Primavara europeana!

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Primavara europeana!

Post by ghinozo »

ai incurcat putin culorile nea Mihaita,mos IANCU E cu goanta..fane tzara...
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Primavara europeana!

Post by costin stefanescu »

MM la puscarie,abia astept sa vad ce fata o sa faca la mititca :lol: ,cat despre meci,asa le trebuie olandezilor daca au intrat cu nasul pe sus,distractie mare aseara in centrul vechi,olandezii erau ascunsi unu ici altul colo :lol: ,fata de ingamfarea care o afisau la pranz ,aseara erau mielusei,asa o sa fie si cu mimisorul la bulau :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Primavara europeana!

Post by cezar »

costin stefanescu wrote:MM la puscarie,abia astept sa vad ce fata o sa faca la mititca :lol: ,cat despre meci,asa le trebuie olandezilor daca au intrat cu nasul pe sus,distractie mare aseara in centrul vechi,olandezii erau ascunsi unu ici altul colo :lol: ,fata de ingamfarea care o afisau la pranz ,aseara erau mielusei,asa o sa fie si cu mimisorul la bulau :lol:
Am inteles ca "mimisorul" s-a aprovizionat cu unguent ! :lol: :lol: :lol:
Ajax a prins o seara foarte slaba, iar Steaua a alergat mult si a avut bafta la 11 m. Se intampla ! :lol: :lol: :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Primavara europeana!

Post by ioanrv »

Bravo Steaua, extraordinar :!: :!: :!:

Am putea si sa deschidem o lista cu oameni rai cum ar fi Cezar, Iancu, Ghinozo si cine-o mai aparea... :lol:

Hai Rapiduletu' :!:
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Primavara europeana!

Post by evergreen »

Nu vad legatura intre presupusa posibila vizita a lui MM "undeva" si CALIFICAREA echipei STEAUA de ieri, sau si cand discutam despre jocurile si INSUCCESELE "altor echipe" trebuie sa aducem in discutie aceleasi presupuse posibile vizite ale unor reprezentanti ai acelor cluburi? Cat despre bafta si alte chestiuni de acest gen, strugurii vor ramane acri pentru multi, pentru multa vreme! ;) :lol:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Primavara europeana!

Post by Dumitrescu Iancu »

ioanrv wrote:Bravo Steaua, extraordinar :!: :!: :!:

Am putea si sa deschidem o lista cu oameni rai cum ar fi Cezar, Iancu, Ghinozo si cine-o mai aparea... :lol:

Hai Rapiduletu' :!:
Ehhh, oameni rai ?!?! Poate doar cu simtul realitatii ! Sau, altfel spus, cu capul pe umeri si nu cu el in nori ! :lol: :lol:
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Primavara europeana!

Post by evergreen »

Daca a constata ca o echipa s-a calificat in urmatoarea etapa dupa o runda eliminatorie cu o alta echipa mai mare si cu un alt buget cand "alte" echipe nu au ajuns sa faca acest lucru inseamna sa fii cu capul in nori ;) , atunci sper sa fiu tot asa cat mai departe spre vara...si...in fiecare an, cum face NUMAI STEAUA! DE MULTI ANI PANA ACUM! CONSECUTIV! ;)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Primavara europeana!

Post by Dumitrescu Iancu »

Doamne, ce-mi place, doar le arati carpa rosie si se reped ca... taurii !!! ( ptiu, era sa scriu, in virtutea inertiei, "ca berbecii " :lol: :lol: :lol: )
Altfel, exact cum spuneam: vrabia malai viseaza !
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Primavara europeana!

Post by evergreen »

In curand „alte echipe” vor visa la un loc pentru Intertoto ;) , daca mai exista... :lol: nici nu mai stiu... :lol:! Cred ca vulpile care nu ajung la struguri se agata de orice mic amanunt ca sa mai uite de lipsa de activitate in fotbal si de absenta totala chiar si la nivel mediu in fotbal...pardon...mai mult prezenta pe la DNA si tribunale, altii mai nimeresc si zile bune... sau mai putin bune...LA FOTBAL...nu doar sa dea cu subsemnatul pe nu stiu unde...sau sa uite sa plateasca salariile jucatorilor...iata niste teme de gandire pentru carcotasi! :lol: :twisted:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Primavara europeana!

Post by fish bone »

Nene Iancule iar esti singur impotriva tuturor?
Asa e Costine, a fost ceva deranj aseara prin Centru Vechi. Ma cam strange casca....
Sincer, imi pare rau ca nu e decat Steaua prin Europa. Sincer.
Beeeeeeeeeeeeeeeee
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Primavara europeana!

