Am gasit la rampa din Oltenita astazi:

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Locked
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Am gasit la rampa din Oltenita astazi:

Post by Eugen Fetes »

Astazi 15.03.2014 cineva si-a uitat, la rampa din Oltenita, bara spate (cu semnalizarea si numarul de
inmatriculare B-969-DRU ) de la peridoc.
Predarea o fac in Bucuresti si numai in baza certificatului de inmatriculare.

Daca vreun moderator are vreo propunere pentru mutarea anuntului => FREE WIlly :D
0745578278
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Am gasit la rampa din Oltenita astazi:

Post by Eugen Fetes »

Este foarte probabil ca proprietarul sa fie membru APC (este asociatia cu numarul cel mai mare de pescari la Dunare din Bucuresti). Daca nu gresesc un flacau cu un Logan si cu o barca din fibra de 5m a uitat-o,
0745578278
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Am gasit la rampa din Oltenita astazi:

Post by costin stefanescu »

Scuze de off topic Eugene dar, cum se prezinta Dunarea ? :)
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Am gasit la rampa din Oltenita astazi:

Post by Eugen Fetes »

Arata exct cum trebuie. Nu este deloc tulbure, poate chiar prea limpede. Erau cativa spinningari intre gura Argesului si insulele din pietre (aflate acum sub apa) insa doar isi plimbau nalucile prin apa. Au cautat stiuca, salaul si avatul. Stationaristi nu am vazut. Nu am vazut nicio saritura. Pesti pe sonar erau si pot spune ca erau activi la toate adancimile. Eu am fost la clonc. S-au ridicat cativa chiar destul de sus (de la o adancime de 10-15m au urcat pana la 4m de suprafata). Destul de multe ridicari au fost pe o adancime a Dunarii de 4-6m. Pe zona asta prindeam asta vara fara numar moace de 0,5 - 1Kg. Astia care s-au saltat tot cam asa erau. Poate ramele noastre negre si tiparii nu au fost pe placul lor. Probabil ca niste carasei ar fi facut diferenta.
Oricum, acum pentru clonc este muuult prea devreme dar vremea frumoasa nu m-a lasat sa stau acasa :D
0745578278
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Am gasit la rampa din Oltenita astazi:

Post by Eugen Fetes »

Obiectul a ajuns la detinator.
Anuntul poate fi inchis. Multumesc pentru gazduire.
0745578278
Locked

Return to “Cafenea”