AJUTOARE SI DONATII

Ce vă prisoseşte şi puteţi dărui celorlalţi

Moderator: dutustoica

Locked
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

AJUTOARE SI DONATII

Post by FAE »

:D SALVE :D
...nici macar nu stiu unde ar trebui sa pun aceast topic...dar ma rog...vreau sa incep o campanie de ajutorare a locuitorilor din moldova, ...stiu ca este criza si ca este greu ptr. toti, dar un mic ajutor nu cred ca este sfirsitul ptr. nimeni, cine poate si vrea bine inteles sa doneze cite ceva ptr. locuitori din zonele calamitate de riurile din moldova o poate face indiferent de natura (haine,mobila,butelii,aragaze,frigidere,chiar televizoare, materiale de constructi...etc).
Si ca sa deschid lista ajutoarelor incep "IO prin a dona materiale si cablurile aferente pt a reface bransamente electrice ptr. cite case pot...si nu in ultimul rind citeva mici ajutoare in haine si articole de uz casnic. Fac apel la persoanele care au activitate in constructii si pot ajuta sa dea o mina de ajutor (cu materiale sau chiar mina de lucru)...pun la dispozitie masini ptr. transportul eventualelor materiale colectate,...sper ca macar acum romanii sa de-a o mina de ajutor semenilor lor care sint la nevoie
;) SA TRAITI BINE ;)

Topic moderat si mutat de moderator ..........
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: AJUTOARE SI DONATII

Post by valic »

Fae,

Frumoasa initiativa ta, daca o duci pana la capat, "Jos palaria".
Voi cauta prin casa sa vad cu ce pot contribui la aceasta actiune.

Succes.
Valic
0744 644 368
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: AJUTOARE SI DONATII

Post by Miyagi »

Daca nu te deranjeaza un bugetar alaturi ma bag si eu Fae. Segmentul Patlageanca - Salceni - Ceatalchioi e sub apa. Oameni izolati, neaprovizionati, fara posibilitatea de a iesi pe uscat, pescuiesc in curti si daca prind mananca si ei cate ceva. Am un contact acolo in persoana Preotului Paroh Ispas cu care am discutat azi si mi-a solicitat in caz de posibilitate apa si mancare.
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: AJUTOARE SI DONATII

Post by FAE »

:D SALVE :D )
OK...de acord...de ce nu..."IO nu combat persoana...este un inceput asteptam si altii ..."amatori"...
de acum sintem doi(2).."IO prima miscare o fac in Bacau luni ...daca mai are cineva ceva de donat inca mai am loc in masinii..(ca e doua...care este)
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: AJUTOARE SI DONATII

Post by Miyagi »

FAE wrote::D SALVE :D )
OK...de acord...de ce nu..."IO nu combat persoana...este un inceput asteptam si altii ..."amatori"...
de acum sintem doi(2).."IO prima miscare o fac in Bacau luni ...daca mai are cineva ceva de donat inca mai am loc in masinii..(ca e doua...care este)
;) SA TRAITI BINE ;)
Din pacate stau rau cu timpul. Bugetar deh! si concediu nu mai am. Daca e nevoie de altceva pentru Bacau te rog sa faci public,pe forum. Te pot ajuta cu 2 echipamente de alpinism utilitar pentru siguranta personala daca se impune,alte scule si unelte.
Sa-ti anunti plecarea ca mai scoatem si noi de prin case,sifoniere,frigidere,etc.
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: AJUTOARE SI DONATII

Post by modigliani »

Ne alaturam cu tot sufletul eforturilor generale :

http://www.pescuitul.3xforum.ro/post/22 ... incercati/
.................................................................
Am sa va rog sa ne indrumati catre cei ce vor centraliza toate aceste eforturi . In afara de un numar de telefon al preotului Ispas .... , pana in acest moment , nu am .
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: AJUTOARE SI DONATII

Post by Miyagi »

modigliani wrote:Ne alaturam cu tot sufletul eforturilor generale :

http://www.pescuitul.3xforum.ro/post/22 ... incercati/
.................................................................
Am sa va rog sa ne indrumati catre cei ce vor centraliza toate aceste eforturi . In afara de un numar de telefon al preotului Ispas .... , pana in acest moment , nu am .
Mihai de relatia pentru cele 3 localitati si contactele directe cu Parintele Ispas ma pot ocupa si eu personal. Ce ar mai trebui stiut e ca "Oamenii Deltei" este un program lansat anul trecut de un numar de oameni de bine in cadrul unei emisiuni dedicate la TVR in colaborare cu Asociatia Casiana la care am achiesat si eu. Aceasta actiune am lansat-o si eu tot sub aceeasi egida tinand cont de natura problemelor de moment. Ca sa stie toata lumea, impreuna cu un prieten ardelean, Deltar si el si om foarte serios am inceput cotizatiile pentru procurarea a 400 de sticle de apa la 5 litrii, 1000 de conserve si intre 1000 si 2000 de paini. Am luat in discutie si malaiul din pricina perisabilitatii insa nu stim daca au cu ce sa aprinda focul acei oameni sau in ce sa-si fiarba mamaliga.
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: AJUTOARE SI DONATII

