DE NECREZUT!!!!

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Post Reply
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

DE NECREZUT!!!!

Post by George Saftoiu »

Dupa cum stiti in urma "Actiunea Macin",am fost pagubit de 3 lansete;plangere depusa la Politie s.a.m.d. Acum 1 saptamana am primit o scrisoare in care mi se comunica ca la plangerea mea s-a intocmit dosar si ca este in cercetare, bla bla bla....
Surpriza! Astazi am fost sunat de Agentul X de la Politia Macin si care ma anunta ca au gasit niste lansete,iar maine 6.10.09 vine in Bucuresti si vrea sa ne intalnim sa vad daca sunt ale mele......
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: DE NECREZUT!!!!

Post by cezar »

George Saftoiu wrote:Dupa cum stiti in urma "Actiunea Macin",am fost pagubit de 3 lansete;plangere depusa la Politie s.a.m.d. Acum 1 saptamana am primit o scrisoare in care mi se comunica ca la plangerea mea s-a intocmit dosar si ca este in cercetare, bla bla bla....
Surpriza! Astazi am fost sunat de Agentul X de la Politia Macin si care ma anunta ca au gasit niste lansete,iar maine 6.10.09 vine in Bucuresti si vrea sa ne intalnim sa vad daca sunt ale mele......
Vezi ce lansete aduce ăla, ca "artiştii" aia or fi furat destule ! :twisted: :twisted: :twisted:

Alege si tu trei care-ţi convin, dar să fie "pricopsite" ! ;)
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: DE NECREZUT!!!!

Post by George Saftoiu »

Culmea!!! Aceasi idee mi-a dat-o si Stefan! Ce iti este si cu copii din ziua de azi....De parca nu ar fi ai nostriii....., si ce daca, sunt trecuti pe cartea noastra de munca.....,vor vedea si ei la randul lor, cat este de greu sa ai trecut pe cineva acolo...cu ce responsabilitati si cat de multe obligatiii ,pe care le faci cu placere!Dar tendinta celor mai tineri este doar de a face "bilute" nu si copii ... (si noua ne-a plcut sa facem doar "bilute"),la fel ca in bancul cu femeia superba,dar care era de fapt extrarerestra!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: DE NECREZUT!!!!

Post by rebeu »

Hummm... ce ignorant sunt! N-o ştiu p-aia cu extraterestra!!!
Georgeeee! Nu mă lăsa! După ce-am acumulat frustrarea de la fotbal din seara asta, intru pe forum şi mai citesc şi postarea ta... lasă, că nu-i singura, dar la tine s-a umplut paharu' (îl golesc eu da'... bancu' tot nu-l ştiu... şi mi-e că oricâte aş goli... tot nu-l aflu...). :mrgreen:

Cât despre lansete... după cum am discutat noi... dacă nu-s ale tale să nu cumva să-ţi strici reputaţia! Nu cred că s-a fabricat lanseta care să te facă să-ţi calci principiile. Ce dacă-s păguboase principiile alea! Atâta mai avem! Chiar să ni le fure şi p-alea?
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: DE NECREZUT!!!!

Post by costin stefanescu »

vezi poate iti aduce si actele mele :lol:
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: DE NECREZUT!!!!

Post by George Saftoiu »

Radu:Bancul cu Extraterestra "buuuna" rau de tot suna cam asa:
In autobuzul 331 un tanar observa o femeie frumoasa(asta inainte de '90,ca acum femeile frumoase circula numai cu Jeep,ori masini de lux),se apropie de ea si ii sopteste:cat de frumoasa esti daca ai sti ce copii frumosi am face impreuna...."Ea " ii raspunde cu un zambet cuceritor: OK! Baga mana in buzunar si scoate 2 bilute una rosie si una albastra.Ce vrei baiat ,s-au fata. Baiat, evident...raspunde tanarul. Ok! si sparge biluta albastra de podeaua autobuzului din care iese un baiat.Tanarul uimit ii spune :nu draga nu asa...Ea: stii eu sunt extraterestra,iar la noi asa se fac copiii! Aaaaa!tu vrei de fapt sa facem "BILUTEEEE" :lol: :lol: :lol: !
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: DE NECREZUT!!!!

