Producator TTX

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi echipamente pentru pescuit

Moderator: dutustoica

laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Producator TTX

Post by laloi »

Mickutzu, chestia ca e lipicios o observasem si eu, am si scris-o aici, credeam ca nu am stiut eu cata apa sa pun... :) , pe balta nu stiu cata eficienta are (statea pe momitor la 3-4 recuperari succesive), dar la curgatoare poate o sa fie un avantaj faptul ca se destrama mai greu. In rest, cancan, dar se pare ca vanzatorul nu are stofa de negustor daca reactioneaza astfel la primul client nemultumit, sau daca considera ca a facut vreun favor ca ne-a vandut marfa, adica ma duc cu banii jos si iau sacul din usa pravaliei, merg pe incredere si nici nu ma uit in el, si apoi ca ne dam cu parerea despre marfa nu e bine?! Imi aminteste de vremurile apuse cand nu aveai curaj sa comentezi nici in fata bacanului ca iti dadea carnea de 37 aia mai grasa daca comentai ceva.... :mrgreen:
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Producator TTX

Post by Mihai Vinturache »

Am folosit produsul respectiv la pescuit, in starea lui naturala. O spun cu mana pe inima, am gasit in el bucatele de betisoare.
Are o aderenta extraordinara, rezista pe arc ore intregi. In mod sigur, jongland cu cantitatea de apa se poate modifica si consistenta si aderenta. Si amestecat cu arome etc, etc, va putea fi folosit. Cred ca este o buna solutie pentru repararea amestecurilor in care s-a scapat prea multa apa.
Dar NU ESTE TTX !
Nu a avut efect diferit fata de mamamliga cumparata din Obor, fara niciun fel de aroma..
Eu, de exemplu, vroiam TTX, nu o nada lipicioasa. Vroiam sa miroasa a TTX, sa simt eu ca-mi vine sa-l mananc.
Eu sunt convins ca o salata este foarte gustoasa. Dar daca eu am facut comanda de castraveti, si vreau castraveti de ce sa-mi dai tu salata de rosii, ardei, ceapa si ceva urme de castraveti??? Poate ca imi dai un produs superior, dar eu nu asta am vrut. Atunci ma dai afara din restaurant? Asta este una din probleme.
Si daca hangiul care m-a servit pe mine (cu salata) nu intelege treaba asta, nu are decat sa se supere. Mie nu mi se pare o gandire corecta, nici din punctul de vedere al logicii nici din pdv comercial sa dai cu flit unui segment important de clienti.
Sigur ca poti sa te imbraci cu tricou, cu camasa, cu bluza polo, cu helanca. Toate imi tin de cald si servesc aceluiasi scop. Dar daca trebuie sa fii ginere, parca nu e totuna ce pui pe tine. Cea de a doua dintre probleme, si poate cea mai grava, este ca domnul furnizor nu are nici cea mai mica jena dupa toata povestea asta. Tot noi suntem vinovati ca ne-am permis sa comentam si prin asta l-am jignit pro-fund. Tot noi trebuie sa fim cei sanctionati! Tipic pentru lumea in care traim.
Mult mai corecta mi s-ar fi parut o recatie de genul "Baieti, am adus TTX adevarat, cine mai vrea este invitat sa cumpere." Nu intr-o zi sau doua, ci peste o luna cand vine transportul cel nou, in saci de 30 de kg, adica cu densitatea de TTX bun, ca dimensiunea sacului e aceeasi.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
junior9007
Posts: 50
Joined: 30 Jan 2010, 22:50

Re: Producator TTX

Post by junior9007 »

