In sfarsit am intrat in Liga Mare ... a coruptiei

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Post Reply
murphy7
Posts: 75
Joined: 31 May 2010, 18:55

In sfarsit am intrat in Liga Mare ... a coruptiei

Post by murphy7 »

Deci, se poate! Dupa zeci de ani de antrenament cu mismasuri pe malurile Dambovitei a venit momentul sa trecem la nivelul urmator.
Adrian Severin prins cu mita la Bruxelles alaturi de alti 2 europarlamentari - un fost ministru sloven de externe și un fost ministru de interne din Austria:

http://www.adevarul.ro/adevarul_europa/ ... 55309.html
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: In sfarsit am intrat in Liga Mare ... a coruptiei

Post by Lorelai »

murphy7 wrote:Deci, se poate! Dupa zeci de ani de antrenament cu mismasuri pe malurile Dambovitei a venit momentul sa trecem la nivelul urmator.Adrian Severin prins cu mita la Bruxelles alaturi de alti 2 europarlamentari - un fost ministru sloven de externe și un fost ministru de interne din Austria:
Buna seara,
Eu zic sa avem putintica rabdare, sa vedem despre ce e vorba in realitate. Si daca cineva a gresit, sa plateasca, e problema lui.
Scriu acest lucru nu pentru a apara pe cineva, dar cred ca este bine sa reflectam intotdeauna la anunturi de acest gen .
Nu am vazut nici o postare a ta cand ziarul cu pricina ne-a facut " o natiune de tzigani". Care , odata cu intrarea in UE , o sa aducem un cataclism in Europa, in special in Anglia. Si au fost multe atacuri de acest gen, atat referitor la noi cat si la altii. Baietii sunt campioni la platit despagubiri pentru anunturi de acest tip, provocate si elaborate de ei. Pentru ca ei din asta traiesc. Am observat ca rar, au si dreptate. Dar , repet, putintica rabdare...
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
murphy7
Posts: 75
Joined: 31 May 2010, 18:55

Re: In sfarsit am intrat in Liga Mare ... a coruptiei

Post by murphy7 »

Intr-adevar, presa tabloida din Anglia o ia pe aratura de multe ori. De ex., a fost cazul cu asa-zisul plan de rapire al copiilor lui Beckham, unde era vorba si de un roman, si care s-a dovedit a fi un fonfleu.
Dar recent, in mai 2010, intr-un caz similar cu cel al lui Severin, a cazut in plasa lor campionul mondial en-titre la snooker, John Higgins.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: In sfarsit am intrat in Liga Mare ... a coruptiei

Post by valic »

Fratilor,

Eu am o vorba ...
Hotia nu s-a inventat in Romania ... doar ca "noi" ne manjim pt sume mici ... adevaratele TUNURI se dau "afara" ...
Si mai este o chestiune ...fiecare are pretul lui ... ;)

Cele bune.
Valic
0744 644 368
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: In sfarsit am intrat in Liga Mare ... a coruptiei

Post by Ono »

murphy7 wrote:Intr-adevar, presa tabloida din Anglia o ia pe aratura de multe ori...
Dar recent, in mai 2010, intr-un caz similar cu cel al lui Severin, a cazut in plasa lor campionul mondial en-titre la snooker, John Higgins.
Acum se pare ca nu a luat-o, austriacul a demisionat deja...
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: In sfarsit am intrat in Liga Mare ... a coruptiei

Post by PETREMAN »

Va dati seama ca aceasta practica cu lobby-ul este cunoscuta si folosita in parlamentul european doar ca au cazut in plasa ...bibanii.... ;) cei care au ales banii direct fara sa verifice cu cine fac afaceri crezand ca le-au pus Dumnezeu mana in cap ,oricum de ce au fost ei acuzati nu este ilegal sau macar i-au dat ei o forma de legalitate.
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: In sfarsit am intrat in Liga Mare ... a coruptiei

Post by Ono »

Chestia asta cu lobbyul.... nu e foarte reglementata... ca urmare poti da usor de belea chiar daca emiti facturi...
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Re: In sfarsit am intrat in Liga Mare ... a coruptiei

Post by PETER »

Daca a dat chitanta, e legal........ :lol:
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: In sfarsit am intrat in Liga Mare ... a coruptiei

Post by Ono »

Bine ca nu s-a facut de cacao, a fost baiat destept!
Post Reply

Return to “Cafenea”