Discutii sau intrebari despre Cafenea

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by fatdaddy »

costin stefanescu wrote:ce-o fi facut Pictorul,sa ingrasat de nu mai are loc pe-un singur scaun ? :lol:
Pai a cam luat vreo 6-7kg in plus...
Andrei Riga
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by rebeu »

Am mai petrecut o seară plăcută...
Cam slăbuţă prezenţa. Dar noi ne-am văzut de ale noastre. Condica s-a închis şi a fost depusă aici sau pe stil vechi aici.

Hai să fiţi iubiţi!
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by modigliani »

costin stefanescu wrote:ce-o fi facut Pictorul,sa ingrasat de nu mai are loc pe-un singur scaun ? :lol:
Never ! Sunt ,, carne rea " , nenicule ! V-am tinut secret gipsul meu , m-ati vazut aseara facandu-mi ,, triumfal " intrarea si-ati inteles instant ciudata mea cerere . Ca sa-l citez pe Costin : ,, Asta si-a rupt picioru' , nene ! D-aia zicea de doua scaune ! Vai de capu' lui ! ..... Ce-ai facut , mai , manca-ti-as ? " .

Multumesc lui Pauletta care-si facuse ,, un titlu de glorie " din a-mi tine rezervate doua scaune !

Multumesc insa tuturor pentru primirea minunata de care-am avut parte , atat eu cat si Andrei-Fatdaddy . Ati facut sa ne simtim ca si cum am fi fost cu voi la cafenele inca din preistorie !!!

Ca sa fiu mai concis ...... IN SFARSIT !!! In sfarsit v-am dat iama prin Banisor ( ti-am zis , neica , .... dormi cu mine ! ) cu care-mi impuiase-ti capu' , in sfarsit multe avatare de la voi au acum chipuri si identitati clare , in sfarsit am gustat din atmosfera de vis de la o cafenea de-a voastra , in sfarsit v-am strans mainile !!!

Sa traiti , sa fiti sanatosi ! Ne vedem la urmatoarea ( sa dea Domnul sa nu rezerv ......... 3 scaune ! Ca nu vad cum reuseste saracu' Paul sa le tina neocupate ! :lol: :lol: :lol: )
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Discretul
Posts: 159
Joined: 31 May 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by Discretul »

Imi pare nespus de rau ca nu am putut sa ajung la Cafenea desi imi propusesem si eram hotarat sa nu lipsesc[cei ce ma cunosc stiu ca rare sunt lucrurile care ma pot impiedica sa nu ajung unde imi propun] insa...de data asta chiar a aparut o situatie legata de serviciul meu care nu mi-a permis sa fiu prezent alaturi de voi! :(;erau cateva lucruri care speram sa se implineasca :sa ii reintalnesc pe cei care ii cunosc si cu care am avut iesiri-actiuni,sa il revad pe Petrica,pe Pauletta...si nu in ultimul rand...sa ii cunosc pe Pictorul si pe FatDaddy :( insa..v-am zis;n-am putut sa pelc de la job sub nici o forma;deh!poate asa a vrut Doamne Doamne!!?Dar sunt convins ca..n-au intrat zilele in sac,o sa vina si ziua in care se vor intampla toate astea[mai devreme sau mai tarziu]!Ma bucur insa pt voi ca v-ati simtit bine,ca intr-o familie MARE[ce suntem]!
0767886500
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by dutustoica »

modigliani wrote:
costin stefanescu wrote:ce-o fi facut Pictorul,sa ingrasat de nu mai are loc pe-un singur scaun ? :lol:
Never ! Sunt ,, carne rea " , nenicule ! V-am tinut secret gipsul meu , m-ati vazut aseara facandu-mi ,, triumfal " intrarea si-ati inteles instant ciudata mea cerere . Ca sa-l citez pe Costin : ,, Asta si-a rupt picioru' , nene ! D-aia zicea de doua scaune ! Vai de capu' lui ! ..... Ce-ai facut , mai , manca-ti-as ? " .

Multumesc lui Pauletta care-si facuse ,, un titlu de glorie " din a-mi tine rezervate doua scaune !

Multumesc insa tuturor pentru primirea minunata de care-am avut parte , atat eu cat si Andrei-Fatdaddy . Ati facut sa ne simtim ca si cum am fi fost cu voi la cafenele inca din preistorie !!!

Ca sa fiu mai concis ...... IN SFARSIT !!! In sfarsit v-am dat iama prin Banisor ( ti-am zis , neica , .... dormi cu mine ! ) cu care-mi impuiase-ti capu' , in sfarsit multe avatare de la voi au acum chipuri si identitati clare , in sfarsit am gustat din atmosfera de vis de la o cafenea de-a voastra , in sfarsit v-am strans mainile !!!