Post by George Saftoiu »

Costine si daca sunt actele altcuiva, sa le iau????
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: DE NECREZUT!!!!

Post by cezar »

George Saftoiu wrote:Costine si daca sunt actele altcuiva, sa le iau????
Numai daca sunt ale unei persoane blonde, 90-60-90 :D :!:

Dar, grija mare sa nu le prinda "cine nu trebuie"! ;)
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: DE NECREZUT!!!!

Post by costin stefanescu »

:lol: da-i in masa ca mi-am facut altele!
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: DE NECREZUT!!!!

Post by George Saftoiu »

M-am intalnit cu domnul politist X am stat de vorba si de fapt mai trebuie o declaratie... de la Dutu.Om finut,nu a venit cu mana goala, va veti convinge marti seara la Cafenea.Ba chiar am fost invitati cand mai mergem in zona , la locuri bune de pescuit pe care le cunoaste! Fara comentarii!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: DE NECREZUT!!!!

Post by cezar »

George Saftoiu wrote:M-am intalnit cu domnul politist X am stat de vorba si de fapt mai trebuie o declaratie... de la Dutu.Om finut,nu a venit cu mana goala, va veti convinge marti seara la Cafenea.Ba chiar am fost invitati cand mai mergem in zona , la locuri bune de pescuit pe care le cunoaste! Fara comentarii!

Dutu este momentan plecat in Grecia, cred ca vine duminica sau luni !
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: DE NECREZUT!!!!

Post by valic »

Pai asta inseamna ca iesirea s-a dovedit pana la urma un succes :lol: :lol: :lol:
La anu' eu zic sa va mai duceti tot acolo, ca EL, adica domnul politist X, o sa va tina de vorba, iar hotii or sa va execute ELEGANT :lol: :lol: :lol:
Tot are Costin I-Phone nou, unde mai pui ca nu are nici geamu' spart, cred ca nu sperau ei (hotii si politistu') asa captura..... :lol: :lol: :lol:
Valic
0744 644 368
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: DE NECREZUT!!!!

Post by dutustoica »

cezar wrote:
George Saftoiu wrote:M-am intalnit cu domnul politist X am stat de vorba si de fapt mai trebuie o declaratie... de la Dutu.Om finut,nu a venit cu mana goala, va veti convinge marti seara la Cafenea.Ba chiar am fost invitati cand mai mergem in zona , la locuri bune de pescuit pe care le cunoaste! Fara comentarii!

Dutu este momentan plecat in Grecia, cred ca vine duminica sau luni !
Am revenit azi. George, iti stau la dispozitie. Plecam la Macin? :roll: :roll:
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: DE NECREZUT!!!!

Post by mikcutu »

am niste amici care si-au propus o incursiune cu cortul in aceeasi zona unde s-a produs beleaua mai-sus amintita.
poate cineva sa imi spuna exact (daca se poate si cu coordonate GPS) unde a fost pusa tabara si de unde au venit hotii?
...as vrea sa le dau detalii suficiente despre zona cu pricina.

multumesc mult.
Za dacs cam from za tracs!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: DE NECREZUT!!!!

Post by Ono »

Cauta intersectia dintre canalul Macin si orasul Macin. In amonte dreapta vreo 1-3 km (est).
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: DE NECREZUT!!!!

Post by Albatrin »

mikcutu wrote:am niste amici care si-au propus o incursiune cu cortul in aceeasi zona unde s-a produs beleaua mai-sus amintita.
poate cineva sa imi spuna exact (daca se poate si cu coordonate GPS) unde a fost pusa tabara si de unde au venit hotii?
...as vrea sa le dau detalii suficiente despre zona cu pricina.

multumesc mult.
Azi l-am Intrebat pe Costin dacă şi-a notat coordonatele GPS ale incidentului dar datorită emoţiilor, inerente evenimentului, a uitat. Oricum a reţinut cu precizie că hoţii au venit dinspre nord-nord-est !!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Post Reply

Return to “Cafenea”