Fotbal

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Fotbal

Post by costin stefanescu »

RUSINE!!!SANTEM DE TOT CACATUL
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Fotbal

Post by valic »

In concluzie nu mai e nimic de zis, decat, RUSINE, eu am renuntat demult sa ma mai uit la meciuri, prefer discovery, animal planet, travel & living, etc
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Fotbal

Post by Dumitrescu Iancu »

Fae,unde esti,tata,scoate-ti basca de pe ochi si da-i la naiba,cu steaua lor cazatoare,cu tot! :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Fotbal

Post by cezar »

Dumitrescu Iancu wrote:Fae,unde esti,tata,scoate-ti basca de pe ochi si da-i la naiba,cu steaua lor cazatoare,cu tot! :lol:
Lasa-l si tu, Iancule, nu rasuci cutitul in rana ! O fi si omul suparat !
;) ;)
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Fotbal

Post by valic »

Pai ce motiv ar avea sa fie vesel ! La asa spectacol fotbalistic si asa rezultate ................ :(
Valic
0744 644 368
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Fotbal

Post by Mihai Vinturache »

La "dreq" (am citat) cu el de fotbal. De vreo 5 ani ma tot jur ca nu ma mai uit, da' nu ma pot tine!
Norocul meu ca nu ma mai enervez ca in tinerete. Adica am cam invatat ca trebuie sa am asteptari modeste... tot mai modeste... infime.
In fond fotbalul nu poate face exceptie de la tot ce se intampla in tara asta. Se fura tot ce se (mai) poate fura.
Pe nimeni nu mai intereseaza fotbalul cu adevarat.
Marii "finantatori" folosesc fotbalul pe post de masina de spalat bani sau de curva de lux.
Pe vremea lui Al Capone era "de bon ton" sa iesi in lume cu cate o diva blonda.
Adica sa vada lumea ca ai bani de aruncat.
Acum, cand langa fiecare tufa e o diva blonda, nu mai merge. Acum e de bon ton sa te afisezi cu un "club de fotbal".
Sigur, ca orice prostituata, necesita cheltuieli. Dar stie ca depinde de tine, iti pupa mana, te saruta in public, mai poarta cate o fusta crapata sau o bluza mai decoltata ca, deh, prietenii trebuie sa stie ce frumusete stapanesti. Totul insa se rezuma la asta. La bani de mancare si ceva haine.
Restul nu mai conteaza.
Pe marginea trotuarului, privind din umbra la diva care coboara din masina de lux purtand ochelari de soare, sa nu i se vada ochii invinetiti, sufera necunoscuti pustanii din cartier. Cei care chiar o iubesc pe amarata aia de diva, din tineretea ei, dinainte de a ajunge pe mana luxosului iubit. Ei, astia din umbra suntem noi.
Si oricat vom incerca sa ne abtinem, vom fi mereu acolo asteptand-o cu speranta ca odata poate chiar ve face o bucurie.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Fotbal

Post by Adar Marian »

Exista printre dumneavoastra vreun curios care sa fi asistat la o sedinta de pregatire-antrenament al grupelor de copii si juniori, la oricare club, mai galonat ori nu?
De pe net se poate descarca metodologia procesului la Ajax si Mancester; domnilor, pare extraterestru ce-i acolo fata de ce se practica la noi.
... si mai vorbim de cupe europene, calificari la turnee finale?!!! Hai sa fim seriosi.
Alta: aveti idee cate baze sportive s-au desfiintat din '90 si pana azi? Cate s-au construit? Mai cunoasteti vreun maidan pe care copii se strang sa bata mingea?
Nu-i nevoie sa-mi raspundeti, doar bat si io campii.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Fotbal

Post by valic »

Pai Adare, nici nu-i nevoie sa raspunda careva, ca stim cu totii raspunsul ............. :evil:
Valic
0744 644 368
Valentin Petrovici

Re: Fotbal

Post by Valentin Petrovici »

