De voie, de nevoie, postez aci

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by dutustoica »

Adar Marian wrote:Intrebare: unde credeti ca a gresit APS-ul ori, mai precis, conducerea asociatiei?
Din punctul meu de vedere - ma vad nevoit sa reiterez faptul ca mi l-am insusit abia dupa ce EA mi-a deschis ochii - nu cum s-au impartit cotizatiile constituie un motiv de nemultumire.
PS. Intrebarea nu e adresata cuiva anume, prin urmare preopinentul nu-i vizat in niciun fel.
Cred ca topicul "Supun atentiei 'mneavoastra" - din sectiunea Membrii APS - deschis chiar de tine, da raspunsuri la intrebarea ta. Am avut rabdarea si am recitit cele 27 de pagini, de unde reiese cat se poate de clar lipsa de transparenta a CD APS fata de membrii sai, inflexibilitatea unor membri CD, refuzul de a da explicatii si raspunsuri unor intrebari si nelamuriri ale membrilor APS, etc. Atitudinea aceasta, mi-a reamintit de participarea mea ca invitat din partea p----ii, la o Sedinta a CD, parca prin decembrie 2008, in care s-a discutat Programul de actiuni pe 2009, si despre arbitraj, dupa ce am plecat noi. La sfarsit, dupa ce dl. Jean a prezentat proiectul de Program, presedintele APS a facut cateva cosideratii referitoare la situatia creata prin plecarea lui Cezar si a lui Eugen. Desigur, toata vina era a celor doi. Am pus si eu doua intrebari (mai bine taceam):
1. de ce nu se organizeaza la sfarsitul anului sau la inceputul urmatorului an, Adunarea Generala a asociatiei - cu o larga participare - in care sa se prezinte un bilant cu realizari, neimpliniri, cheltuieli, etc, adunare in care participantii sa poata spune direct, pe fata, ce probleme au, ce pareri si propuneri au pentru bunul mers al asociatiei? Am si invocat unul din avantajele acestor discutii directe: nu te poti ascunde dupa tastatura, trebuie sa raspunzi privindu-l in ochi pe interlocutor si de fata cu ceilalti.
2. daca au aparut aceste probleme serioase la nivel de conducere APS, de ce nu se organizeaza alegeri noi, in speranta ca o echipa noua sau innoita va putea face fata mai onorabil problemelor aparute, evitand astfel deceptionarea sau mai rau, pierderea sutelor de membri APS?
Raspunsul a fost pe masura: PENTRU CA NU VREM NOI.
Urmarea.....o stii.
Eu am renuntat public sa mai achit cotizatia pe 2009 la APS si ca urmare nici pana in ziua de azi nu mi-a fost returnata suma cuvenita din contributia pe 2008. Dupa ce am facut toate demersurile catre APS, conform procedurii. Ma gandesc ca 60 lei nu reprezinta o suma de interes pantru cei care trebuie s-o returneze. Dar nici nu vreau sa o las in contul APS, mai bine o dau de pomana unor amarati.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by cezar »

@ Sionut

Si apoi daca eu vreau sa te invit pe mata la o cina, iti dau pe privat nu o anunt pe tot forumul, nu ?Sionut

Daca-l inviti pe banii tai, nu trebuie !

Daca cheltui macar un leu din cotizatii (banii altora), trebuie ! Nu cred ca invitatia a fost facuta pe banii personali ai celor din CD APS, ci din bugetul APS (constituit din banii membrilor, sub forma de cotizatii).

Ca parere personala, Ionuţ, nu cheltuiala în sine deranjează, probabil arbitrii chiar meritau, ci faptul ca s-a făcut pe blat.
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Sionut »

cezar wrote: Daca cheltui macar un leu din cotizatii (banii altora), trebuie !


Cezar, e un punct de vedere cu care eu nu sunt de acord.Daca ceri voie si(sau) dai explicatii pentru orice lucru intreprinzi mie personal nu mi se pare un mod OK de lucru.
Sunt insa de acord ca la sfarsitul anului sa se faca
o adunare generala in care sa se prezinte bilantul financiar, pe ce si cum s-au cheltuit banii, astfel oamenii decid daca mai raman
sau nu in acea asociatie.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by cezar »

Sionut wrote:
cezar wrote: Daca cheltui macar un leu din cotizatii (banii altora), trebuie !


