Merita vazut...

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Post Reply
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Merita vazut...

Post by nexu »

Este ceva fantastic, filmat de catre un turist !!!...
http://www.youtube.com/watch?v=LU8DDYz68kM
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Merita vazut...

Post by modigliani »

Da , intamplarea respectiva este celebra de cativa ani . Subliniaza perfect solidaritatea cirezii de bivoli si vulnerabilitatea felinelor in fata pericolelor reale si a rasturnarilor de situatii .

Intradevar este facuta filmarea de catre un turist . Organizatorii Safari-ului respectiv au declarat ulterior ca sansa de a fi martor la o asemenea scena este extrem de redusa , ei petrecand sute de zile sau mii de ore prin savana si nu au intalnit asa ceva . Chiar amuzati declarau :

,, Cum este posibil ca un turist , cameraman amator , intr-un voiaj mai mult decat nevinovat , sa fie beneficiarul unei asemenea intamplari filmate ? Este echivalentul castigarii loteriei Americane " ! :lol: :lol: :lol:
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
fanelul
Posts: 42
Joined: 05 Feb 2010, 23:47

Re: Merita vazut...

Post by fanelul »

Din pacate, natura ne da, iarasi, o lectie de camaraderie si despre cum ar trebui sa ne comportam in fata unei amenintari directe. Spun din pacate cand imi amintesc de miting-ul din 19 mai si, uitandu-ma la puiul de bivol, ma gandesc la copilul meu versus facturile de la iarna (leii infometati)!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Merita vazut...

Post by Miyagi »

fanelul wrote:Din pacate, natura ne da, iarasi, o lectie de camaraderie si despre cum ar trebui sa ne comportam in fata unei amenintari directe. Spun din pacate cand imi amintesc de miting-ul din 19 mai si, uitandu-ma la puiul de bivol, ma gandesc la copilul meu versus facturile de la iarna (leii infometati)!
Sa contezi si pe mine in clculele tale :cry: .
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Merita vazut...

Post by mdd69ro »

...ma bag si eu la "cireada" de bugetari, contati si pe mine!
am vazut mai demult filmuletul, la tv; este un exemplu extraordinar; dar la noi, unii sunt mai boi decat boii :D
sa fim sanatosi, ca restul il descurcam noi cumva....
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Merita vazut...

Post by Petru Burian »

„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
Post Reply

Return to “Cafenea”