Comportament pe site-ul APS

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Post Reply
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Comportament pe site-ul APS

Post by valic »

Fratilor,

Cum stati cu accesul pe site-ul APS, pt ca mie mi-a fost barat accesul pe motiv ca am facut reclama la forumul nostru ........... fara a fi atentionat in prealabil.
Dnul. Presedinte Vasile pe care l-am contactat telefonic mi-a zis ca ei fac ce vor cu site-ul lor, atata timp cat ne rezervam dreptul de a selectivi in acceptarea de membri in asociatia noastra.
Eu cred ca noi nu ar trebui sa procedam la fel ca ei .............
Trebuie sa existe dreptul la propria opinie si alegere, ca sa nu mai zic de dreptul la asociere ........

Cele bune.
Valic
0744 644 368
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Comportament pe site-ul APS

Post by cezar »

Si mie mi-a restrictionat accesul, desi nu am incalcat regulamentul saitului; cred ca s-au pripit, in "stil Vasile Mitrea".
Eu, cum multi dintre dvs stiti, chiar doream sa le propun un fel de reciprocitate privind participarea la actiuni, ca sa nu apara banuiala ca le luam cotizantii, atati cati vor mai avea.
Treaba lui/lor, iar daca vor concurenta, ne vom concura ! :D
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Comportament pe site-ul APS

Post by valic »

Cezare,
Eu zic ca reciprocitatea este cea mai buna varianta, nu cred ca trebuie sa procedam la fel ca Vasile. Trebuie sa fim deschisi , transparenti si diplomati, asa cum ne-am propus.
Daca ne declara razboi, vom discuta in AG si hotaram ce si cum, dar nu cred ca asta isi doresc, pt ca Ei stiu ca daca de incordam muschii, ne le va fi bine, si stiti voi la cele ce ma refer ........

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Comportament pe site-ul APS

Post by Mihai Vinturache »

Si eu cred ca Vasile a inteles gresit referirea la "restrictionare".
Si cred in continuare ca o colaborare deschisa e mai utila, nu pentru "noi" sau "ei" ci pentru toti pescarii.
Deocamdata mie nu mi-au restrictionat accesul.
Trebuie vorbit cu Vasile si probabil si cu ceilalti de la APS sa inteleaga faptul ca sunt oricand bine veniti cu postari pe forumul nostru si ca "restrictionarea" are alt scop si vizeaza alte caractere.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Comportament pe site-ul APS

Post by Dumitrescu Iancu »

Prieteni,m-a sunat si pe mine Vasile!Supararea lui pare a veni din faptul ca anuntul lui Vali,ca si MP-urile lui Cristi,ar fi o reclama pt asociatia noastra si ca incercam astfel sa "furam" membrii APS!Parerea mea este sa lasam in pace APS si sa ne informam prietenii de existenta APC 21 prin alte metode(telefon,e-mail,etc.).Dar,in acelasi timp,trebuie sa intelegi,Vasile,ca o parte din membrii vostri sunt,in acelasi timp,si prietenii nostri,asa ca e dreptul nostru sa-i informam,si dreptul lor sa aleaga cu cine merg mai departe!Nu luam pe nimeni cu forta,nu-i aducem cu arcanul,fiecare hotaraste pt el!Noi nu facem dacat sa le punem in fata o alternativa!Din partea noastra exista toata disponibilitatea pentru o eventuala colaborare in viitor!Ca acesta disponibilitate sa se concretizeze,depinde numai de CD-APS!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Comportament pe site-ul APS

Post by valic »

Ca sa stie toata LUMEA, nu am facut reclama la nimic, am trimis o simpla informare ca a aparut noul site, nu cred ca am gresit cu numica, mai ales ca astfel mesaje apar pe toate site-urile. Vasile cred ca a procedat incorect sub impusul de moment, nu am timpul necesar sa mai caut astfel de postari ca sa vada ca nu era singurul de acest gen.
Vasile cred ca este suparat pe mine mai demult, dar sincer nu stiu de ce, ca nu l-am deranjat cu nimic, din contra, am ajutat APS neconditionat si fara sa fiu din conducere, ca sa nu mai zic ca si personal am ajutat cat am putut mare parte din CD al APS, dar asta e, faptele bune se uita ...........



Cele bune.
Valic
0744 644 368
bebeu
Posts: 9
Joined: 25 Oct 2009, 16:26

Re: Comportament pe site-ul APS

Post by bebeu »

Nu cred ca Vasile are de ce sa se supere! Si eu am cont pe mai multe Site-uri de pescuit, si nu cred ca asta este un motiv de suparare........
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Comportament pe site-ul APS

Post by valic »

bebeu wrote:Nu cred ca Vasile are de ce sa se supere! Si eu am cont pe mai multe Site-uri de pescuit, si nu cred ca asta este un motiv de suparare........
Da, dar totusi s-a suparat, a zis ca EL (ei) fac ce vor ci site-ul lor ............... no comment .......
Valic
0744 644 368
Post Reply

Return to “Cafenea”