De voie, de nevoie, postez aci

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Sionut »

Claudiu wrote: Treaba-i ca Silivestru n-a raspuns invitatiei mele
Inca nu-i timpul trecut :) ... sau invitatia a fost doar pentru cateva minute :roll: :D
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Claudiu »

Hai, mai bine sa bem un vin bun!
Eu dau apa ;)

Image
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Claudiu »

Scuzati calitatea imaginii, se mai intampla :oops:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Claudiu »

Sionut wrote:
Claudiu wrote: Treaba-i ca Silivestru n-a raspuns invitatiei mele
Inca nu-i timpul trecut :) ... sau invitatia a fost doar pentru cateva minute :roll: :D
Nu, amice, ramane valabila pana in septembrie ;)
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Sionut »

Claudiu,
cred ca sigur la anu ne vom vedea pe undeva . Dunare, Mare sau Balta ... nu conteaza :D
Am retinut invitatia ta :P
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Claudiu »

Atunci, ce sa zic...mi-ai facut revelionul mai misto ;) :D
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by rebeu »

Să fie vreun apropo'?

Jocul de lasere din piaţa constipaţiei este pe o piesă... hummm...

Live and let die! - Paul McCartney (trăieşte şi lasă şi pe alţii să trăiască într-o traducere liberă)

Ei?
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Claudiu »

rebeu wrote:Să fie vreun apropo'?

Jocul de lasere din piaţa constipaţiei este pe o piesă... hummm...

Live and let die! - Paul McCartney (trăieşte şi lasă şi pe alţii să trăiască într-o traducere liberă)

Ei?
Serios, dom'le? :shock:
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by rebeu »

Păi restu' au fost numai instrumentale. Nu prea e simbolismu' partea mea forte dar... serios nene! :lol: :lol: :lol:

LE: că tot m-am băgat cu piaţa asta...

A cantat mai pe la început Iris, Cristi Minculescu relativ în formă.
Am avut un sentiment de satisfacţie privitor la doctrina/modul de a trata muzica tânără (cu mult) înainte de revoluţie. Ascultându-l mă gândeam că în sfârşit Sideral, Sincron, Mondial, Phoenix, FFN, Sfinx, Roşu şi negru, Compact, Semnal M, Amicii şi mulţi alţii din vremurile alea... sunt răzbunaţi. Un popor întreg a stat cu sufletul la gură când era operat iar costul operaţiei se pare ca a fost achitat din fonduri de stat, ceea ce pe mine personal mă bucură. Începem să ne preţuim valorile. La nivel de politică de stat. Eu cred că drumu-i bun. Şi mai amân întrebarea "pe ce se cheltuiesc banii de pe taxe?"
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Valentin Petrovici

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Valentin Petrovici »

Heii dragii mei ........Bine v-am găsit . Mai în vîrstă dar asta este. Într-un castron de lut tocmai am luat o ceapă am tăiat-o fideluţă am pus ceva ciuşcă şi am turnat ceva moare peste ea. Cu friptură rece şi cu ceva maţe umplute stil cîrnaţi.........Hai să fiţi sănătoşi cu toţii.
Hei Claudiule eşti în piaţa Constipaţiei ? Pe coada vaporului de la Costineşti trage hanusul.
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by FAE »

:D SALVE :D
Nu stiu sau nu pot intelege de ce uni chiar vor scandal neaparat cu orice pret...,nu dau nume dar se stiu ei singuri...daca am incerca fiecare dintre noi sa lasam cite putin si sa nu mai tinem atit la orgoliu...cred ca acum eram cu mult inaintea multor natiuni...gata ...termin ca iar i-mi vin nervi si cine stie ce mai scriu...
;) LA MULTI ANI TUTUROR ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Florin Munteanu
Posts: 265
Joined: 26 Oct 2009, 09:47

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Florin Munteanu »

Traducere si mai libera: Lasa sa moara si capra vecinului, daca asa vrea ea!
N-ati vazut ce s-a intamplat cu fratii care beleau capra?
Acu pe bune, capra e de vina?

