Pentru Claudiu...

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Post Reply
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Pentru Claudiu...

Post by cezar »

Care "raceala", prietene ?
In ceea ce ma priveste, este doar faptul ca nu am venit vara trecuta la Constanta (pardon, am fost vreo trei zile in septembrie, pentru parastasul pt.mama); se adauga si faptul ca nu prea ne-am intalnit pe sait, neavand eu timp sa frecventez topicele pe care intri deobicei, sau nepricepandu-ma la subiectele respective.
Sa stii insa ca n-am renuntat la ideea de a organiza un Club de pescari la Marea Neagra; pana acum, n-a fost nici timp, n-au fost nici resurse.

Cat despre "amicii" de pe celalalt sait, m-am plictisit de discutii.

Ioanrv este un tip prea plin de el si pisalog, stapan pe "adevarul" lui. Iar faptul ca-l aduce in discutie pe Mihai Straulescu, desi nu are nici 1 % din valoarea acestuia, spune destul.
Asta nu elimina posibilitatea ca sa fie prieten cu tine, iar faptul ca ai intervenit atunci in favoarea lui, te onoreaza in calitate de prieten.

Cat despre celalalt, atata timp cat minte cu seninatate, "uitand" de discutia avuta chiar in casa mea, unde nu a venit singur (ci cu Ea) fiind manat de anumite necazuri de viata, asupra carora cerea un sfat, faptul ca eu intrebarile i le-am pus in scris, pe niste foi de carnetel (cunosti problemele de comunicare), faptul ca a refuzat sa fie fondator, cu argumente personale valabile, faptul ca desi a refuzat, a facut unele recomandari (printre care si aceea de a edita un ziar/revista pe teme de pescuit)...ce sa mai spun ? Atata timp cat isi aduce aminte cele mai marunte "chitibusuri", nu cred ca a uitat tocmai asta !
Asta-i omul !
Iar banarea lui s-a facut pe baza mai multor cereri, la care eu am aderat destul de tarziu.
Cu el, cel putin imi facea placere duelul! ;)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pentru Claudiu...

Post by Claudiu »

Poate am exagerat cu "raceala" stiind cat sunteti de ocupati de la infiintarea asociatiei,
iar eu nu prea sunt genul care sa-si faca multi noi prieteni, preferand sa ma limitez la un numar
mai restrans. Daca pana aici a fost bine, nu vreau sa-mi fortez norocul. :)
Eu pe voi v-am cunoscut si-mi este de ajuns. Poate sunt mai conservator si de aici si "raceala".
Despre Ioanrv si Adar n-am ce sa mai zic. Mie mi-au facut o impresie buna, iar problemele lor nu ma privesc, cum probabil nici pe ei nu-i privesc problemele mele. Stiti vorba aia - sunt majori, vaccinati...
Asa ca, indiferent ce probleme aveti, eu va consider prieteni si-mi face placere oricand sa ne vedem.
Si mie imi sunt antipatici unii posibili viitori membri, dar, na`, de dragul vostru, macar ma fac ca nu exista. :twisted: ;)
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Pentru Claudiu...

Post by FAE »

:D SALVE :D
...Cezar noi n-e cunoastem foarte bine...si "IO am fost la tine in casa de vre-o citeva ori...cinstit si lautareste...nici-o data nu am fost tratat urit ...ba din contra , chiar nu m-a asteptam...dar in fine ....sa revenim la subiect...nu vad cum ,si ptr. ce spui(de fapt faci afirmatia ca la cererea mai multor "useri" i-ai blocat contul lui Marian ...??sti foarte bine ca i-si poate face altul foarte usor!.Si acum sa-ti spun "pasul" meu...i-ti aduci aminte de cite ori ne-am "ciorovoit"...??sint sigur ca da !,corect ai observat poate singur ca la un moment dat am renuntat "IO...(corect ptr. ca faceam greseli de ortografie...si sa recunosc acum ,acelea erau din graba sau neatentie)de fapt pe tine sau poate(pe mai multii ii deranja faptul ca spunea omului in fata exact ce gindeste si nu incerca sa menajeze sau sa-si "coafeze exprimarea...!(intr-un cuvint nu este CURVA CU 2 FETE)...!
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Pentru Claudiu...

