Comando Delta

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi echipamente pentru pescuit

Moderator: dutustoica

User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Comando Delta

Post by mikcutu »

citesc topicul asta de cand s-a deschis. cand am avut ceva de spus am spus la subiect....
in continuare am asistat oarecum amuzat la discutii, dar acum nu mai pot doar sa asist.

Domnule Dan Surdu, tu care te crezi cel mai fara de vina, cel mai impaciuitor si prietenul tuturor, tu care te tot retragi din discutii dupa ce tot tu le aprinzi, ceva concludent nu ai de spus, ceva care sa ajute oamenii, nu doar sa ii intepi?!

Credeam ca ai depasit stadiul de copil dar se pare ca in continuare, iti face placere sa te iei de oameni. Replica de mai jos se incadreaza la care capitol, la retragerea din discutie si inchiderea subiectului sau la ce...?
Lorelai wrote:...
De ce nu abordezi tu, Ona ?

De cand am avut dicutiile despre tricouri am tot urmarit cu interes ceea ce scrii sa gasesc ceva folositor, din care sa trag invatamintele cu care te tot lauzi ca ne binecuvantezi, dar nu am gasit decat o atitudine de troll.

Nu ca ii iau apararea lui Ono, sau lui Laloi, sau lui evergreen, sau tuturor celor de care te iei dar observ ca atitudinea ta de comunist iradiat nu inceteaza.
Toti cei care nu iti impartasesc ideile intra in gura lupului si sunt victimele apropourilor fine, mistourilor si chiar a jignirilor tale.

Chiar nu poti sa ne ignori, pe noi, toti cei care nu avem treaba cu informatia provenita din doctrina ceausista?
Cand ai de gand sa ne scutesti de remarcile tale?
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

[quote="Mihai Vinturache"]Pe cine sa ajuti sau pe cine sa halesti intr-o astfel de disputa? Vorbesc din punctul meu de vedere, ca moderator al unei sectiuni si ma adresez tuturor. Si unul si altul sunt colegii mei de forum. Nu cunosc istoria acestei dispute, am doar vagi amintiri ca au mai fost astfel de contre. Deocamdata, alambicate sau foarte concrete, replicile au ramas in cadrul unui limbaj civilizat, am putine reprosuri de facut si multumesc pentru acest lucru. E adevarat ca subiectul topicului a fost deviat. Dar pe de alta parte, cu ceva vreme in urma s-a hotarat, in numele dreptului la exprimare libera etc. si tot la solicitarea membrilor forumului, sa nu stergem nimic. In aceste conditii cum ar trebui sa se manifeste moderatorul in cazul de fata?
Poate ca solutia lui Dan Focsani e cea mai buna si propun si eu aici ca, in cazurile in care astfel de discutii colaterale se prelungesc, sa fie mutate in topicul pe care propun sa-l numim chiar asa, "Bataie cu fulare pentru refulare""[g
quote]

Imi permiteti sa va reamintesc, domnilor moderatori, ca pentru aceste raspunsuri civilizate, cum le calificati acum, am fost suspendat pe acest forum, chiar la sectiunea Vanzare-cumparare pescuit, spre sfarsitul lunii aprilie, anul curent, pe o perioada de o saptamana? Oare cand a existat corectitudine, atunci, fata de mine, sau acum, cu toate evidentele pe care se pare ca inca va faceti ca nu le vedeti, ba inca le si negati, laudandu-i pe unii si incurajandu-le atitudinea, comportamentul si exprimarea, in ciuda faptului ca au inceput sa reactioneze tot mai multi colegi la tot ce se intampla!?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

Tacerea aceasta a reprezentantilor asociatiei si site-ului spune multe, inseamna ca exista ceva cu care cineva isi impune acceptarea multor murdarii, nu-i nimic, incercam sa aflam si sa facem publice orice date apar in acest sens!! ;)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Mihai Vinturache »

Nu e vorba de o tacere, ci doar de faptul ca nu avem cum sa stam cu ochii pe acest topic chiar in permanenta.

