Clubul Snagov

Moderator: cezar

valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

pupu wrote:Domnilor eu am incercat sa trimit datele dar nu pot ,imi cere 1000 de ip-uri draci laci, nu stiu de ce, asa ca daca nu e cu suparare trimit un mp sau lasati un tel.

Numai bine...
valibucoveanu@gmail.com sau pe mp. pana acum a functionat.
ai si numarul meu de telefon. :oops: doar ca maine, nu e acasa aparatul. :oops:
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Clubul Snagov

Post by pupu »

Uite ca am incercat iar si nu merge de pa nici un calculator .

Numai bin...
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

pupu wrote:Uite ca am incercat iar si nu merge de pa nici un calculator .

Numai bin...
Asa cenzurati suntem? :lol: :lol: :lol:
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Clubul Snagov

Post by pupu »

Deci pot sa trimit un mp sau sa sun la un tel?

Numai bine...
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Am primit si de la Laloi, o sa-mi dea si Pupu astazi.
Maine vreau sa ies cu Ionut pe apa. Vom folosi o barca.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Cheile sunt la Petreman pentru multiplicare. Pana rezolvam problema. Du-te maine acolo. Eventual vezi cine este de paza, suna-l pe Gica, si iti dau eu nr paznicului daca imi spui numele.
Bogdan Enescu
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Clubul Snagov

Post by PETREMAN »

Din cauza pretului unui duplicat de cheie(15 ron buc)si a faptului ca unde am gasit sa fac dublura la tipul ala de cheie avea nevoie si de lacate ceea ce m-a facut sa hotarasc sa nu le fac si in consecinta am luat alte 2 lacate cu cate 3 chei la care am mai facut la fiecare lacat inca 5 chei deci in total avem 2 lacate cu cate 8 chei fiecare ....am sa opresc eu cate una din fiecare iar lacatele noi cu cate 7 chei care or sa ramana si cu lacatele achizitionate prima oara de Bogdan am sa i le dau lui Valibu astazi pt ca am hotarat sa ne intalnim mai tarziu. Pretul lacatelor a fost de 57,98 ron iar multiplicatul cheilor 79,80 ron deci totalul este de 137,78 ron . Image
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Un rand il rezerv eu, cu plata saptamana care vine... ;) ...nu de alta dar plec la Delta ;) care-i un Snagov putin mai mare, hotarare instant asa cum e cel mai frumos... :P :roll:
PETERMAN o sa distribuie cheile pana la epuizare (evident cu recuperarea "prejudiciului") urmand ca restul membrilor sa si le multiplice pe cont propriu.
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Sunt la mine noile lacate si cheile. Daca nu intervine ceva maine la 5,30 sunt la Astoria.
Am primit datele si de la Pupu. Cred ca luni dau o fuga la sediu sa stampilez cardurile.
As mai vrea sa-l treceti pe lista si pe Tiberiu Nedelcu.
Iar daca vreti sa faceti poze cu ceva capturi va astept maine pe Snagov. :lol: :lol: :lol:
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Valibu, pastreza-mi si mie un rand de chei. Banuiesc ca banii trebuie sa ajunga la Petreman. Plata o fac nu saptamana care vine deoarece maine plec in concediu. Cealalta voi fi prezent la Snagov si poate reusim sa ne strangem mai multi la pescuit.

Iata si ultima lista la zi:
1. Laloi
2. Ioanrv – Achitat
3. G_H
4. Lorelai
5. Cezar
6. Valentin Paun
7. Charly
8. Daniel C.
9. Laurentiu Sonia
10. Alexandru Bogdan
11. Tony
12. Bogdan Enescu
13. Pupu
14. Serban Costin
15. Micutu – Achitat
16. Valibu
17. Valic
18. Tanasa Petru
19. Dutu Stoica
20. Ionut (johnny_fia)
21. Albatrin
22. Mainescu Petre – Achitat
23. Tiberiu Nedelcu
Bogdan Enescu
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Am o rugaminte catre toti membrii clubului. Cei care vor ajunge la Astoria la pescuit, sa nu mai parcheze pe spatiul verde de langa ponton. Putem sa lasam masinile in parcare. Este loc suficient. Nu dorim sa abuzam de bunavointa D-lui Pana.
Sunt 20m pana la ponton, putem sa caram motoarele, sculele si ce o mai fi fara dificultate.
Bineinteles in cazul in care cineva doreste sa-si lanseze la apa barca proprie se intelege ca nu are cum.
Multumesc!!!
Bogdan Enescu
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Slaba activitate astazi pe Snagov. Cate doua dintoase de caciula si un biban la Ionut. Vapoare in draci. Am schimbat lacatul la barci iar o cheie a ramas la receptie pentru D-ul Pana. Bariera era inchisa, nimeni nu stia nimic de cheie.
As mai avea o rugaminte, au inceput deja sa apara gunoaiele. Noi am strans aproape o sacosa din zona debarcaderului. Nu ca ar fi de la noi, dar nu vreau sa ni le puna noua in carca. Daca ajungeti pe acolo mai strangeti si voi. Mai am cateva chei, cine doreste poate lua legatura cu mine.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

