Comando Delta

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi echipamente pentru pescuit

Moderator: dutustoica

User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Comando Delta

Post by evergreen »

Salutare, pe langa alte cateva obiective pe care mi le-am fixat in ultima perioada este si acela de a gasi aceasta carte, care vad ca este mai greu de gasit decat Graal-ul! Sper sa ma poata ajuta cineva in aceasta problema, macar cu un sfat, cu o recomandare unde as putea sa mai incerc! :?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by George Saftoiu »

Nu cred ca a scris cineva asa ceva....Totul se cunoaste din experienta proprie si cam rar sunt cei care vor sa impartaseasca cate ceva din experienta lor......
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Comando Delta

Post by paulletta »

George Saftoiu wrote:Nu cred ca a scris cineva asa ceva....Totul se cunoaste din experienta proprie si cam rar sunt cei care vor sa impartaseasca cate ceva din experienta lor......

Comando Delta - este scrisa de Dorin Marian, contine 3 numere si expune povestiri din Delta. ;)
Paulletta
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

Multumesc pentru raspuns, nu stiam ca sunt 3 volume! Dar cum pot sa procedez ca sa o pot gasi, pentru ca am sunat si am cautat pe la o multime de anticariate si n-am avut niciun rezultat, deocamdata!? P.S. Datorita faptului ca n-am putut gasi o imagine cu coperta cartii, nu stiu exact cum se numeste autorul, am gasit informatii si cu numele Dorin Marian, dar si cu Dorian Marin!?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Comando Delta

Post by mikcutu »

Acum o gramada de ani, cam prin '95-'96(sa zic), erau publicate in revista "pescar modern" de atunci.
La fel cum a zis si Paul, am citit doar vreo 3 articole si apoi nu s-au mai publicat.
Poti incerca sa iei legatura cu Victor Tarus sa verifici o arhiva - ceva, poate afli mai multe.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by George Saftoiu »

Scuze! Ma gandeam cu totul la altceva...."Supravietuire in Delta".......
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

Multumesc, voi incerca sa iau legatura cu Victor Tarus, cat despre arhive, poate doar daca este vorba de carte, din reviste, daca sunt doar articole, mai ales partial din carte, nu stiu cat de utile pot fi!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

Am luat legatura si cu d-l Tarus si nu are idee nici dansul cum se mai poate gasi cartea in zilele noastre! :?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Lorelai »

Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

Unii dintre noi mai cauta si mai gasesc informatii si in carti, nu doar in filme...sau pe Youtube...;)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

mikcutu wrote:Acum o gramada de ani, cam prin '95-'96(sa zic), erau publicate in revista "pescar modern" de atunci.
La fel cum a zis si Paul, am citit doar vreo 3 articole si apoi nu s-au mai publicat.
Poti incerca sa iei legatura cu Victor Tarus sa verifici o arhiva - ceva, poate afli mai multe.
Am interpretat gresit postarea ta, este un singur volum, dar am fost indus in eroare de cele 3 aparitii intr-o anumita revista! :)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Comando Delta

Post by mikcutu »

evergreen wrote:
mikcutu wrote:Acum o gramada de ani, cam prin '95-'96(sa zic), erau publicate in revista "pescar modern" de atunci.
La fel cum a zis si Paul, am citit doar vreo 3 articole si apoi nu s-au mai publicat.
Poti incerca sa iei legatura cu Victor Tarus sa verifici o arhiva - ceva, poate afli mai multe.
Am interpretat gresit postarea ta, este un singur volum, dar am fost indus in eroare de cele 3 aparitii intr-o anumita revista! :)
Posibil ca V. Tarus sa fi incercat sa publice respectiva carte, capitor cu capitol, in fiecare numar al revistei dar din varii motive sa se fi oprit dupa 3 numere(capitole)... :?
Za dacs cam from za tracs!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Comando Delta

