Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by ioanrv »

De acord, daca esti actionar (la un S.A.) nu poti lucra dar ca asociat (la un S.R.L.) stiu ca poti...
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by FAE »

:D SALVE :D

Mah IANCULE i-ti raspund "acili-sa" ptr. a nu strica topicuri-li"... faci ce faci si iar zici de mine...cind te prind...va fi vai de capul tau... 8-) praf te fac...de bautura :lol: :lol: :lol: ,i-ti arat "IO tie sa vezi ce inseamna bautura... :mrgreen: ,...apropo...dar tu nu mai muncesti...??? 8-)
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by Dumitrescu Iancu »

FAE wrote::D SALVE :D

Mah IANCULE i-ti raspund "acili-sa" ptr. a nu strica topicuri-li"... faci ce faci si iar zici de mine...cind te prind...va fi vai de capul tau... 8-) praf te fac...de bautura :lol: :lol: :lol: ,i-ti arat "IO tie sa vezi ce inseamna bautura... :mrgreen: ,...apropo...dar tu nu mai muncesti...??? 8-)
;) SA TRAITI BINE ;)
Fae,cu bautura nu ai nici o sansa sa ma faci praf! :lol: :lol: :lol: ...pentru simplul motiv ca nu "sar calul" decat foarte rar,iar anul asta deja mi-am facut norma :lol: :lol: :lol:
De muncit,muncesc,da` cam la relanty,in conditii de criza,ma tine-n loc si vremea asta care nu ma lasa sa lucrez afara...E mult loc si de mai bine! :lol: La tine merge?
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by FAE »

:D SALVE :D
Iancule...ce sa-ti spun...la mine merge dar in perioada asta am numai "REVIZI" de facut...si toate sint MOKA...nu pot sa cer nici-un ban...revizile sint trecute in contract...am de incasat o gramada de bani de la politie...dar nu le-a aprobat inca bugetul pe anul asta...am facturi emise in septembrie...si inca ne incasate...m-a ia groaza cind m-a gindesc ca deja am inceput sa intru in bani mei ptr. platile la stat...pina i-mi vireaza aia bani....am de asteptat...dar asta este,asa a fost in fiecare an. :cry:
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by Claudiu »

Who cares, man? :shock:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by Miyagi »

ioanrv wrote:De acord, daca esti actionar (la un S.A.) nu poti lucra dar ca asociat (la un S.R.L.) stiu ca poti...
Indiferent unde esti actionar poti lucra doar cu contract part-time pana la nivelul de conducere-coordonare sau control (managerial) si asta doar daca nu-ti pui sefii in cap ca dup-aia zic: .... fa si tu un ... sa fie acolo!
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by FAE »

:D SALVE :D
Iancule la concursul de la Peris am avut 2 bucati punctabile(daca vrei i-ti pot face "IO rost de listele de cintar) aaa ca au fost si multe echipe care nu au prins nimic este foarte adevarat(nu uita ca acolo am fost pe standul 1 si am prins primul peste din acel concurs), la concursul de pe Cercani la care faci referire am facut o experienta...daca tine-a figura eram de departe cistigator...(am incercat o nada de a lui Matei Dan...rezultatul...parca dadeam in cresa...scoteam unul la 6-8 minute...dar :( ...exista un dar...totii erau sub cintar..., pina nu risti si experimentezi nu ai de unde sa sti cum se comporta acea nada,stai linistit ca nu-mi pare rau, linga mine(in dreapta era Trofin iar in stinga ...Mosharu....practic m-au inchis amindoi, ei scoteau unul la o ora-o ora si jumatate dar punctabili..."IO KANCII :evil: , asta este o lectie care m-a ajuta ca data viitoare sa nu mai fac aceias greseala..!(prea mult atractant) ,...am strins totii ciortanei acolo, daca se puncta tot cred caveam vre-o 85-90 de kg...dar totii mici si foarte micii.
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by FAE »