Cezar, e un punct de vedere cu care eu nu sunt de acord.Daca ceri voie si(sau) dai explicatii pentru orice lucru intreprinzi mie personal nu mi se pare un mod OK de lucru.
Sunt insa de acord ca la sfarsitul anului sa se faca
o adunare generala in care sa se prezinte bilantul financiar, pe ce si cum s-au cheltuit banii, astfel oamenii decid daca mai raman
sau nu in acea asociatie.
Ionut, si asa ar fi un (mare) pas inainte, dar ma indoiesc ca se va face.

Desi, imi mentin parerea ca un anunt gen : "asociatia, a hotarat in sedinta AGA din...., bugetarea cu.... lei, a unei actiuni prin care va recompensa membrii sai cu merite deosebite in organizarea, sustinerea si promovarea actiunilor sale".
Nu cred ca ar fi fost prea multe reactii negative, oamenii au cap/minte/creier si judeca, apreciind faptul ca si efortul unora dedicat binelui tuturor, merita recompensat.
Ar avea doua avantaje :
- i-ar stimula si pe altii sa se implice;
- ar dispare caracterul de blat.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by cezar »

FAE wrote::D SALVE :D
Marian nu pot sa-mi dau seama de ce nu se vrea a se sti pina la urma ce sa intimplat cu "borcanu"...sint multi care vor sa afle dar...nimic...parca intrebarea ar fi pusa unui perete,sincer pe mine personal m-a deranjat faptul cu arbitrajul ...si atit...uni sint mai membri decit altii...65-70% din bani strinsi au plecat catre arbitraj...sint si acei oameni prieteni cu noi si este de admirat ce-au facut pe unde au participat...dar asta nu inseamna ca lasam totul ptr. o anumita actiune si restul...dumnezeu cu mila...cind sa infiintat APS-ul nu asta era ideea...."IO am facut aceasta intrebare acum vru-n an...atunci cineva sau mai bine zis citi-va "prieteni" m-au luat la misto sau au considerat ca sint un "GIGI CONTRA"...daca stai sa gindesti putin ...nici aici nu este mult diferit...(vezi cluburile care se vrea a se forma)...asa a inceput si cu arbitrajul...m-a rog poate sa gresesc "IO dar nu cred ! Ar fi multe de spus dar m-a retin ptr. a nu crea cine stie ce discuti acum in prag de an nou .
:P SARBATORI FERICITE :P LA MULTI ANI :P
@ FAE (si nu numai)

Despre "borcan" :

1. s-a constituit prin mai 2008, la o sedinta CD APS largita, la care am participat. Era dupa actiunea Sulina, iar Rovin Boziac prezenta decontul actiunii. La Sulina, fiecare si-a platit cu banii proprii cazarea la pensiune, dar Rovin a obtinut facturi pentru intreaga suma. La fel si de la carciuma !
A rezultat un plus contabil de vreo 42 de milioane lei vechi. Rovin a propus initial ca suma sa se imparta intre cei noua prezenti. A fost scandal mare, toti ceilalti si-au declarat indignarea, Vasile a batut cu pumnul in masa, Eugen -zgomotos cum il stiti, ma rog, fiecare s-a manifestat in stilul lui.
Atunci Rovin a "intors-o", ca a vrut ca suma sa ramana decontata in contabilitate, dar prezenta intr-un "borcan imaginar", pentru ciubucurile pe care APS le da la Giurgiu si Calarasi pentru obtinerea vizelor PG. Era chiar o problema, asociatia nu putea deconta la nesfarsit whisky, tigari, cafea ! Banii urmau sa se cheltuie cu o evidenta extracontabila.
Toti cei prezenti (exceptie Eugen Fetes) am fost de acord cu asta.
Ce pot sa va garantez este ca pana in septembrie 2008, cat am avut acces la informatii, nu a lipsit nici un leu.
Cred sincer ca si dupa aceea a fost la fel, pentru ca Vasile o avea el defecte, dar este profund cinstit.

