Fotbal

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Fotbal

Post by cezar »

FAE wrote::D SALVE :D
HALOOOOOO, acum nu mai spune nimeni nimic... 8-) ,vad ca nici catelusi nu comenteaza... :lol: , "IO am spus ca anul acesta STEAUA cistiga campionatul...m-a rog daca voi nu credeti o sa fiu "IO impotriva tuturor... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

FAE, orice echipa, chiar si cele mai slabe, mai castiga din cand in cand !
Daca dupa meciul de ieri tu esti fericit si crezi ca Steaua a urcat pe culmea gloriei, e problema ta, dar pana la castigarea campionatului mai este drum lung, mai ales ca au castigat si Rapidul, Dinamo, Vasluiul, Urziceniul etc.

Mai ales ca urmeaza "mangialac-caldaram-bazdac" la turcaleti; pana atunci, invata sa numeri...golurile ce le va incasa Steaua. :lol:
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Fotbal

Post by FAE »

:D SALVE :D
Cezare stiu ca locuiesti in Stefan cel Mare si vecini tai de peste drum este dinamo...dar tu prea tzi cu URSUL... de ce m-a rog sa nu cistige STEAUA campionatul....ca nu vrei tu ?asta este gata...sa terminat ghinionul...pai pina cind o viatza amara si o p..a infipta-n cur...!
Daca tu i-mi poti demonstra ca este vre-o echipa care a adus macar jumatate din punctele care le-a facut STEAUA in cupele europene...jos palaria...pina atunci...CIOCU MIC SI JOC DE GHEZNE ,daca nu era STEAUA, acum multe echipe se uitau frumos la Tv. la meciurile altor echipe... 8-)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Fotbal

Post by FAE »

:D SALVE :D
De fapt...ce dreq nume pot avea in competitiile internationala...echipe ca........nu dau nume ptr. a nu jigni pe nimeni...atit timp cit acea echipa reprezinta un CATUN, si nu poate macar sa asigure o instalatie de nocturna...( sa nu mai vorbim de stadion) ...este greu de inteles ptr. uni,echipele de "la tzara" nu au ce cauta in competitiile europene...ne face tzara de ris...macar sa investesca in infrastructura si apoi sa aibe pretenti...locul lor este aici...pe plaiurile mioritice! :mrgreen:
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Fotbal

Post by cezar »

FAE wrote::D SALVE :D
Cezare stiu ca locuiesti in Stefan cel Mare si vecini tai de peste drum este dinamo...dar tu prea tzi cu URSUL... de ce m-a rog sa nu cistige STEAUA campionatul....ca nu vrei tu ?asta este gata...sa terminat ghinionul...pai pina cind o viatza amara si o p..a infipta-n cur...!
Daca tu i-mi poti demonstra ca este vre-o echipa care a adus macar jumatate din punctele care le-a facut STEAUA in cupele europene...jos palaria...pina atunci...CIOCU MIC SI JOC DE GHEZNE ,daca nu era STEAUA, acum multe echipe se uitau frumos la Tv. la meciurile altor echipe... 8-)
Am un prieten care, in urma unui divort, sta cu camera mobilata pe unde gaseste conditii convenabile . A stat si-n Giulesti, si-n Ghencea, si-n Colentina, iar acum sta pe la Piata Puisor. Dupa gandirea ta, omul ala trebuia sa-si schimbe des echipele, nu FAE?
Iar eu stau mai de curand in Stefan cel Mare, dupa ce am stat vreo 25 de ani in Titan. Ar fi trebuit sa tin cu Metalul, nu ? Doar era echipa cartierului !
Cat despre tine, inteleg ca stai in Ghencea, dar ai grija sa nu confunzi stadionul cu cimitirul, ca se cheama la fel.

