Greutate cantar 10kg

Ce vă prisoseşte şi puteţi dărui celorlalţi

Moderator: dutustoica

charly
Posts: 70
Joined: 30 Oct 2009, 12:39

Greutate cantar 10kg

Post by charly »

Greutate cantar 10kg ptr ancora.Are inel ptr sfoara.Valabil numai in Bucuresti :)
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Greutate cantar 10kg

Post by FAE »

:D SALVE :D
...m-a inscriu "io ptr ea...si asa foloseam un "PETROI" ca ANCORA....
asta bine inteles daca nu este prea tirziu... :(
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
charly
Posts: 70
Joined: 30 Oct 2009, 12:39

Re: Greutate cantar 10kg

Post by charly »

S-a dat.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Greutate cantar 10kg

Post by costin stefanescu »

la ce-ti trebuie tie Fae,tu n-ai dat in viata ta din barca pe Dunare,tu pescuiesti doar virtual sau pe ligheane,de ce te-ai bagat tu repede in loc sa lasi pe unul care chiar avea nevoie?
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Greutate cantar 10kg

Post by Claudiu »

Pai ce, frate, daca poa' sa ia un pret bun la fier vechi pe el! :twisted:
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Greutate cantar 10kg

Post by Albatrin »

Băăăi, nu fiţi cârcotaşi, n-aţi văzut că omu' se chinuia cu-n pietroi pe post de ancoră. Acuma, ce făcea cu el.... :lol: :lol: :lol:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Greutate cantar 10kg

Post by dutustoica »

Da poate se ancoreaza pe mal...... sa nu-l ia vantul :P :P :P sau sa nu-l traga fun peste in apa :lol: :lol: :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Greutate cantar 10kg

Post by cezar »

Bai, ia nu va mai luati de FAE !

N-ati auzit ca-i misca curentul firele ? ;) ;) ;)

Poate daca le ancoreaza cu greutatea aia de 10 kile scapa de acel inconvenient si afla si el drumul pana la Dunare ! :lol: :lol: :lol:
charly
Posts: 70
Joined: 30 Oct 2009, 12:39

Re: Greutate cantar 10kg

Post by charly »

Reiau anuntul.Cine suna primul vine si ia ancora ,fara rezervari.Tel 0752 008 337
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Greutate cantar 10kg

Post by FAE »

:D SALVE :D
M-a vad nevoit sa raspund unor ...sagetzi din partea prietenilor, ptr. motivul ca nu am reusit sa ajung astazi sa preiau acea greutate am renuntat in favoarea celor care NU" le i-a curentul firele", nu mi-am putut imagina ca supar pe cineva daca acea greutate intra in posesia mea...asa-i Costine...?? :( , data viitoare am sa fiu mai atent cind apare ceva la donatzi si am sa las intiietatea celor care pescuiesc exclusiv pe dunare...! :evil:
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Greutate cantar 10kg

Post by costin stefanescu »

Fae,intrebarea ramane,ce faceai tu cu ea?????sant oameni care ar avea nevoie de ea,de fapt am inteles ca a intrat in posesia lui Ghinozo
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Greutate cantar 10kg

Post by ghinozo »

frate Fae sper sa nu te basici pe mine, dar iti promit ca atunci cand v-oi fi in barca ancorat am sa ma gandesc si la tine... :roll: ,banuiesc ca nu ai pretentie si sa zecium pestele :mrgreen:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Greutate cantar 10kg

Post by Dumitrescu Iancu »

Ce drac` sa zeciuiesti,simpaticule,ca pestele-i cam rarut in juvelnicul tau! :lol: Da` poti sa-i dai in schimb jumate din bafta,sa fie omul multumit! :lol: :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Greutate cantar 10kg

Post by cezar »

costin stefanescu wrote:Fae,intrebarea ramane,ce faceai tu cu ea?????sant oameni care ar avea nevoie de ea,de fapt am inteles ca a intrat in posesia lui Ghinozo
N'auzi, frate, ca-si ancora firele la Dunare, sa nu i le mai poarte curentul la vale. :lol: :lol: :lol:
charly
Posts: 70
Joined: 30 Oct 2009, 12:39

Re: Greutate cantar 10kg

Post by charly »

Cu greu ancora a fost ridicata.Se pote inchide topicul .
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: Greutate cantar 10kg

Post by Gabi »

Ca sa ma aflu-n treaba ,cu toate ca s-a inchis ,eu stiu ca regula nescrisa e ca la donatii primul venit ,primul servit. Nu e frumos cum s-a procedat.FAE chiar are barca ,sau poate vrea sa se dea la fund cu greutatea de gat sa vada cum se comporta bilele minune pe Tibrinu. Ce conteaza ??!! In mod sigur n-o lua ca s-o vanda .Asa pot intreba si eu :cel ce s-a grabit s-o adjudece cu ce e mai indreptatit? Parerea mea.
chestii socoteli
charly
Posts: 70
Joined: 30 Oct 2009, 12:39

