Imi schimb sculele de pescuit

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi echipamente pentru pescuit

Moderator: dutustoica

Locked
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Imi schimb sculele de pescuit

Post by Miyagi »

Le vand sau le schimb cu echipament competitional. Si anume:
- 4 buc Daiwa Exceler, 3,30m, din 2 bucati carbon, echipate cu mulinete Daiwa Airball Regal Plus 5000, beitrunner, tambur rezerva. Merg foarte bine si la crapul din Delta;
- 4 buc Daiwa Sam Fisher, 2,4m, din doua bucati carbon, echipate cu mulinete Daiwa Sweepfire 3000, pentru soft fishing;
- 2 buc Moby Dick / Gold star, 2,4m, din doua bucati carbon, echipate cu mulinete Okuma LB 650, beitrunner, tambur rezerva. Se preteaza la pesti de talie mare si foarte mare. Am scos fara sa ma chinui si plauri de dimensiuni hugh in Delta.
Toate sculele nu au mai mult de 2,3 iesiri si au fost achizitionate de noi din magazin.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by Mihai Vinturache »

Cornele, ai uitat sa treci niste preturi pe acolo.
Vanzare buna!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by valibu »

E manevra, cred ca se lasa!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by Miyagi »

valibu wrote:E manevra, cred ca se lasa!
Upgradez Grasule nu ma las. Imi pastrez betele de Dunare,alea de rapitor si doua pentru somn. Din 4 dau doar doua, dar ma apuc de concursuri la crap.
Ce sa zic Mihai?! N-am pus preturi pentru ca sunt la libera negociere. Multumesc pentru urare.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by cezar »

.........
4 buc Daiwa Exceler, 3,30m, din 2 bucati carbon, echipate cu mulinete Daiwa Airball Regal Plus 5000, beitrunner, tambur rezerva. Merg foarte bine si la crapul din Delta;

De unde stii tu, Cornele, ca merg la crapul din Delta ?
Ai prins asa ceva in alea 2-3 iesiri ? ;)

Daca DA, spune cati, ca sa stim daca sunt "invăţate" la aşa ceva !
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by Miyagi »

cezar wrote:.........
4 buc Daiwa Exceler, 3,30m, din 2 bucati carbon, echipate cu mulinete Daiwa Airball Regal Plus 5000, beitrunner, tambur rezerva. Merg foarte bine si la crapul din Delta;

De unde stii tu, Cornele, ca merg la crapul din Delta ?
Ai prins asa ceva in alea 2-3 iesiri ? ;)

Daca DA, spune cati, ca sa stim daca sunt "invăţate" la aşa ceva !
Nu stiu daca e o intrebare ironica sau nu, dar daca te intereseaza exact iti pot spune si argumentele, iar daca nu e nu am chef de glume aiurea.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by cezar »

Miyagi wrote:
cezar wrote:.........
4 buc Daiwa Exceler, 3,30m, din 2 bucati carbon, echipate cu mulinete Daiwa Airball Regal Plus 5000, beitrunner, tambur rezerva. Merg foarte bine si la crapul din Delta;

De unde stii tu, Cornele, ca merg la crapul din Delta ?
Ai prins asa ceva in alea 2-3 iesiri ? ;)

Daca DA, spune cati, ca sa stim daca sunt "invăţate" la aşa ceva !
Nu stiu daca e o intrebare ironica sau nu, dar daca te intereseaza exact iti pot spune si argumentele, iar daca nu e nu am chef de glume aiurea.
Nu este vorba de glume aiurea. Ai afirmat ca::
1. sculele au 2,3 iesiri
2. merg la crapul din Delta.

Ideea era sa aflam locatia unde ai prins crap in alea 2,3 iesiri. Ce poate fi mai serios decat asta?
Deci, in mod sigur ma intereseaza si...astept argumentele.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by Miyagi »

cezar wrote:
Miyagi wrote:
cezar wrote:.........
4 buc Daiwa Exceler, 3,30m, din 2 bucati carbon, echipate cu mulinete Daiwa Airball Regal Plus 5000, beitrunner, tambur rezerva. Merg foarte bine si la crapul din Delta;

De unde stii tu, Cornele, ca merg la crapul din Delta ?
Ai prins asa ceva in alea 2-3 iesiri ? ;)

Daca DA, spune cati, ca sa stim daca sunt "invăţate" la aşa ceva !
Nu stiu daca e o intrebare ironica sau nu, dar daca te intereseaza exact iti pot spune si argumentele, iar daca nu e nu am chef de glume aiurea.
Nu este vorba de glume aiurea. Ai afirmat ca::
1. sculele au 2,3 iesiri
2. merg la crapul din Delta.