2. avand in vedere ca traim in Romania unde trebuie sa "ungi osia" daca vrei sa functionezi, toti au un fel de borcan, intr-un fel sau altul. Din pacate !
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by paulletta »

Referitor la Rovin cu sumele chitantelor, la actiunea de la Sulina cea din Martie parca..., a fost auzit de catre un paricipant la actiune cand i-a spus patronului de la localul "Marea Neagra" sa ii treaca in factura o suma cat mai mare fata de cat era real, deci trageti singuri concluziile.
Am dus la acea actiune personal din banii mei 20 de role de saci menajeri de 200l, nu s-au folosit dar au disparut dupa ecologizarea plajei de la mare.
momeala ramasa a fost luata "acasa" de catre Rovin,dupa ce in prealabil a avut grija sa isi recupereze banii de la uni si de la altii chiar daca aceia nu au avut nevoie, si aici vg de kg de viermusi nu de o cutiuta de 1 leu, Am cumparat momeala eu, viermusi albi si viermusi rosii, banii pe momeala mi-au fost dati, dar cum poti sa ii ceri unuia care nu a vrut momeala suma de 15-30 ron dupa caz, sub pretextul ca la momeala participa toata lumea chiar daca nu a avut nevoie,...
Sa mers pe actiunea Sulina pentru ca acolo Rovin avea "blaturile'' din cate am inteles eu prieteni de familie cu seful politiei locale,mediatizare loculul etc.
Sa nu va mai spun de actiune cu copii de la centrul de plasament care a avut loc la Reviga,cei 40 de copii care trebuiau sa primeasca cadouri,majoritatea de la fiirma Arrow, si problema cu pungile pt cadouri, cu uite punga nu e punga , ba le am acasa, ba le am in portbagaj,etc....Celebrele pungi 39+1, fix si nimic in plus., de parca sponsorul daduse fix 40.
cele 39 de pungi au fost puse in cea de a 40 care a trebuit sa avem grija sa arate bine, ca doar erau pe numar.

Papusarul sef a stricat tot ce insemna APS si spiritul Asociatiei.
Uni cu munca si cu carca si alti cu culegerea laurilor si mediatizarea actiunilor pe barba lor.
Paulletta
Valentin Petrovici

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Valentin Petrovici »

Sionut wrote:
Valentin Petrovici wrote:
Dragi colegi am fost acuzat de Ionuţ că eu am dezinformat. Este posibil. Eu, ca şi majoritatea celor care citesc aceste rînduri nu avem acces la aceste informaţii clasificate, fapt căruia i se datorează această uriaşă greşeală a mea. Vin în faţa dvs. şi îmi cer scuzele de rigoare.
Dar te rog eu Ionuţ pentru că observ că deţii mai multe informaţii clasificate de ce nu ne informezi tu? Vii şi spui că eu dezinformez. Este posibil. Dar ia informează-ne tu ce şi cum. Cred că numai aşa vom cunoaşte adevărul.

Draga Dle Petrovici, faceti parte din categoria de oamenilor care si atunci cand gresesc, de fapt ei NU GRESESC, sau daca totusi se intampla in nici un caz nu este vina lor. Nu am zis ca greseala este uriasa si nici de faptul ca dezinformarea a fost sau nu intentionata dar ea a existat cu certitudine.
Nu am nici acces la "informatii clasificate" - ce tare suna termenul - singurul loc unde am avut acces in fata unor membrii simplii fiind forumul arbitrilor asa ca nu stiu ce raport sa va fac. Daca ai alte intrebari la care eu stiu raspunsul, iti voi raspunde tot din postura unui membru simplu (ca si dumneavoastra de altfel).

@Marian Adar
Acel team-building nu a fost afisat pe site deoarece se adresa unei categorii mici si a fost gandit ca o rasplata pentru munca arbitriilor
din acel an. Acea cheltuiala a fost constituita din 2 parti .Una achitata de APS si una de echipa de arbitrii (in contul diurnei, echipa de arbitrii a participat la un concurs privat de spinning ce a avut loc in acea locatie). Nu cunosc suma cheltuita de APS pentru acesta intalnire, mai ales ca nici macar nu am fost participant.
Si apoi daca eu vreau sa te invit pe mata la o cina, iti dau pe privat nu o anunt pe tot forumul, nu ?