Mai vreau sa-ti spun ceva ! Topicul este despre fotbal, nu despre Steaua, deci, avand in vedere grava contradictie de termeni, postarile despre Steaua mi se par...off-topic. Nu crezi ?
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Fotbal

Post by Adar Marian »

Fae, manca-ti-as gura ta de microbist infocat, tot zici celorlalti: ciocu mic, joc de glezne, treburi d-astea.
Nenica, de cand nu te-ai mai uitat pe lista de clasament? Stii cine-i pe primul loc? Raspunde-mi la intrebarea asta si p-orma dezvoltam subiectul.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Fotbal

Post by Dumitrescu Iancu »

Si inca ceva,Fae:cu ceva ani in urma,o victorie a Stelei pe orice teren din tara era ceva normal!Acum,vad ca orice victorie chinuita,salvata de arbitri, a "stelutei"e motiv de mare bucurie!As zice ca traiti din amintiri!Noroc cu Valentin C.,ca v-a facut un nume...Ca de atunci...
zeus
Posts: 37
Joined: 28 Oct 2009, 19:53

Re: Fotbal

Post by zeus »

Mai baieti, nu fiti rai. Daca il certati pe Fae cu steluta lui e ca si cum luati jucaria din mana unui copil!
De pescuit...nu prea s-a ocupat........ criza, canicula, a fost bolnavior etc....daca nici de fotbal nu discuta, apoi cu ce sa mai participe si el la discutiile pe acest forum??? Pai e corect? :twisted: , mai ales ca Steaua(lui) nu are valoarea unor echipe mari cum ar fi Urziceni, CFR, DINAMO!!! :mrgreen: :lol:
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Fotbal

Post by FAE »

:D SALVE :D
Ioane multumesc ptr. ajutorul dat..."MARE BOIER, MARE CARACTER ,MARE SUFLET DE OM...!!! :twisted: , de fapt din ce am inteles "io( se poate sa fiu mai greu de cap) voi nu uriti STEAUA...voi aveti ceva de impartit cu Becali...si este corect, sint de acord...dar ce treaba are echipa cu ciobanu,oieru ,"ales-u neamului"...???nu am inteles nici-o data. :roll:, credeti ca la Timisoara, CFR, Dinamo Rapid si restul echipelor" mult indragite nu este la fel...?
Pina acum nu a avut nimeni curaj sa-mi raspunda la intrebarea mea( ( ce echipa a mai adus macar 40% din puncte ptr. romania )...asta ca tot m-a f----i la cap cu STEAUA
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Fotbal

Post by FAE »

:D SALVE :D
La meciul din seara asta nu se baga nimeni cu nici-un comentariu...preventiv :mrgreen: , ca de celalalte meciuri ale echipelor romanesti m-am convins cit de patrioti "este"...uni :cry:
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Fotbal

Post by Dumitrescu Iancu »

Fae,ma intreb daca stelistii si-or fi luat TOATE alifiile cu ei! :roll: Turcii astia sunt tare conservatori si tin la obiceiurile lor! :oops: :roll: :lol: (dupa cum le-au tras-o la Bucuresti,va fi vai de poponetul lor)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Fotbal

Post by cezar »

FAE wrote::D SALVE :D
La meciul din seara asta nu se baga nimeni cu nici-un comentariu...preventiv :mrgreen: , ca de celalalte meciuri ale echipelor romanesti m-am convins cit de patrioti "este"...uni :cry:
FAE, pe stadionul Steaua a jucat Unirea Urziceni, campioana Romaniei. Echipa care a terminat pe 6, adica Steaua, joaca maine la Istambul ! Cu aia care le-au tras-o chiar la Bucuresti !Le doresc bafta stelistilor, desi ...va fi vai de funduletul lor.
Iar tu vei umbla iar cu sapca oe ochi, ca sa nu te recunoasca vecinii.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Fotbal

Post by cezar »

Cine "se risca" la pronosticuri ?

Eu am curaj ! Iata :

Anderlecht - Poli Timisoara 1 (minimum doua goluri diferenta)
Dinamo - Galatasaray x2
CFR Cluj - Sparta Praga 1
Fenerbahce- Steaua 1 (la 3-4 goluri diferenta)
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Fotbal

Post by valic »

si IO:
Anderlecht - Poli Timisoara 1
Dinamo - Galatasaray 1
CFR Cluj - Sparta Praga 1
Fenerbahce- Steaua 1
Valic
0744 644 368
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Fotbal

Post by FAE »