:D SALVE :D
Cezar tu mergi la pescuit cu pusca...de obicei...??? :roll: , ce vrei sa prinzi...???ghiborti sau obleti(chiori)??? ca daca au amindoi ochii...nu prea ai sanse...de fapt cum spuneai chiar tu...pescuitul, fotbalul, femeile si politica "E MAI GRELE" decit carnea de porc(a se citi vinat),...daca i-mi aduc "IO bine aminte si stau strimb si incerc sa fac un efort de memorie...pe tine nu te-am vazut la nici-un concurs...deci...pina una alta... :mrgreen: CIOCU MIC SI JOC DE GLEZNE :mrgreen: , de unde nu-i...nici dumnezeu nu cere... :lol: :lol: :lol:
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by Dumitrescu Iancu »

FAE wrote::D SALVE :D
Cezar tu mergi la pescuit cu pusca...de obicei...??? :roll: , ce vrei sa prinzi...???ghiborti sau obleti(chiori)??? ca daca au amindoi ochii...nu prea ai sanse...de fapt cum spuneai chiar tu...pescuitul, fotbalul, femeile si politica "E MAI GRELE" decit carnea de porc(a se citi vinat),...daca i-mi aduc "IO bine aminte si stau strimb si incerc sa fac un efort de memorie...pe tine nu te-am vazut la nici-un concurs...deci...pina una alta... :mrgreen: CIOCU MIC SI JOC DE GLEZNE :mrgreen: , de unde nu-i...nici dumnezeu nu cere... :lol: :lol: :lol:
;) SA TRAITI BINE ;)
:lol: :lol: :lol: Fae,prietene,mare greseala ai facut! :lol: :lol: :lol: Sincer,n-as vrea sa fiu in locul tau! :lol: :lol: :lol: Imi iau o bere,ma asez mai bine in scaun si astept raspunsul la provocarea ta! :lol: :lol: :lol: Sa caut si ceva anti-sughit,ca ma-nneaca rasul de pe acuma! :lol: :lol: :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by cezar »

FAE wrote::D SALVE :D
Cezar tu mergi la pescuit cu pusca...de obicei...??? :roll: , ce vrei sa prinzi...???ghiborti sau obleti(chiori)??? ca daca au amindoi ochii...nu prea ai sanse...de fapt cum spuneai chiar tu...pescuitul, fotbalul, femeile si politica "E MAI GRELE" decit carnea de porc(a se citi vinat),...daca i-mi aduc "IO bine aminte si stau strimb si incerc sa fac un efort de memorie...pe tine nu te-am vazut la nici-un concurs...deci...pina una alta... :mrgreen: CIOCU MIC SI JOC DE GLEZNE :mrgreen: , de unde nu-i...nici dumnezeu nu cere... :lol: :lol: :lol:
;) SA TRAITI BINE ;)
In 2008 am participat la ultimul concurs, FAE, pe care l-am si castigat de altfel ! exista poze, dovezi, diplome etc.

N-ai sa ma vezi la concursuri d'astea de diletanti, unde participi tu ! ;) Ar insemna sa trag cu pusca dupa vrabii, ca tot ai vorbit de pusca !
Ce dracu', ma pun cu copiii...batrani ? FAE, cand castigam eu concursuri, tu te speriai de postas, ca-l confundai cu militianul !

Cu e cu ciocu' mic ? Ca la "joc de glezne" de las pe tine, ca esti antrenat !

Apropo, ai punctat la vreun concurs ? ;)
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by FAE »

:D SALVE :D
In 2008 am participat la ultimul concurs, FAE, pe care l-am si castigat de altfel ! exista poze, dovezi, diplome etc.
...poi CEZAR sintem in 2010...sau tu folosesti alt calendar..??? :? ,sa inteleg ca iesi la pescuit sportiv o data la citi-va ani...??? :shock: ,mai nene...in cazul asta trebuia sa-mi spui...poate reuseam "IO sa i-ti fac loc pe undeva...! :mrgreen: macar la concursul organizat pe dimbovita ...! :mrgreen: (te-am prins ...ti-am tras-o) de cind te asteptam... :mrgreen:
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by cezar »

& FAE

macar la concursul organizat pe dimbovita ...! (te-am prins ...ti-am tras-o) de cind te asteptam...

