Fotbal

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Fotbal

Post by Miyagi »

cezar wrote:Am vazut meciul, deci pot sa ma pronunt !

1. Ambele penalty-uri au fost corect acordate, nu le-au contestat nici stelistii; in plus, Tatarusanu trebuia eliminat la al doilea penalty.
2. Fiecare echipa a avut cate un penalty neacordat (Dinamo la 0-0, iar Steaua la 1-2); deci, nu prea se pune problema arbitrajului.
3. Steaua a dominat, a avut ocazii mai multe, a centrat, a incercat, dar...nu le-a iesit. De data asta, Dinamo a avut mai mult noroc.
4. Ca valoare, joc, tehnica, tactica, mentalitate...ambele echipe sunt jos, jos de tot. Din pacate !

Iar acest "derby", de fapt nu prea mai este derby. Totul se reduce la declaratiile patronilor si la bataia intre (unii asa-zisi) suporteri.
De cativa ani, polul fotbalului s-a mutat in provincie. Cluj, Urziceni (in ultimii trei ani), acum Timisoara, Galati, Vaslui.
Din Bucuresti, doar Rapidul mai "misca". Sa vedem cat ii tine !
Din Bucuresti doar Pitzurk mai misca Cezare. Din poignet. Steaua - Dinamo n-a fost niciodata derby. A fost circ pentru miscarea muncitoare intotdeauna, orchestrata de puterea momentului, mereu. Ca sunt doua forte e altceva.
H a i Pro-gre-su` :D .
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Fotbal

Post by valibu »

Cornele, cu tot respectul, sunt la cateva statii distanta de fotbal. Da-mi placi, nici tu nu esti mai aproape. :D :D :D
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Fotbal

Post by Miyagi »

valibu wrote:Cornele, cu tot respectul, sunt la cateva statii distanta de fotbal. Da-mi placi, nici tu nu esti mai aproape. :D :D :D
Fratimiu daca ar fi existat footbalu` n-ar fi existat pescuitul. Cand apare imi ferec baierele cu usturoi :D .
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Fotbal

Post by Petru Burian »

cezar wrote:2. Fiecare echipa a avut cate un penalty neacordat (Dinamo la 0-0, iar Steaua la 1-2); deci, nu prea se pune problema arbitrajului.!
Absolut tipic :lol: adica mai inseli si tu, mai insel si eu, las ca merge si asa :evil: :evil: :evil:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Fotbal

Post by costin stefanescu »

http://www.youtube.com/watch?v=rnMaBUr3CkI, :lol: :lol: :lol: ,cum le stie eurociobanul pe toate ! :lol:
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Fotbal

Post by G_H »

Incercam un pronostic?!?

Bayern - CFR Cluj 2-3

Pe un pahar de vin fiert la prima cafenea :D (cine nimereste scorul da vinul, hehehe)

Daniel

P.S. Fir intins si distractie placuta participantilor la actiunea "CRISAN 2"
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Fotbal

Post by cezar »

Petru Burian wrote:
cezar wrote:2. Fiecare echipa a avut cate un penalty neacordat (Dinamo la 0-0, iar Steaua la 1-2); deci, nu prea se pune problema arbitrajului.!
Absolut tipic :lol: adica mai inseli si tu, mai insel si eu, las ca merge si asa :evil: :evil: :evil:
Ideea era ca arbitrajul a fost echidistant, deci nu se poate plange nimeni de asta (asa cum se intampla deobicei).

In rest, ca fotbalul "merge si asa", ca unii ii insala pe altii...este probabil ultimul domeniu din lume care va deveni vreodata perfect.
Valentin Petrovici

Re: Fotbal

Post by Valentin Petrovici »

cezar wrote:Am vazut meciul, deci pot sa ma pronunt !

1. Ambele penalty-uri au fost corect acordate, nu le-au contestat nici stelistii; in plus, Tatarusanu trebuia eliminat la al doilea penalty.
2. Fiecare echipa a avut cate un penalty neacordat (Dinamo la 0-0, iar Steaua la 1-2); deci, nu prea se pune problema arbitrajului.
3. Steaua a dominat, a avut ocazii mai multe, a centrat, a incercat, dar...nu le-a iesit. De data asta, Dinamo a avut mai mult noroc.
4. Ca valoare, joc, tehnica, tactica, mentalitate...ambele echipe sunt jos, jos de tot. Din pacate !

Iar acest "derby", de fapt nu prea mai este derby. Totul se reduce la declaratiile patronilor si la bataia intre (unii asa-zisi) suporteri.
De cativa ani, polul fotbalului s-a mutat in provincie. Cluj, Urziceni (in ultimii trei ani), acum Timisoara, Galati, Vaslui.
Din Bucuresti, doar Rapidul mai "misca". Sa vedem cat ii tine !