Sa traiti , sa fiti sanatosi ! Ne vedem la urmatoarea ( sa dea Domnul sa nu rezerv ......... 3 scaune ! Ca nu vad cum reuseste saracu' Paul sa le tina neocupate ! :lol: :lol: :lol: )
Prietene Mihai,
pentru noi - cei care nu te-am cunoscut pan acum - intalnirea cu tine (si cu gipsul aferent) a fost super faina. Ne-am strans mainile si imediat ne-am dat seama ca esti de-al nostru (si prietenul Andrei) din toate punctele de vedere.
Asa ca nu ne ramane decat sa avem cat mai multe astfel de intalniri, atat acum cat si pe maluri de ape, la vara.
Cat priveste " iama prin Banisor", stai linistit, saptamana viitoare imi refac rezerva. Acum sunt pe avarie, mai am 25 litri :o :o :o.
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by modigliani »

Mersi domnilor , mersi mult pentru tot ! Ne vedem la urmatoarea ! Mai ales ca am sa-i aduc lu' Radu lanseta ,, nou-nascuta " ....( asta daca nu vine sa si-o ia de la mine intre timp ) .
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by paulletta »

Si cum se aude prin targ, cica....urmatoarea peste 2 saptamani.... :lol:
Oare rezistati pana atunci?
Paulletta
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by costin stefanescu »

rezistam frate dar stam ca pe ghimpi :lol: !
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by costin stefanescu »

tare Pictoru' asta fratilor :lol: ,sa vina el si in ghips la Cafenea :roll: ,bravo nene,ne vedem data viitoare,promit sa vin mai bine pregatit :lol: !
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by pytzy »

Deci.... maine 10.12.2010....Mare Cafenea (dupa Mos Nicolae dar inainte de Mos Craciun... ;) )...cine doreste, cine pofteste este asteptat in acelasi loc 'mirific'... Restaurantu' Rates aici.... :D
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by raitmaerg »

maine la Rates tot la 18:30?
sper sa nu am probleme la servici si sa fiu si eu prezent.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by pytzy »

raitmaerg wrote:maine la Rates tot la 18:30?
sper sa nu am probleme la servici si sa fiu si eu prezent.
Incepand cu 18:30...daca o fi sa vina paulletta iar pe la 16:00 asta este... :D
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by modigliani »

pytzy wrote:...daca o fi sa vina paulletta iar pe la 16:00 asta este...
Nicio problema . Ma gaseste acolo . Ii tin si eu un scaun rezervat ! Sunt dator , nu ??? :D :D :D

Radule , sper ca vii sa-ti iei lanseta .
costin stefanescu wrote:tare Pictoru' asta fratilor :lol: ,sa vina el si in ghips la Cafenea :roll: ,bravo nene,ne vedem data viitoare,promit sa vin mai bine pregatit :lol: !
De data asta vin ..... in pas alergator !!! ;) ;) ;)
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by paulletta »

Maine vin cand scap de la serviciu, in principiu pe la 17, deci sper sa ajung pe la 18:30.
Fara obligatii din partea nimanui de a-mi rezerva scaun, daca este nevoie vin cu unul de acasa:))
Paulletta
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by rebeu »

modigliani wrote: ...
Radule , sper ca vii sa-ti iei lanseta .
...
Păi cum nu? Şi cu ceva... "documentaţie" să ai să studiezi :lol: :lol: :lol:
Nu că s-ar cere la examen da' nu strică...
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by costin stefanescu »

gata fratilor,voi fi acolo negresit :D !
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by rebeu »

Băi! Chiuleşte unii... pe rupte! Da' sîc! S-or pus absenţe! Şi nu s-or motiva decât cu apă d-aia de foc! S-aude la Bănişor acoloooo? :lol: :lol: :lol:

Condica aici sau pe stil vechi aici.

Hai să fiţi iubiţi!
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by dutustoica »

rebeu wrote:Băi! Chiuleşte unii... pe rupte! Da' sîc! S-or pus absenţe! Şi nu s-or motiva decât cu apă d-aia de foc! S-aude la Bănişor acoloooo? :lol: :lol: :lol:

Condica aici sau pe stil vechi aici.

Hai să fiţi iubiţi!
Eu sunt motivat. M-am dus la Banisor.......dupa Banisor ;) ;) ;) Pe 14 sunt in Bucuresti.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by costin stefanescu »

bravo Radule,super poze,a fost o intalnire de toata bafta,din toate pdv a fost super tare,doar dl.paul a stricat seara :lol: ,stie el de ce !
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Discutii sau intrebari despre Cafenea

Post by rebeu »

Hummmm... şi mi-a spus mama să am grijă cu cine merg la... pescuit...

Uite cu cine m-am înhăitat!!! :lol: :lol: :lol:

Acu'... vorbisem noi (ştiu ei cine) de kilo, mega, giga, tera, peta...
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Post Reply

Return to “Cafenea”