Dupa 20 de ani....

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Dupa 20 de ani....

Post by Petru Burian »

Petru Burian wrote:Eram d'Artagnan :lol: :lol: :lol:
Stimati Colegi
Nu am banuit ce fel de amintiri vor fi postate la acest topic.
Inspirat de titlu, nu m-am putut abtine sa nu fac un „spirit de glumă”.
Citind cele traite si povestite aici, i-mi pare rau de gluma facută. :oops: :oops: :oops:
Rog acceptati scuzele mele :cry: :cry: :cry:
Cu stima si respect,
subsemnatul
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Dupa 20 de ani....

Post by valic »

Nu cred ca trebuie sa va faceti probleme dle. Burian.

Serios.
Valic
0744 644 368
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Dupa 20 de ani....

Post by cezar »

Prietenul Valic mi-a luat-o înainte! Chiar nu este nici o problemă, prietene Petru!

Iar pentru mine este o mare plăcere să constat că nu sunt singurul "fraier" care a refuzat beneficiile modestei contribuţii la ceea ce a fost, incontestabil, un moment de referinţă al istoriei României, necesar şi devenit sacru, prin sângele vărsat de cei la fel ca noi.
Faptul că unii, care la Revoluţie au stat acunşi pe sub paturi sau prin debarale, au ajuns marii ei profitori nu-mi spune absolut nimic.
Stiam ca toate Marile Revoluţii scot deasupra mai intăi gunoaiele (la fel ca inundaţiile sau cutremurele), iar saltul de calitate se face mai târziu.
Dar, cel puţin pentru mine, n-a contat şi nu contează.

Peste toate, va rămâne România milenară, care-şi va aduce, peste timp, altfel aminte de aceste momente.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Dupa 20 de ani....

Post by valic »

cezar wrote:Prietenul Valic mi-a luat-o înainte! Chiar nu este nici o problemă, prietene Petru!

Iar pentru mine este o mare plăcere să constat că nu sunt singurul "fraier" care a refuzat beneficiile modestei contribuţii la ceea ce a fost, incontestabil, un moment de referinţă al istoriei României, necesar şi devenit sacru, prin sângele vărsat de cei la fel ca noi.
Faptul că unii, care la Revoluţie au stat acunşi pe sub paturi sau prin debarale, au ajuns marii ei profitori nu-mi spune absolut nimic.
Stiam ca toate Marile Revoluţii scot deasupra mai intăi gunoaiele (la fel ca inundaţiile sau cutremurele), iar saltul de calitate se face mai târziu.
Dar, cel puţin pentru mine, n-a contat şi nu contează.

Peste toate, va rămâne România milenară, care-şi va aduce, peste timp, altfel aminte de aceste momente.
SA DE-A DOMNUL !

Ar fi perfect pt generatiile viitoare.............. :D
Valic
0744 644 368
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Dupa 20 de ani....

Post by mikcutu »

revenind la subiect, am gasit asta pe youtube: https://www.youtube.com/watch?v=OveLl3OXSv8

cine inca mai crede ca acum 25 de ani a fost vorba de o revolutie ... :D :D :D
Za dacs cam from za tracs!
Post Reply

Return to “Cafenea”