Seara buna,nu stiu cat conteaza umila mea parere,dar nu ma pot abtine sa nu comentez vis-a-vis de calitatea produsului "TTX"in cauza-produs pe care l-am achizitionat si eu in urma reclamei de care a beneficiat acesta.Nu stiu ce marfa a comercializat inainte distinsul distribuitor de TTX dar eu ce am capatat in schimbul unei sume evident convenabile(altfel luam TTX ca si pana acum-6lei/kg)NU este in nici un caz TTX.Am probat produsul,intr-adevar se "leaga" bine,dar atat.Nu se produce acea dispersie in apa,nu lucreaza,nu formeaza norul,ceata,ca si TTX-ul veritabil.Nu asta urmaream cand m-am hotarat sa cumpar,eram convins ca primesc TTX,nu o uruiala ordinara cu iz de TTX.Si o inghiteam si pe asta,dar cand vad ca in loc sa se recunoasca eroarea,se persista in argumentari care mai de care mai stupide.S-a suparat Dl TTX?Nu are nici macar dreptul sa se supere.Trebuia in mod normal sa-si ceara scuze pt greseala de-a intitula acest amestec TTX-pt ca am inteles ca stie f bine cum trebuie sa arate acesta -nefiind la prima vanzare.Acestea fiind zise m-as bucura sa vad o reactie a domniei sale chiar daca se simte in continuare profund (niciodata pro-fund:))jignit.Stima.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Producator TTX

Post by Mihai Vinturache »

"Pro-fund" a fost intentionat, pentru ca pe acolo il doare pe el de noi!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
junior9007
Posts: 50
Joined: 30 Jan 2010, 22:50

Re: Producator TTX

Post by junior9007 »

Mihai Vinturache wrote:"Pro-fund" a fost intentionat, pentru ca pe acolo il doare pe el de noi!
Ma scuzi ,nu am vrut sa te corectez,am inteles aluzia,dar sunt impotriva practicii ;) .Stima.
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by Victor »

am fost azi la pescuit pe valea argovei si pt nada am folosit ultimul ttxde la domnul buliga care a fost pus pentru conservare intr-un bidon de 5 l.
amestecat cu 1 kg griu fiert o ora ,mi-a iesit o galeata de nada.
am nadit cu prastia si am prins 23 kg platica 100-500 gr si vreo 10 carasi cel mai mare de 700 gr.
daca din confratii de suferinta este cineva care vrea sa scape de acel ttx sint dispus sa-l cumpar
0762965992
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by evergreen »

Eu inca n-am apucat sa-l folosesc, dar sper sa fie ok macar pentru Delta, de umplutura, dar asta este o lectie ca sa nu mai comand ceva ce nu pot sa vad, cand n-am cum sa stiu cum este!!! In Dragon TTX-ul se ia cu 4-5 lei/kg, sau chiar cu 3 lei/kg la sac, dar este 100% TTX, nu mixtura din diverse ingrediente! In mod normal ar trebui sa apara cu un mesaj d-l care a lansat acest lot, care nu este TTX, doar contine TTX intr-o anumita masura, si sa incerce sa rezolve situatia, macar pentru cei nemultumiti, chemandu-i cu ce-au luat din acest transport ca sa le schimbe cantitatea cu TTX integral, daca a primit si asa ceva! Oricum, ramane doar o idee, pentru ca nu prea sunt sanse ca sa se concretizeze!!! ;)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Producator TTX

Post by Mihai Vinturache »

In curand vom avea o mare problema.
Pentru ca TTX este o nada asa buna si ieftina, s-au sesizat producatorii de nade si il cumpara in cantitati industriale. Cred ca ati observat ca s-au umplut toate magazinele cu pungi de ttx cu diverse arome si perverse adaosuri la preturi de 5-8 lei/kg. In curand va ajunge ttx mai scump decat uleiul de porumb.
Oricum, vom avea acces din ce in ce mai dificil la ttx adevarat.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by Victor »

si pina la urma nu e nimeni din cei nemultumiti de ttx care sa vrea sa-l vinda?
mie mi sa parut bun si atractiv pt pesti.
0762965992
User avatar
pescarul33
Posts: 100
Joined: 13 Feb 2010, 18:13