Cezar juste cele două penaltiuri dar în nici un caz Tătăruşanu nu trebuia eliminat întrucît faza era în lateral şi dacă priveşti mai bine vezi că între timp mai era un fundaş stelist spre poartă. În al doilea rînd ăla la nu a fost penalti la Latovlevici cum nu sunt eu popă. Să vede clar cum piticul lasă piciorul şi se agaţă singur de piciorul fundaşului stelist. În al treilea rînd Ndoye avea un cartonaş galben şi prin minutul două zeci şi ceva a făcut un fault de roşu nu de galben şi nu a primit nimic. Eliminare imediată. Altfel decurgea jocul. Plus 11 m neacordat lui Steaua şi cartonaş galben lui Mărgăritescu implici roşu că mai avea un galben. Deci nu putem zice că nu a fost influenţat meciul. Încă rău de tot a influenţat.
Valentin Petrovici

Re: Fotbal

Post by Valentin Petrovici »

Bayern - CFR Cluj
4 / 0
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Fotbal

Post by cezar »

Ce-o fi făcut Steaua aseară ? :shock:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Fotbal

Post by Dumitrescu Iancu »

cezar wrote:Ce-o fi făcut Steaua aseară ? :shock:
Ce e aia ~Steaua~? :roll:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Fotbal

Post by cezar »

Dumitrescu Iancu wrote:
cezar wrote:Ce-o fi făcut Steaua aseară ? :shock:
Ce e aia ~Steaua~? :roll:
Cica ar fi unii, prin Ghencea, partenerii de antrenament ai lui Dinamo ! :lol: :lol: :lol:
toma58
Posts: 45
Joined: 02 Feb 2011, 20:13

Re: Fotbal

Post by toma58 »

sunteti foarte rai ,doi prieteni de familie ,care joaca de milenii in tara asta si cine este pe val cu banii acele dicteaza in liga .sa fim seriosi oameni integri (putin bolinzi la cap ),multi bani la pariuri ,orgoliul ,la un sprit ,valizele cintaresc foarte greu in aceasta perioda ,fiti la pinda tigari seminte la greu razboiul continua ,,,!!!!! Iertatima m-ia departe va las pe voi ,cred ca o sa devin din nou bunic acum am primit telefon ;; fug la spital !!!! bafta pentru toti este baiat ,duce numele m-ai departe si microbul acesta (sper) !!!!!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Fotbal

Post by cezar »

toma58 wrote:sunteti foarte rai ,doi prieteni de familie ,care joaca de milenii in tara asta si cine este pe val cu banii acele dicteaza in liga .sa fim seriosi oameni integri (putin bolinzi la cap ),multi bani la pariuri ,orgoliul ,la un sprit ,valizele cintaresc foarte greu in aceasta perioda ,fiti la pinda tigari seminte la greu razboiul continua ,,,!!!!! Iertatima m-ia departe va las pe voi ,cred ca o sa devin din nou bunic acum am primit telefon ;; fug la spital !!!! bafta pentru toti este baiat ,duce numele m-ai departe si microbul acesta (sper) !!!!!
Sa-ti traiascaaaaa, Tomita ! :lol: :lol: :lol:
Mai bine-l faci rugbyist ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Fotbal

Post by Mihai Vinturache »

Sa-ti traiasca!
Chiar n-are importanta ce sport va face dar sa faca!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Fotbal

Post by Albatrin »

Să-ţi trăiască Tomiţă, să fie sănătos şi la pungă grooooos!!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Fotbal

Post by costin stefanescu »

Cristi,cred ca-i pus ca multi de 'o' la gros si mai putin la sanatos,ai cam incurcat borcanele :o
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Fotbal

Post by FAE »

:D SALVE :D
...mah baieti...mare e" RAPID-ul asta...a reusit sa ia bataie chiar si de la descultii aceia , :lol: :lol: :lol: , daca eram rapidist i-mi dadeam singur 3(trei) perechi de palme.... :mrgreen:
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Fotbal

Post by Miyagi »

Mihai Vinturache wrote:Sa-ti traiasca!
Chiar n-are importanta ce sport va face dar sa faca!
Cum n-are Mihaita? Sa fie pescar frateeee! Ce-i ala fotbal? Pescuitu` in care se chinuie sa bage dooajde inshi o basik in minciog? Daca-i asa prefer sa finalizez c-un crap :D .
Sa fie sanatos si sa creasca repede Nea Nicule sa faca echipa.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Fotbal

Post by cezar »

FAE wrote::D SALVE :D
...mah baieti...mare e" RAPID-ul asta...a reusit sa ia bataie chiar si de la descultii aceia , :lol: :lol: :lol: , daca eram rapidist i-mi dadeam singur 3(trei) perechi de palme.... :mrgreen:
;) SA TRAITI BINE ;)
Ce ziceai tu, FAE ?

Iar v-a tras-o Rapidul in Ghencea ! Ceva brichete, ceva torte, o pomana, o valiza, ceva ??? :lol: :lol: :lol:
Nimic ? Chiar nimic ?
Post Reply

Return to “Cafenea”