Post by FAE »

:D SALVE :D
Daca este cineva dintre d-vs care are rude "pacolo-sa" vreau sa ii ajut... cu refacerea energiei electrice....indiferent de schimburile de opini de "pacili-sa"...rog apelati fara menajamente...!!!
;) AVEM APA LA GURA SI NOI FACEM POLITICA...!!!???... ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: AJUTOARE SI DONATII

Post by Albatrin »

Mesaj urgent de la Miyagi
Dragi prieteni,
Din acestă seară şi până vineri, am nevoie de unul dintre voi, care să însoţească un transport umanitar pentru cei din
Deltă care au fost loviţi de inundaţii. Misiunea este de a participa la distribuire ajutoarelor, în principal conserve,
iar toate cheltuielile legate de această deplasare, transport, masă, cazare, sunt asigurate de organizator.
P.S. Mai este loc în microbuz pentru ceva apă plată, bidoane mari, conserve, alte alimente neperisabile,precum şi ceva haine "purtabile" .
Contact la tel.: 0727.851.446
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: AJUTOARE SI DONATII

Post by Miyagi »

Albatrin wrote:Mesaj urgent de la Miyagi
Dragi prieteni,
Din acestă seară şi până vineri, am nevoie de unul dintre voi, care să însoţească un transport umanitar pentru cei din
Deltă care au fost loviţi de inundaţii. Misiunea este de a participa la distribuire ajutoarelor, în principal conserve,
iar toate cheltuielile legate de această deplasare, transport, masă, cazare, sunt asigurate de organizator.
P.S. Mai este loc în microbuz pentru ceva apă plată, bidoane mari, conserve, alte alimente neperisabile,precum şi ceva haine "purtabile" .
Contact la tel.: 0727.851.446
Multumesc mult Taicule! Astazi impreuna cu inca doi colegi am livrat 2010 conserve de carne de vita si porc si cremvursti de pasare si porc, 17 boxuri de ulei * 6 sticle, 7 saci de faina * 25 kg de si un box de drojdie. Din pacate nimeni nu a putut insoti alimentele. Pentru maine avem promise 2 canapele de la un alt coleg si bineinteles mai multi saci cu haine, tot de la un coleg din cadrul asociatiei. Ii rog pe cei ce vor sa se implice,vor sa ajute, sa o faca. Aici as vrea sa-i invit si pe cei ce au de ingropat niste securi. Actiunea s-a materializat si ii mai rog pe cei ce au de facut comentarii sterile sa se abtina. Voi intocmi si o lista in momentul in care se va depasi cadrul initial.
Valentin Petrovici

Re: AJUTOARE SI DONATII

Post by Valentin Petrovici »

Miyagi un sfat prietenesc. În condiţiile în care apa este tot pe la hornul caselor şi ei dorm pe unde apucă nu cred că ar fi indicate canapele sau alt mobilier. Poate ar fi indicat ca aceste lucruri să fie duse după retragerea apelor. Aşa este o cheltuială degeaba. O risipă. Se degradează şi ele. Acum ar fi nevoie de hrană, încălţăminte, îmbrcăminte, apă şi bani. Restul.........Ce dracu să repari acum cînd peştii îşi depun icrele prin şifonierele oamenilor?
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: AJUTOARE SI DONATII

Post by Miyagi »

Valentin Petrovici wrote:Miyagi un sfat prietenesc. În condiţiile în care apa este tot pe la hornul caselor şi ei dorm pe unde apucă nu cred că ar fi indicate canapele sau alt mobilier. Poate ar fi indicat ca aceste lucruri să fie duse după retragerea apelor. Aşa este o cheltuială degeaba. O risipă. Se degradează şi ele. Acum ar fi nevoie de hrană, încălţăminte, îmbrcăminte, apă şi bani. Restul.........Ce dracu să repari acum cînd peştii îşi depun icrele prin şifonierele oamenilor?
Asa am sa procedez cu canapelele Nea Vali. O sa le duc la Parohia din Tulcea, iar Sambata cand voi ajunge acolo voi identifica si cui o sa le dam dupa ce se trage apa. As mai vrea sa le iau niste apa pentru Sambata. Ma mai poate cineva ajuta cu niste bani sau apa la propriu. Conservele m-au costat 40 de milioane si inca nu le-am platit?
Locked

Return to “Donaţii”