Adar Marian wrote:Exista printre dumneavoastra vreun curios care sa fi asistat la o sedinta de pregatire-antrenament al grupelor de copii si juniori, la oricare club, mai galonat ori nu?
De pe net se poate descarca metodologia procesului la Ajax si Mancester; domnilor, pare extraterestru ce-i acolo fata de ce se practica la noi.
... si mai vorbim de cupe europene, calificari la turnee finale?!!! Hai sa fim seriosi.
Alta: aveti idee cate baze sportive s-au desfiintat din '90 si pana azi? Cate s-au construit? Mai cunoasteti vreun maidan pe care copii se strang sa bata mingea?
Nu-i nevoie sa-mi raspundeti, doar bat si io campii.
Mariane ai dreptate dar niciodată nu ne-am comparat noi la şcoli de fotbal străinii. Şi cu cine cu Ajax sau Mancester. Însă aici intervine altceva. Şi la noi a crescut nr. de şcoli de fotbal dar ce te faci că nu mai ai şlefuitorii de talente. Aici este baiul. Degeaba ai şcoala Hagii, ai şcoala ghe. Popescu, N. Dobrin, Academia Steaua, Timişoara, Sportul Studenţesc, Rapid, Dinamo dacă îi antrenează alde Leo Strizu sau Ţepeluş sau x jucător care îşi dădea cu stîngul în drepturl cînd juca şi el fotbal la divizia b sau c. Anual sunt scoşi tineri fotbalişti pe bandă rulandă cum sunt scoşi puii pe bandă la Avicola Crevedia. Cîţi au valoare de Divizia A din ei? Nici 1 %. Acum cine vrea să devină fotbalist o face pentru cîştig. Înainte cel ce juca pe maidan cum am făcut şi eu, o făceau de plăcere. Aia era singura noastră plăcere . Maidanul şi mingea. Nu erau calculatoare, cluburi, discoteci, săli de umflat muşchii, motorete,moluri, scutere sau alte modernisme. În ziua de azi dacă vrun copil spune că la 12 ani nu a făcut sex este luat la băşcălie. Acum dacă stă o oră la terenul de fotbal zice că este deajuns. Noi stăteam pe maidan pînă nu mai vedeam. Cam asta ar fi. Unde sunt profesorii lui Dobrin că pentru mine el este nr. 1, a lui Hagi, a lui Balaci, a lui Mutu şi mulţi alţii ca ei? Unde este Luceafărul? Aaaa era să uit. Şi Luceafărul era comunist.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Fotbal

Post by Adar Marian »

Valentin Petrovici wrote: Aia era singura noastră plăcere . Maidanul şi mingea. Nu erau calculatoare, cluburi, discoteci, săli de umflat muşchii, motorete,moluri, scutere sau alte modernisme. În ziua de azi dacă vrun copil spune că la 12 ani nu a făcut sex este luat la băşcălie. Acum dacă stă o oră la terenul de fotbal zice că este deajuns. Noi stăteam pe maidan pînă nu mai vedeam.
Oarecum indirect la asta m-am referit si eu, dom' Vali.
Fi-meu a facut doi ani de fotbal, trei antrenamente pe saptamana a cate doua ore, cu un betiv incapabil (nu-i dau numele, e un fost "mare" jucator), insa daca vrea sa bata mingea cu prietenii, mege mai mult de opt statii de tramvai sau autobuz, cata vreme parcurile au fost distruse, pe terenul de sport al scolii s-a facut o vila, chestii d-astea.
Stiti vreun primar care sa se zbata pentru generatia copiilor de azi? Sa le faca terenuri de sport? Bazine de inot? Pai io, la varsta lui, ma uita Dumnezeu pe garla, insa daca mai faci azi baie-n Colentina, poate nu mori maine, da' nici bine n-o sa-ti fie, ca toti riveranii isi golesc budele-n ea.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Fotbal

Post by costin stefanescu »

iata ca dupa ce o perioada buna de timp disparuse spaga din campionat,eurociobanul s-a hotarat s-o reintroduca,ce s-a intamplat ieri la meciul Stelei cu Alba-Iulia a fost strigator la cer,asa ceva nu s-a mai vazut de prin anii 90,eu chiar nu inteleg unde vrea sa se ajunga cu fotbalul romanesc,atata nesimtire si degradare in tot fotbalul romanesc cred ca nu exista nici macar in Albania,iar in stilul carcteristic,incultul a inceput sa invoce iar hegemonia Stelei,o echipa de desculti,pe care numai el o vede buna iar daca echipa nu poate in teren trebuie sa poata pe langa,arbitrul ar trebui suspendat pe viata daca se vrea credibilitate la Liga!
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Fotbal

Post by FAE »

:D SALVE :D
Am stat mult si am cugetat... pina sa fac acesta postare, "O FI BINE...???O FI RAU...?? nu stiu, dar incerc sa-mi expun si "IO ideea...la primul gol al lui Kapetanos au fost in OFSAIT 4 jucatori ai lui STEAUA,( sint STELIST pina la moarte si totusi trebui sa recunosc adevarul), dar...exista un dar...cel de-al 2-lea gol nimeni nu poate sa mai spuna nimic...si daca stam un pic stimb si judecam drept...STEAUA si-a meritat cele 3 puncte...a jucat mult peste media adversarilor...!!!
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Fotbal

Post by valic »

