Producator TTX

Dacă doriţi să cumpăraţi/vindeţi echipamente pentru pescuit

Moderator: dutustoica

Locked
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by Victor »

dai telefon si te duci pe bd. basarabia [fosta muncii ],chiar unde e statia de tranvai pentru stadionul national .
la partea din spate a refugiului de tranvai o sa vezi magazin micro 212 .
acolo e sediu de unde o sa ridici sacul .
nu uita sa ceri si o punguta de pelete
0762965992
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by armeanu »

In atentia celor din echipa " sac 2 ".

" Sacul 2. .....cate 7,5 kg, Armeanu, G_H, Ono si laloi "

EU renunt la partea mea , adica raman doar 3 .: G_H , Ono si Laloi.

Motivatie,cred ca este mai bine , fiind sacul de 20kg sa ramana doar 3 persoane.
pe marti sau miercuri ma duc sa cumpar 1 sac in 2 , a doua persoana este deja.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by arlan »

Mihai Vinturache wrote:Sorine, pentru ca sacii au venit la 20 kg si noi ne facuseram socotelile pentru 30 kg, din intelegerea in care intrasem eu, a ramas Petrica pe dinafara.
Asa ca daca vrei, poti sa iei un sac si il imparti cu Petrica. Asa ca exista client pentru cealalta jumatate de sac.
Asa cum spuneam, eu am folosit TTX din aceasta sursa si e destul de bun, oricum mult mai bun decat cel din Dragon.
Multam Coane Mihai! .. am primit telefon imediat si m-am rezolvat prin rezervare peste cca. o luna, sa fie proaspat la deschidere! ... am retinut si ca Petrica-i outsider si ''rup de la gura copiilor" ptr el. E REZOLVAT.
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
pescarul33
Posts: 100
Joined: 13 Feb 2010, 18:13

Re: Producator TTX

Post by pescarul33 »

Nu vreau sa fiu rautacios nici sa stric afacerea omului, dar vineri seara am fost in vizita la cineva care a cumparat asa zisul ttx de la respectivul domn , si nu are nici un fel de miros sau gust. Seamana mai mult a pesmet(paine uscata si macinata) iar dupa consistenta cred ca nici de legat nu se leaga la umectare. :?:
ce stiu sigur: sunt un mare visator !!! ce nu stiu sigur: cand o sa ma trezesc? !!!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by evergreen »

Dat fiind cele spuse, si bune si rele, n-ar fi mai bine sa ne intelegem cei grupati la cate un sac si sa ne intalnim cand luam sacii, sa nu apara semne de intrebare?? Vorbesc mai ales pentru d-l Armeanu si cu d-l Cristian Candeori, pardon, Armeanu si Cristian Candeori(sa ma conformez regulamentului, fara pronume de politete! :) )!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by armeanu »

evergreen wrote:Dat fiind cele spuse, si bune si rele, n-ar fi mai bine sa ne intelegem cei grupati la cate un sac si sa ne intalnim cand luam sacii, sa nu apara semne de intrebare?? Vorbesc mai ales pentru d-l Armeanu si cu d-l Cristian Candeori, pardon, Armeanu si Cristian Candeori(sa ma conformez regulamentului, fara pronume de politete! :) )!
//////////////

:-)) eu am renuntat la al 4 sac si la al doilea sac. faceti imparteala fara mine ...

Marti sau miercuri ma duc sa iau un sac , pentru mine si Stefan ,un membru nou inscris o data cu mine.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Producator TTX

Post by Eugen Fetes »

Astazi am cumparat 8 saci pentru mine si un grup de prieteni. TTX-ul este excelent.
0745578278
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by Victor »

si totusi sint si persoane nemultumite .ma sunat domnul aurel sa ma intrebe cum mi sa parut,caci a venit cineva azi dimineata si a criticat marfa .
eu unul sint multumit de ttx si daca o fi sa aduca si pelete o sa fie si mai bine .sint curios din cei ce au luat pelete, ce parere au?
0762965992
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Producator TTX

Post by Eugen Fetes »

A vrut astazi sa-mi ofere o punguta de pelete, gratis, insa am refuzat-o deoarece eu nu folosesc asa ceva. Din cate cunosc omul distribuie TTX, pentru Energofish, fratii Mateianu, destui crapari de competitie, lui Baboieru si altor mari consumatori probabil. Acum este perfect adevarat ca daca folosesti TTX nu-ti pune nimeni in carlig pestele. Mai depinde si de pescar... :lol:
Sa nu credeti ca am avut vreun beneficiu datorat faptului ca l-am recomandat pe cateva forumuri. Am platit ca si restul lumii 3 lei/kg si... am cumparat 160kg. Sa auzim si de bine ca de barfe, cel putin eu, sunt satul.
0745578278
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Producator TTX

Post by Claudiu »

Zilele trecute am aruncat niste TTX adus de Ioanrv, intr-o baltoaca din Dobrogea.
Am scapat doi crapusteni la vreo 2-3kg, ptr. ca eu cam am probleme cu carligele... Aveam carlige d'alea subtiri si rosii, pentru maruntis... Dreaq m-a pus sa arunc TTX. :lol:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Producator TTX

Post by laloi »