Re: Greutate cantar 10kg

Post by charly »

Gabi wrote:Ca sa ma aflu-n treaba ,cu toate ca s-a inchis ,eu stiu ca regula nescrisa e ca la donatii primul venit ,primul servit. Nu e frumos cum s-a procedat.FAE chiar are barca ,sau poate vrea sa se dea la fund cu greutatea de gat sa vada cum se comporta bilele minune pe Tibrinu. Ce conteaza ??!! In mod sigur n-o lua ca s-o vanda .Asa pot intreba si eu :cel ce s-a grabit s-o adjudece cu ce e mai indreptatit? Parerea mea.
Mai e o regula scrisa ,cred ca in ghidul bunelor maniere,care spune ca daca promiti ca faci un lucru,si din diverse motive nu mai poti sa-l faci sau te-ai razgandit dai un telefon si anunti.Daca nu anunti, logic,se anuleaza intelegerea.Cine avea mai mare nevoie a venit imediat.Si mai e o vorba:o fapta buna nu ramane nepedepsita.Promit sa nu mai donez nimic ;)
Last edited by charly on 30 Mar 2010, 22:20, edited 1 time in total.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Greutate cantar 10kg

Post by cezar »

Gabi wrote:Ca sa ma aflu-n treaba ,cu toate ca s-a inchis ,eu stiu ca regula nescrisa e ca la donatii primul venit ,primul servit. Nu e frumos cum s-a procedat.FAE chiar are barca ,sau poate vrea sa se dea la fund cu greutatea de gat sa vada cum se comporta bilele minune pe Tibrinu. Ce conteaza ??!! In mod sigur n-o lua ca s-o vanda .Asa pot intreba si eu :cel ce s-a grabit s-o adjudece cu ce e mai indreptatit? Parerea mea.
Eu nu cred ca prietenul FAE s-a jignofit de putina caterinca; mai curand, cred ca si-a dat seama ca greutatea era prea mare pentru barcuta lui de nadit ! ;)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Greutate cantar 10kg

Post by cezar »

charly wrote:
Gabi wrote:Ca sa ma aflu-n treaba ,cu toate ca s-a inchis ,eu stiu ca regula nescrisa e ca la donatii primul venit ,primul servit. Nu e frumos cum s-a procedat.FAE chiar are barca ,sau poate vrea sa se dea la fund cu greutatea de gat sa vada cum se comporta bilele minune pe Tibrinu. Ce conteaza ??!! In mod sigur n-o lua ca s-o vanda .Asa pot intreba si eu :cel ce s-a grabit s-o adjudece cu ce e mai indreptatit? Parerea mea.
Mai e o regula scrisa ,cred ca in ghidul bunelor maniere,care spune ca daca promiti ca faci un lucru,si din diverse motive nu mai poti sa-l faci sau te-ai razgandit dai un telefon si anunti.Daca nu anunti, logic,se anuleaza intelegerea.Cine avea mai mare nevoie a venit imediat.Si mai e o vorba:o fapta buna nu ramane nepedepsita.Promit sa nu mai donez nimic ;)
Lasa, frate, ca greutatea a ajuns in mainile unui pescar adevarat !
Asta-i cea mai buna consolare. Acuma, nu ca FAE n-ar fi adevarat, dar el...nu prea e pescar ! :lol: :lol: :lol:
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Greutate cantar 10kg

Post by ghinozo »

'Ca sa ma aflu-n treaba ,cu toate ca s-a inchis '- normal a-r fi fost sa nu comentez,dar spre cum ati zis chiar dvs....ca sa ma aflu in treaba, , aflati ca fae nu sa dus sa o ridice cand a trebuit. am vazut ca sunteti un bun gornaci,chiar v-am raspuns ,pe acelasi ton,numai ca , nu crd ca ati apucat sa cititi......
nu vreau sa fiu rautacios,,dar nu mai carcotiti pe la colturi.ptr ca nu v-a caracterizaza,zic eu.si daca aveati ceva de impartit cu mine o rezolvam ,dar asa cum ati procedat dvs ....ma indoiesc ca mai e loc de impacare

multumesc donatorului ptr scula in pricina,un om deosebit.promit ca am o sa dau un gratar de crap pe garla,.
Last edited by ghinozo on 31 Mar 2010, 08:56, edited 2 times in total.
Post Reply

Return to “Donaţii”