Post by Lorelai »

fish bone wrote:Nene Iancule iar esti singur impotriva tuturor?
Ba uite ca nu e singur.
Inainte de meci avea toata lumea ciocu' mic. Nu prea am vazut postari.
Dar dupa razboi, ca de obicei...
Am tinut si eu cu Steaua, ca roman, a fost o bucurie !
Totusi, putina decenta va rog !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Primavara europeana!

Post by fish bone »

A fost un meci frumos Dane.
Un final fericit.
Totusi, putina intelegere, va rog !
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Primavara europeana!

Post by Dumitrescu Iancu »

"Spune mi cu cine te insotesti, ca sa-ti spun cine esti". Daca voua va place...

http://www.youtube.com/watch?v=Duzg05IdgNU
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Primavara europeana!

Post by cezar »

evergreen wrote:In curand „alte echipe” vor visa la un loc pentru Intertoto ;) , daca mai exista... :lol: nici nu mai stiu... :lol:! Cred ca vulpile care nu ajung la struguri se agata de orice mic amanunt ca sa mai uite de lipsa de activitate in fotbal si de absenta totala chiar si la nivel mediu in fotbal...pardon...mai mult prezenta pe la DNA si tribunale, altii mai nimeresc si zile bune... sau mai putin bune...LA FOTBAL...nu doar sa dea cu subsemnatul pe nu stiu unde...sau sa uite sa plateasca salariile jucatorilor...iata niste teme de gandire pentru carcotasi! :lol: :twisted:
Cand de vreo 10 ani sunteţi ultimele găini din pomul de Crăciun, normal dacă găsiţi alţii mai ciumpalaci decat voi, vă bucuraţi.Este dreptul vostru.
Cand CFR Cluj a bătut Manchester United pe Old Trafford, acum vreo două luni, pe unde behăiau oile sterpe ale lui Becali ?
Dar cand citiţi ca ca CFR Cluj a facut doar in editia 2012-13 a Champions League mai multe puncte decat Steaua in cele 4 editii la care a participat, la un loc ?
Acum aţi prins puţin glas, de acord. Las'ca vine Chelsea şi vă lasă muţi :lol: :lol: :lol:
Dă, Doamne ! :lol:
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Primavara europeana!

Post by evergreen »

De 10 an suntem "ultimele gaini"(daca noi suntem asa, atunci voi, ceilalti, cum sunteti? :twisted: ), dar fata de altii, suntem cu cateva trepte mai sus, si, dupa cum recunosc unii, DE 10 ANI, CONSTANT! Cat despre cine se aseamana, nu vad de cand sunt mai buni, Copos, Borcea si altii, daca "ciobanul" e asa rau, barem nu se da "alb" ca altii! Daca este o mandrie sa te aduni cu cei din urma, felicitarile mele, iar ca de la "adunat" la "adunat" din tabara cealalta, poate puneti o vorba buna sa plateasca salariile la jucatori, asa poate mai sperati sa va "pregatiti" pentru Intertoto! :lol:
P.S. Noroc ca n-aveti nimic cu Clujul, ca altfel carcoteati la fel, nu-i nimic, cainii latra, caravana trece, si doar de STEAUA se vorbeste, in rest, despre ce ati mai vorbi...poate de desfiintarea Rapidului...cine stie...nici la Dinamo nu prea se vede in roz situatia...ce sa-i faci...drumul lung... si grija...grija!!! ;)
P.P.S. Nu-i nimic, bine ca mai vad si altii Europa(fotbalistica) in vacanta sau in amicale, sa ne lase pe noi sa fim "GAINI", chiar si CFR-ul, ca nu ne suparam...totusi...mai e de asteptat pana la...agurida! ;) :twisted:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Primavara europeana!

Post by costin stefanescu »

evergreenule,in ultimul timp nu prea te-am mai vazut pe la cafenele,,vino coane ca nu halim pe nimeni,avem stelisti sanatosi si ferventi (petrica ,vali,dutu,etc)si inca traiesc :lol: ,din pct-ul tau de vedere,noi astia care nu-l inghitim pe berbecali sau mimisor ar trebui sa ne desfiintam,ete ca mai sunt si pareri contra,te mira cumva ca vedem mai departe de fotbal ? sorry,c'est la vie!
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Primavara europeana!

Post by dutustoica »

costin stefanescu wrote:evergreenule,in ultimul timp nu prea te-am mai vazut pe la cafenele,,vino coane ca nu halim pe nimeni,avem stelisti sanatosi si ferventi (petrica ,vali,dutu,etc)si inca traiesc :lol: ,din pct-ul tau de vedere,noi astia care nu-l inghitim pe berbecali sau mimisor ar trebui sa ne desfiintam,ete ca mai sunt si pareri contra,te mira cumva ca vedem mai departe de fotbal ? sorry,c'est la vie!
Costine, n-ai inteles. Aici era vorba de Steaua mai bine zis de jucatorii Stelei. Ei merita tot respectul. Tu o tii "gaia matzu" cu mimisor al tau :o :o :o . Ce legatura are s_la cu prefectura. O zici doar asa ca sa te afli in corul hulitorilor de profesie :oops: :oops: :oops: Intre el si Borcea nu-i nicio diferenta. Asa ca...sa dam stelistilor ce-i al stelistilor ;) ;) ;) Sunt cei mai buni. Asta e. Ca va convine ca nu...
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Primavara europeana!

