Producator TTX

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi echipamente pentru pescuit

Moderator: dutustoica

Locked
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Producator TTX

Post by Eugen Fetes »

Nu vrei si sacul meu de 20kg la pretul de 2,5 lei/kg? :evil: Nu am consumat niciun gram din el.
0745578278
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Producator TTX

Post by Eugen Fetes »

scz post aiurea
Last edited by Eugen Fetes on 24 Apr 2012, 12:15, edited 1 time in total.
0745578278
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Producator TTX

Post by Eugen Fetes »

Eugen Fetes wrote:
mikcutu wrote:O sa il sun eu sa vedem ce are de spus in aceasta priviinta si voi reveni cu detalii.

Domnu' Fetes, dumneavoastra ati luat saci de 20 sau de 30 Kg?
A mai luat cineva saci de 30 Kg? Calitatea marfii este tot indoielnica?
Am raspuns la intrebarea dvs. inainte a ma intreba. Am scris " citet" faptul ca am cumparat 8 saci (160kg). Revenind la un miligram de matematica, 160:8=20 Raspunsul la intrebarea dvs. este saci de 20kg. Am castigat ceva raspunzand corect? :lol:
0745578278
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Producator TTX

Post by mikcutu »

Eugen Fetes wrote:
Eugen Fetes wrote:***

Am raspuns la intrebarea dvs. inainte a ma intreba. Am scris " citet" faptul ca am cumparat 8 saci (160kg). Revenind la un miligram de matematica, 160:8=20 Raspunsul la intrebarea dvs. este saci de 20kg. Am castigat ceva raspunzand corect? :lol:
da, aveti dreptate ... matematica elementara; eram cu gandul aiurea...dar de castigat, ati castigat un sac de 20Kg... :D :D :D
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Producator TTX

Post by Petru Burian »

Domnilor colegi,
Tot citesc aici si ma minunez :o :shock:
De unde sa aiba un „nene” TTX (Tourteaux de germes de maïs) de vanzare cu sacul :?:
Ce cauta uruiala de porumb si eventual tarâtele (acel „rumegus”) in TTX :?:
Eu cred ca ati cumparat furaj pt. gaini sau porci, „provenind” de la respectivele ferme.
Oricare din furajele de mai sus, contin si TTX in proportii variind intre 5 si 20% similar cu cele scrise aici (vezi si Description produits sau Applications)
http://www.roquette-nutritionanimale.fr ... s-germexr/#
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by Radu Ionut »

Am folosit la o partida de pescuit acest furaj si unul din amicii mei a fost incantat de el si vrea sa cumpere si el un sac. Am incercat sa-i zic ca nu este ceea ce trebuie sa fie dar...e drept ca am prins la bomba ciortan intre 1.5-2.7kg la acest furaj si cand l-am combinat cu apa si niscaiva aroma de capsuni s-a legat foarte bine. Functie de cata apa pui il poti transforma intr-o nada destul de buna. Ceea ce nu e corect la el este pretul!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Producator TTX

Post by mikcutu »

Am vorbit cu domnul Buliga la telefon si cred ca dumnealui, voit sau ne-voit, nu face diferenta dintre TTX si nada pentru crap asa cum o facem noi.
Concluzia, dupa cum se poate vedea si din aceste 2 link-uri:

http://www.okazii.ro/catalog/turism-spo ... -a56107575
http://www.okazii.ro/pescuit/nade/ttx-n ... a112966012

este ca dumnealui considera ca TTX-ul este acelasi lucru cu nada pentru crap, care de altfel, contine pe langa alte fainuiri cerealiere si TTX.
Din ce am discutat cu dumnealui, faptul ca ar putea sa prinda crap (inca nu am testat-o) ar insemna ca produsul este bun si ca urmare ar fi indreptatit sa il numeasca TTX.
Nu neg ca s-ar putea sa prindem crap folosind ca nada acest produs dar sigur nu este TTX 100%.
Za dacs cam from za tracs!
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by Radu Ionut »

daca cineva vrea sa-l scape de el iau eu 10kg. il mai amestec cu niste canepa macinata si niste arome si vad eu ce iese :lol:
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Producator TTX

Post by mikcutu »

am eu un sac de 20Kg. il vrei?
sau daca nu il vrei pe tot , iti dau si jumatate.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Producator TTX