Ei, daca aruncam TTX in cada riscam cel mult sa se infunde :D ... serios acu, eu nu l-am incercat inca, dar stiu ca de la vant s-a imprastiat pe geaca cand am facut o imparteala si la vreo 2-3 ore cand am ajuns acasa inca mirosea geaca respectiva... acuma daca o sa-i placa si pestelui mirosul respectiv, sper sa testez sambata asta ;)
Tony, esti sigur ca nu mai vrei deloc de la grupul nostru? Fiindca desi sacul era de 20, eu am luat 30 kg pt grupul nostru...
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Producator TTX

Post by Claudiu »

Am uitat sa spun ca TTX-ul pentru arcuri l-am amestecat cu nada Profesional, deci nu l-am folosit simplu pentru ca mi s-a parut ca nu s-ar fi legat prea bine. Oricum, din cate mai stiu si eu, asa se si foloseste, combinat cu alta nada.
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by armeanu »

laloi wrote:Ei, daca aruncam TTX in cada riscam cel mult sa se infunde :D ... serios acu, eu nu l-am incercat inca, dar stiu ca de la vant s-a imprastiat pe geaca cand am facut o imparteala si la vreo 2-3 ore cand am ajuns acasa inca mirosea geaca respectiva... acuma daca o sa-i placa si pestelui mirosul respectiv, sper sa testez sambata asta ;)
Tony, esti sigur ca nu mai vrei deloc de la grupul nostru? Fiindca desi sacul era de 20, eu am luat 30 kg pt grupul nostru...
////////////////////////////

Salut.....DA sunt sigur nu mai vreau , cedez ca sa fie la fiecare cate 10kg.
Va multumesc de amabilitate si prietenie , dar am decis sa iau in doi un sac , l-am si arvunit telefonic in seara aceasta , deci maine sau poimaine il iau.
Sursa nu pleaca de acolo si cand v-a mai fii nevoie o sa ne mai aprovizionam ;)
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Producator TTX

Post by Eugen Fetes »

Claudiu wrote:Am uitat sa spun ca TTX-ul pentru arcuri l-am amestecat cu nada Profesional, deci nu l-am folosit simplu pentru ca mi s-a parut ca nu s-ar fi legat prea bine. Oricum, din cate mai stiu si eu, asa se si foloseste, combinat cu alta nada.

... Alta nada, alte arome, alte multe alea... :lol:
Grasane, pentru ce-ai scris, meriti cel putin o iesire in perioada 6 august - 14 august pe mare. Locatia, vreau sa cred, ca te-ai "obisnuit" cu ea. Singura conditie este ca atunci cand pleacam, sau ne intoarcem, TU sa aduci (duci) barca. Anul asta nu mai cumpar nicio rama de la tataru' :D si nici lansetele de surf nu mi le mai iau la mine. Motorul ne duce instant acolo unde apa are mai mult de 10m adancime. Nu creaz? :lol: Stai sa vezi... :lol:

P.S. Nu-i echipa ca... dar nici peste precum... ha ha ha ha... hanusu'! :lol:
0745578278
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Producator TTX

Post by Claudiu »

Fiind mai tanar, e normal sa ma "sacrific" cu dusul si adusul barcii. E naspa dimineata la 5.00-6.00. Brrr !!! :lol:
Abia astept, grasane ! :)
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by armeanu »

Sacul 4.......evergreen + Cristian Candeori .....va rog sa ma sunati cand veniti , sau cum procedam sa va dau sacul vostru.

Astept un tel...cu o propunere ....sau ati renuntat la el :D :D ;)

cu stima Tony
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by evergreen »

Noroc, scuze ca n-am mai dat niciun semn, m-am agitat zilele astea cu documentatia pentru instanta si cu nasterea iminenta a sotiei, pana la urma sacul este la Armeanu, langa Ambasada Chinei? Ca nu eram sigur daca nu s-a schimbat ceva, la cate s-au modificat in ultimele zile! :?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by armeanu »

evergreen wrote:Noroc, scuze ca n-am mai dat niciun semn, m-am agitat zilele astea cu documentatia pentru instanta si cu nasterea iminenta a sotiei, pana la urma sacul este la Armeanu, langa Ambasada Chinei? Ca nu eram sigur daca nu s-a schimbat ceva, la cate s-au modificat in ultimele zile! :?
////////////////

Felicitari si multa sanatate sotiei, sa va bucurati de eveniment.

Sacul este la mine si cand aveti timp sa ma sunati ca sa ne vedem si sa-l luati, asta-i valabil si pentreu Cristian.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Producator TTX

Post by evergreen »

Multumesc!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Producator TTX

Post by Mihai Vinturache »

Ma simt nevoit sa atrag atentia asupra faptului ca TTX-ul ESTE O MIZERIE !!!
Imi cer scuze ca am girat pentru acest furnizor.
Azi am desfacut si eu jumatatea mea de sac si am gasit in el orice numai TTX nu! Este un amestec de spartura de porumb cu ceva urme de ttx si inca ceva ce nu pot identifica (sunt tentat sa spun rumegus, dar nu sunt convins). Oricum, nu are niciun fel de miros in afara celui de malai si ala foarte vag.
RECOMAND TUTUROR CELOR CARE INCA NU AU CUMPARAT SA CAUTE ALT FURNIZOR. ACESTA ESTE UN EXCROC !!!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Locked

Return to “Vânzare-Cumpărare pescuit”