdator cu melomanii.
Attachments
07092013037_2.jpg
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”