Prietene, citatul de mai sus din postarea ta imi aminteste de un amic. Asta sta vizavi de un bar de noapte, cu "fetite".Cand trece una mai pe gustul lui...omul da fuga la baie, face...ce face si se intoarce transpirat dupa perdea. Daca fata trece din nou, sare in sus: iete-te, a naibii curva, i-a placut ! Si fuge iar la baie...

Iar despre partea cu "trasul", e posibil, mai ales ca am auzit ca faci pipi stand pe vine ! :lol:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by valic »

FAE wrote::D SALVE :D
...CEZAR prietene...tu sti ca "IO nu maninc peste... :| ,dar o vorba din batrini spune cam asa...nici-o data sa nu amesteci "treburilii" ...este posibil sa te murdaresti de .................. .. :mrgreen: , in ce priveste facutului pipi in genuchi...stai linistit..."IO na-m probleme...esti ............ ...??? :lol: :lol: :lol:
;) SA TRAITI BINE ;)
Fae tata,
Daca nu-ti modifici postarile, ti le moderez eu ........
moderat de moderator si pe viitor ai vrije cum te exprimi
Valic
0744 644 368
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by FAE »

:D SALVE :D

..asa ca am gasit topicul dedicat...acum sa ii raspund lui Cezar...(m-a doare inima sa-l las pe bietul batrin nedumerit)...poi fratioare si la barbut daca nu esti inteligent "te face"...dar ptr. linistea ta personala..."IO jucam mai mult poker...si stai linistit ca sport am facut si "IO vre-o 15 ani ...si inca de performanta...am jucat fotbal la Flacara Rosie...dar este greu de inteles ptr. tine (tie trebie" sa-ti desenez)...si ca s-a vad ce nivel de IQ ai te-as provoca la o partida de SAH...dar acolo trebui sa gindesti mult...("io am grija de batrini ptr ca stiu ca e medicamentele scumpe")...nu vreau sa-ti pocneasca vre-o vena sau sa faci atac de cord...ca pe vremurile astea ..."e scumpe toate :lol: :lol: :lol: ,sau mai sti...poate t-e risti si ai curajul sa facem o partida(de SAH)...ca tot vrei tu sa-ti demonstrezi nivelul IQ-ului... :mrgreen:
T-e astept ...vorbesc serios, sau invitatia este valabila ptr. oricine care crede ca stie SAH...ca "e multi pacili-sa... care tot fac pe inteligentii si cred ei ca au IQ foarte mare fatza de unul care a facut mai putina scoala(cum crede Cezar) :mrgreen:..ca "IO gresesc in exprimare cind scriu ... :( este cu totul alta problema...(toata lumea stie ca am recunoscut ca nu m-a pricep la "...debaralele" aste...PC-uri). :roll: daca intreadevar cineva doreste "IO i-mi pot pune CV-ul pe net.
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by cezar »

FAE wrote::D SALVE :D

..asa ca am gasit topicul dedicat...acum sa ii raspund lui Cezar...(m-a doare inima sa-l las pe bietul batrin nedumerit)...poi fratioare si la barbut daca nu esti inteligent "te face"...dar ptr. linistea ta personala..."IO jucam mai mult poker...si stai linistit ca sport am facut si "IO vre-o 15 ani ...si inca de performanta...am jucat fotbal la Flacara Rosie...dar este greu de inteles ptr. tine (tie trebie" sa-ti desenez)...si ca s-a vad ce nivel de IQ ai te-as provoca la o partida de SAH...dar acolo trebui sa gindesti mult...("io am grija de batrini ptr ca stiu ca e medicamentele scumpe")...nu vreau sa-ti pocneasca vre-o vena sau sa faci atac de cord...ca pe vremurile astea ..."e scumpe toate :lol: :lol: :lol: ,sau mai sti...poate t-e risti si ai curajul sa facem o partida(de SAH)...ca tot vrei tu sa-ti demonstrezi nivelul IQ-ului... :mrgreen:
T-e astept ...vorbesc serios, sau invitatia este valabila ptr. oricine care crede ca stie SAH...ca "e multi pacili-sa... care tot fac pe inteligentii si cred ei ca au IQ foarte mare fatza de unul care a facut mai putina scoala(cum crede Cezar) :mrgreen:..ca "IO gresesc in exprimare cind scriu ... :( este cu totul alta problema...(toata lumea stie ca am recunoscut ca nu m-a pricep la "...debaralele" aste...PC-uri). :roll: daca intreadevar cineva doreste "IO i-mi pot pune CV-ul pe net.
;) SA TRAITI BINE ;)
Bai, FAE, Flacara Rosie era fabrica de incaltaminte, nu echipa de fotbal ! E drept, adunasera vreo 10 betivi si incercasera sa faca o echipa de fotbal, dar n-au reusit, pentru ca nu fusesera niciodata incaltati si trebuiau sa la insurubeze crampoanele direct in talpa. D'aia au si desfiintat echipa, ca facea astfel o publicitate negativa fabricii. N-am stiut pana acum ca ai "performat" acolo, dar acum inteleg de ce iti canta greierii in crapaturile calcaielor.

