ATENTIE DE LA CINE CUMPARATI

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi echipamente pentru pescuit

Moderator: dutustoica

Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: ATENTIE DE LA CINE CUMPARATI

Post by Ono »

De ce sa fie sters ca user?!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: ATENTIE DE LA CINE CUMPARATI

Post by laloi »

Nu vreau decat sa fiu obiectiv, si in contextul acestui topic eu pot sa spun ca NU am fost tepuit, ce am discutat telefonic s-a concretizat si practic... nu as fi intervenit dar vad ca ia niste conotatii "periculoase" acest topic...vedeti ca e mult mai usor sa faci rau decat bine...best
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: ATENTIE DE LA CINE CUMPARATI

Post by Dan T »

Ne puteti spune detaliile tranzacţiei?
Ce ati dorit sa cumparati, sume, conditii etc.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: ATENTIE DE LA CINE CUMPARATI

Post by ioanrv »

In sfarsit, un scandal adevarat... :lol:
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: ATENTIE DE LA CINE CUMPARATI

Post by Lorelai »

Nu cred ca e nici un scandal.
vioreldoloc wrote:..RUSINE SA-TI FIE DAN FOCSANI
Stimate user vioreldodoc, te rog sa mergi pana la capat, ca sa inteleaga lumea ceva.
Mentionez ca nu cunosc persoana incriminata, dar penru a blama pe cineva trebuie si motive.
Recunosc faptul ca am intrat pe topic poate neavenit, dar am facut-o pentru ca ceva nu-mi placea.
Si pana acum nimic nu mi-a schimbat impresia
Problema lui Paul am considerat-o ca pe o lipsa de comunicare.
Dar acum ? Am senzatia ca lucrurile au fost parasite la jumatate, nu inteleg nimic.
Inca o data, te rog sa lamuresti problema,consider ca aici este un club de oameni seriosi.
Care din cand in cand se vad fata in fata.
Cu stima,
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
administrator
Posts: 66
Joined: 26 Sep 2009, 13:11

Re: ATENTIE DE LA CINE CUMPARATI

Post by administrator »

@ Dan Focsani & Paulleta

Va rugam sa va rezolvati problemele personale legate de mesaje, convorbiri, jigniri etc in privat sau fata in fata, in forum va rugam sa prezentati doar argumente si contra argumente asupra tranzactiei in sine, nu asupra a ceea ce evident a devenit o rafuiala personala.

@ Dan Focsani

Pana la lamurirea situatiei, tranzactiile dumneavostra pe forum vor fi blocate si veti mai avea dreptul de revenire asupra lor in momentul in care veti demonta toate acuzatiile care vi se aduc. Noi punem la dispozitie un spatiu pentru efectuarea tranzactiilor, nu putem garanta pentru corectitudinea vanzatorului sau a cumparatorului, dar putem lua masuri pentru a avea parte de o acuratete cat mai crescuta asupra a ceea ce contin aceste domenii.

@ vioreldoloc

Asteptam sa detaliati cat mai pe larg si cat mai multe amanunte, tranzactia pe care ati efectuat-o cu domnul Dan Focsani, in caz contrar considerand interventia dumneavoastra doar un simplu foc de paie, vom actiona in consecinta.

@ restul celor implicati in discutii inclusiv moderatori

Va rugam ca in necunostinta de cauza sa nu mai aduceti pareri pro sau contra unuia din cei implicati in acest conflict.
Din indatoririle MODERATORILOR amintim ca : MODERATORUL are obligatia de a aplana orice conflict si de a nu fi partinitor cu una dintre persoanele implicate.
De asemenea orice membru al acestei comunitati are dreptul sa activeze si pe alte forumuri fara a putea fi tras la raspundere , atata timp cat nu vorbeste in numele celor implicati aici sau in numele asociatiei sau folosindu-se de numele acestora.


Sfatuim toti utilizatorii forumului nostru, ca inainte de efectuarea oricarei tranzactii, sa incerce sa obtina cat mai multe informatii si referinte despre vanzator respectiv cumparator pentru evitarea pe cat posibil a oricarei neplaceri.
vioreldoloc
Posts: 9
Joined: 20 Mar 2013, 21:16

Re: ATENTIE DE LA CINE CUMPARATI

Post by vioreldoloc »

Buna seara.
La sfarsitul lui ianuarie l-am sunat pentru patru lansete si ne-am inteles la pret: 500 ron toate patru, folosite 1-2 ori de sotie iar dupa cateva zile ne-am inteles si pentru o varga trabucco competition de 8 metri folosita de mai multe ori dar a zis ca e in perfecta stare:200 ron. In 7 februarie a venit coletul(o husa) la mine la scoala, am platit 700 ron, l-am desfacut rapid deoarece incepeam ora, peste lansete am "trecut" repede deoarece am avut incredere in spusele lui ca sunt ca noi, iar cand am desfacut repede varga, varful si tronsonul 3 au fost rupte si reparate dar aratau jalnic, iar cotorul avea o fisura. L-am sunat si i-am spus ca opresc lansetele si varga o refuz ca arata jalnic, nu am ce face cu ea si a zis sa o pun inapoi cu ramburs 200.
De aici au inceput problemele!!!! Curierul mi-a facut inainte de deschiderea coletului un AWB pe care am platit cei 700 ron + transport si la sfarsit, inca un AWB cu ramburs 200 ron, cu husa + varga pe care am refuzat-o. Pe scurt, DAN FOCSANI a luat de la FAN CURIER FOCSANI suma de 700 ron nu si a vrut sa ia si husa cu varga care aveau ramburs de 200.
O seara buna va doresc.
Locked

Return to “Vânzare-Cumpărare pescuit”