Evergreen, in primavara ai fost suspsendat, daca bine tin eu minte, pentru prea multa vehementa si pentru ca insistai mereu sa raspunzi fiecaruia, desi ai fost rugat sa te opresti. Daca nu ma insel au fost si ceva aspecte "discriminatorii" cu referire la varsta oponentului din discutie.
Pana acum eu nu am sesizat, in disputa curenta, astfel de atitudini. Cateva intepaturi, putin misto (din partea amandurora), mi se par cat se poate de normale si ele fac sarea si piperul pentru care multa lume urmareste aceste discutii care altfel ar fi foarte sterile.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Comando Delta

Post by Claudiu »

Mihai Vinturache wrote: Cateva intepaturi, putin misto (din partea amandurora), mi se par cat se poate de normale si ele fac sarea si piperul pentru care multa lume urmareste aceste discutii care altfel ar fi foarte sterile.
Corect, din punctul meu de vedere.
Daca si moderarea ar fi echidistanta, totul ar fi bine.
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

Mihai Vinturache wrote:Nu e vorba de o tacere, ci doar de faptul ca nu avem cum sa stam cu ochii pe acest topic chiar in permanenta.

Evergreen, in primavara ai fost suspsendat, daca bine tin eu minte, pentru prea multa vehementa si pentru ca insistai mereu sa raspunzi fiecaruia, desi ai fost rugat sa te opresti. Daca nu ma insel au fost si ceva aspecte "discriminatorii" cu referire la varsta oponentului din discutie.
Pana acum eu nu am sesizat, in disputa curenta, astfel de atitudini. Cateva intepaturi, putin misto (din partea amandurora), mi se par cat se poate de normale si ele fac sarea si piperul pentru care multa lume urmareste aceste discutii care altfel ar fi foarte sterile.
Ati inteles din nou gresit, referirile la varsta erau si atunci, ca si acum, doar in masura in care scad sansele de a te mai schimba, iar de la o anumita varsta, acestea tind catre 0. Cine a vrut sau doreste sa interpreteze in sensul pe care l-a dat cineva anume, o poate face doar fortat, sau fiind partinitor, spun acest lucru numai dupa ce am vazut ca exista si alte persoane - din care nu cred ca am cunoscut personal pe vreuna, ca sa fie acuzata de subiectivism - care au scos total din schema interpretarea pe care a dorit-o persoana in cauza. Asa ca as aprecia sa nu se mai incerce lucruri de acest gen, pentru ca nu tine!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Comando Delta

Post by Eugen Fetes »

up :lol:
0745578278
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Comando Delta

Post by Dumitrescu Iancu »

Eugen Fetes wrote:up :lol:
Tu cati ani ai, Grasane? Mai ai vreo sansa?:lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Comando Delta

Post by Claudiu »

Apropo's de varsta, fara nicio aluzie la cineva de p'aici, doar o constatare personala:
Cand eram mai tanar, eram mult mai atent, mai ager, mai fresh la minte. Acum, nu prea...si inca n-am ajuns nici la 40... :?
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Comando Delta

Post by ioanrv »

Ei lasa Claudiu ca tu ai de unde sa mai scazi... ;) :P
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Mihai Vinturache »

evergreen wrote:
Asa ca as aprecia sa nu se mai incerce lucruri de acest gen, pentru ca nu tine!

Dragul meu, dupa cum poti reciti, am facut un comentariu apeland la memorie. Nu am recitit discutiile din primavara. Se pare ca, in ciuda varstei, mai am ceva memorie. :D

Si moderatorii, ca toti oamenii, indiferent de verticalitatea lor, sunt supusi subiectivismului. Mie nu mi-e rusine sa recunosc ca imi este mult mai usor sa banez pe cineva pe care nu l-am vazut niciodata decat pe unul cu care am tras un chef de pomina pe malul Dunarii langa ceaunul cu bors de peste. Asta inseamna o doza de subiectivism, adica o echidistanta care nu e chiar egala... dar nici nu duce la rasturnarea balantei. (Este o afirmatie pur speculativa pentru ca nu am banat pe nimeni.).
Asa ca iti sugerez sa faci un efort si sa remediezi aceasta situatie participand si tu la cate o actiune pescareasca organizata de APC 21. Poate chiar de Iancu. Iti garantez ca toata lumea ar fi mult mai castigata.
Sper din suflet ca mai intelegi si de gluma, altfel e de rau, ca eu ma supar greu si-mi trece repede.