:D SALVE :D
Mah... baieti... "IO merg 2 solist...am "io o presimtire...sa nu uitam ca nici lui dinamo nimeni nu ii mai dadea sanse ....si a demonstrat ca se poate, asa ca fapt divers trebui sa n-e readucem aminte ca si echipe ca real madrid sau sevilia "au furato" acasa...ca aveti voi ceva cu STEAUA asta m-am convins...dar macar aveti bunul simt si tace-ti din gura, "este cite uni" mult mai romani decit voi...( se stiu ei),sau incearca sa vada cit de mult pot rabda si tace "io din gura...daca deranjez...??? macar aveti curajul si spuneti-o "FRANC" in fatza... :cry: , nu nu este nici-o suparare m-a retrag si gata....!daca asta se doreste.
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Fotbal

Post by Dumitrescu Iancu »

Cum adica sa te retragi,Fae,numai lasii se retrag!Stai,tata,aici,"si da-i si lupta",dovedeste ca esti APV-ist,pardon,stelist! :lol: :roll: :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Fotbal

Post by Dumitrescu Iancu »

Si nu le mai pune pe toate la suflet,Fae,ca nu are nimeni nimic cu tine personal! "E unii" care au ce au cu oarece "cluburi" aparute,vorba unicului "nenea Iancu",dupa (sau in) pash'opt!Si stim cu totii cine era la putere atunci!Si mai stim si ce au aratat dupa ce le-a picat...regimul! :roll:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Fotbal

Post by cezar »

FAE wrote::D SALVE :D
Mah... baieti... "IO merg 2 solist...am "io o presimtire...sa nu uitam ca nici lui dinamo nimeni nu ii mai dadea sanse ....si a demonstrat ca se poate, asa ca fapt divers trebui sa n-e readucem aminte ca si echipe ca real madrid sau sevilia "au furato" acasa...ca aveti voi ceva cu STEAUA asta m-am convins...dar macar aveti bunul simt si tace-ti din gura, "este cite uni" mult mai romani decit voi...( se stiu ei),sau incearca sa vada cit de mult pot rabda si tace "io din gura...daca deranjez...??? macar aveti curajul si spuneti-o "FRANC" in fatza... :cry: , nu nu este nici-o suparare m-a retrag si gata....!daca asta se doreste.
Ce FAE, vrei sa ne faci o aroganţă ? ;) :lol:

Primele doua pronosticuri le-am dat la fix :!: :!: :!:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Fotbal

Post by cezar »

Nasol, nasol de tot ! :twisted: :twisted: :twisted:

Dinamo(mai ales) si Steaua = cascadorii rasului !

Poli Timişoara a încercat să joace ceva fotbal, dar valoarea nu le permite mai mult.

CFR Cluj a jucat destul de slab, dar cel putin luptat pană la capăt, au egalat cu doi oameni mai puţin, dar...cehii au fost mai buni !

Păcat !
Valentin Petrovici

Re: Fotbal

Post by Valentin Petrovici »

cezar wrote:Nasol, nasol de tot ! :twisted: :twisted: :twisted:

Dinamo(mai ales) si Steaua = cascadorii rasului !

Poli Timişoara a încercat să joace ceva fotbal, dar valoarea nu le permite mai mult.

CFR Cluj a jucat destul de slab, dar cel putin luptat pană la capăt, au egalat cu doi oameni mai puţin, dar...cehii au fost mai buni !

Păcat !
Hai să fim un pic realişti. Steaua dar mai ales Dinamo s-au făcut de rîs. Dinamo de căcat nu de rîs. Dar Timişoara şi Cluj ce dracu au făcut? Ei nu au fost de cascadorii rîsului? Clujul cu cehii două meciuri două eşecuri. Timişoara două meciuri un eşec şi un egal. Ce mare ispravă au făcut? Şi dacă tot suntem serioşi să nu comparăm Anderlechtul şi Sparta Praga cu cele două echipe turceşti. Aaaa că cei de la Cluj au pierdut acasă cu 3-2 este mai puţin jenant? Aaaaaa că cei de la Cluj au pierdut în 9 oameni este şi mai puţin jenant? Păi trebuie să înveţe şi ei că fotbalul se joacă 11 la 11. Ei or fi crezut că sunt Real şi au vrut să joace în 9. Dar la Praga cîţi au fost pe teren? Parcă 11. Şi etapa trecută din campionatul nostru C.F.R. - ul la Alba Iulia cîţi au jucat pe teren? Nu 11? Şi ce au făcut ? 1-1 parcă. Hai să trecem la Timişoara. Ce mare meci au făcut? Dacă arbitrul mai acorda şi cel puţin un 11 m belgienilor cît era scorul ? Nu 4-1? Încearcă dar nu au valoare? Păi Anderlechtul ce mare valoare are? Hai să analizăm jocurile celor de la Anderlecht şi Sparta Praga şi a turcilor. Este diferenţă imensă de valoare în favoarea celor din urmă. Cam care este diferenţa între români şi turci. Deci toate echipele româneşti s-au făcut de rîs mai puţin Urziceniul.
De fapt să nu uităm naţionala. Rezultatele dar mai ales jocul redă vîscozitatea rahatului în care se găseşte tot fotbalul românesc.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Fotbal