Post by Dumitrescu Iancu »

FAE,eu sunt unul dintre cei care au cerut banarea respectiva...Si te asigur ca au mai fost destui,sper sa ma crezi!Cred ca este de ajuns circul de pe celalalt forum,aici avem si alte treburi decat sa redeschidem subiecte deja invechite!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Pentru Claudiu...

Post by cezar »

FAE wrote::D SALVE :D
...Cezar noi n-e cunoastem foarte bine...si "IO am fost la tine in casa de vre-o citeva ori...cinstit si lautareste...nici-o data nu am fost tratat urit ...ba din contra , chiar nu m-a asteptam...dar in fine ....sa revenim la subiect...nu vad cum ,si ptr. ce spui(de fapt faci afirmatia ca la cererea mai multor "useri" i-ai blocat contul lui Marian ...??sti foarte bine ca i-si poate face altul foarte usor!.Si acum sa-ti spun "pasul" meu...i-ti aduci aminte de cite ori ne-am "ciorovoit"...??sint sigur ca da !,corect ai observat poate singur ca la un moment dat am renuntat "IO...(corect ptr. ca faceam greseli de ortografie...si sa recunosc acum ,acelea erau din graba sau neatentie)de fapt pe tine sau poate(pe mai multii ii deranja faptul ca spunea omului in fata exact ce gindeste si nu incerca sa menajeze sau sa-si "coafeze exprimarea...!(intr-un cuvint nu este CURVA CU 2 FETE)...!
;) SA TRAITI BINE ;)
Salut, FAE, esti un baiat bun si sufletist !
Dar lucrurile stau cu totul altfel ! Omul cauta (si cauta si acum) numai scandalul.
Eu cred ca "divortul" este mai bun decat "scandalul". Divortul nu-mi place.
In schimb, scandalul il urasc de-a binelea ! ;)
Iar saitul asta este al asociatiei, este o parte din "casa noastra".
Tie ti-ar place sa-ti intre unul in casa si sa se ocupe numai de scandal?

PS - cat se duela/contrazicea/certa cu mine , mai treaca-mearga, dar cand i-a jignit pe toti, s-a terminat.
Iar acum sunt siderat de candoarea cu care minte ! Sa stii de la mine, ala care stie sa minta astfel, nu spune niciodata ceea ce gandeste.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pentru Claudiu...

Post by Claudiu »

Claudiu scrie:
"Nu ma surprinde ceea ce ati scris... Stiu ca obisnuiti sa va jigniti amicii sau cunostintele pe forum. Ce pot sa mai spun este doar ca imi lasati un gust amar..."

Cezar scrie:
"Daca a le spune adevarul direct, franc inseamna a-i jigni, atunci ai dreptate, Claudiu. O fac de obicei "fata in fata"; ar fi nefiresc sa procedez altfel, daca sunt la tastatura.
Dar undeva, tot gresesti ! Atunci cand consideri ca jignesc un amic. Poate fi cel mult un "fost amic", atata timp cat incalca niste reguli ale prieteniei. Printre altele, pe aceea a sinceritatii.
Si parca termenul ca "obisnuiesc" nu este prea potrivit. Ca in cateva cazuri le-am "trantit-o" unora direct in fata, este adevarat !
Dar, asa sunt facut si e cam tarziu sa ma schimb.
Insa regulile astea, oricat ar fi de aspre, mi le aplic si mie. Ori, daca pe mine nu ma menajez, nu-l menajez nici pe celalalt."
______________________________________________________________________________________________________

Ca sa nu amestecam discutiile pe celalalt topic am ales topicul asta pentru unele lamuriri.

Bun, am inteles cum, cand si pe cine jigniti, insa ceea ce n-am inteles si va rog sa-mi raspundeti ca sa nu mor mai prost decat sunt, de ce ma jigniti si pe mine? Eu cu ce am gresit in fata dvs. de ma considerati "fost amic" care a incalcat nu-stiu-ce reguli ale prieteniei?

In afara de a ma fi purtat omeneste si respectuos cu dvs. pana acum, nu stiu altceva. Poate ma lamuriti unde-i buba, va rog.
Mai pe scurt: ce ai cu mine, nene Cezar ? :? :shock:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Pentru Claudiu...

