Expo Aventuri 03-06.2013

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Post Reply
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Expo Aventuri 03-06.2013

Post by valic »

Fratilor,
Am fost azi la aceasta expozitie ......... a fost jenant .......
La noi ca la nimeni ... preturile cresc in ciuda crizei ... iar in alte parti decat Romanica, preturile scad ... exact cum se intampla de sarbatori, TOATE cresc, iar in Europa toate scad ...
Pretul de intrare este 10 lei ... si nu am vazut nimic special ...
Un vobler sau oscilanta sunt la acelasi pret ca acu' 4-5 ani, cand nu era Romanica in criza ...
Imi este mie rusine pentru ce s-a "expozat" nimic special ...
Rusine organizatorilor si expozantilor care au tinut preturile sus, in conditia in care suntem la sfarsitul sezonului (adica epuizare de stocuri).

Va doresc numa' bine
Valic
0744 644 368
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Expo Aventuri 03-06.2013

Post by pupu »

De obicei targul de toamna era mai slabut dar de data asta a fost chiar jenant ,doar vreo doua standuri au avut cat de cat fata de cea ce se numeste targ. De fapt nu trebuie sa ne miram ,de sus pana jos e aceiasi mizerie.

Numai bine...
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Expo Aventuri 03-06.2013

Post by ioanrv »

Adevarat, cel mai ponosit targ de pana acum. M-am grabit sa ma duc in prima zi, devreme, sa prind promotiile... :lol: La multe firme, oferta atat de saraca de ziceai ca sunt in lichidare.
Pana la urma vina cea mai mare apartine expozantilor care prin prezenta, in loc sa ne impresioneze, ne dezgusta.

Sunt si lucruri pozitive: ii aduna pe toti la un loc, ne dau prilejul sa ne mai vedem unii cu altii si slava domnului avem de ce face misto :lol:

Eu sper ca Targul, asa cum o fi, sa se tina in continuare desi sansele sunt in scadere unde Energofish, cel mai "intins" participant, si-a deschis "supermaket" propriu in Bucuresti.
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Expo Aventuri 03-06.2013

Post by pupu »

Intradevar cred ca magazinul din Theodor Pallady e Mai mare decat Totalfishing si este un lucru benefic pentru pescari.

Numai bine...
Post Reply

Return to “Cafenea”