Re: Producator TTX

Post by pescarul33 »

Mihai Vinturache wrote:In curand vom avea o mare problema.
Pentru ca TTX este o nada asa buna si ieftina, s-au sesizat producatorii de nade si il cumpara in cantitati industriale. Cred ca ati observat ca s-au umplut toate magazinele cu pungi de ttx cu diverse arome si perverse adaosuri la preturi de 5-8 lei/kg. In curand va ajunge ttx mai scump decat uleiul de porumb.
Oricum, vom avea acces din ce in ce mai dificil la ttx adevarat.
Daca tot v-ati strans asa multi si ati luat asa cantitate de ttx de care nu sunteti multumiti, nu inteleg de ce nu faceti o cheta sa luati un produs de o calitate mai buna pe care il gasiti in dragon cu 50 de bani sau 1 leu mai mult decat de unde ati luat rumegusul cu aroma de ttx. Acum 3 saptamani am luat un sac de 20 kg pe care l-am scos la 70 lei si de care sunt foarte multumit: are aroma, miros, gust de imi vine si mie sa-l mananc :D . La 2 kg ttx bag 1kg benzar crap/caras si umectez cu aroma capsuni concentrat de la aromix(diluez 200-250ml concentrat in 1 litru apa din balta) , mai adaug o cutie porumb bonduelle si mai nou am inceput sa bag si din semintele perusilor pe care-i am. Aceasta combinatie nu are cum sa nu dea rezultate, decat daca in balta nu este peste sau pur si simplu in ziua aia pestele nu vrea sa manance de nici o culoare.
ce stiu sigur: sunt un mare visator !!! ce nu stiu sigur: cand o sa ma trezesc? !!!
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by armeanu »

" RUMEGUSUL " de la Dl.AUREL , pe post de TTX " este foarte bun ..... m-a ajutat sa prind peste destul de multumitor si cred ca am sa ma duc sa ma mai aprovizionez de la sursa.

Cel putin pe mine ma simpatizeaza si m-a asigurat ca pot venii cand doresc ....mai ales l-am fascinat cu motorul cand am luat cei 2 saci.
TTX-ul de la Dl.AUREL se leaga foarte bine , este ok pe arc si pe bomba , se poate amesteca cu ce-ti doreste ininioara ( arome etc.)
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Producator TTX

Post by Eugen Fetes »

Victor wrote:si pina la urma nu e nimeni din cei nemultumiti de ttx care sa vrea sa-l vinda?
mie mi sa parut bun si atractiv pt pesti.

Nu este vorba de TTX. Este orice in afara de TTX. Faptul ca poti hrani porci sau pitulici cu maclavaisul ala nu inseamna ca-i TTX. Faptul ca se poate combina cu orice nada de asemenea nu inseamna ca-i TTX. Si cacat poti amesteca cu arome, dar asta nu inseamna ca-i TTX, cu toate ca unor vietati chiar le place.

Mai fratilor, daca sunteti atat de incantati de rahatul ala numit cu atata ardoare de unii dintre voi TTX, de ce nu va duceti sa cumparati direct de la producatorul de asa zis TTX? Trbuia sa readuceti in prim-plan topicul asta rusinos? Care-i avantajul vostru? Moare Buliga de foame si are nevoie de inaintasi?

Va rog din suflet, dragi moderatori, sa inchideti si diliti topicul asta pentru a nu se mai pacali si altii cu asa zisul TTX
0745578278
User avatar
administrator
Posts: 66
Joined: 26 Sep 2009, 13:11

Re: Producator TTX

Post by administrator »

Eugen Fetes wrote:
Va rog din suflet, dragi moderatori, sa inchideti si diliti topicul asta pentru a nu se mai pacali si altii cu asa zisul TTX
Avand in vedere ca sunteti initiatorul topicului, se va face voia dumneavoastra. TOPIC INCHIS !
Locked

Return to “Vânzare-Cumpărare pescuit”