Ionuţ dragule iaca cum stă problematica. Eu am recunoscut că am greşit. Mi-ai atras atenţia că am greşit şi am recunoscut. Ca să faci treaba asta tu trebuia să cunoşti realitatea. Ei în condiţiile astea dacă tu nu spui realitatea pe care ai recunscut că o ştii sunt prezumtive două alternative. Prima ar fi că nu eşti tu cinstit iar a doua că eşti cu două feţe. Mai pe scurt prea curvit. De ce nu vii şi spui tu ce, cum şi unde. Îţi este frică de excludere ?
În altă ordine de idei eu am ceva sămînţă de sîrb în genă. Nu prea îmi place să zic că este gri bombon, gri şobolan, curcubeu sau alte culori nedefinite. Pentru mine există decît alb sau negru. În aceste condiţii deranjez multă lume. Poate şi pe tine. Dar să fii sigur că numai pentru adevăr. Iar în privinţa acelor clasificate am făcut referire la infrmaţiile acelui corp de arbitri la care numai voi aveţi acces ca şi cum aţi fi subvenţionaţi de UE.....nu de noi pulimea. Vin şi te întreb eu acum de ce sunteţi aşa de secretoşi iar noi pulimea nu am avut acces niciodată acolo? Nu pentru a nu ştii noi ce se vrbeşte? Vrei să-ţi spun eu realitatea care este. Îţi este frică a recunoaşte ce ţi-am cerut eu şi ai trecut la atac. Îţi este frică să nu pierzi carnetul de arbitru şi restul avantajelor ce decurg.. Tu nu prea ai fost la acţiuni comune să vezi în ce constă adevărata familie. Tu te mulezi după adierea vîntului. Dacă bate din faţă ai portanţă şi te ridică sau mai bine zis te menţine în aer. Dacă bate din spate taci. Fii măcar acum sincer.
]'I DORESC UN AN BUN.
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Sionut »

D-le Petrovici este un raspuns ce va caracterizeaza 100%. Din pacate insa,
din cauza acestui raspuns, dialogul nostru se va opri aici.

P.S Rog moderatorii sa ia atitudine. Binenteles daca cred de cuviinta .
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by valic »

Draga Valentin,

Eu am fost unul dintre arbitri, probabil ca stii, printre primii, insa pe timpul meu nu s-a PRIMIT NIMIC, daca dupa plecarea mea si a altora ca mine s-a intamplat CEVA, nu stiu, insa Ionut cred ca este unul dintre cei sinceri si cinstiti,el nici macar nu stie substratuile (au avut grija BAIETII) aici cred ca faci o greseala, parerea mea, el este prea corect si nu crede ca s-a intamplat ceva rau ................ (scuze Ionutze nu am vrut sa te jignersc, tot respectul din partea mea), insa cred ca ai fost fraierit ............
Lasati totul si haideti la masa de revelion.
Las Multi. Ani.

PS. Daca s-a facut fo' smecherie s-a facut fara acordul si stiinta arbitrilor (majoritatea dintre ei), doar cu al celor din CD, parerea mea, si cred ca chiar s-a facut ................. si no comment.
Valic
0744 644 368
Valentin Petrovici

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Valentin Petrovici »

Sionut wrote:D-le Petrovici este un raspuns ce va caracterizeaza 100%. Din pacate insa,
din cauza acestui raspuns, dialogul nostru se va opri aici.

P.S Rog moderatorii sa ia atitudine. Binenteles daca cred de cuviinta .
Ionuţ îţi spun sincer că nici nu mă miră, nici nu mă întristează, nici nu mă îngrijorează. Eram convins că nu vei spune realitatea. Deci cel ce a dezinformat ai fost tu. Dar teama, vîntul, portanţa, importanţa etc. au atîrnat mai greu. De sus culorile nu prea sunt definite. Cît priveşte atitudinea solicitată. La ce să ia atitudine? La dezinformarea ta sau la realitatea mea?
Last edited by Valentin Petrovici on 31 Dec 2009, 16:47, edited 2 times in total.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by cezar »

& Sionuţ şi Valentin Petrovici

Părerea mea, dacă această părere contează, este că lucrurile din trecut nu mai pot fi schimbate. Mai cred că Ionuţ nu a participat la luarea acestor decizii, la vremea lor, deci nu prea ar avea ce să justifice, cu atat mai puţin să explice.

Discuţiile, chiar aprinse, nu trebuie să devină pătimaşe şi să ducă la conflicte între oameni, care în esenţă, se respectă.
Nici eu nu sunt prea bland în exprimări, dar caut să nu pun la zid omul, ci fapta sau ideea.

Pană la urmă, daca APS-ul a înţeles unde a greşit, va avea şansa să se îndrepte, spre binele lui şi a membrilor pe care-i mai are. Dacă nu, va continua în acelaşi mod, iar rezultatul...se va vedea.

