Caz social

Ce vă prisoseşte şi puteţi dărui celorlalţi

Moderator: dutustoica

Locked
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Caz social

Post by Miyagi »

Domnilor indraznesc sa lansez o solicitare si un apel la buna dvs intelegere pentru ajutorarea Familiei Miron din Navodari. Participarea poate consta in bunuri pe care probabil dvs doriti sa scapati de prin case,hainute pentru 2 baieti si o fetita cu varste cuprinse intre 8 si 12 ani daca mai retin corect. Materiale de constructii daca cineva are posibilitatea,un frigider,o masina de spalat.
Prin excelenta trebuiesc adunati si niste bani ca sunt debransati de la curent si acesta ar putea fi vital din cauza zonei insalubre unde locuiesc.
Impreuna ii vom putea pune pe picioare.
Am incredere in forta noastra ca am mai demonstrat-o odata.
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Caz social

Post by paulletta »

Mana de la mana se face un bine.
Donez 100 ron.
Paulletta
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Caz social

Post by cezar »

Propun ca la intalnirea de joi, 22 aprilie 2010, de la CAFENEA, sa facem o "cheta", in cadrul careia fiecare sa dea cat poate.
Deasemenea, cei care se vor ocupa de caz sa indice un loc unde sa se adune obiectele donate. In functie de ce si cat se aduna, vom organiza un transport
(dubita, microbuz etc).
Voi propune CD ca asociatia sa suporte transportul obiectelor pana la destinatie.
Vom mai vedea ce se poate face.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Caz social

Post by Miyagi »

cezar wrote:Propun ca la intalnirea de joi, 22 aprilie 2010, de la CAFENEA, sa facem o "cheta", in cadrul careia fiecare sa dea cat poate.
Deasemenea, cei care se vor ocupa de caz sa indice un loc unde sa se adune obiectele donate. In functie de ce si cat se aduna, vom organiza un transport
(dubita, microbuz etc).
Voi propune CD ca asociatia sa suporte transportul obiectelor pana la destinatie.
Vom mai vedea ce se poate face.
Multumesc Cezar! La cafeneaua de joi voi expune cazul in masura in care l-am cunoscut si vom incerca sa ne organizam la nivelul nostru apoi vom vedea ce s-a mai intreprins si in alte locatii.
User avatar
pescarul33
Posts: 100
Joined: 13 Feb 2010, 18:13

Re: Caz social

Post by pescarul33 »

am mai reusit si vom reusi si de aceasta data sa intindem o mana de ajutor . soarta acestor copilasi nu este una roz, insa prin bunavointa dumneavoastra speram sa schimbam macar o particica din aceasta situatie dramatica . impreuna cu miagy am schitat cateva idei pe care speram sa reusim sa le ducem la bun sfarsit . momentan am depozitat la o locatie propusa de miagy o soba, deoarece in aceasta iarna cei in cauza s-au incalzit la un godin metalic care le-ar fi putut fi fatal in orice moment . eu voi mai veni si cu o donatie in constand in alimente si incerc sa adun si ceva hainute pt cei mici . de asemenea o sa pun si o camioneta la dispozitie pt transportul celor necesare .
important in acest moment este sa ne mobilizam si sa ne unim fortele inca o data pt a scoate din impas aceasta familie care are nevoie de ajutorul nostru ca de aer . rebransarea la curentul electric este una din cele mai importante probleme de rezolvat , deoarece vine vara si pastrarea alimentelor in stare nealterata va fi imposibila . atasez in continuare si linkul unde puteti viziona imagini ale conditiilor inumane in care se afla acestia :
http://www.youtube.com/watch?v=wLom39JT ... r_embedded
ce stiu sigur: sunt un mare visator !!! ce nu stiu sigur: cand o sa ma trezesc? !!!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Caz social

Post by laloi »

Nu stiu daca e de interes, donez o mini-soba de teracota, e ca un paralelipiped lat cat 2 caramizi de teracota, inalt de vreo 5-6, pe un cadru cu roti, in interior avand un arzator de gaz, ar merge la butelie cica, nu stiu, nu am incercat-o, dar e f grea, 2 oameni abia o duc. Daca aflati ca le face trebuinta...
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Caz social

Post by Miyagi »

laloi wrote:Nu stiu daca e de interes, donez o mini-soba de teracota, e ca un paralelipiped lat cat 2 caramizi de teracota, inalt de vreo 5-6, pe un cadru cu roti, in interior avand un arzator de gaz, ar merge la butelie cica, nu stiu, nu am incercat-o, dar e f grea, 2 oameni abia o duc. Daca aflati ca le face trebuinta...
Bravo Raducule!
In mod sigur le va fi de trebuinta.
Locked

Return to “Donaţii”