Inscrieri concurs pluta - 16 mai 2015

Concursuri, regulamente

Moderators: Ionut, cezar, PETREMAN

costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Inscrieri concurs pluta - 16 mai 2015

Post by costin stefanescu »

Am trimis mai multe poze la Cristi Hont ,asteptam sa le puna !
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Inscrieri concurs pluta - 16 mai 2015

Post by paulletta »

costin stefanescu wrote:Am trimis mai multe poze la Cristi Hont ,asteptam sa le puna !

Asteptati..... :lol:
Paulletta
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Inscrieri concurs pluta - 16 mai 2015

Post by laloi »

Dan T wrote:Care au fost cantitatile premiate si ce specii?
E silenzio stampa legat de acest subiect ... si eu am mai intrebat... probabil s-a tras la sorti podiumul ;)
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Inscrieri concurs pluta - 16 mai 2015

Post by paulletta »

Ce de lume curioasa.....
Laloi tu ce ai facut la concurs??
Pe ce loc ai iesit?
S-a tras la sorti locurile 1,2,3 si CMMC?
Paulletta
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Inscrieri concurs pluta - 16 mai 2015

Post by costin stefanescu »

se zvoneste in targ ca Laloi a dat gherla la concurs ... :lol:
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Inscrieri concurs pluta - 16 mai 2015

Post by paulletta »

costin stefanescu wrote:se zvoneste in targ ca Laloi a dat gherla la concurs ... :lol:
Deci sa inteleg ca a platit taxa fara a avea profit?
Nasol.... foarte nasol.
Paulletta
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Inscrieri concurs pluta - 16 mai 2015

Post by cezar »

Da, așa se pare,Laloi a cam dat gherlă...deși "mânării, chestii jenante" se pare că au fost la concursul ăla (după cum postează unii pe pescuitul.ro). Doar că nu a mai fost el protagonistul...și acum plânge pe mormânt străin! :lol:
Oftica este mare...la Lupșanu s-au dat și premii în bani...să nu se zgârie pe ochi de ciudă? :lol: :lol: :lol:
N-a mâncat, n-a băut, a dăruit concursul cu taxa și alte alea-alea...profit canci...nasol! Foarte nasol!
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Inscrieri concurs pluta - 16 mai 2015

Post by valibu »

Cam tarziu din partea mea.
Dedic victoria de sambata lui Laloi.
Acum sa nu se supere, elastic a vrut, elastic a gasit.
Bun gulasul, buna fasolea, dar mai ales berea. Si toate din partea casei. Asa da concurs.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Inscrieri concurs pluta - 16 mai 2015

Post by laloi »

Legat de acest concurs, a fost o intrebare simpla, care pana la acesta de fata dupa se ofereau toate aceste informatii, dar acu se pare ca insasi concurentii si castigatorii se rusineaza de rezultatele avute, asa ca ce ar mai fi de adaugat, bine ca a fost pomana grasa... ca parca nu era concurs de pescuit, ci de cine bea si mananca mai mult...
Legat de concursul la care am participat, vad ca multi sunt la curent si baga doar intrebari retorice, care cica m-ar oftica pe mine... acolo s-a prins peste cu adevarat, primul loc 29 KG, aici au fost 290 gr?? Dar nu asta conta, ca nu se pot compara mere cu pere, pur si simplu ca fapt divers era info despre rezultate (vezi arhiva despre celelalte concursuri de undita care au avut loc).

Legat de oftica, plansete etc, din cele spuse de Dl. Presedinte, nu am ce comenta, tot cauta sa plateasca politze la nu stiu ce, dar sa inteleaga clar o data pt totdeauna ca pomanagiu nu e ala care vrea sa nu plateasca ce nu consuma, ci ala (aia) care folosesc masina, barca, motoare, benzina (si altele) luate din banii asociatiei in interes PERSONAL, cel putin asa vad eu lucrurile si asta m-a determinat sa nu mai fiu membru, atata tot, daca ceilalti membri accepta asta treaba lor, fac ce vor pe banii lor. Ma abtineam sa scriu astea, de dragul vremurilor frumoase, dar la ce a scris, chiar ca nu mai am nici o retinere. Si nu fac afirmatii gratuite, cui vrea si nu ma crede ii dau cel putin 2 exemple de anul asta concret la ce am spus.

