Clubul Snagov

Moderator: cezar

User avatar
micutu
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2011, 16:55
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by micutu »

laloi wrote: ... asa ca ia spuneti-mi mie de unde si ce cheie e buna pana la urma?? ...
am patru chei, una ramane pentru mine, trei sunt disponibile.
locuiesc in zona de nord a Bucurestiului (Baneasa, Aviatiei, Bucurestii Noi, Chitila ... cam pe aici) si daca exista cineva care are treaba pe aici, prin nord, il rog sa ma contacteze pe privat sa vedem cum facem sa ne intalnim.
pentru cei din alte zone, pot lua legatura cu cei care au deja chei si le pot face o dublura.
poate ar fi bine ca posesorii de chei sa posteze o locatie aproximativa unde ar fi disponibili pentru o intalnire
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

Micutu, pe langa cheia de la barca, ai si cheia de la vasle? daca nu, pe aia de unde o pot lua?ms
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

Si cat costa una, cat costa cealalta, ms.
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

laloi wrote:Micutu, pe langa cheia de la barca, ai si cheia de la vasle? daca nu, pe aia de unde o pot lua?ms
La vasle este cineva in permanenta acolo. Este tipul care inchiriaza salupa. Oricum, maine sunt 90% sanse sa ajung acolo si o rezolvam si cu vaslele.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

Vali, eu nu am in plan sa ajung maine... daca te duci, tipul care inchiriaza salupa e ala care repara pontonul cand am fost noi atunci? si care e programul lui, eu unul daca as merge sunt legat de vasle si am nevoie si de ele... ideal ar fi daca am avea acces la vasle asa cum avem si la barca... ms anticipat
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Da, ei sunt. Stau mai mult pe acolo, dorm in cort. Oricum, daca ajung maine schimb si lacatul de la container, iar chei gasesti si la mine si la Ionut. Eu stau in Colentina iar Ionut in Iancului. Problema este ca noi doi plecam la un concurs vineri dimineata, asa ca sa o rezolvam pana atunci.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

Pai Ionut de la Iancului e perfect, pe acolo sunt si eu... lasati-mi si mie pe mp nr de tel si il sun maine dupa-amiaza sau joi dim, ms
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

laloi wrote:Pai Ionut de la Iancului e perfect, pe acolo sunt si eu... lasati-mi si mie pe mp nr de tel si il sun maine dupa-amiaza sau joi dim, ms
Nu stiu de ce nu pot da mp. vezi mail.
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

buna ziua ...au mai fost actiuni pe Snagov...???
Miercuri vreau sa merg pe Snagov...mai sunt amatori..si daca pot sa iau si vasle de la paznic ....???

Bogdanel imi poti spune cum procedez cu vasle ...cum fac sa intru in posesia lor !

Cu iesirea la Crisean m-am indragostit de barca .....la inceput cu vasle .. :lol:
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Din cate am citit cheile au ramas la Valibu. Vorbeste cu el direct. Eu sunt inca plecat in concediu, probabil ca la sfarsitul saptamanii ma intorc. Nu stiu si nu am inteles care a fost faza cu cheile de la bariera.
Intotdeauna exista o problema. Eu de cate ori am fost nu am avut nici una. Dar..... am anuntat dinainte mereu ca sa stiu si sa nu bat drumul degeaba pana acolo.
PS Valibu vreau si eu un rand de chei neaparat. Sa ne spui cat costa si lacatele si sa vedem cum facem sa platim omului inapoi.
Bogdan Enescu
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

Bogdanel eu am o cheie de la barci si de bariera nu-mi pasa ca ma duc cu motorul si trec pe langa ea...eu vreau vasle sa pot sa ma duc pe apa..asta-i problema mea...
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Tocmai ti-am spus ca Valibu are cheile de la barci si de la container. Nu stiu de unde ai tu cheie de la barci pentru ca tocmai el a spus ca a schimbat lacatele cumarate de mine initial deoarece nu se gaseau chei pentru multiplicat. Doar daca te-ai intalnit cu el intre timp. Vorbeste cu el. Vezi ca are postata o adresa de mail si mi se pare si un numar de telefon. Daca nu-l gasesti suna-ma si ti-l dau eu.
Bogdan Enescu
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

da esti culmea...a si postat ca o cheie este la mine si trebuie s-o platesc de la barci....nu stiam ca are cheie de la contatainar unde sunt vaslele ..
eu am venit aseara de la Crisean si credeam ca s-a rezolvat ...
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
micutu
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2011, 16:55
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by micutu »