Post by mikcutu »

pentru restul de tepuiti, eu deja am reclamat produsul pe "okazii.ro". astfel, acolo sigur nu va mai vinde ttx.
Za dacs cam from za tracs!
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by Radu Ionut »

jumatate de sac as vrea. putea sa ii zica altfel decat ttx si era altceva. stiau oamenii la ce sa se astepte.
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Producator TTX

Post by Eugen Fetes »

Eu i-am vandut sacul meu cu 40lei unui coleg de scarbici sa-l duca la tara pentru a-si hrani gainile. Poate-i mor aluia pasarile sa vezi ce mi-o iau... :lol:
0745578278
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Producator TTX

Post by mikcutu »

Radu Ionut wrote:jumatate de sac as vrea. putea sa ii zica altfel decat ttx si era altceva. stiau oamenii la ce sa se astepte.
ai MP cu numerele mele de telefon suna-ma sa stabilim cum facem
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by armeanu »

Domnii : Evergreen + Cristian Candeori .....

Daca acesti colegi de Asociatie pana maine nu ma sun sau nu posteaza aici sincer , ori DA ori NU pentru sacu 4 .....acest sac de maine este la vanzare.

Cantitate 20 kg pret 60 ron....
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by Victor »

ce bine ca nu m-am aruncat sa iau mai mult :lol:
ai vazut adiniculae ca e mai bine asa ,sa luam mai putin si dupa ce-l terminam sa ne unim sa luam altul?
ai incercat peletii?
sint belea de buni.
care te bagi sa ne combinam la un sac?
mikutule tu? :P
0762965992
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by evergreen »

armeanu wrote:Domnii : Evergreen + Cristian Candeori .....

Daca acesti colegi de Asociatie pana maine nu ma sun sau nu posteaza aici sincer , ori DA ori NU pentru sacu 4 .....acest sac de maine este la vanzare.

Cantitate 20 kg pret 60 ron....
D-l Armeanu, v-am sunat la ora 16:23 si nu v-am gasit! Imi cer inca o data scuze ca nu am putut ajunge la dumneavoastra pana acum, eu am permisul suspendat, sotia conduce in locul meu, repet, este la limita perioadei de sarcina, nu am cum sa ajung decat ca si pieton, am vorbit cu d-l Candeori si dansul nu a avut un drum prin zona Herastrau, eu am intrebat mai devreme pe forum cum se procedeaza in continuare, normal ar fi sa incercam sa ajungem la persoana care a indus in eroare cumparatorii si sa-si primeasca marfa inapoi, restituind banii! Nu stiu exact in ce zi pot ajunge la dumneavoastra, trebuie sa vin cu cineva, eventual cu d-l Candeori, nu am dat niciun semn ca nu doresc sa ma tin de cuvant, dar daca exista cineva interesat de sacul nostru pana ajungem noi, se poate vinde fara nicio problema, de fapt ar fi de preferat asa! Repet, voi lua din nou legatura cu d-l Candeori si daca va putem contacta, va transmitem cum procedam, daca nu, postez iar pe forum, cand poate dansul sa trecem cu masina pe la dumneavoastra!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Producator TTX

Post by Lorelai »

Pe cine aparai, nea Tony ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Producator TTX

Post by ioanrv »

Victor wrote:ce bine ca nu m-am aruncat sa iau mai mult :lol:
ai vazut adiniculae ca e mai bine asa ,sa luam mai putin si dupa ce-l terminam sa ne unim sa luam altul?
ai incercat peletii?
sint belea de buni.
care te bagi sa ne combinam la un sac?
mikutule tu? :P
Pai sa refacem echipa, ma bag eu, parca tot 3 lei/kg...
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by evergreen »

Pentru cine comenteaza aiurea, cel mai bine ar fi sa-si vada fiecare de treaba lui! Daca este ceva de spus, sa auzim ce este in neregula in ceea ce am scris pana acum! Deja vad ca se intrece masura! Daca cineva are vreo dovada despre ceva ce am spus sau am facut vreodata si se poate discuta pe aceasta tema, astept detalii, daca nu, astept scuze pentru comentarii aiurea venite de la cineva care n-are nicio legatura cu subiectul si, probabil, se plictiseste..., cautand sa condimenteze linistea din ultima perioada de pe forum! :x Daca tot sufera de lipsa de activitate, poate ne ajuta in aceasta situatie, sau, poate, cine stie, in acest stil, peste vreo doua, trei postari, ma scoate si de continutul sacilor! ;)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by evergreen »

P.S. Am omis un cuvant catre finalul ultimei postari! "vinovat" de continutul sacilor!!!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Locked

Return to “Vânzare-Cumpărare pescuit”