Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Lorelai »

Buna seara, dragi prieteni si colegi.
Doresc sa deschid acest nou topic ca un loc unde sa ne prezentam parerile noastre despre strategia,respectiv tactica pe care trebuie
sa o abordam in fata acestei provocari, asumata de un grup de incredere, aplaudata de multi, si doar privita de un alt grup de...multi.
Invit la discutie pe toata lumea, in speranta ca acest demers va fi pozitiv.
O propunere : Sa ne prezentam intr-o prima postare, strict propunerile, fara contraziceri intre noi.Ulterior,prin noi topicuri , dezvoltam motive pro
si contra pe subiecte bine definite .
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Lorelai »

Pentru o mai buna cunoastere a subiectului, desi sunt convins ca marea majoritate il cunosc, prezint legatura pentru temeiul juridic in care vom actiona .
http://www.anpa.ro/index.php?v=download&id=30
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Miyagi »

S-a intamplat sa mai primeasca cineva pe yahoo mess mesaje in legatura cu Snagovul? Ceva cu calorifere?
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Lorelai »

Prieteni, azi am facut prima iesire din anul acesta pe Snagov.
Este un lac frumos. Chiar si acum, la inceput timpuriu de primavara.Are calmul si maiestozitatea lui.
Erau foarte multi pescari. De la muncitorii care " lucrau " pentru renovarea, intretinerea vilelor de pe lac, localnici sau megiesi veniti cu bicicleta pana la familii care se delectau cu o undita pe marginea apei.
Si chiar 2 barci in mijlocul lacului, cu lansete lasate.
O atmosfera placuta , in amurgul unei zile calde de martie.
ImageImageImageImageImageImage
ImageImage
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Relu
Posts: 41
Joined: 06 Mar 2011, 23:10

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Relu »

Ar fi deosebit de util sa aflam cateva locuri de pescuit pe Snagov. Lacul e imens, dar la fel de greu de a gasi locuri unde poti ajunge civilizat si unde nu deranjezi/esti deranjat.
Ma/ne ajuta cineva ? ;)
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Albatrin »

Relu wrote:Ar fi deosebit de util sa aflam cateva locuri de pescuit pe Snagov. Lacul e imens, dar la fel de greu de a gasi locuri unde poti ajunge civilizat si unde nu deranjezi/esti deranjat.
Ma/ne ajuta cineva ? ;)
Toate la timpul lor... ;)
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Relu
Posts: 41
Joined: 06 Mar 2011, 23:10

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Relu »

Astept(am) cu nerabdare ;)
florinb
Posts: 5
Joined: 23 Mar 2011, 10:55

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by florinb »

salut
sa ne imaginam un caz:
pescuim pe snagov si gasim plase sau vedem acte de braconaj.
(eu, de obicei, cand agat vreo plasa, ori o tai marunt ori o scot toata si o arunc, dar ma expun unui mare risc si cand fac chesti de genul ma uit foarte atent in jur sa nu fiu vazut.)
acum, cand snagovul este luat, cum procedez, am la cine sa fac o sesizare, atunci, pe loc, cu rezolvare rapida si sigura sau continui sa fac pe haiducul?
User avatar
radu_g
Posts: 22
Joined: 07 Mar 2011, 13:09
Location: Otopeni
Contact:

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by radu_g »

Nu ai ce sa le faci de unul singur!iar cu o floare nu se face primavara!
Te iei la cearta cu ei degeaba iti mai gasesti si barca sparta,azi de dimineata am fost la pescuit pe la ora 8 si-au facut uni aparitia la scos plase dupa ce au scos astia ii asteptau alti pe mal sa iasa sa le ia barca sa bage plase,altul mai in fata controla,unu baga vreo 7-8 siruri de carlige care tranversa lacul nu au nici o jena isi vad linistiti de treaba lor... :x
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by modigliani »

Stimati domni , n-as vrea sa deranjez dand senzatia ca ,, fac eu ordine " p-aici , ..... dar ce cauta subiectul asta la cafenea ??? Este , cred eu , un subiect ce presupune mult mai multa atentie decat i se poate aloca la aceasta sectiune .

Snagovul este al APC-ului !!! Asta inseamana destul de mult ! Nu l-as ,, marginaliza " printre ,, carcotelile " de cafenea . Nu va suparati ca va spun asta , insa dau un exemplu : eu nu ,, bantui " Cafeneaua . Sau o fac rar de tot . Azi m-am pomenit intrat pe acest topic ( de o deosebita importanta pt APC ) si am reactionat ...... cum vedeti !

Respect , si repet , nu luati interventia mea altfel decat cum se vrea a fi !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Florin Munteanu
Posts: 265
Joined: 26 Oct 2009, 09:47

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Florin Munteanu »

Propun sa discutam pe sectiunea rezervata membrilor cotizanti - am deschis deja un topic acolo.

Florin Munteanu
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Mihai Vinturache »

Mihai, punctul tau de vedere este corect.
Noi ne-am propus sa asteptam putin, sa trecem de perioada asta aglomerata cu permisele si vizele, care necesita un efort substantial din partea tuturor.
Pasul urmator este ca, in prohibitie, sa facem cateva descinderi pe lac si la autoritatile locale si pe baza unor informatii concrete sa stabilim o strategie pe termen lung si un plan de actiuni pentru acest an. Atunci vom deschide un link dedicat informatiilor si discutiilor despre Snagov in sectiunea Asociatiei. Din acest motiv noi nu am postat pe acest topic.
Dan (Lorelai) l-a deschis pentru ca (la fel ca multi altii) este nerabdator sa afle vesti despre intentiile APC21 si doreste sa schimbe opinii.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by ioanrv »

Florin Munteanu wrote:Propun sa discutam pe sectiunea rezervata membrilor cotizanti - am deschis deja un topic acolo.

Florin Munteanu
Cum se poate intra pe sectiunea rezervata membrilor cotizanti ? Mie-mi spune ca nu am acces desi am cotizatia platita...
Relu
Posts: 41
Joined: 06 Mar 2011, 23:10

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Relu »

Eu nici nu stiu/nu vad care e acea sectiune ..... :(
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Mihai Vinturache »

Sectiunea nu apare decat membrilor cotizanti. In mod normal, daca ati platit cotizatia ar trebui sa aveti acces.
Administratorul va vedea postarile pe care le-ati facut si va lua masuri.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Relu
Posts: 41
Joined: 06 Mar 2011, 23:10

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Relu »

E vorba cumva despre sectiunea asta http://forum.pescarclub21.ro/viewforum.php?f=10
Sau exista alta ?
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Mihai Vinturache »

Nu, e vorba despre aceasta sectiune:
http://forum.pescarclub21.ro/viewforum.php?f=26
in care, daca nu esti cotizant, nu ar trebui sa ai acces.
Iar daca esti cotizant si nu ai acces inseamna ca adminul trebuie sa ia ceva masuri.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Relu
Posts: 41
Joined: 06 Mar 2011, 23:10

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Relu »

Am priceput. E adevarat, nu o vad nici eu.
Multumesc.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Dumitrescu Iancu »

Pentru a intra pe sectiunea rezervata membrilor cotizanti,va rugam sa va adresati adminului prin MP,in care sa specificati numele si prenumele,dar si nick-name-ul folosit pe forum.
Relu
Posts: 41
Joined: 06 Mar 2011, 23:10

Re: Am luat Snagovul. Cum procedam ?

Post by Relu »

Facut, acum astept ;)
Post Reply

Return to “Cafenea”