Post by cezar »

Claudiu wrote:Claudiu scrie:
"Nu ma surprinde ceea ce ati scris... Stiu ca obisnuiti sa va jigniti amicii sau cunostintele pe forum. Ce pot sa mai spun este doar ca imi lasati un gust amar..."

Cezar scrie:
"Daca a le spune adevarul direct, franc inseamna a-i jigni, atunci ai dreptate, Claudiu. O fac de obicei "fata in fata"; ar fi nefiresc sa procedez altfel, daca sunt la tastatura.
Dar undeva, tot gresesti ! Atunci cand consideri ca jignesc un amic. Poate fi cel mult un "fost amic", atata timp cat incalca niste reguli ale prieteniei. Printre altele, pe aceea a sinceritatii.
Si parca termenul ca "obisnuiesc" nu este prea potrivit. Ca in cateva cazuri le-am "trantit-o" unora direct in fata, este adevarat !
Dar, asa sunt facut si e cam tarziu sa ma schimb.
Insa regulile astea, oricat ar fi de aspre, mi le aplic si mie. Ori, daca pe mine nu ma menajez, nu-l menajez nici pe celalalt."
______________________________________________________________________________________________________

Ca sa nu amestecam discutiile pe celalalt topic am ales topicul asta pentru unele lamuriri.

Bun, am inteles cum, cand si pe cine jigniti, insa ceea ce n-am inteles si va rog sa-mi raspundeti ca sa nu mor mai prost decat sunt, de ce ma jigniti si pe mine? Eu cu ce am gresit in fata dvs. de ma considerati "fost amic" care a incalcat nu-stiu-ce reguli ale prieteniei?

In afara de a ma fi purtat omeneste si respectuos cu dvs. pana acum, nu stiu altceva. Poate ma lamuriti unde-i buba, va rog.
Mai pe scurt: ce ai cu mine, nene Cezar ? :? :shock:

Pai, daca te refereai la dumneata, Claudiu, zi-mi si mie cand si ce ce te-am jignit ?
Pentru ca nu-mi aduc aminte sa o fi facut cu buna stiinta ! La ce te referi ? :shock:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pentru Claudiu...

Post by Claudiu »

Cezar scrie:
"PS - iar daca sunt unii atat de "destepti" incat au ajuns ca vorbeasca despre ei insisi la persoana a III-a, cred ca asta tine mai mult de patologic, decat de un intelect dezvoltat. Dar, astia sunt "accidente" nefericite."

In contextul in care a fost scrisa aceasta postare, m-am simtit direct vizat de dvs. Daca m-am inselat, imi cer scuze. Totusi sunt curios cui i-a fost adresata, pentru ca sigur nu e scrisa asa... de florile marului.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Pentru Claudiu...

Post by cezar »

Claudiu wrote:Cezar scrie:
"PS - iar daca sunt unii atat de "destepti" incat au ajuns ca vorbeasca despre ei insisi la persoana a III-a, cred ca asta tine mai mult de patologic, decat de un intelect dezvoltat. Dar, astia sunt "accidente" nefericite."

In contextul in care a fost scrisa aceasta postare, m-am simtit direct vizat de dvs. Daca m-am inselat, imi cer scuze. Totusi sunt curios cui i-a fost adresata, pentru ca sigur nu e scrisa asa... de florile marului.
Nici vorba, Claudiule, in nici un caz nu era vorba despre tine. Nici nu am observat vreo postare in care sa vorbesti despre tine la persoana a III-a. Te-oi fi banuit eu poate de multe pacate, dar niciodata de cel al fuduliei.

Si nici nu vreau sa scriu vreun nume, pentru ca nu merita aceasta onoare! ;)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Pentru Claudiu...

Post by Claudiu »

Atunci...imi pare rau pentru toate astea si sper sa ma intelegeti...
Ale dreaq forumuri ! :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Pentru Claudiu...

Post by cezar »

Claudiu wrote:Atunci...imi pare rau pentru toate astea si sper sa ma intelegeti...
Ale dreaq forumuri ! :lol:
Curat "ale dreaq"! :lol: :lol: :lol:
M-a si mirat prima postare de azi ! Dar, stai linistit, ;) no problem !
;) ;) ;)
Post Reply

Return to “Cafenea”