Post by Dumitrescu Iancu »

evergreen, nu am nimic cu tine, nu ma intereseaza catusi de putin persoana ta, nu ma intereseaza nici ca te crezi unicul detinator al adevarului absolut, dar am rugamintea sa nu mai barfesti site-ul nostru pe alte forumuri, prin declaratii de genul "unele lucruri au fost scapate din mana pe alte taramuri"(citat aproximativ) si nu numai... Daca ceva nu-ti convine aici, este treaba ta, nu te obliga nimeni sa postezi pe acest forum, te poti retrage cand vrei, iar daca vei continua cu aluziile, voi ruga adminul sa te ajute sa pleci...
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

Tot respectul pentru dumneavoastra, daca in acel citat exista o referire concreta la acest forum, doresc s-o vad si eu citata(ideea era ca au scapat de la spitalul de boli nervoase foarte multi, s-o spun pe sleau, exact despre cine stiti era vorba) :o ! Cat despre modul cum isi permit unii sa intepe si sa jigneasca, sau sa se mai trezeasca din cand in cand vanand postari, este treaba celui ale carui postari sunt vanate :evil: ! Daca acestor insi aroganti si care se cred ei detinatorii adevarului absolut(daca se poate, sa-mi citati si mie dintr-o postare a mea de pe oricare alt forum un cuvant din care sa reiasa ca eu dau lectii sau ca as da semne ca detin adevarul absolut, daca nu se poate face acest lucru, inseamna ca nu exista, si ca aceasta remarca este gratuita si nu-si are rostul) nu li se pune botnita, da, chiar acest lucru vad ca se incearca in alte parti, nu este problema mea faptul ca i s-a permis sa se umfle de atata suficienta si sa-si manifeste tarele de care nu s-a putut dezbara nici pana la varsta pe care o are. Daca cineva imi da o palma, eu nu mai intorc celalalt obraz, s-ar putea sa intorc tot o mana, dar stransa, asa ca sper sa intelegeti exact ce-am vrut sa spun si ceea ce cred, chiar daca a sunat altfel decat as fi vrut, intr-adevar, cata vreme se tolereaza unele lucruri doar pentru unele persoane, se ajunge la situatii de acest gen! Pana ieri, se poate verifica, m-am abtinut pana sa mai si postez in vreun topic unde puteam fi vecin cu un anume personaj - caruia trebuie sa i se puna o limita in ceea ce are si ce nu are voie sa faca, pentru ca singur nu mai are discernamantul necesar, se pare - dar a trecut prea mult timp in care n-a mai avut o distractie de acest gen, care ii sunt potrivite dupa cum e turcul, si pistolul(am mai vorbit cu destule persoane, mai ales colegi de asociatie, si n-are rost sa citez din ceea ce mi s-a spus despre respectivul personaj, oricum, nu voi da niciodata nume) si s-a intors la ceea ce stie mai bine sa faca, adica sa se balaceasca in noroi, macar daca s-ar limita la acest lucru, dar ii mai murdareste si pe altii, iar cand iti spun doua persoane ca esti beat, ar fi cazul sa te duci la culcare(asa mai ai o scuza, esti baut), dar din starea in care se afla cineva anume, nu mai are nicio sansa sa iasa vreodata ;) ! Daca tot mie mi se cauta nod in papura si vina, atunci asta este, fiecare cu opinia lui! Daca mi se da vreun raspuns aiurea si fara legatura cu subiectul, prima data voi face apel la admin&moderator, dupa care voi raspunde dupa cum merita fiecare! Pe viitor ma voi incerca sa ma abtin sa mai las interpretari de acel gen!! :|
P.S. Sper sa nu-l mai ia atat in brate toata lumea, ca a ajuns la o varsta cand nu mai este cazul... :lol: !! Lasat-il sa rataceasca de unul singur, daca tot il lasati sa abereze... ;) !
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

Pentru a nu primi lectii de gramatica sau ortografie de la unele persoane, n-am putut corecta eroarea datorata tastarii in graba, „Lasat-il” ar fi trebuit sa ajunga „Lasati-l”!!! ;) Iar particula „ma” a ramas dupa ce am modificat o data postarea si n-am mai apucat s-o sterg!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Mihai Vinturache »