Florin Munteanu
0724.814.049
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by George Saftoiu »

Mesaj noude FAE » 02 Ian 2010, 20:25
:D SALVE :D
Nu stiu sau nu pot intelege de ce uni chiar vor scandal neaparat cu orice pret...,nu dau nume dar se stiu ei singuri...daca am incerca fiecare dintre noi sa lasam cite putin si sa nu mai tinem atit la orgoliu...cred ca acum eram cu mult inaintea multor natiuni...gata ...termin ca iar i-mi vin nervi si cine stie ce mai scriu...
;) LA MULTI ANI TUTUROR ;)


De ACORD cu tine FAE,Romania si noi,oamenii care inca mai traiesc si locuiec aici,puteam fi cu mult "inaintea multor natiuni" ,doar daca nu multi din locuitorii Romaniei nu ar fi "CURVE",care sa puna posteriorul la bataie, pt. ca sa-i fie doar aparent "LUI" BINE...! Nu te ENERVA...!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by valic »

Mai Fratilor,

Mai intai La Multi Ani 2010 ! la TOATA lumea, mai apoi, sunteti multi off topic, haideti fratilor sa nu mai postam off topic, nu de alta da' ne bagam toti in ceatza, parerea mea ............

Numa' bine tuturor pescarilor de pretutindeni.
Valic
0744 644 368
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Sionut »

valic wrote:Mai Fratilor,

Mai intai La Multi Ani 2010 ! la TOATA lumea, mai apoi, sunteti multi off topic, haideti fratilor sa nu mai postam off topic, nu de alta da' ne bagam toti in ceatza, parerea mea ............

Numa' bine tuturor pescarilor de pretutindeni.
Valic,
dar care e topicul acestui topic :roll: :D :?:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by cezar »

Sionut wrote:
valic wrote:Mai Fratilor,

Mai intai La Multi Ani 2010 ! la TOATA lumea, mai apoi, sunteti multi off topic, haideti fratilor sa nu mai postam off topic, nu de alta da' ne bagam toti in ceatza, parerea mea ............

Numa' bine tuturor pescarilor de pretutindeni.
Valic,
dar care e topicul acestui topic :roll: :D :?:
Pai, daca ne uitam pe prima pagina, este despre" rolul maret al APS in realizarile personale ale colegului si prietenului Sandu Savu"

Sau altfel spus :
"rolul epilarii cracilor in cresterea cozonacilor"

Unele postari sunt on topic, altele mai putin, dar asa se intampla cand oamenii se leaga mai mult de cuvinte decat de idei.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by valic »

Acu' te-ai prin Ionut ?

PS. La Multi Ani 2010 !
Valic
0744 644 368
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by paulletta »

http://www.pescar-sportiv.ro/forum/view ... 3240#43240... Aici trebuia sa fie postarea mea, cineva sa gandit sa o modereze definitiv prin stergere.


Anul 2009, a fost bun pentru "unii" Ca au tras ceva bani la teşcherea de la "alţii".
Alţii nu au avut curaj sa intrebe ce se intampla de ce pleaca oameni s-au de ce au plecat.
CD-APS si-a rezervat dreptul de a-si selecta membrii, sa pus mare accent pe arbitraj, membri acestei asociatii au fost lasati pe locul.....2....3....4...etc.
Nu s-a aratat nici un bilant al acestui an,ce incasari sau facut, catre ce directie s-au dus banii, practic si noi membri acestei asociati trebuie sa stim ce se intampla.
Unde sunt cafenelele promise, intalnirile care erau alta data, la o bere, la un atelier de reparat cate ceva, de facut cate o gluma, un plan....
unde sunt actiunile promise anul acesta....de ce nu s-au realizat toate cele promise????
Ma doare faptul ca am facut atatea actiuni cu majoritatea membrilor si fostilor membri ai acestei asociatii, iar acum sa ales praful de tot.
Pe uni nu ii mai interezeaza, alti au plecat poate scarbiti de ce s-a intamplat, altii poate ar fi facut ceva dar nu au avut sprijinul celor de la conducere.
În retrospectiva acestui an am vazut pe site intrebari adresate carte CD-APS de foarte multa vreme in urma si nu am vazut raspuns la ele nici in ziua de azi!!!
Oarae CD-Aps uita ca fara membri asociatiei va fi si va ramane o asociatie cu un sediu intr-un apatrament de bloc care isi tine banii din incasari in firma? si ii depune in cont cand doreste... si hai sa ne si folosim de bani ca ii punem la loc....cand va fi nevoie.
De ce sau terminat brusc discutiile despre 'BORCAN' fara sa fie un raspuns din partea CD-APS ferm si clar.
De ce se merge pe premiza ca CD-APS ESTE CÂRMACIUL"OIERUL'' IAR MEMBRII ASOCIATIEI TURMA??????! De ce sa DEZBINAT APS???
CARE SUNT MOTIVELE ACESTEI DEZBINARI?
Cine poate raspunde la aceste intrebari???
CD-APS este in stare sa raspunda la toate aceste intrebari???
Unde ESTE TATA' JAN???? MEMBRU MARCANT AL ACESTEI ASOCIATII?
Omul care alaturi de altii sa zbatut sa faca ceva pentru aceasta asociatie alaturi de altii?
Oare "PAPUSARUL'' ACESTOR ACTEA TEATRALE NE POATE RASPUNDE LA ACESTE INTREBARI???
De la anul 2010, astept sa vad mai multa unitate si colaborare intre CD-APS si membri asociatiei!!!
La Multi Ani!!!
PS: Chibiti sunt rugati sa se abtina, nu de alta dar s-au terminat oasele pe anul acesta!!!
urmeaza alte portii pe 2010!