Rusinica, rusinica, rusinica, de trei ori rusinica fotbalului si arbitrjului, si imn mod speciat conducatorilor di fotbal, ai ligii, ai cluburiloe, ai arbitrilor, AI TUTUROR


....... RUSINICA ........
atat
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Fotbal

Post by Dumitrescu Iancu »

FAE wrote::D SALVE :D
Am stat mult si am cugetat... pina sa fac acesta postare, "O FI BINE...???O FI RAU...?? nu stiu,
Pai,e rau,Fae,e rau,ca mai fuse si un "pinalti" neacordat,parca la 0-0, si nu pentru steaua,si atunci altfel sa scria istoria...
:roll: Asa ca,Fae,esti oricand binevenit,dar cu steluta...lasa-neee,lasa-ne! :D
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: Fotbal

Post by matei1971 »

Numai asa pot fi pe primele doua locuri niste echipe
de jigodii care fura ca de fotbalul practicat nu avem ce sa discutam!
Rezultatele se vad in Europa League si in rezultatele echipelor noastre nationale la toate categoriile de varsta!
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Fotbal

Post by FAE »

:D SALVE :D
Pai Matei...cine m-a rog ai vrea tu sa n-e reprezinte in cupele europene...???? :twisted: , echipele de la tara...care nu au nici macar un stadion cu tribune,..???aia care joaca fotbal pe "IMAS" cind merg cu vacile???...FOTBALUL SE JOACA IN ORAS...NU LA TARA...!
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Fotbal

Post by Dumitrescu Iancu »

Fae,nu mai vorbi,frate,in dodii,uita-te putin cate puncte au adunat fotbalistii aia de la tara,si cate puncte au luat descultii din Ghencea!Si aia fara stadion,care joaca pe unde apuca,nu s-au intalnit cu alde "serifii" din Tiraspol,sau cu oarece turcaleti corciti cu ceva straini,ba au dat 4 boabe intr-un meci,si unde?(chiar,aia pe care-i pupi ...atata,cate goluri au dat toamna asta?)
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: Fotbal

Post by matei1971 »

FAE, eu sunt caine si mi-as dori sa fim numai noi in frunte si in campionat si in cupe dar cand vad cu cata ardoare si determinare joaca aia fara stadion si cum joaca "vedetele" noastre mi-e si rusine sa mai spun cu cine tin!

P.S. In curand o sa jucati cu stadionul gol!
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Fotbal

Post by FAE »

:D SALVE :D
Iancule...tu ai ceva cu nervi mei ??? :( , chiar vrei sa vezi pina cind mai pot duce vrajelile voastre de 2 lei...! nimeni nu a raspuns la intrebarea care am formulato "IO acum citeva zile...lasa-ma fratioare cu impiedicati tai care joaca fotbal pe "IMAS"...!mah...macar STEAUA este cunoscuta in toata lumea...ca acum mai da si "CHIKSURI"...asta este dar este ce-a mai titrata echipa din ROMANIA tuturor timpurilor,si sti ceva...cine are bani si P..A mare fute-n cur pe ori-si-care , si tu daca bagai bani intr-un club de fotbal faceai acela-s lucru...dorea-i macar sa-ti scoti investitia...(de fapt si tu esti"investitor" si ar trebui sa sti cum stau lucrurile in afacerii)...fotbalul in ziua de astazi este o afacere...cred ca si "IO daca eram implicat in fotbal faceam chiar mai rau... :? , trebui sa-mi recuperez investitia si sa am si un cistig
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Valentin Petrovici

Re: Fotbal

Post by Valentin Petrovici »

matei1971 wrote:FAE, eu sunt caine si mi-as dori sa fim numai noi in frunte si in campionat si in cupe dar cand vad cu cata ardoare si determinare joaca aia fara stadion si cum joaca "vedetele" noastre mi-e si rusine sa mai spun cu cine tin!

P.S. In curand o sa jucati cu stadionul gol!
Iată cum stă problema. Steaua în condiţiile în care s-au impus măsuri restrictive de pădrundere pe stadion şi tot mai adună 3-4 mii spectatori. Indiferent că sunt pensionari, femei sau copii. Dar dinamo îi adună de peste tot pe aurolacii lor şi îi împing cu forţa în grajdul din Ştefan cel Mare şi tot nu adună 2 mii. Este diferenţă mare. Singura asemănare mare între cele două echipe sunt conducerile. Nişte jigodii ordinare. Cine seamănă se adună.......A se vedea că am evitat subiectul în sine fotbalul, pentru că nu mai are rost să vorbim despre el. Mai bine deschidem un topic nou despre oină ca sport naţional, barbut, ţurcă sau bambilici. Şi totuşi strugurii sunt acrii pentru unii. Indiferent că s-au cules viile.
Post Reply

Return to “Cafenea”