"carcoteli"

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: "carcoteli"

Post by valic »

Am facut putina "curatenie" nu isi aveau rostul unele postari.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: "carcoteli"

Post by ghinozo »

na poftim ...cum vine cenzura peste noi ...si pe topicul de carcoteli ne cenzuram ma nene??
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: "carcoteli"

Post by Ono »

Ghinozo, asa se face progresu', prin combativitate.
Eu nu inteleg de ce se sterg postari multe in ultimul timp... Ar trebui lasate libere toate postarile care nu contin limbaj obscen. E cam anormal ca aceeasi persoana sa participe la o discutie si apoi sa stearga ce doreste... Daca se continua asa, va scadea numarul de forumisti, e verificata asta, sa nu spuneti ca nu v-am zis...
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: "carcoteli"

Post by costin stefanescu »

Lalooi,unde ai fost coane azi ?nu mergeai si tu pe Neajlov sa te distrezi ,mai ales ca e genul care-ti place !
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: "carcoteli"

Post by laloi »

Uff, negru is de suparare, taman acu cand mananca pestele... dar problems, are nevasta gripa cu temp, si sunt baby sitter... dar sper next week-end :D
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: "carcoteli"

Post by valic »

Ono wrote:Ghinozo, asa se face progresu', prin combativitate.
Eu nu inteleg de ce se sterg postari multe in ultimul timp... Ar trebui lasate libere toate postarile care nu contin limbaj obscen. E cam anormal ca aceeasi persoana sa participe la o discutie si apoi sa stearga ce doreste... Daca se continua asa, va scadea numarul de forumisti, e verificata asta, sa nu spuneti ca nu v-am zis...
Am sters postari ce nu-si aveau rostul, scrise la nervi, erau prea calomnioase, si majoritatea ale mele ...
Valic
0744 644 368
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: "carcoteli"

Post by Ono »

valic wrote:Am sters postari ce nu-si aveau rostul, scrise la nervi, erau prea calomnioase, si majoritatea ale mele ...
Alegerea e a ta, esti moderator.
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: "carcoteli"

Post by ghinozo »

unii ''o au asa de mica''...oincat au inceput sa o caute cu lupa...si unde mai pui ca 'le mai trebe inca 2 brate"...de se rotesc in toate directiile..... :lol: :lol:
acu fara misto... suportu ala cu lupa este .....cum sa zic eu ...este....frumos asa...sa zicem...dar frate...la ce drq ajuta?...de a ti sarit pe valica toti ? lamuriti-ma frate si pe mine la ce foloseste.....cica sa lipesc un fir?...ok ..da dc im trebe o lupa sa lipesc un fir?...ca doar nu lipesc smd-ri ....
valica tata...zi rpd de unde le iei ...sa facem o specula..ca v ad ca are cautare :roll:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: "carcoteli"

Post by Miyagi »

valic wrote:Am facut putina "curatenie" nu isi aveau rostul unele postari.

Cele bune.
Esti bun Valic. Foarte bun. Sa-ti dau o bere cand ne-om vedea daca nu uit :lol: .
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: "carcoteli"

Post by Dumitrescu Iancu »

ghinozo wrote:unii ''o au asa de mica''...oincat au inceput sa o caute cu lupa...si unde mai pui ca 'le mai trebe inca 2 brate"...de se rotesc in toate directiile..... :lol: :lol:
acu fara misto... suportu ala cu lupa este .....cum sa zic eu ...este....frumos asa...sa zicem...dar frate...la ce drq ajuta?...de a ti sarit pe valica toti ? lamuriti-ma frate si pe mine la ce foloseste.....cica sa lipesc un fir?...ok ..da dc im trebe o lupa sa lipesc un fir?...ca doar nu lipesc smd-ri ....
valica tata...zi rpd de unde le iei ...sa facem o specula..ca v ad ca are cautare :roll:
Ghinozo,eu zic sa-ti iei si tu unul de pe acum!Peste 10-15 ani,cand te vei fi lamurit la ce foloseste,s-ar putea sa nu-l mai gasesti! :lol: :lol: :lol:
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: "carcoteli"