PS - nu sunt moderatorul secţiunii, dar...îndemn la moderaţie.
Valentin Petrovici

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Valentin Petrovici »

valic wrote:Draga Valentin,

Eu am fost unul dintre arbitri, probabil ca stii, printre primii, insa pe timpul meu nu s-a PRIMIT NIMIC, daca dupa plecarea mea si a altora ca mine s-a intamplat CEVA, nu stiu, insa Ionut cred ca este unul dintre cei sinceri si cinstiti,el nici macar nu stie substratuile (au avut grija BAIETII) aici cred ca faci o greseala, parerea mea, el este prea corect si nu crede ca s-a intamplat ceva rau ................ (scuze Ionutze nu am vrut sa te jignersc, tot respectul din partea mea), insa cred ca ai fost fraierit ............
Lasati totul si haideti la masa de revelion.
Las Multi. Ani.

PS. Daca s-a facut fo' smecherie s-a facut fara acordul si stiinta arbitrilor (majoritatea dintre ei), doar cu al celor din CD, parerea mea, si cred ca chiar s-a facut ................. si no comment.

Valic eu nu contest nimic din cele afirmate de tine. Dar în condiţiile în care nu ştii nimic şi vii şi afirmi că eu am dezinformat apoi te retragi nu prea se cade. Dacă ai probe jos pălăria. Aşa însă prin acel cuvînt "dezinformat" se poate înţelege că am minţit . Ei eu nu sunt o persoană să înghid toate astea. Poate în altă parte.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Adar Marian »

cezar wrote: Cred sincer ca si dupa aceea a fost la fel, pentru ca Vasile o avea el defecte, dar este profund cinstit.
Uite, vezi, asta-i un punct unde suntem de acord si, sincer sa fiu, o mie de pacate-i iert omului numai pentru atata lucru.

PS. Pana la ora 00.00, calendaristic si de drept, io-s membru APS, dupa acest termen voi fi nevoit sa-mi aleg drumul si cum n-am decat doua optiuni musai sa m-alatur shpritzangiilor pe mal de garla ori celor harnici, muncitori si abstinenti.
Bai, ce alegere grea!...
Stiti ce-i culmea? Ca idiferent de viitoarea "cetatenie", pe mine ma doare, manca-v-as gura.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by cezar »

Adar Marian wrote:
cezar wrote: Cred sincer ca si dupa aceea a fost la fel, pentru ca Vasile o avea el defecte, dar este profund cinstit.
Uite, vezi, asta-i un punct unde suntem de acord si, sincer sa fiu, o mie de pacate-i iert omului numai pentru atata lucru.

PS. Pana la ora 00.00, calendaristic si de drept, io-s membru APS, dupa acest termen voi fi nevoit sa-mi aleg drumul si cum n-am decat doua optiuni musai sa m-alatur shpritzangiilor pe mal de garla ori celor harnici, muncitori si abstinenti.
Bai, ce alegere grea!...
Stiti ce-i culmea? Ca idiferent de viitoarea "cetatenie", pe mine ma doare, manca-v-as gura.
Grea dilema, nene Mariane! :D

Mai ales pentru faptul ca, imediat ce alegi partida, risti sa-i transformi, cu harul matale si pe baza exemplului personal, pe cei harnici, muncitori si abstinenti in spritzangii, respectiv pe spritzangii in harnici, muncitori si abstinenti.
Dar arbitru oricum nu te vad ! Poate doar arbitrul elegantei pe forum ! ;)
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Sionut »

valic wrote:Draga Valentin,

Eu am fost unul dintre arbitri, probabil ca stii, printre primii, insa pe timpul meu nu s-a PRIMIT NIMIC, daca dupa plecarea mea si a altora ca mine s-a intamplat CEVA, nu stiu, insa Ionut cred ca este unul dintre cei sinceri si cinstiti,el nici macar nu stie substratuile (au avut grija BAIETII) aici cred ca faci o greseala, parerea mea, el este prea corect si nu crede ca s-a intamplat ceva rau ................ (scuze Ionutze nu am vrut sa te jignersc, tot respectul din partea mea), insa cred ca ai fost fraierit ............
Lasati totul si haideti la masa de revelion.
Las Multi. Ani.

