Comando Delta

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi echipamente pentru pescuit

Moderator: dutustoica

User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Lorelai »

DanFocsani wrote: ne vom bucura creierele cu dueluri inteligente si fraze spumoase. Apoi, pe apa cand ne vom vedea, berea, vinul si voia buna vor fi mai bune! Asa va doresc!
Si uite asa ajungem in Nirvana socializarii pe site.
DanFocsani wrote:Multumesc Radule! Incepusem deja sa am dubii vis-a-vis de nivelul meu de intelegere
Cred ca multumesti degeaba. Dar e treaba ta !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
DanFocsani
Posts: 92
Joined: 16 Mar 2012, 00:20
Location: Focsani, Buzau, Bucuresti, Galati, Tulcea, Constanta

Re: Comando Delta

Post by DanFocsani »

Dane, crede-ma ca am postat mai devreme doar din lehamite (si banuiesc ca sunt mai multi in aceeasi situatie...). Nu incercam decat sa va directionez efervescenta disputa pe un topic specializat (deoarece aceste intepaturi intre voi au devenit notorii), sperand ca un duel verbal inteligent intr-un loc adecvat nu va mai naste alte tensiuni. Causticitatea pe care am perceput-o in postarea ta nu-si are locul, desi apreciez abilitatea de a scoate din context. Imi pare rau ca am risipit atat de mult pentru ce nu merita. Distrati-va in continuare, pentru ca e ultima data cand voi mai citi postari facute de voi. Pacat de prima impresie, era frumoasa...
Nu devii pescar pentru că mergi la baltă, la fel cum nu devii maşină pentru că mergi la garaj
Mobil: 0757533707
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Lorelai »

DanFocsani wrote:crede-ma ca am postat mai devreme doar din lehamite (si banuiesc ca sunt mai multi in aceeasi situatie...).
Iar raspunsul meu a fost tot din lehamite.
Consideram discutia inchisa.Intr-un mod inteligent de Claudiu.
De alte interpretari, gen Laloi,cu libertatea de miscare, nu cred ca avea nimeni nevoie.
Am pus punct.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Ono »

DanFocsani wrote:Nu incercam decat sa va directionez efervescenta disputa pe un topic specializat ...
Eu iti dau dreptate in totalitate in ambele mesaje. Am zis mai demult si mai zic: Ar trebui ca moderatorii sa modereze ca pe orice topic sa se vorbeasca strict la subiectul din titlu - asa e pe toate forumurile serioase. Toate postarile pe langa subiect sa se stearga. Astfel cine e interesant de stiuca, citeste despre stiuca; nu despre porcaiala dintre x si y privitoare la ciorile roz din Arizona...

(Rog pe onorabilul Iancu sa nu inceapa iar cu vaicarelile ca moderatorii nu au timp, ca fac asta benevol, bla-bla-bla. Gasiti pe altii care vor sa faca asta daca actualii moderatori nu fac. Daca nu sunteti in stare sa puneti niste moderatori care sa modereze, e posibil sa apara o porcaiala generalizata).
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Comando Delta

Post by Dumitrescu Iancu »

Multumim de sugestii, Ono !
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by laloi »

Lorelai wrote:De alte interpretari, gen Laloi,cu libertatea de miscare, nu cred ca avea nimeni nevoie.
Am pus punct.
Apropo de aceasta interpretare, stiu ca in doctrina pe care o sustii sunt expresii sterpe si fara continut, tatucu e atotstiitor si atotfacator (de bine, bieninteles :lol: ), dar macar asa de fatada se sustine totusi libertatea de exprimare si expresie (nu eu am adus in acest topic basismul :twisted: )...
Am postat doar pt ca eu am fost curios sa vad ce incalcari a facut "vesnicul verde", am descoperit si i-am lamurit eventual si pe alti curiosi unde era "radacina raului", de alte interpretari sau parti pris-uri nu pot fi acuzat fiindca nu am facut... oricum ciudat cum de la niste carti se poate ajunge la aceste comentarii, asa ca o sa postez la rubrica adecvata un biban de Snagov :), stiuca nu am...
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Lorelai »

Asa ca vedem cat de repede se " inteapa ", precum un biban, nu neaparat de pe Snagov si Dl Laloi si ce repede isi da drumul la sarje cand are impresia ca a fost calcat pe coada. Cu subtilitati fine chiar
On topic si moralist pentru altii.
Nu ma mira, era la fel de prezent si impartial si data trecuta.
Mai e posibil sa apara inca 1,2 " neutri " de servici cand e vorba de mine si care vad ca deocamdata tac.