Legat de profit, singurul profit pe care l-am urmarit a fost cel al unei pescuieli reusite, intr-o atmosfera destinsa si prietenoasa, stiu ca e greu de inteles pt unii treaba asta, dar sa nu ii judece pe altii prin prisma caracterului personal.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Inscrieri concurs pluta - 16 mai 2015

Post by cezar »

laloi wrote:Legat de acest concurs, a fost o intrebare simpla, care pana la acesta de fata dupa se ofereau toate aceste informatii, dar acu se pare ca insasi concurentii si castigatorii se rusineaza de rezultatele avute, asa ca ce ar mai fi de adaugat, bine ca a fost pomana grasa... ca parca nu era concurs de pescuit, ci de cine bea si mananca mai mult...
Legat de concursul la care am participat, vad ca multi sunt la curent si baga doar intrebari retorice, care cica m-ar oftica pe mine... acolo s-a prins peste cu adevarat, primul loc 29 KG, aici au fost 290 gr?? Dar nu asta conta, ca nu se pot compara mere cu pere, pur si simplu ca fapt divers era info despre rezultate (vezi arhiva despre celelalte concursuri de undita care au avut loc).

Legat de oftica, plansete etc, din cele spuse de Dl. Presedinte, nu am ce comenta, tot cauta sa plateasca politze la nu stiu ce, dar sa inteleaga clar o data pt totdeauna ca pomanagiu nu e ala care vrea sa nu plateasca ce nu consuma, ci ala (aia) care folosesc masina, barca, motoare, benzina (si altele) luate din banii asociatiei in interes PERSONAL, cel putin asa vad eu lucrurile si asta m-a determinat sa nu mai fiu membru, atata tot, daca ceilalti membri accepta asta treaba lor, fac ce vor pe banii lor. Ma abtineam sa scriu astea, de dragul vremurilor frumoase, dar la ce a scris, chiar ca nu mai am nici o retinere. Si nu fac afirmatii gratuite, cui vrea si nu ma crede ii dau cel putin 2 exemple de anul asta concret la ce am spus.

Legat de profit, singurul profit pe care l-am urmarit a fost cel al unei pescuieli reusite, intr-o atmosfera destinsa si prietenoasa, stiu ca e greu de inteles pt unii treaba asta, dar sa nu ii judece pe altii prin prisma caracterului personal.
Iti doresc ca mereu sa ai acelasi profit, sa faci pescuieli reusite, intr-o atmosfera destinsa si prieteneasca.Tot atatea zile de pescuit, cati kilometri am folosit eu masina asociatiei in interes personal. La fel, legat de barca, motoare...cat am folosit eu astea pentru placerea mea, in afara nevoilor asociatiei. Barem masina, in cei trei ani de cand o avem nici macar nu am rasucit o data cheia in contact...in caz de nevoie ar trebui sa-i invat comenzile. :lol:
Desi, la cat prestez de 6 ani, aproape zi de zi, in regim de voluntariat total, poate ca n-ar trebui sa-mi fac prea multe scrupule; este valabil si pentru acei "altii", de care scrii.

Te las insa cu frustrarile tale, nici macar nu ma intereseaza ca te oftici. Oftica este problema ta, sa o porti sanatos ! :|
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Inscrieri concurs pluta - 16 mai 2015

Post by laloi »

cezar wrote: este valabil si pentru acei "altii", de care scrii.
Te las insa cu frustrarile tale, nici macar nu ma intereseaza ca te oftici. Oftica este problema ta, sa o porti sanatos ! :|
Legat de "altii", n-as baga mana in foc, ce am vazut cu ochii mei ramane vazut, daca n-au "cojones" sa recunoasca, chiar v-as putea crede ca nu stiti... dar doar as putea.
Frustrari, oftica...ca si cum as fi ofticat ca aia pe care i-am stampilat la alegeri fura mai mult ca ailalti, mi-a trecut demult sentimentul, cel mult niste dezamagiri punctuale legate de caracterul unuia sau altuia. Sanatate asemeni!
User avatar
Tony
Posts: 321
Joined: 02 Jun 2013, 18:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Inscrieri concurs pluta - 16 mai 2015

Post by Tony »

valibu wrote:Cam tarziu din partea mea.
Dedic victoria de sambata lui Laloi.
Acum sa nu se supere, elastic a vrut, elastic a gasit.
Bun gulasul, buna fasolea, dar mai ales berea. Si toate din partea casei. Asa da concurs.

Mai VALIBU...sunt de caord cu tine si te felicit ca-i " dedici " lui Laloi victoria...........Bine ca nu-i dedici si plicul ...... :D :lol: :D :D :lol:
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu )
0722132992
bedros_a@yahoo.com
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Inscrieri concurs pluta - 16 mai 2015

Post by laloi »

Tony wrote: Mai VALIBU...sunt de caord cu tine si te felicit ca-i " dedici " lui Laloi victoria...........Bine ca nu-i dedici si plicul ...... :D :lol: :D :D :lol:
Si tie, Tony, iti dedic eu elasticul, poate asa o sa prinzi si tu vreodata vreun ciortan la unditza.... ca tot pomenea cineva de oftica, uite cum se arata oftica :mrgreen: ... iti era frica ca o sa prind obletii cu elasticu' :mrgreen:
Post Reply

Return to “Anunţuri concursuri de pescuit”