Cred ca poti fi de acord cu mine ca e cazul sa intrerupem aici aceasta discutie colaterala si sa asteptam sa vedem daca mai stie cineva ceva despre "Comando delta".
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Comando Delta

Post by cezar »

Fericiţi făcătorii de pace !
A lor va fi Împărăţia Cerurilor !

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Comando Delta

Post by ioanrv »

...si cei saraci cu duhul cu ce se mai aleg... :?: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Comando Delta

Post by Eugen Fetes »

"Intortocheate sunt caile Domnului..."
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
0745578278
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Comando Delta

Post by Eugen Fetes »

Iancu. Dutu, nu-i mai usor si bine sa faceti curat in topic si sa ramana curat? Toata cearta si caterina sa fie mutate, asa cum s-a mai propus, in Cafenea unde poate continua si, eventual, sa se lamureasca ce si cu cine are de impartit, asta daca chiar are cineva un dinte pentru altcineva.
0745578278
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Comando Delta

Post by paulletta »

AMIN!
Paulletta
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

Ok, s-o lasam, atunci, cum a cazut, nu mi se pare o idee buna sa se modifice nimic, dar pe viitor sper sa existe mai multa promptitudine si corectitudine - chiar si in spatele usilor inchise - din partea celor care si-au asumat acest rol!! ;)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Comando Delta

Post by cezar »

evergreen wrote:Unii dintre noi mai cauta si mai gasesc informatii si in carti, nu doar in filme...sau pe Youtube...;)
Prietene, după acest mesaj, puteai fi admonestat de moderator. Şi restul discuţiei n-ar mai fi existat !

Nimic nu-ţi justifică (nici varsta, nici nivelul de informare, nici IQ-ul) o astfel de atitudine.

Încearcă să depăşeşti nivelul de membru al galeriei Steaua -peluza sud şi vei avea numai de căştigat.
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

Parca toata lumea milita pentru pace, sau poate postarile unei alte persoane la adresa mai multor colegi suna mai bine!? Dupa circul de pe alt forum, pe care l-a invocat un coleg si aici, mi-am asumat fiecare cuvant din postarea pe care ati citat-o, din moment ce am ajuns sa o afisez, asta pentru a nu mai beneficia de atentia cuiva anume! Din moment ce n-am mai avut nimic de comentat fata de postarile persoanei respective, am aceeasi pretentie, daca doriti sa comparam raul facut de fiecare din noi doi, putem reciti si cauzele, dar si efectele(observate de toti ceilalti colegi)!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Comando Delta

Post by cezar »

evergreen wrote:Parca toata lumea milita pentru pace, sau poate postarile unei alte persoane la adresa mai multor colegi suna mai bine!? Dupa circul de pe alt forum, pe care l-a invocat un coleg si aici, mi-am asumat fiecare cuvant din postarea pe care ati citat-o, din moment ce am ajuns sa o afisez, asta pentru a nu mai beneficia de atentia cuiva anume! Din moment ce n-am mai avut nimic de comentat fata de postarile persoanei respective, am aceeasi pretentie, daca doriti sa comparam raul facut de fiecare din noi doi, putem reciti si cauzele, dar si efectele(observate de toti ceilalti colegi)!
Speram că vei face un efort şi vei încerca să înţelegi, în sfarşit, ceva !
Din păcate, n-ai reuşit !
Post Reply

Return to “Vânzare-Cumpărare pescuit”