Post by ghinozo »

ba nene baa...da voi sunteti "suedezi" deadevaratelea...lasati ma topicul omului ..cu suportu liber...p[oate se mai gasesc doritori :shock: :roll: :lol: :lol: ,v am creat conditii acilea... sa va cartcotiti ..si voi ...,,ofofof...siu mai vb de altii :lol: :lol:
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: "carcoteli"

Post by Ono »

Bai Ghinozo, eu cred ca de vina e lipsa pesuitului - poate si astenia de primavara, din cauza asta oamenii sunt mai nervosi si irascibili. Tot din cauza asta isi cumpara si asemenea dispozitive, care in principiu sunt bune la casa omului, mai ales in situatii de criza! La vara sa ai aparatu' foto la tine neaparat! Eu tot ma gandesc cum or arata cu pantaloni si fara :lol: .
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: "carcoteli"

Post by Mihai Vinturache »

Miyagi wrote:Absolut de acord cu voi. Si cu barzaunele :D . Da` cum trebuie sa procedam exact cand avem de "amendat" o postare care e destul de subtil prezentata? Exista o stanza a flerului sau o normativa care il incadreaza? Eu mi-am recunoscut vina si chiar ii cer scuze omului ca poate n-a fost rau intentionat. Altfel! Ma preocupa achizitionarea anumitor bunuri si ma informez despre ele. Uneori o fac mult. Foarte mult. Pana ajung sa-mi fac o parere despre ea intocmai si apare un coleg ( sa nu vorbim despre prieteni desi cred ca de aici pleaca mai totul ) si cere informatii generale despre acel obiect. Cum trebuie procedat? Ne apucam sa dam telefoane? O facem si p-asta. Ce rost mai are un forum atunci? Care-i definitia lui?
Sunt destule interventii care mai de care mai partinitoare insa atata timp cat omul se incadreaza in termenii discutiei eu zic ca nu se strica nimic. Poate ca ar trebui sa se stie ca toate topicurile sunt de interes atata timp cat exista activitate pe ele. Suntem care postam in principiu ca ne intereseaza dezbaterile pe seama acestor subiecte. S-a impamantenit asa mai pretutindeni faptul ca unii posteaza mai mult si altii mai putin si aici multi se simt exclusi pentru simplu fapt ca nu stiu sau ca nu au cu ce sa intervina si atunci cum sa procedam? Sa nu mai postam? Daca asta se intelege mie mi-e clar. Nu voi mai posta decat in conditiile in care mi se cere personal sau nominal, individual, etc, parerea. E adevarat ca nici munca asta de moderator nu e usoara.
Sanatate Domnilor si fire intinse cat mai curand!
A zis unul dintre pionierii literaturii romane (n-am timp acum sa ma documentez exact, inclin spre Heliade Radulescu): "Scrieti, numai scrieti".
Asa ca nimeni nu te opreste sa scrii Mariuse, ba dimpotriva.
Singurul aspect era legat de faptul ca topicurile de vanzari ar trebui sa ramana in acest spatiu. Cu intrebari si comentarii legate strict de obiectul respectiv.
In rest cine vrea informatii poate sa discute si sa divagheze pana in cele mai mici detalii pe alte topicuri. Si ai vazut ca sunt destule topicuri in care asa s-a intamplat.
Atentie!!! Nu vreau sa crezi ca fac referiri la tine si la postarile tale, dar tu si cu Ghinozo ati ridicat problema. Acesta e un comentariu adresat tuturor si ar fi bine sa fie citit de cat mai multi.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: "carcoteli"

Post by Miyagi »

Absolut de acord Mihai numai ca trebuie sa rectifici acolo numele ca vin pastele curand :D .
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: "carcoteli"

Post by Mihai Vinturache »

:lol: :lol: :lol:
Si tu ai dreptate Cornele, dar tot citind cand Miyagi cand Ghinozo, s-a petrecut incurcatura.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: "carcoteli"

Post by Miyagi »

Mihai Vinturache wrote::lol: :lol: :lol:
Si tu ai dreptate Cornele, dar tot citind cand Miyagi cand Ghinozo, s-a petrecut incurcatura.
Mai noi suntem unici si rari. N-are voie sa ne incurce omul :D .
Post Reply

Return to “Cafenea”