Suport util tuturor

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Locked
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Suport util tuturor

Post by valic »

Iata aici ce am gasit la 45 lei si poate fi folosit la nenumarate activitati, nu numai pt pescuit:
Image
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Suport util tuturor

Post by Dumitrescu Iancu »

valic wrote:Iata aici ce am gasit la 45 lei si poate fi folosit la nenumarate activitati, nu numai pt pescuit:
Unde l-ai gasit,Valicule,ca vreau si eu unul?
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Suport util tuturor

Post by valic »

habar nu ai ce misto este .....
este reglabil la toate articulatiile pe 360 grade ....
Valic
0744 644 368
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Suport util tuturor

Post by rebeu »

Vreau şi IOOOO!!!
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Suport util tuturor

Post by valibu »

Valica, sa traiesti, dau o bere, vreau si eu unul.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Suport util tuturor

Post by valic »

mai ati inebunit !!! de unde dreaq sa iau atatea ... mie mi la adus careva ..... nu promit , dar incerc ... TREI pana acu' :lol:
Valic
0744 644 368
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Suport util tuturor

Post by valibu »

Pai mai omule, de unde sa stiu ca doar te laudai cu chestia aia?
Da' nu-i asa ca-mi iei si mie unu' :roll: ?
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Suport util tuturor

Post by valic »

valibu wrote:Pai mai omule, de unde sa stiu ca doar te laudai cu chestia aia?
Da' nu-i asa ca-mi iei si mie unu' :roll: ?
o sa incer sa va iau la toti ;) da' nu promit ;)
Valic
0744 644 368
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Suport util tuturor

Post by modigliani »

Vali , te rog mult , .... e prea mult daca intru si eu pe lista ??? :shock: :shock: :shock:
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Suport util tuturor

Post by cezar »

valic wrote:habar nu ai ce misto este .....
este reglabil la toate articulatiile pe 360 grade ....
Da' la ce se foloseste ? La filatelie ? Sau numismatica ?
Daca-i asa, cautati la raionul de specialitate de la mag. Muzica (pe Calea Victoriei, langa libraria Kretzulescu. parca am vazut asa ceva pe acolo, dar mai demult,
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Suport util tuturor

Post by Ono »

cezar wrote: Da' la ce se foloseste ? La filatelie ? Sau numismatica ?
Nici eu n-am stiut si am aratat poza lui ma'mare care mi-a spus ca e un dipozitiv de indreptat flocii. :lol: Vreau sa-i vad pe cei cinci pescari cum vor arata la pescuit dupa ce au folosit acest dipozitiv! :lol:
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Suport util tuturor

Post by costin stefanescu »

:lol: bai Ono, esti de groaza,am ras de mi-au dat lacrimile,si-acum rad :lol:
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Suport util tuturor

Post by Ono »

:lol: Eu cred ca cei cinci vor arata 'acolo' ca tunsoarea lui Michael Jackson cand era mic, dar sub forma de pamatuf indreptat!
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Suport util tuturor

Post by valibu »

Nu sunteti normali, ma dor falcile. :lol:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Suport util tuturor

Post by valic »

Fratilor, nu sunteti sanatosi ... ;)

Acest dispozitiv se poate folosi la o gramada de activitati, nu odata am avut nevoie de a treia sau a parta mana sa cositoresc niste fire, sau sa leg oarece obiecte ... si a trebuit sa tip prin casa dupa ajutor, mai nasol cand eram doar cu Oscar in casa ... :lol:

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Suport util tuturor

Post by arlan »

...numai ignoranti, sa va explice mandea ce-i utilajul in cauza si la ce foloseste, c-am stat ( n-am lucrat ) 12 ani la Mecanica Fina si am 2 buc d'astea, da' mai mici .... e " dispozitiv specializat de masurat de mare precizie a pestelui capturat prin corectia unghiului de vedere in incaperi intunecoase, conf. HG 214/1987 " .....prototip realizat in colaborarea de prof. Petru Burian si prof. Savu Alexandru si din instructiuni mai retin " se fixeaza in cei doi crocodili extremitatile baboiului si se citesc gradatiile de pe rigla micrometica ptr baza cozi si varful capului, sub un unghi de 45 de grade cu lumina incidenta, se face diferenta aritmetica si cifra obtinuta este lungimea legala a baboiului. Baboii mai mici de 25.614 microni vor fi eliberati cu exceptia membrilor fondatori ai APC21 care-i pot retine pentru subzistenta, exceptia a fost aprobata in cinstea realizatorilor prototipului. Dupa intrarea in productia de serie, dispozitivul va fi livrat gratuit cu exceptia celor care nu stiu la ce foloseste ....... "
TG&C
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Suport util tuturor

Post by Miyagi »

Asta era bun daca-l scoteai mai devreme pentru carnaciorii lu` Maros ca sa lege acele de copca. De-aia nu iese el din casa iarna :D .
Ono mai bine-i razi decat sa-i indrepti ca s-ar putea dup-aia sa-ti dea eroare de calcul :D . Acolo vezi ceva si dup-aia nu-i.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Suport util tuturor

Post by costin stefanescu »

arlan wrote:...numai ignoranti, sa va explice mandea ce-i utilajul in cauza si la ce foloseste, c-am stat ( n-am lucrat ) 12 ani la Mecanica Fina si am 2 buc d'astea, da' mai mici .... e " dispozitiv specializat de masurat de mare precizie a pestelui capturat prin corectia unghiului de vedere in incaperi intunecoase, conf. HG 214/1987 " .....prototip realizat in colaborarea de prof. Petru Burian si prof. Savu Alexandru si din instructiuni mai retin " se fixeaza in cei doi crocodili extremitatile baboiului si se citesc gradatiile de pe rigla micrometica ptr baza cozi si varful capului, sub un unghi de 45 de grade cu lumina incidenta, se face diferenta aritmetica si cifra obtinuta este lungimea legala a baboiului. Baboii mai mici de 25.614 microni vor fi eliberati cu exceptia membrilor fondatori ai APC21 care-i pot retine pentru subzistenta, exceptia a fost aprobata in cinstea realizatorilor prototipului. Dupa intrarea in productia de serie, dispozitivul va fi livrat gratuit cu exceptia celor care nu stiu la ce foloseste ....... "
TG&C


altul :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Suport util tuturor

Post by valic »

Bai fratilor,

Inca odata nu va dezmintiti ... nu-ma' la misto va sta capul ... :lol:
Eu l-am pus spre informare ...
Si s-a dovedit ca sunt si unii interesati ... si iar faceti talmes-balmes subiectele, sa vedeti voi ce o sa fac din subiectele voastre ... dar cand or fi de mare interes pt voi ... ;)

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Suport util tuturor

Post by valic »

Pentru cei patru interesati: azi spre seara primesc 4 bucati, rog poftiti sa le luati.
Rog un telefon in prealabil
Valic
0744 644 368
Locked

Return to “Cafenea”