cumpar mulinete okuma powerliner 865

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi echipamente pentru pescuit

Moderator: dutustoica

User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by mikcutu »

eu am carp expert de la ET de 0.25 (asa scrie pe ea) care in realitate este un fel de 0.27-0.28 si am scos crap de 8 Kg cu ea...si mergea tinea si mai mare...
Za dacs cam from za tracs!
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Armand »

Este o legatura foarte mica intre puterea inscrisa pe fir si dimensiunea pestelui pe care il poti scoate cu el.

Daca va uitati putin prin arhiva, veti vedea ce somnalete a scos PacaPescarul cu fir de 0.25 de cativa ani vechime...

Sufixu in general face fire bune. Daca ai dubii cu el fa-i cateva teste. Fa-i nod uscat, nod umezit, trage de el si vezi cum se comporta. Un fir bun de crap trebuie sa iti reziste la nod, sa aiba rezistenta la abraziune, sa nu aiba o elongatie exagerata, sa nu ti se spiraleze si sa nu se coaca la soare. Puterea inscrisa pe el e pe ultimul loc ;)
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Radu Ionut »

L-am pus pe tambur. Maine ma duc sa fac cateva teste cu el sa vedem ce o fi de capul lui si sa testez si noile mulinete.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Miyagi »

Armand intra si tu te rog pe atelier la Germine. Fac cinste :D .
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Radu Ionut »

am fost ieri in parc la colentina sa fac niscaiva teste cu sculele cele noi si sincer sunt foarte incantat. nu ca as fi avut eu mare experienta sau mari scule inainte dar chiar sunt placut impresionat si de mulinete si de fir. am pus vreo 9m de inaintas de 0,2 pro power sau power pro cum ii zice si ochiometric asa am depasit 100m in aruncare cu un plumb de 110g. imi place cum se desfasoara firul de tambur si imi place cum se comporta tot ansamblul. cred ca alegera facuta a fost una inspirata.
multumesc tuturor pentru sfaturile date!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Mihai Vinturache »

Dintre toate calitatile pe care le pot avea sculele de pescuit, asta e cea mai importata: sa te faca sa fii multumit de ele, sa te simti bine cu ele. Fire intinse si sa auzim si de capturi.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Vânzare-Cumpărare pescuit”