lucrurile stau cam asa:
- barcile sunt legate cu un lacat la care mai am eu doua chei disponibile. din ce stiu, Tony are cheia care trebuie
- la container, cel cu vaslele, inca este lacatul complexului, care trebuie inlocuit cu un lacat care este tot la mine. ar trebui vorbit la Astoria sa vedem cand se poate face operatiunea.
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

asta vroiam sa stiu , sa nu fac un drum degeaba pana acolo ..inseamna ca pot lua vasle de la paznici.....
miercuri vreau sa intru pe apa sa ma relaxez nitel cu lanseta ....
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

bogdanenescu1 wrote:Tocmai ti-am spus ca Valibu are cheile de la barci si de la container. Nu stiu de unde ai tu cheie de la barci pentru ca tocmai el a spus ca a schimbat lacatele cumarate de mine initial deoarece nu se gaseau chei pentru multiplicat. Doar daca te-ai intalnit cu el intre timp. Vorbeste cu el. Vezi ca are postata o adresa de mail si mi se pare si un numar de telefon. Daca nu-l gasesti suna-ma si ti-l dau eu.

///////////////////////////////////////
[
Hai sa-ti explic cum sta situatia:
Petre a incercat sa faca niste chei pentru primul lacat, dar erau extrem de scumpe. A umblat o zi si nu a reusit. Atunci am hotarat sa cumparam alt lacat, cu mai multe dubluri la chei. Lacat pe care eu m-am dus si l-am pus in locul celui vechi. O cheie a ramas la Snagov la receptie, una la mine. Duminica m-am dus personal la Toni si i-am dat o cheie, iar restul (4) i le-am dat lui Micutu ieri. Dupa cheia mea am facut dubluri pentru Ionut si pentru Albatrin.
Deci sincer, nu vad ce este asa complicat.
Iar toate astea s-au mai discutat aici. ]


aceasta este postarea de mai sus pe care tu nu ai citit-o , ca sa sti ca eu am o cheie. !!
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

Pentru ca sambata v-a pleca in concediu , a trecut Micutu pe la mine si mi-a lasat cutia cu inca 2 cheite de la barci si un lacat cu mai multe chei care urma sa fie pus la containarul cu vasle.....anunt acest lucru ca sa se stie...lacatul il voi da lui Bogdan cand se intoarce din concediu sa discute el cu cei de la Astoria si sa puna lacatul. Daca maine este frumos de la orele 9 dim . sunt pe Snagov la o pescuiala....
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
manu
Posts: 75
Joined: 14 Mar 2010, 12:11

Re: Clubul Snagov

Post by manu »

bogdanenescu1 wrote:Iata si ultima lista la zi:
1. Laloi
.
.
.
23. Tiberiu Nedelcu
Tocmai m-am intors din concediu. Hai sa marim randurile. Doresc sa ader la acest nou club infiintat.
Marian Manea - nr 24
Multumesc!
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Abia am sosit din concediu. Pana la urma a rezolvat cineva sa schimbe si lacatul de la vasle? Cheile si lacatul a ramas la Tony? Saptamana viitoare vreau sa merg o fuga pe acolo.
A mai fost cineva in zona?

Si uite ca suntem aproape de 25. :D
1. Laloi
2. Ioanrv – Achitat
3. G_H
4. Lorelai
5. Cezar
6. Valentin Paun
7. Charly
8. Daniel C.
9. Laurentiu Sonia
10. Alexandru Bogdan
11. Tony
12. Bogdan Enescu
13. Pupu
14. Serban Costin
15. Micutu – Achitat
16. Valibu
17. Valic
18. Tanasa Petru
19. Dutu Stoica
20. Ionut (johnny_fia)
21. Albatrin
22. Mainescu Petre – Achitat
23. Tiberiu Nedelcu
24. Marian Manea
Bogdan Enescu
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by Tony »

bine ai revenit din concediu Bogdane....
am fost eu vineri si am dat la peste din barca cu vaslele....lacatul pentru containarul cu vasle este la mine ..Micutu le-a adus la mine ca stau aproape si ca el plecase in concediu ....sa-mi spui cand te duci la Snagov sa fac intr-un fel sa ajunga la tine cutia cu ce mi-a adus Micutu ....
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”