Cam imbarligata actiunea cu cheile si lacatele... de unde, de la ce, de la cine... pacat ca nu mi-a venit ideea folosirii unor lacate cu cifru, scapam si de duplicari etc...plus ca lacatele sunt pt oameni cinstiti, ca daca ar vrea cineva ceva sa fure...
User avatar
micutu
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2011, 16:55
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by micutu »

avem chei ... avem barci ... avem si ceva bani
cum sa facem sa avem mai multi?

va supun spre analiza un caz ipotetic, dar concret:
vin la pescuit cu un prieten care nu e membru nici macar in APC21, poate nu are nici permis de pescuit ANPA.
apar urmatoarele intrebari:
1. pot sa il iau cu mine in barca? ... bineinteles daca nu exista un membru titular la coada
2. cati bani ii iau?
3. dupa ce ii iau banii, ce fac cu ei?
4. il torn la foru' tutelar ca pescuieste fara permis? si apoi il arunc unde e apa mai adanca :idea: ... ca doar am sonar

ar trebui trecute cele de mai sus, impreuna cu altele, in regulamentul clubului, ca de exemplu:
- utilizarea barcilor de la Astoria se face doar de membri clubului Snagov, adica in barca trebuie sa fie cel putin un membru al clubului
- nu se imprumuta cheia (cheile ... ca inca nu m-am lamurit cate sunt)
- tarifele de utilizare a barcilor pentru non-membri

va rog sa postati si altele, pentru a putea face o baza a regulamentului
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Clubul Snagov

Post by Dumitrescu Iancu »

Micutu, o singura observatie: la o Asociatie de pescari sportivi ce suntem, cred ca permisul de pescuit ANPA este obligatoriu...
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

@ micutu

Bogdan va creiona un regulament de indata ce timpul ii va permite, acum e in vacanta...Apoi se pot face modificari, functie de sugestii.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Clubul Snagov

Post by cezar »

ioanrv wrote:@ micutu

Bogdan va creiona un regulament de indata ce timpul ii va permite, acum e in vacanta...Apoi se pot face modificari, functie de sugestii.
Oricum, eu am promis ca "imbrac in vorbe" un proiect de regulament al Clubului. Vreau doar principiile, sintetizate de leaderul care a fost ales de voi.
User avatar
micutu
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2011, 16:55
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by micutu »

poate nu ne dor tastele sa scriem cate ceva pe aici, ca atunci cand Bogdan revine din concediu, sa le ia cu copy-paste si sa le puna in regulament, mai pune ceva de la el, iar apoi Cezar le da o forma "imbracata" si ... gata

o prima regula posibila: pentru a avea o sansa sa se urce in barca, oricine trebuie sa posede permis ANPA ... asa excludem, in buna masura, prezenta in barci a nevestelor, amantelor etc ... dar mai sunt cei mici ...
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by laloi »

Micutu, totusi sa nu fim mai catolici ca papa.... nu cred ca exista vreun caz in care respectivul sa fie membru APC21 si sa nu aiba permis ANPA... si pana la urma, noi suntem de la politia mediului sau alt factor de control? Are nu are e pe barba lui, ca nu o sa ii platim noi amenda...
Legat de consoarte, amante si alti insotitori, atata timp cat nu ocupa locul unui membru doritor in ziua respectiva, nu vad problema, adica sa stau singur cuc in barca daca nu se nimereste nimeni in ziua respectiva? daca mi se face rau? Asa ca va rog sa evitam nuantele astea exclusiviste, se cheama club dar nici trabucuri nu fumam :D
PS mai bine sa rezolvam in vreun fel banala problema a cheii de la barca si de la vasle, sa nu mai depindem unul de altul
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Asta ar fi culmea, sa mai intru la cheltuieli cu permis ANPA pentru nevasta, amanta, catel... voi nu sunteti zdraveni? E criza!
Am lasat astazi cheile lui Micutu. Vedeti cum le impartiti si cum le multiplicati.
Eu nu cred ca mai pot ajunge cateva saptamani. Arbitraje... nunti... Oricum tinem legatura.
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”