Eu cred ca totul se potolise de sambata seara. Daca vreti, puneti paie pe foc cat credeti.
Poate va dati seama totusi cine a pus focul.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Ono »

Dumitrescu Iancu wrote:Multumim de sugestii, Ono !
Sa fie primit!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by laloi »

Ideea era sa nu mai faceti foc aiurea ca ne intra fumul in ochi...
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

Daca nu se pot aduce in prim plan noutati despre cartea respectiva, cred ca se poate inchide topic-ul, pentru ca sunt prea evidente unele lucruri, cand am deranjat eu, fie si printr-o posibila alta interpretare, chiar si pe un alt site, reactiile au fost prompte si vehemente, dar atat, numai in ceea ce ma priveste...!! ;)
P.S. Vad ca apelul meu la respectarea regulamentului s-a pierdut in eter!!!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Ono »

evergreen wrote: Vad ca apelul meu la respectarea regulamentului s-a pierdut in eter!!!
Dom'le, ori esti orb, ori nu citesti! Cativa au postat in acest sens, iar Iancu a multumit pentru sugestii!
Helau!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

Si care este rezultatul sugestiilor? Presupun ca stii la ce ma refer!!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Ono »

Habar n-am! Probabil trebuie facuta o sedinta a onorabililor fondatori, unde sa fie expuse sugestiile, combatute, votate si apoi aplicate, daca e cazul.
De ce nu-i abordezi?
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Lorelai »

DanFocsani wrote: Imi pare rau ca am risipit atat de mult pentru ce nu merita. Distrati-va in continuare, pentru ca e ultima data cand voi mai citi postari facute de voi. Pacat de prima impresie, era frumoasa...
O postare pe care sincer o apreciez. Chiar daca nu ma avanatajeaza.
Poate o sa ne cunoastem real, nu in acest spatiu unde poti sa fii orice altceva decat esti in realitate.

Spectacolul se pare ca nu s-a terminat. Apar " baietii de bine "
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Lorelai »

Ono wrote:Habar n-am! Probabil trebuie facuta o sedinta a onorabililor fondatori, unde sa fie expuse sugestiile, combatute, votate si apoi aplicate, daca e cazul.
De ce nu-i abordezi?
Am asteptat, deziluzie totala.

De ce nu abordezi tu, Ona ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Lorelai »

M-am gandit la o similitudine.
V-am povestit de pescuiala cand eram in Rodos si am avut acel drill cu dihania otravitoare.
Ce nu v-am povestit este ca, in timpul drillului, in jurul victimei se invartea un specimen asemanator, dar mai mare.
Ma gandeam, uite d-le, vrea oare sa-l ajute ? O fi sotia cea iubitoare ? O fi fratior ?
Si acum ma gandesc. Pestii nu vorbesc.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Comando Delta

Post by ghinozo »

:shock: :shock:
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Mihai Vinturache »

Pe cine sa ajuti sau pe cine sa halesti intr-o astfel de disputa? Vorbesc din punctul meu de vedere, ca moderator al unei sectiuni si ma adresez tuturor. Si unul si altul sunt colegii mei de forum. Nu cunosc istoria acestei dispute, am doar vagi amintiri ca au mai fost astfel de contre. Deocamdata, alambicate sau foarte concrete, replicile au ramas in cadrul unui limbaj civilizat, am putine reprosuri de facut si multumesc pentru acest lucru. E adevarat ca subiectul topicului a fost deviat. Dar pe de alta parte, cu ceva vreme in urma s-a hotarat, in numele dreptului la exprimare libera etc. si tot la solicitarea membrilor forumului, sa nu stergem nimic. In aceste conditii cum ar trebui sa se manifeste moderatorul in cazul de fata?
Poate ca solutia lui Dan Focsani e cea mai buna si propun si eu aici ca, in cazurile in care astfel de discutii colaterale se prelungesc, sa fie mutate in topicul pe care propun sa-l numim chiar asa, "Bataie cu fulare pentru refulare", ca mie mi-a placut numele.
O fi "de bine"?
Intamplarea face ca eu cunosc cel putin unul dintre oponenti si stiu ca este un OM deosebit si nu am cum sa ma supar pentru eventualele intepaturi.

Ca urmare rog adminul sa faca o sectiune noua, eventual la "Cafenea", cu numele de mai sus, in care sa mutam disputele care se prelungesc, incepand cu cea de aici.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Comando Delta

Post by ghinozo »

dc sa fie sterse?.. :D .trebe sa vedem si noi care "sufera"...si de ce....este adevarat cs se pierde sirul discutiei in topic...dar este deconectant...


baftaaaaaa
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Ono »

Mihai Vinturache wrote:
...replicile au ramas in cadrul unui limbaj civilizat... Ai mare dreptate si un ochi ager.
s-a hotarat... sa nu stergem nimic. O decizie buna. Iancu ne-a luat la misto cu multumiri pentru propuneri... chiar daca el stia decizia inteleapta, nastrusnicule!
In aceste conditii cum ar trebui sa se manifeste moderatorul in cazul de fata? Eu as sugera sa bea o tuica, sa manance o galusca.
Evergreen, DanFocsani, Laloi, alti nelamuriti
Mihai ne-a lamurit/ multumit deplin. Hai sa ne bucuram cu totii ca acum putem posta ce vrea muschii nostri.
Fratilor - bagati din top, ca e promotie!
Post Reply

Return to “Vânzare-Cumpărare pescuit”