Te avertizez ca sahul nu se joaca cu zarurile ! Alea sunt table !

Eu nu cred ca ai facut mai putina scoala, eu stiu asta ! De fapt, se vede!

Se zice ca te pricepi la automatizari ? am auzit de la altii ca singura ta chestie (semi) automatizata este putzulica: o ridici cu mana si cade singura. :lol: :lol: :lol:
Valentin Petrovici

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by Valentin Petrovici »

FAE wrote::D SALVE :D

T-e astept ...vorbesc serios, sau invitatia este valabila ptr. oricine care crede ca stie SAH...ca "e multi pacili-sa... care tot fac pe inteligentii si cred ei ca au IQ foarte mare fatza de unul care a facut mai putina scoala(cum crede Cezar) :mrgreen:..ca "IO gresesc in exprimare cind scriu ... :( este cu totul alta problema...(toata lumea stie ca am recunoscut ca nu m-a pricep la "...debaralele" aste...PC-uri). :roll: daca intreadevar cineva doreste "IO i-mi pot pune CV-ul pe net.
;) SA TRAITI BINE ;)
Iată cum arată unul din C.V. - rile lui fae scris cu mînuţa lui:

Ionica Stefan Stelian Alias FAE
Nascut in Bucuresti in data de 24/10/1968(OSTROV-PANTELIMON,DELFINULUI),pasiuni pescuitul,masini,stiintele exacte.
Casatorit, un copil de 17 ani,locuiesc in Bucuresti (BERCENI)
Profesie:tehnician automatizari.
Actualmente am propria mea afacere(instalatii electrice,automatizari si sisteme de securitate)
Pescuiesc de la varsta de 3 ani.
Pescuiesc in special pestii mari(crap,somn)nu pescuiesc pe ape curgatoare.
In general pescuiesc in Delta Dunarii,Dunare,Cernavoda si Borcea.
De obicei o partida de pescuit dureaza intre 24-48 ore.
Pentru cei interesati de o partida de pescuit cu mine eu le pot oferi transportul gratuit.
Telefon:0722914826.
Adresa de messenger ionica.stefan@yahoo.com


Îi reamintesc totuşi lui bulă că delta, Dunărea şi Borcea sunt ape curgătoare.
În altă ordine de idei vestitele lui greşeli vin şi din exprimare dar mai ales din cele 4 clase primare. Ca să te exprimi corect nu trebuie să ai ştiinţa calculatoarelor. Chiar aş fi curios să văd ultima lui diplomă.
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by Marian BARUTZ »

Domne, am si eu o nedumerire! Baiatul asta,FAE, vorbeste dupa cum scrie ca zau daca ar fi asa, ti-ar fi foarte greu sa-l asculti :lol: :lol: :lol: Sigur, nu sunt rautacios dar s-ar putea sa scrie dupa cum vorbeste :D :D :D
Si zi asa vericule, automatist! Basca tehnician! Pai asta nu inseamna liceu+scoala tehnica! Ba Cezare, io cred ca FAE asta e ca "inginerii" aia din anii '50 cu facultatea neinceputa si liceul neterminat :mrgreen:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by cezar »