POSTAREA LUI VASILE:

Trimis: Mon Jan 04, 2010 10:59 am Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

Acest topic a fost moderat de postarile Off topic.
Asta nu inseamna ca problemelor luate in discutie in acele postari nu vom incerca sa le gasim o rezolvare.
Va rugam ca incepind din noul an sa respectati regulamentul forumului,altfel veti fi moderati fara menajamente mergindu-se pina la blocarea conturilor celor care nu inteleg ca trebuie respectat acel regulament al forumului.
Va multumesc pentru intelegere.
_________________
Vasile Mitrea
Membru Fondator
0744196366
mrvily@gmail.com


Trimis: Mon Jan 04, 2010 12:14 pm Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

D-l Mitrea afirma mai sus :"Acest topic a fost moderat de postarile Off topic"
Pai atunci unde e postarea lui Paul cu chibitii ? Si-a sters-o singur ?
_________________
chestii ,socoteli


Trimis: Mon Jan 04, 2010 8:35 pm Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

pantazig04 a scris:
D-l Mitrea afirma mai sus :"Acest topic a fost moderat de postarile Off topic"
Pai atunci unde e postarea lui Paul cu chibitii ? Si-a sters-o singur ?



Cum spuneam si in postarea care mi-a fost stearsa...
Chibitii s-au abtinut pana a inceput anul si daca a inceput anul, la comanda PAPUSARULUI sef care ia asmutit au inceput sa modereze postarile incomode fara a da raspuns la vreuna, si cum anul tocmai a inceput si-au luat si recompensa(bonusurile) de oase despre care vorbeam in postarea anterioara.
noi sa fim sanatosi ca belelele curg...
Sa auzim de bine.
PS:
Posteaza omul din an in paste, is spune oful pentru ca asa a fost indemnat de titlul acestui topic, si drept raspuns se sterge postarea fara explicatia cuvenita si fara nici un raspuns.
Sa ajuns mai rau ca pe site la Gheorghe!
RUSINE CELOR CARE SE LASA MANIPULATI!!!!
_________________
Pentru a invata in viata trebuie sa stii sa asculti
dl_paul73@yahoo.com
telefon:0721735634

http://groups.google.ro/group/dl_paul73


Sa ajuns mai rau decat le Gheorghe.
Sunt curios sa vad cat va rezista aceasta postare la APS!
Paulletta
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Adar Marian »

Esti off topic, dragul meu, regret ca tre' sa ti-o spun...
Pai ce are toata babilonia de mai sus cu nea Savu, cu implicarea APS-ului sau a APC21 in rezultatele obtinute de domnia sa in cercetare, inventica, etc?
Pe bune... :D
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by paulletta »

Nea' Mariane, nestiind unde trebuie sa postez exact si dupa cum zice si denumirea topicului am postat aici, daca o fi vreun bai sa puna cineva postarea unde trebuie sau facem un topic separat.
Sanatate!
Paulletta
Post Reply

Return to “Cafenea”