PS. Daca s-a facut fo' smecherie s-a facut fara acordul si stiinta arbitrilor (majoritatea dintre ei), doar cu al celor din CD, parerea mea, si cred ca chiar s-a facut ................. si no comment.
Vali,
in ultimii ani, am muncit sa-mi fac o imagine in lumea pescarilor. In virtutea acestor fapte,
te rog daca stii ceva concret de anumite nereguli sa mi le zici si mie si daca sunt confirmate eu ma retrag din aceasta activitate
'plina de privilegii" (tu stii mai bine ca ai fost arbitru inaintea mea).
P.S Inca nu ti-am auzit puctul de vedere din postura de moderator al acestei sectiuni, vis-a-vis de parerea Dlui Petrovici asupra mea. :?
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Sionut »

Valentin Petrovici wrote:

Valic eu nu contest nimic din cele afirmate de tine. Dar în condiţiile în care nu ştii nimic şi vii şi afirmi că eu am dezinformat apoi te retragi nu prea se cade. Dacă ai probe jos pălăria. Aşa însă prin acel cuvînt "dezinformat" se poate înţelege că am minţit . Ei eu nu sunt o persoană să înghid toate astea. Poate în altă parte.
Dle Petrovici (inca va vorbesc respectuos desi reciproca nu e valabila) :
Ati dezinformat spunand ca la aceea actiune a arbitrilor :
1. ati spus ca au participat si alte persoane decat arbitrii
2. ati afirmat ca arbitrii au participat insotiti de membrii ai familiei

Este scris negru pe alb .
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by cezar »

Sionut wrote:
Valentin Petrovici wrote:

Valic eu nu contest nimic din cele afirmate de tine. Dar în condiţiile în care nu ştii nimic şi vii şi afirmi că eu am dezinformat apoi te retragi nu prea se cade. Dacă ai probe jos pălăria. Aşa însă prin acel cuvînt "dezinformat" se poate înţelege că am minţit . Ei eu nu sunt o persoană să înghid toate astea. Poate în altă parte.
Dle Petrovici (inca va vorbesc respectuos desi reciproca nu e valabila) :
Ati dezinformat spunand ca la aceea actiune a arbitrilor :
1. ati spus ca au participat si alte persoane decat arbitrii
2. ati afirmat ca arbitrii au participat insotiti de membrii ai familiei

Este scris negru pe alb .
Aici treaba devine cu adevarat incalcita si nu trebuie cautat adevarul in functie de simpatiile fiecaruia.
Singurul lucru care se mai poate face ar fi prezentarea, in mod oficial, a listei participantilor si a sumei cu care APS-ul a finantat actiunea.
Probabil, dupa aceea, vor veni si scuzele! Pana atunci...ramane fum si ceata !

PS - sa stii, Ionut, ca si mie mi-a soptit o pasarica (da' ce zic eu pasarica, erau aproape un stol) ca n-ar fi fost numai arbitrii invitati; dar, informatia fiind "pe surse", nu pot baga mana in foc pentru ea. D'aia zic...fum si ceata.
Mai stiam si ca tu nu ai fost, deci...
Last edited by cezar on 31 Dec 2009, 17:55, edited 1 time in total.
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Sionut »

cezar wrote:
Aici treaba devine cu adevarat incalcita si nu trebuie cautat adevarul in functie de simpatiile fiecaruia.
Singurul lucru care se mai poate face ar fi prezentarea, in mod oficial, a listei participantilor si a sumei cu care APS-ul a finantat actiunea.
Probabil, dupa aceea, vor veni si scuzele! Pana atunci...ramane fum si ceata !
Pana la sume Cezar, pe care am mai zis ca nu le cunosc raman urmatoarele aspecte :
1. nu au participat decat arbitrii- desi sa afirmat altceva
2. nu au participat sotiile acestora -desi sa afirmat altceva
3. Dl.Petrovici m-a jignit fara ca cineva responsabil de acest forum (administratori,moderratori, presedinte al acestei asociatii) sa ia atitudine.

Eu ma opresc aici vis-a-vis de acest subiect.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Claudiu »

Sionut wrote:
cezar wrote: 3. Dl.Petrovici m-a jignit fara ca cineva responsabil de acest forum (administratori,moderratori, presedinte al acestei asociatii) sa ia atitudine.

Eu ma opresc aici vis-a-vis de acest subiect.
Hi hi hi, cum se mai intoarce roata asta. :D
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Sionut »

Claudiu wrote:
Sionut wrote: Hi hi hi, cum se mai intoarce roata asta. :D
Asta o parere pertinenta (adica sincera) 8-)
Post Reply

Return to “Cafenea”