scaun cu umbrar

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi echipamente pentru pescuit

Moderator: dutustoica

Post Reply
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

scaun cu umbrar

Post by Gabi »

Vand scaun pliabil cu umbrar ,65lei.
Vand cosulete feeder ,modele originale ,diverse greutati si volume ,sau la comanda. Intre 1,5 si 5 lei /buc. Sunt testate cu succes de PETER pe lacuri si Somes si de Florentiu pe Dunare.
chestii socoteli
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: scaun cu umbrar

Post by Eugen Fetes »

Modelul "lacrima" pentru Dunare l-am testat si eu cu rezultate excelente (in intervalul miercuri - duminica). Sunt BESTIALEEEE!!!
Puishor, vreau sa am vreo 20 bucati de 70g rezervate si vad eu cand ne vedem sa le iau.
0745578278
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: scaun cu umbrar

Post by shogunu65 »

puneti va rog niste poze cand aveti timp, la capitolul cosulete ma tot gandesc ce inseamna "lacrima" :)
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: scaun cu umbrar

Post by paulletta »

shogunu65 wrote:puneti va rog niste poze cand aveti timp, la capitolul cosulete ma tot gandesc ce inseamna "lacrima" :)

Cosulet tip lacrima din care nada se disperseaza mai repede are forma aerodinamica prevazut cu greutatea in fata pt lansarile mai lungi, vartejul este prins cu elastic de baza momitorului pt protejarea forfacului (preia socul pestelui care se zbate in carlig,astfel sansele sa se rupa forfacul este minim).
Attachments
Feeder Lacrima.jpg
Feeder Lacrima.jpg (8.27 KiB) Viewed 13141 times
Paulletta
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: scaun cu umbrar

Post by Gabi »

nici gand Paule ,e cu totul altceva. Nu gasesti in RO. O sa incerc sa pun o poza .
chestii socoteli
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: scaun cu umbrar

Post by paulletta »

Gabi, chiar sunt curios sa vad cum arata cele facute de tine.
Eu personal am pescuit cu modelul de mai sus si am avut rezultate bune.
Spor.
Paulletta
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: scaun cu umbrar

Post by shogunu65 »

paulletta wrote:
shogunu65 wrote:puneti va rog niste poze cand aveti timp, la capitolul cosulete ma tot gandesc ce inseamna "lacrima" :)

Cosulet tip lacrima din care nada se disperseaza mai repede are forma aerodinamica prevazut cu greutatea in fata pt lansarile mai lungi, vartejul este prins cu elastic de baza momitorului pt protejarea forfacului (preia socul pestelui care se zbate in carlig,astfel sansele sa se rupa forfacul este minim).
astea pe unde se gasesc de cumparat? eu n am vazut asa ceva prin magazin pana acum :shock:
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: scaun cu umbrar

Post by Eugen Fetes »

Gabi wrote:nici gand Paule ,e cu totul altceva. Nu gasesti in RO. O sa incerc sa pun o poza .
Nu-i vorba de modelul asta. Mie mi-a venit sa-l "poreclesc" lacrima deoarece in sectiune are aceasta forma. Ce are Gabi este superior, fara discutie, la ce ai folosit tu. Daca pana de curand tineam lansetele de feeder la rezerva, acum sunt la loc de cinste in bagajele zilnice unei partide de pescuit la Oltenita. Am ajuns la concluzia ca decat somn la clonc (deloc putin si nici mic anul asta)... mai bine ciortaniada la feeder. Decat la crap in "agatatura" mai bine la ciortan si uneori crap la feeder.
0745578278
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Re: scaun cu umbrar

Post by PETER »

Confirm cele de mai sus, sunt foarte bune cosuletele dela Gabi !
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: scaun cu umbrar

Post by paulletta »

Vreau si eu sa vad despre ce este vorba.
Paulletta
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: scaun cu umbrar

Post by Gabi »

In primul rand am scazut pretul la scaun la 50 lei. Nu e folosit http://www.premiumfishing.ro/scaun-cu-u ... 9-baracuda
chestii socoteli
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: scaun cu umbrar

Post by Gabi »

SCRIE UN RĂSPUNS

Imaginea trebuie să fie de cel puţin 0 pixeli lăţime, 0 pixeli înălţime şi cel mult 800 pixeli lăţime şi 600 pixeli înălţime. Imaginea trimisă are lăţimea de 3264 pixeli şi înălţimea de 2448 pixeli. ....? Nu pot sa pun poza.. :( Am micsorat-o la minim si nu intra. Paule cand esti prin zona (stii unde stau) cu tel inainte treci p'aci ca sunt multe altele de vazut.
chestii socoteli
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Re: scaun cu umbrar

Post by PETER »

Scaunul lui Gabi
Attachments
scaun-cu-umbrar-5809-baracuda-290x290.jpg
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: scaun cu umbrar

Post by Gabi »

Chestia nasoala e ca implica f.multa manopera. decat unul de asta mai usor 10 rotunde sau paralelipipedice :mrgreen:
chestii socoteli
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: scaun cu umbrar

Post by Dumitrescu Iancu »

Vreau si eu! :lol:In special gramaje mici! Nu mai am numarul de telefon, poate mi-l dai pe privat, te rog!
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: scaun cu umbrar

Post by Gabi »

pret scaun 40 lei. N-am loc de el si e nou nout.
chestii socoteli
Post Reply

Return to “Vânzare-Cumpărare pescuit”