Post by cezar »

Da, Vali, ai perfecta dreptate.

Asta este valoarea (de fapt, lipsa valorii); problema este ca ne-am facut de ras cu adversari de mana a doua sau a treia (eu n-am uitat cand ne distram cu turcii sau cu grecii), acum ne priveste de sus Serif Tiraspol (intamplator adversara Stelei, dar si daca era adversara celorlalte era acelasi lucru). Asta inseamna ca noi suntem de mana a patra, a cincea, a sasea etc.
Si nu vreau sa te superi pe mine, dar treaba cu palmaresul de acum 20-25 de ani nu mai intereseaza pe nimeni, in afara pensionarilor din Cismigiu.

Acum in Romania joaca (sau se fac ca joaca) toate antitalentele, plus "ciurucurile" de prin diverse tari "ciuciungheze"; jucatorii buni ii numeri pe degete, maximum 2-3 la o echipa.
La Steaua ar fi Zapata, Kapetanos si Surdu. Restul : Ghionea are startul unei "Rabe", Toja este lent si prost pasator, Dayro nici nu poate sa alerge, Nicolita alearga tot timpul, dar mingea il cam "deranjeaza", Stancu, Tanase, Ov.Petre mai mult stau pe tusa pentru ca pregatirea fizica este deficitara si se accidenteaza si cand merg pe strada. Si tot asa !

La Dinamo, in afara de N'Doye si (partial) Andrei Cristea si tanarul Alexe...nimic. Niculescu, Tamas, Moti, Zicu, Bostina sunt fosti fotbalisti, Dolha are reactiile unui hipopotam incaltat in bocanci, restul...fotbalisti foarte slabi. Cand aud de "printul Cristea", rotofei si plictisit, schimb canalul la TV.

La CFR Cluj se simte uzura, argentinienii nu mai pot duce greul, portar n-au prea avut niciodata. Mara si Muresan-epave, traiesc doar prin lunganul ala din atac si, daca o ramane, Y.Kone cand se reface. Putin, infim...

Pe Poli Timisoara o duce in spate Gigel Bucur, se mai agita (cam in zadar)) Bourceanu, armenii si Parks, in rest ... portar de doi metri si...atat, aparare de rasul curcilor, la mijloc nimeni sa dea o pasa. Ar mai fi "chirurgul Alexa", dar asta-i bun la ortopedie. Atunci, cu cine ?

Un fotbal cu investitori bisnitari, care iau, nu dau, specializati in saritul la gatul arbitrilor, in discutii penibile la televizor si care schimba antrenorii la primul esec, arbitri timorati si care sunt la mana cluburilor cu influenta, cu Nasul la FRF si Mitica-Corleone la Liga, un astfel de fotbal nu poate ajunge decat ceea ce de fapt a ajuns - PENIBIL.
Plus o presa sportiva idioata, care se concureaza sa intre primii in direct cu alte Becali, Borcea, Turcu, Iancu, Netoiu (asta la ce cantina mananca?), Mititelu etc., care arunca rafale de banalitati si acuze tuturor, considerandu-se fiecare savanti in fotbal si curati ca Alba ca Zapada.
Ar mai fi valizele, brichetele, "umblatul" la adversari, reciprocitatile etc.
Iar trist este ca nu sunt perspective de redresare.
Post Reply

Return to “Cafenea”