Post by evergreen »

costin stefanescu wrote:evergreenule,in ultimul timp nu prea te-am mai vazut pe la cafenele,,vino coane ca nu halim pe nimeni,avem stelisti sanatosi si ferventi (petrica ,vali,dutu,etc)si inca traiesc :lol: ,din pct-ul tau de vedere,noi astia care nu-l inghitim pe berbecali sau mimisor ar trebui sa ne desfiintam,ete ca mai sunt si pareri contra,te mira cumva ca vedem mai departe de fotbal ? sorry,c'est la vie!
Ma scuzi, Costine, mi-a luat-o Dutu inainte, am pomenit eu altceva decat despre STEAUA? Parca voi, ceilalti, carcotasii de serviciu ati sarit cu lucruri care n-au legatura cu seara de ieri! Am pomenit eu ceva de desfiintat? Sau creadeati ca daca ceea ce sa intamplat aseara e singurul motiv de a mai discuta despre fotbal -STEAUA- :twisted: inseamna ca nu mai raspundem la carcoteli gratuite? :lol:
P.S. Cred ca voi sariti la stelisti, aliati de conjunctura cu „ciobanul”, cat despre „mai departe de fotbal”, nu e in avantajul vostru sa vorbiti, nici la rosii, nici la visinii, sunt lucruri mult mai rele si-n trecut si-n prezent...dar se pare ca si-n viitor la ai vostri...stim noi...si stiti si voi!! ;)
P.P.S. De desfiintat aveti voi singuri grija...ma rog...ai vostri...mai ales la „cra-cra” :twisted: :lol: !!!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Primavara europeana!

Post by cezar »

evergreen wrote:
costin stefanescu wrote:evergreenule,in ultimul timp nu prea te-am mai vazut pe la cafenele,,vino coane ca nu halim pe nimeni,avem stelisti sanatosi si ferventi (petrica ,vali,dutu,etc)si inca traiesc :lol: ,din pct-ul tau de vedere,noi astia care nu-l inghitim pe berbecali sau mimisor ar trebui sa ne desfiintam,ete ca mai sunt si pareri contra,te mira cumva ca vedem mai departe de fotbal ? sorry,c'est la vie!
Ma scuzi, Costine, mi-a luat-o Dutu inainte, am pomenit eu altceva decat despre STEAUA? Parca voi, ceilalti, carcotasii de serviciu ati sarit cu lucruri care n-au legatura cu seara de ieri! Am pomenit eu ceva de desfiintat? Sau creadeati ca daca ceea ce sa intamplat aseara e singurul motiv de a mai discuta despre fotbal -STEAUA- :twisted: inseamna ca nu mai raspundem la carcoteli gratuite? :lol:
P.S. Cred ca voi sariti la stelisti, aliati de conjunctura cu „ciobanul”, cat despre „mai departe de fotbal”, nu e in avantajul vostru sa vorbiti, nici la rosii, nici la visinii, sunt lucruri mult mai rele si-n trecut si-n prezent...dar se pare ca si-n viitor la ai vostri...stim noi...si stiti si voi!! ;)
P.P.S. De desfiintat aveti voi singuri grija...ma rog...ai vostri...mai ales la „cra-cra” :twisted: :lol: !!!
Ahaaa, acum vorbeşti de aseară, pană mai ieri, cand nu vă întalneaţi nici măcar cu locul 3 în campionat, iar în Ch.League jucau CFR Cluj (de 3 ori), Urziceniul, Galaţiul, etc...vorbeai de istoria Stelei, de Lăcătuş (de la Braşov), de Hagi (de la Constanţa, apoi Sportul Studenşesc), de Duckadam (de la UTA), de Valentin Ceausescu...
Atunci aveai memorie...acum nu-ţi mai aminteşti decat seara de aseară.
Dar cand v-au tras-o ovreii ăia prin gură, cu 5-0 de nici n-ţi văzut mingea, cum a fost ? Ai uitat cum pasteau oile lui becali prin propria poarta ?
Cine a mai auzit de atunci de Hapoel Tel Aviv ?
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Primavara europeana!

Post by costin stefanescu »

Dutule,steaua e numai una....si una

http://youtu.be/gO-wVIeZyhA

asta e imaginea ,sorry.....unii dintre noi nu suntem de acord cu asa ceva,oricum maine bem un spritz zdravan :D
Post Reply

Return to “Cafenea”