Marian BARUTZ wrote:Domne, am si eu o nedumerire! Baiatul asta,FAE, vorbeste dupa cum scrie ca zau daca ar fi asa, ti-ar fi foarte greu sa-l asculti :lol: :lol: :lol: Sigur, nu sunt rautacios dar s-ar putea sa scrie dupa cum vorbeste :D :D :D
Si zi asa vericule, automatist! Basca tehnician! Pai asta nu inseamna liceu+scoala tehnica! Ba Cezare, io cred ca FAE asta e ca "inginerii" aia din anii '50 cu facultatea neinceputa si liceul neterminat :mrgreen:
FAE scrie, vorbeste si gandeste uniform ! :lol:

Ce vrei, nene Barutz-ule, pe om l-a prins militaria in clasa a III-a, apoi s-a chinuit cu seralul, examenele se luau pe Kent si Alvorada, pe la 26 de ani dovedise clasa a V -a, la un moment dat s-a inrolat la jandarmi pe post de vacsuitor-cizme si (cu protectii mari), a dat direct bacalaureatul.
De aici pana la tehnician n-a fost decat un pas ("apelul bocancilor" :lol: ).
Acum a ajuns din nou in civilie si ar vrea sa reia gimnaziul, dar nu-si aduce aminte nici ultima clasa terminata (a VI-a?, a VII-a?), nici scoala unde s-a (semi)alfabetizat. ;)
Dar, in rest, baiat bun ! "Cotizant" la concursurile de crap, subiect de "misto-uri" si caterinci !
Are un singur defect: ii place sa se joace in poponetzul gol pe langa "zdrumba sculata", iar asta ii da mari dureri in zona dorsala, cand se aseaza pe scaun.

Ia citeste-i CV-ul :
- pasiuni (pescuitul - unde este zero absolut, nu prinde nici macar in ligheane), (stiintele exacte- m-am cutremurat de ras), masinile (ca detinator de "Dacie papuc" este, evident, un impatimit al Formulei 1)
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by Adar Marian »

Domnilor, nu ma adresez nici catre Fae, nici catre cei care-i raspund, ci in egala masura tuturor:
- Cand exista trimiteri directe spre varsta, ocupatia, studiile preopinentului, nu-s astea formele (si fondul) care definesc atacul la persoana?
Eu nu ma dau in vant dupa polemica, insa nici nu fug de ea, atata vreme cat dezbatem idei si principii, insa cand aducem in discutie omul cu toate ale lui, cred ca ne indeparetam nepermis de mult de tot ce inseamna forum. Pe de alta parte observ ca sectiunile nu duc lipsa de moderatori; care-i rostul lor? Au la dispozitie functiile edit, delete, de ce nu le folosesc?
Valentin Petrovici

Re: Topic nou cu raspunsuri la "de toate"

Post by Valentin Petrovici »

Adar Marian wrote:Domnilor, nu ma adresez nici catre Fae, nici catre cei care-i raspund, ci in egala masura tuturor:
- Cand exista trimiteri directe spre varsta, ocupatia, studiile preopinentului, nu-s astea formele (si fondul) care definesc atacul la persoana?
Eu nu ma dau in vant dupa polemica, insa nici nu fug de ea, atata vreme cat dezbatem idei si principii, insa cand aducem in discutie omul cu toate ale lui, cred ca ne indeparetam nepermis de mult de tot ce inseamna forum. Pe de alta parte observ ca sectiunile nu duc lipsa de moderatori; care-i rostul lor? Au la dispozitie functiile edit, delete, de ce nu le folosesc?

Mariane cu scuzele de rigoare îţi reamintesc că pînă la funcţiile edit şi delete ar mai trebui să fie şi funcţiile creierului. Şi în definitiv este topicul lui deschis taman pentru aşa ceva. Ce să-i faci dacă nu ştie că ce-şi face omul cu mîna lui este .....ce este. Promitea că mă ignoră pe mine. Însă el ignoră tocmai prostia lui.
Post Reply

Return to “Cafenea”