Ideea era sa aflam locatia unde ai prins crap in alea 2,3 iesiri. Ce poate fi mai serios decat asta?
Deci, in mod sigur ma intereseaza si...astept argumentele.
Din cauza faptului ca in acel loc am fost invitat de catre niste PRIETENI te rog sa intelegi ca nu-l pot face cunoscut. De fapt tu sti cum e cu locurile in Delta, nu mai trebuie sa-ti explic, iar ca argument vis a vis de afirmatiile despre lansete sunt exact ca acelea cu care cumnatul meu bogat a prins acei crapi la iesirea fatidica.
Multumit?
p.s. desi nu vad care-i legatura cu achizitionarea acelor lansete!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by Miyagi »

Deci a fost vorba de vreo 15 crapi care au fost prinsi mai toti la un singur bat desi dadeam cu 5 si au cantarit undeva peste 40 de kg, cred, avand in vedere caci a avut o captura de apx. 9 kg. Au rezistat bine si n-au nimic, nu? Martor Nea Bebe care i-a si "gazduit" pana la plecare. Pe de alta parte le-am comparat cu unele mai slabe cu care s-a scos mai multe kg si probabil mai multi crapi: acestea fiind Cormoranele lui Sergiu.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by Miyagi »

Deci, n-am primit un raspuns de la tine Cezare!
Valentin Petrovici

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by Valentin Petrovici »

Miyagi nu da nimic pe goarnă despre locuri. Stau pîndacii cu microscopul pe noi. Poate or mai afla şi ei ce şi cum. Dar ai uitat un lucru esenţial. Cezar ştie ce şi cum. Vorbea cu noi cînd eram pe loc aşa că pentru el nu este un secret.
Last edited by Valentin Petrovici on 30 Aug 2010, 14:11, edited 1 time in total.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by cezar »

Valentin Petrovici wrote:Miyagi nu da nimic pe goarnă despre locuri. Stau pîndaci cu microscopul pe noi. Poate or mai afla şi ei ce şi cum. Dar ai uitat un lucru esenţial. Cezar ştie ce şi cum. Vorbea cu noi cînd eram pe loc aşa că pentru el nu este un secret.
Am vrut sa-l incerc, Vali ! ;) ;) ;)

Locul imi este familiar, dupa cum bine stii ! :lol: :lol: :lol:
Valentin Petrovici

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by Valentin Petrovici »

cezar wrote:
Valentin Petrovici wrote:Miyagi nu da nimic pe goarnă despre locuri. Stau pîndaci cu microscopul pe noi. Poate or mai afla şi ei ce şi cum. Dar ai uitat un lucru esenţial. Cezar ştie ce şi cum. Vorbea cu noi cînd eram pe loc aşa că pentru el nu este un secret.
Am vrut sa-l incerc, Vali ! ;) ;) ;)

Locul imi este familiar, dupa cum bine stii ! :lol: :lol: :lol:
Ai aruncat niţică nadă şi urma momeala. Miyagi este agent secret şi nu prea scoţi de la el ceva cînd vrei tu. Poate cînd vrea el. Noi vorbeam la telefon zilnic şi în afară de asta a trecut şi Valic pe la noi. Aşa că secretul pentru tine nu prea se vede. Doar folclor ceva .....şi suspans pentru ochitori. Mă tot întreb şi acum: unde să fie locaţia asta aşa de bună? Parcă să zic că prin deltă.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by cezar »

Valentin Petrovici wrote:
cezar wrote:
Valentin Petrovici wrote:Miyagi nu da nimic pe goarnă despre locuri. Stau pîndaci cu microscopul pe noi. Poate or mai afla şi ei ce şi cum. Dar ai uitat un lucru esenţial. Cezar ştie ce şi cum. Vorbea cu noi cînd eram pe loc aşa că pentru el nu este un secret.
Am vrut sa-l incerc, Vali ! ;) ;) ;)

Locul imi este familiar, dupa cum bine stii ! :lol: :lol: :lol:
Ai aruncat niţică nadă şi urma momeala. Miyagi este agent secret şi nu prea scoţi de la el ceva cînd vrei tu. Poate cînd vrea el. Noi vorbeam la telefon zilnic şi în afară de asta a trecut şi Valic pe la noi. Aşa că secretul pentru tine nu prea se vede. Doar folclor ceva .....şi suspans pentru ochitori. Mă tot întreb şi acum: unde să fie locaţia asta aşa de bună? Parcă să zic că prin deltă.
Da, voiam sa stiu daca este vorba de iesirea din iunie, din locatia aia "care nu se dezvaluie", dar pe care noi doi o stim.
Stiind locatia, stiind cam cati crapi mari au intrat, pot spune ca sculele oferita la vanzare sunt rezistente, dar...foarte-foarte uzate.

Dupa o pescuiala intr-o astfel de locatie, care ofera crapalai capitali unul dupa altul, evident ca trebuie sa-ti schimbi sculele. :lol: :lol: :lol:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by Miyagi »

Da, voiam sa stiu daca este vorba de iesirea din iunie, din locatia aia "care nu se dezvaluie", dar pe care noi doi o stim.
Stiind locatia, stiind cam cati crapi mari au intrat, pot spune ca sculele oferita la vanzare sunt rezistente, dar...foarte-foarte uzate.

Dupa o pescuiala intr-o astfel de locatie, care ofera crapalai capitali unul dupa altul, evident ca trebuie sa-ti schimbi sculele. :lol: :lol: :lol:[/quote]
----------------------------------
Parca mai vi de-acasa acum da` oricum unora macar sculele sa le fie uzate ca altfel se lauda doar cu bucatareala sau locuri cunoscute :lol: .
Data care vine sa nu te mai bagi sa strici piata. Aici e bazar. Vindem-cumparam si-atat. De palavragit avem unde destul. Merci.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by Mihai Vinturache »

Baieti ati cam luat-o pe aratura cu topicul asta.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Imi schimb sculele de pescuit

Post by Miyagi »

In sperata ca nu-mi va mai altera cineva topicul am deschis altul si de aceea rog un moderator sa-l stearga pe acesta.
Multumesc.
Locked

Return to “Vânzare-Cumpărare pescuit”