La pescuit pe Snagov

Moderator: cezar

User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: La pescuit pe Snagov

Post by armeanu »

johnny_fia wrote:Sa ma ancheteze ca am distrus o plasa monofilament pe care am gasit-o in apa pe care ar trebui sa o pazeasca ei, ca sa vezi show la tv ce le fac :evil:
Cum ar fi ca la anul, cate 4-5 barci, cu cate 1-2 ancore, sa o luam asa frumos pe apa, sa vedem cate plase agatam. Operatiunea sa fie filmata si sa se faca cu sau fara anuntul politiei, sa vedem ce iese. Si sa facem treaba asta destul de des. In 2-3 ore tot acoperi ceva apa. Iar dc vine ala cu bunul omului, sa il aduca pe "omul" care e proprietarul acelei plase, eu platesc plasa, ala sa plateasca coform legii, pt braconaj.
Avand in vedere ca Pescar club 21, are in grija aceasta apa, are tot dreptul sa faca controale fara a anunta, ca dc anunti, nu gasesti nimic, de aia toate la noi in tara toate sunt bune si frumoase si toata lumea lucreaza corect :evil:
/////////////////////////////////////////

Salut. aveti perfecta dreptate ..cei care '' baga plase ''..daca nu au autorizatie de pescuit industrial nu vor recunoaste nici-o data ca sunt plasele lor ..si de regula nu se pescuieste industrial cu plase din nailon ....Ma alaturi si eu la o pieptanare a lacului , fara sa nuntam " organele"..le anuntam la sfarsit la ultima tura ..sa nu zica ceva ..
Daca anuntam inainte ...sigur nu mai gasim nici urma de plasa in apa...si asa cum ati spus ..filmata toata actiunea ..postata aici, pe facebook , you - tube si data la televiziuninile care doresc sa faca un reportaj.

O prioritate pe acest an este coagularea " clubului Snagov ", sa putem actiona si nu numai...
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: La pescuit pe Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Stie cineva daca a inghetat Snagovul?
Bogdan Enescu
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: La pescuit pe Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Astazi am fost impreuna cu prietenul si colegul de club evoIX la inca o partida pe Snagov, remarcabila as spune de aceasta data. Dupa mai multe incercari nereusite anul acesta, in sfarsit am gasit cumatra. Eu am avut ceva rateuri spectaculoase, insa amicul Valentin (evoIX) a avut parte de cateva capturi remarcabile sarite bine de 2,2 - 2,5 kg., zic eu, dar si cateva rupturi costisitoare. :oops: Daca se indura si de noi sa ne povesteasca cate ceva, i-am fi recunoscatori. :P
Pe scurt..... zona stiuta de la concursul APC 21 - agatatura - offset si nu numai dar acolo mananca. Trageti si voi concluziile singuri. :idea:
Bogdan Enescu
david
Posts: 103
Joined: 27 Feb 2011, 19:19

Re: La pescuit pe Snagov

Post by david »

Maine 15.09.2013 ora 06.45 ponton Astoria,se baga cineva la o stiucareala(marleala) :?: ;)
Cristinel David cristineld67@yahoo.com 0723131135
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: La pescuit pe Snagov

Post by ioanrv »

david wrote:Maine 15.09.2013 ora 06.45 ponton Astoria,se baga cineva la o stiucareala(marleala) :?: ;)
Ma bag eu :)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: La pescuit pe Snagov

Post by cezar »

Pentru Bogdan Enescu

Te rog sa consideri cei 50 lei platiti de Paul ca si cotizatie APC 21 (si care nu au ajuns inca la noi) ca si contributie a mea la cheltuielile legate de reparatii.
Voi depune eu in casierie suma echivalenta. Merci!
Danielu
Posts: 1
Joined: 08 Jul 2012, 03:50

Re: La pescuit pe Snagov

Post by Danielu »

Va salut!
Sper sa nu dezgrop aiurea threadul asta dar as vrea sa va intreb este dezghetat Snagovul in mare parte? Se poate pescui la feeder zilele astea?
Mersi!
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: La pescuit pe Snagov

Post by pupu »

Ieri pe o caldura ametitoare si la o ora imposibila numai marle la plastice, lacul frumos mai putin apa si linistea sparta de manelele date la maxim pe vapoarele marlanilor care se tot plimba de colo colo.

Numai bine...
Attachments
100_0073.JPG
100_0074.JPG
100_0070.JPG
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: La pescuit pe Snagov

Post by fatdaddy »

Vad ca pe aici nu a mai scris nimeni de mult dar am si eu o framantare:

Am fost duminica sa dau o tura cu barca pe Snagov si am incercat sa o bag pe la Astoria. Am constatat cu tristete/nervi ca administratia complexului a inchis accesul catre parcarea de langa ponton.
Stiti daca exista totusi o modalitate pentru a folosi planul lor inclinat ? O taxa , o vorba buna, ceva ?
Fiind tarziu , duminica m-am intors pe calcaie si am plecat repede sa o bag prin sat, unde m-am chinuit ca un sisif din cauza pantei foarte mici a planului.
Multumesc anticipat
Andrei Riga
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”