La pescuit pe Snagov

Moderator: cezar

valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: La pescuit pe Snagov

Post by valibu »

Sambata am mai batut putin Snagovul. Trei domne mai "imbracate" ceva. Duminica din pacate nimic, doar ceata de ne scoteam ochii singuri, vant si frig.
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: La pescuit pe Snagov

Post by valibu »

Am reusit sa pun si foto...
Attachments
Inca o pescuiala pe Snagov
Inca o pescuiala pe Snagov
sambata cu dansele.jpg (118.13 KiB) Viewed 20956 times
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: La pescuit pe Snagov

Post by valibu »

Si cateva mai vechi.
Attachments
zor mare
zor mare
pregatiri.jpg (152.22 KiB) Viewed 20956 times
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: La pescuit pe Snagov

Post by valibu »

Mai e putin
Attachments
aproape gata de plecare
aproape gata de plecare
pregatiri......jpg (140.05 KiB) Viewed 20956 times
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: La pescuit pe Snagov

Post by valibu »

S-a dus ghinionul
Attachments
cineva a spart ghinionul.jpg
cineva a spart ghinionul.jpg (86.27 KiB) Viewed 20956 times
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: La pescuit pe Snagov

Post by Lorelai »

Bravo baieti, la mai mare !
PS
Poate pe viitor dati si voi un semnal...
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: La pescuit pe Snagov

Post by dutustoica »

Lorelai wrote:Bravo baieti, la mai mare !
PS
Poate pe viitor dati si voi un semnal...
N-ai sa vezi semnal de la ei. Astia merg pe burta tot timpul. Au facut armata la infanterie :lol: :lol: :lol:
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: La pescuit pe Snagov

Post by valibu »

dutustoica wrote:
Lorelai wrote:Bravo baieti, la mai mare !
PS
Poate pe viitor dati si voi un semnal...
N-ai sa vezi semnal de la ei. Astia merg pe burta tot timpul. Au facut armata la infanterie :lol: :lol: :lol:
Ne era teama sa nu ne umiliti din nou. ;) ;) ;)
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: La pescuit pe Snagov

Post by Mihai Vinturache »

Vali, te-ai cam spurcat la spinning din cate vad. Ma tem ca echipa de arbitri te-a cam pierdut! Cred ca la anul te vedem printre concurenti!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: La pescuit pe Snagov

Post by johnny_fia »

Dc s-a spurcat, e nasol. De acum toti banutii care o sa ii aiba, o sa ii calculeze in voblere, in gume si in jig-uri :lol: Eu ma chinui sa imi iau o pereche de bocanci de cateva luni, a venit iarna si tot nu mi-am luat, ce sa fac dc mi-au facut cu ochiu anumite naluci, rupt in fund dar cu ce trebuie in trusa de pescuit :lol:
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: La pescuit pe Snagov

Post by valibu »

Mihai Vinturache wrote:Vali, te-ai cam spurcat la spinning din cate vad. Ma tem ca echipa de arbitri te-a cam pierdut! Cred ca la anul te vedem printre concurenti!
Niciodata, Mihai. Mi-e prea drag de voi. ;)
david
Posts: 103
Joined: 27 Feb 2011, 19:19

Re: La pescuit pe Snagov

Post by david »

dutustoica wrote:
Lorelai wrote:Bravo baieti, la mai mare !
PS
Poate pe viitor dati si voi un semnal...
N-ai sa vezi semnal de la ei. Astia merg pe burta tot timpul. Au facut armata la infanterie :lol: :lol: :lol:
Eu am facut armata la SECU ;) ,astept invitatie de la S.R.I. :mrgreen:
Cristinel David cristineld67@yahoo.com 0723131135
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: La pescuit pe Snagov

Post by Lorelai »

Eu m-am simtit intotdeauna bine intre prieteni.
Asa ca lasati vraja.
O sa va anunt si astept sa fiu anuntat, ca de obicei.
Cu drag,
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: La pescuit pe Snagov

Post by johnny_fia »

