cumpar mulinete okuma powerliner 865

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi echipamente pentru pescuit

Moderator: dutustoica

Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Radu Ionut »

cumpar 3 bucati mulinete okuma pl865 sh.
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Armand »

De ce nu le vrei noi?!
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Radu Ionut »

pai e 190ron noua. nu prea mi permit...eu incerc insa dc are cineva sh ar fi mai ieftine.
incerc totusi sa iau noi dar sa vad dc reusesc.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Miyagi »

Cauta pe Crapmania sau infopescar ca sunt sh-uri, dar mai bine gandeste-te ca nu-i mare diferenta si Armand s-ar putea sa aiba dreptate. Una noua iti ofera si garantie. La banii astia chiar se merita.
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Armand »

Zii ce bani ai de investit si poate se gaseste o solutie ;)

Sculele de pescuit in general se pliaza pe mana pescarului si ai multe sanse sa iti crape mult prea repede daca le iei SH.

Nu recomand cumpararea de scule folosite decat de la cineva cunoscut...altfel, prinde orbu scoate-o ochii...
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Radu Ionut »

asa e...cred ca voi cumpara noi dar iau asa catinel cate una. am fost ieri pana la fisela, am vazut mulineta, mi-a placut si m-am hotarat sa cumpar noi. costa 190ron bucata. culmea e ca am cautat peste tot pe net si nu gasesti nicaieri mai ieftin ca la noi in tara. pana si pe ebay sunt mai scumpe. vazand asta ma astept la o scumpire si la noi ca altfel e prea ciudat. cand iau salariu iau prima bucata (asta insemanand pe 28 ale lunii:))
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by mikcutu »

...si cand ai de gand sa o folosesti?
ma intereseaza si pe mine cum aranjeaza firul si cat arunci cu ea...pentru ca vreau sa imi iau si eu o baterie de d'astea.
Za dacs cam from za tracs!
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Radu Ionut »

pai ce sa fac ...as vrea si eu mai repede dar nu-mi permit. chiar sambata ma duc la o pescuiala si as fi vrut sa iau una sa o testez dar am facut monetarul si a iesit cu virgula asa ca las pe ziua de salariu.
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Radu Ionut »

in rate se dau??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Lorelai »

Scuza-ma de off topic, da de ce ai sters avataru' ? :lol:
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Radu Ionut »

cine a sters?
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Lorelai »

Scuza-ma, am gresit eu, era alt Radu !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Miyagi »

Nenea io mi-am luat multe tepe de la Fisela si nu sunt numai eu. Daca te mai uiti pe forumuri vezi ca sunt destule unde au topicuri dedicate Fisela pentru dezbatut problemele existente deja. Altfel mie mi s-a parut unul dintre cei mai scumpi. Ia incearca o intrebare la " momeli si accesorii " ca stiu ca membrii nostrii au si reducere si dup-aia ne spui si noua.
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Radu Ionut »

pe site singura mulineta de la okuma pe care o au este Okuma Spector. banuiesc ca dc nu au pe site nici nu aduc altceva. plus ca m-am indreptat spre totalfishing.ro ca dau pe card avantaj si asa le iau pe toate 3 o data si gata. :lol: :lol: :lol: :lol:
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Radu Ionut »

am sunat si am intrebat. aduc la comanda si reducerea este de 5% pt membrii apc21. totusi nu cred ca primesc si card avantaj :lol:
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Radu Ionut »

gata! le-am luat! am luat 3 bucati okuma pl865 de la totalfishing cu 190,9ron bucata si un fir sufix tritanium de 0,30. ce stiti de acest fir? e bun de ceva? pare bun insa rezistenta lui (pe el scrie 6,6kg parca) nu-mi insipira incredere.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Mihai Vinturache »

Depinde ce vrei sa faci cu acest fir.
Daca vrei sa pescuiesti somni in Dunare si speri la capturi de peste 20 kg firul acesta nu este suficient.
Daca vrei sa pescuiesti la crap in baltile din jurul Bucurestiului, chiar in cazul unor crapi de peste 10 kg, daca folosesti si un inaintas de 6-8m fir textil, nu ar trebui sa ai probleme de rezistenta. Vei avea in schimb probleme la lansarea la distanta. Pescarii experimentati, care mizeaza mult pe lansarile, lungi folosesc fire de 0,22 - 0,25 care au rezistente chiar mai mari decat acest fir.
Pentru un fir de 0,30 o rezistenta de 6,6 kg e foarte mica. Probabil de aceea l-ai si primit ca bonus, pentru ca nu-l cumpara nimeni. S-ar putea sa aiba insa alte calitati pe care probabil ti le vor dezvalui alti colegi mai informati.
Pentru pescuitul de crap in jurul Bucurestiului iti recomand sa te orientezi catre un fir de 0,25-0,28.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Miyagi »

Si eu am primit cadou de la un prieten odata o rola de o mie si ceva de metrii si am dat-o la fel de cadou. Am mai vazut la cineva altceva tot din gama sufix si mai facuse si imprudenta sa-si ia doua role mari.
Acum merg pe Daiwa Tournament 0,28 cu inaintas textil insa mai bun gasesti Kriston-ul la Carpio-Craiova. Eu am apucat sa-mi iau 2 role de peste 1000 de m insa imi voi lua cu prima ocazie Kristonul de 0,4 pentru balti cu agatatura si Dunare. Pretul e iarasi foarte bun.
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Radu Ionut »

deocamdata il voi folosi pe asta cu inaintas textil de 0.2-10m. voi vedea cum se comporta.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: cumpar mulinete okuma powerliner 865

Post by Miyagi »

Radu Ionut wrote:deocamdata il voi folosi pe asta cu inaintas textil de 0.2-10m. voi vedea cum se comporta.
Oricum rezistenta trecuta pe eticheta ar trebui sa reflecte greutatea pe care o poate sustine firul in suspensie nu si-n tractiune flotanta. Adica rezistenta opusa de fir la ridicarea in aer a unui un corp cu o greutate conforma cu cea inscrisa pe eticheta. Incearca-l asa daca ai posibilitatea, iar apoi verifica-l si la diferite noduri cum se comporta.
Post Reply

Return to “Vânzare-Cumpărare pescuit”