Actualizarea Windows live,

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Post Reply
ionpescarul
Posts: 176
Joined: 18 Jan 2011, 17:27
Location: Loloiasca
Contact:

Actualizarea Windows live,

Post by ionpescarul »

Pentru calculatorul tau si al meu, fa sa circule acest sfat catre prietenii tai, familie, contacte!! In urmatoarele zile fii atent: nu deschide nici un mesaj avand un fisier atasat numit: Actualizarea Windows live, indiferent cine este cel care ti-l trimite. Este un virus care arde intregul hard disc. Acest virus va veni de la o persoana cunoscuta pe care tu o ai in lista de adrese. Acesta-i motivul pentru care trebuie sa trimiti acest mesaj tuturor contactelor tale. Daca primesti mesajul numit: Actualizarea Windows live, chiar daca este trimis de un prieten, nu-l deschide si opreste-ti imediat calculatorul. Este cel mai rau virus anuntat de CNN. El a fost clasat de Microsoft drept virusul cel mai distructiv . Acest virus a fost descoperit ieri dupa-amiaza de catre Mc Afee, iar el n-a avut posibilitatea de a face reparatia pentru acest gen de virus. El distruge pur si simplu Sectorul Zero al hard discului.
Aminteste-ti: daca trimiti mesajul cunostintelor tale, asta ne va avantaja pe toti.
Comenzi montaj tabla tip tigla
tel contact.0726 037 708 sau 0732 422 211
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Actualizarea Windows live,

Post by rebeu »

HOAX!
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
cris01
Posts: 2
Joined: 05 Oct 2012, 11:32

Re: Actualizarea Windows live,

Post by cris01 »

normal, dar poate fi orice alt mesaj sau fisier de care nu vei avea cunostinta, totdeauna sal stergi, asa vei fi sigur unde sa navighezi pe internet, eu de exemplu nu mai folosesc antivirus de vreo 3-4 ani, si nu am avut probleme cu virusii virtuali, daca stii unde sa navighezi pe net, ai si parte de securitate fara antivirus
Post Reply

Return to “Cafenea”