Salutare!
Sambata, 8 decembrie. Pe drum parea ca vom avea o zi excelenta de pescuit, chiar dc baltile intalnite pe drum aratau ca incepuse sa inghete. A fost ok pana pe la ora 10-11, dupa care a inceput sa bata vantu'.
Ne-am plimbat de la Astoria pana la manastire, la vasle, adica am facut ceva sport, vasleam doua persoane si abia ce ne miscam pe vantul ala.
Ca si capturi, au fost in total 7 pesti, o stiuca de aprox 45-50 cm, un biban frumusel si restul marle. Dar cea mai importanta captura, a fost o plasa, de vreo cativa zeci de metri, adusa in barca, distrusa si aruncata la gunoi. Nu a fost in ea decat o platicuta, care s-a eliberat, ceea ce ma bucur f mult. Si sa nu uit, toti pestii au fost eliberati, chiar si cea care era de masura.
Ca si concluzie a partidei de pescuit, am fost f multumit, am prins si peste, am distrus o plasa, am avut parte si de aventura pe apa.
Toate bune
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: La pescuit pe Snagov

Post by Albatrin »

johnny_fia wrote:... Dar cea mai importanta captura, a fost o plasa, de vreo cativa zeci de metri, adusa in barca, distrusa si aruncata la gunoi...
Felicitări!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: La pescuit pe Snagov

Post by Mihai Vinturache »

Felicitari si din partea mea!
Dar dupa intamplarile de la concurs, parca m-as feri sa mai scriu atat de clar despre ce s-a intamplat cu plasa. Ca risti sa fii tu cel anchetat pentru distrugere de bunuri apartinand braconierilor. Nu ai "competente legale" pentru asta.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: La pescuit pe Snagov

Post by Albatrin »

Mihai Vinturache wrote:Felicitari si din partea mea!
Dar dupa intamplarile de la concurs, parca m-as feri sa mai scriu atat de clar despre ce s-a intamplat cu plasa. Ca risti sa fii tu cel anchetat pentru distrugere de bunuri apartinand braconierilor. Nu ai "competente legale" pentru asta.
Mihai nu-l speria, n-are nimeni ce să-i facă. Să-l aud eu pe oricare "organ" că se ia de careva de la noi care scoate şi distruge plasele întinse prin Snagov, că mor cu el de gât. Aveţi mai jos telefonul meu în caz de nevoie !!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: La pescuit pe Snagov

Post by johnny_fia »

Sa ma ancheteze ca am distrus o plasa monofilament pe care am gasit-o in apa pe care ar trebui sa o pazeasca ei, ca sa vezi show la tv ce le fac :evil:
Cum ar fi ca la anul, cate 4-5 barci, cu cate 1-2 ancore, sa o luam asa frumos pe apa, sa vedem cate plase agatam. Operatiunea sa fie filmata si sa se faca cu sau fara anuntul politiei, sa vedem ce iese. Si sa facem treaba asta destul de des. In 2-3 ore tot acoperi ceva apa. Iar dc vine ala cu bunul omului, sa il aduca pe "omul" care e proprietarul acelei plase, eu platesc plasa, ala sa plateasca coform legii, pt braconaj.
Avand in vedere ca Pescar club 21, are in grija aceasta apa, are tot dreptul sa faca controale fara a anunta, ca dc anunti, nu gasesti nimic, de aia toate la noi in tara toate sunt bune si frumoase si toata lumea lucreaza corect :evil:
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: La pescuit pe Snagov

Post by Albatrin »

johnny_fia wrote:...Cum ar fi ca la anul, cate 4-5 barci, cu cate 1-2 ancore, sa o luam asa frumos pe apa, sa vedem cate plase agatam...
O facem Ionuţ, sigur o face !!!
Patronul de la Goştilele avea o vorbă, "nu pot ei să-şi cumpere câte plase pot eu să strâng!!! :D :D :D
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: La pescuit pe Snagov

Post by valibu »

johnny_fia wrote:Sa ma ancheteze ca am distrus o plasa monofilament pe care am gasit-o in apa pe care ar trebui sa o pazeasca ei, ca sa vezi show la tv ce le fac :evil:
Cum ar fi ca la anul, cate 4-5 barci, cu cate 1-2 ancore, sa o luam asa frumos pe apa, sa vedem cate plase agatam. Operatiunea sa fie filmata si sa se faca cu sau fara anuntul politiei, sa vedem ce iese. Si sa facem treaba asta destul de des. In 2-3 ore tot acoperi ceva apa. Iar dc vine ala cu bunul omului, sa il aduca pe "omul" care e proprietarul acelei plase, eu platesc plasa, ala sa plateasca coform legii, pt braconaj.
Avand in vedere ca Pescar club 21, are in grija aceasta apa, are tot dreptul sa faca controale fara a anunta, ca dc anunti, nu gasesti nimic, de aia toate la noi in tara toate sunt bune si frumoase si toata lumea lucreaza corect :evil:
De ce suntem de acord cu tine? ;) ;) ;)
Bravo, Om !!!!!!!!!!
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”