Dragul meu, e foarte greu de inteles ce vrei tu de fapt in mesajul de mai sus si pe cine esti suparat.
Ti s-a reprosat ceva si era bine sa fi raspuns ceva mai scurt. Eu nu stiu despre ce e vorba dar nici din ce ai postat tu nu am inteles. Cine e "respectivul personaj", ce aveti de impartit etc.?
E bine cand ai verticalitate in toate aspectele vietii (nu toti suntem capabili de asa ceva mereu) si iti doresc sa ramai asa.
Totusi un raspuns scurt era de preferat. O scuza, o explicatie sau o dovada ca Iancu greseste (ni se intampla tuturor, mai ales cand punem suflet intr-o actiune).
In rest numai de bine si fire intinse.

PS - Parca am citit si eu ceva de genul "Comando delta" dar altceva nu cunosc.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

Si dumneavoastra aveti dreptate, intocmai ca in pilda celebra, dar am rabufnit si eu dupa ce am fost din nou piscat de un anumit purice. Exprimarea de care s-a legat d-l Iancu era intrepretabila, desi am vrut sa-i dau un cu totul alt sens, oricum, este de respectat, si printre putinii oameni care luam o pozitie, indiferent ca gresim sau nu, unii sau altii, daca ar face la fel majoritatea, n-ar mai fi tara aceasta ce este acum, daca ar lua fiecare o pozitie, daca n-ar sta cu capul intre umeri.
Acum, destul cu off-topic-ul, inchei aceasta tirada cu scuzele de rigoare pentru plictisirea colegilor si astept in continuare vesti bune despre cartea ce constituie subiectul acestui topic! Cu respect,...pentru cine merita...!!! ;)
P.S. Astept sa vad tot aceeasi vehementa cu prima ocazie cand cineva, oricine ar fi, incalca anumite limite!!!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Comando Delta

Post by Dumitrescu Iancu »

evergreen, nu iau pe nimeni in brate, fiecare dintre voi se poate descurca si singur, nici macar aspectul asta nu ma intereseaza, sunteti maturi ( :?: ), e treaba voastra... Ce incerc sa te fac sa intelegi este ca acest site este proprietatea APC 21... Cu tot ce deriva din aceasta proprietate...
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Comando Delta

Post by Lorelai »

Mihai Vinturache wrote:Dragul meu, e foarte greu de inteles ce vrei tu de fapt in mesajul de mai sus si pe cine esti suparat
Pe mine e suparat, Mihai.
Dar nu poate sa explice, e un mare haos in capul lui, bate campii, uita de subiect si predicat.
A adus aici polemica de pe alt forum, unde a sesizat Iancu ca aiureaza ca pe aici.
Nici nu prea stiu cum sa-l abordez pe individ, desi am participat la programe pentru ajutorarea handicapatilor, acestuia nu pot inca sa-i gasesc categoria.
E un tip care poate sa umple zece pagini fara sa spuna nimic.Dar are, poate, doar placerea de a contempla cat a scris.
Dar asa e democratic, pe un forum public poate sa se refuleze oricine.
Imi pare totusi rau, Mihai, de faptul ca tu consideri verticalitate toata aceasta scurgere de imbecilitati ale individului.
Sau postarea,in gluma, e adevarat, a unui titlu de film cu nume asemanator il indrepteste sa faca ceea ce face .

@ Iancu
Nu am nevoie sa ma ia nimeni in brate, asa cum ai spus, pot sa-mi vad singur de grija.
Dar vezi ca , in inteligenta lui, acest individ se cam ia preponderent de varsta mea, asociind-o cu tot felul de tare.
Si sunteti cam multi de varsta asta, aveti grija sa nu-l contraziceti.De fapt are individul grija intotdeauna sa-i catalogheze pe cei care ar gandi altfel decat el.
Eu nu-l mai bag in seama, ma bucur ca pe cat de prezent ( a se citi bate campii ) este pe site, pe atat de absent este fizic printre noi.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comando Delta

Post by evergreen »

...! :lol:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Post Reply

Return to “Vânzare-Cumpărare pescuit”