Spanian sau Germania?

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Post Reply
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Spanian sau Germania?

Post by Mihai Vinturache »

Deocamdata Spania - Franta 2 : 0
As spune ca urmatorul meci al Spaniei, cu Portocalia, ar trebui sa fie unul de inalta tinuta. Dar deja au fost atatea dezamagiri.
Daca mai vad niste meciuri ca cele din ultimele zile o sa incep sa cred ca nationala noastra joaca bine! :lol:
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Spanian sau Germania?

Post by Lorelai »

Pana o sa o vezi nationala Romaniei jucand iar ! :lol: :lol: :lol:
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Spanian sau Germania?

Post by dutustoica »

Pana una alta - cu toate ca nu-mi face nici o placere - Italia a reinviat peste noapte. O sa fie un meci tare, in care eu pariez pe Germania. In cealalta semifinala, Spania va bate Portocalia cu 2-0.
Finala, Germania - Spania 2-1.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Spanian sau Germania?

Post by Mihai Vinturache »

Nu stiu de ce, dar as fi tare tentat sa pariez pe Portugalia.

Italia a inviat dar se zbate in gol, nu are eficienta. Spania, desi castiga si e favorita mea, parca nu ma convinge.
Germania pare foarte puternica, mai ales in atac dar Portugalia parca are niste sclipiri de fotbal adevarat, cum ne-ar placea sa vedem mai des.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Spanian sau Germania?

Post by Mihai Vinturache »

Au trecut 25 de minute si asa cum banuiam, Spania detine posesia dar nu ataca poarta, in timp ce portughezii sunt foarte periculosi.
Ma uit la meci si in urechi imi rasuna o zarzuela (La leyenda del beso cunoscuta si ca Amor del hombre). Din pacate jocul Spaniei este departe de ritmul alert al acestei minunate bucati muzicale in timp ce Ronaldo le cam innoada urechile.
Nu ma pot abtine insa sa nu zic :Ole, ole, ole, Vamos a ganar!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Spanian sau Germania?

Post by Mihai Vinturache »

Spania a jucat fotbal adevarat abia in prelungiri.
Am constatat insa ca la acest campionat european, soarta a hotarat sa fie corecta (poate prima data) asa ca la 11 metri s-au calificat echipele care s-au dovedit mai bune in timpul jocului, adica Italia si Spania,
Asa ca... OLEEEEE!!!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Spanian sau Germania?

Post by Lorelai »

Mihai Vinturache wrote:Spania a jucat fotbal adevarat abia in prelungiri.
Mihai, Spania joaca fotbal intotdeauna, poate doar mai mult sau mai putin spectaculos.
De altfel e si greu sa nu joci fotbal cand in echipa 9 oameni sunt de la Real si Barca.
Meciul cu portughezii a fost mai greu, acolo mai veneau trei de la echipele mentionate, cu cireasa de pe tort CR.

Si personal am o satisfactie deosebita pentru victoria italienilor. Clara, fara prelungiri.
S-a mai aratat inca o data ca in lumea buna a fotbalului nu exista castigatori din start
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Spanian sau Germania?

Post by G_H »

Spania - Italia 2-3 ;) :D
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Spanian sau Germania?

Post by mikcutu »

Spania - Italia: 2-1
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Spanian sau Germania?

Post by Lorelai »

Spania- Italia 1-1 dupa 120 minute.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
zgubea
Posts: 232
Joined: 10 Mar 2010, 08:46
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Spanian sau Germania?

Post by zgubea »

Nu fac nici un pariu, nu-mi permit, dar victor (piturca, nu ponta), va castiga acest campionat european !!!
:lol:
Dragos Bradatan
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Spanian sau Germania?

Post by Mihai Vinturache »

Spania - Italia: 3-2
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Spanian sau Germania?

Post by PETREMAN »

Am pariat si pe Spania si pe Italia.....cate 30 ron :roll: ...castigul mai mare ar fi daca bate Italia .....deci vreau sa bata Italia :lol: :lol: :lol: :lol: ...cu toate ca mingicareala Spaniei e ametitoare pt orice echipa .....Italia e si ea ametitoare anul acesta ...de la meciul cu Anglia se vedea o diferenta de gandire in jocul Italiei care s-a evidetiat in meciul cu Germania . Diferenta fata de cealalta Italie pe care o stiam este ca acesta acum ataca ....nu mai se bazeaza doar pe contra atac la ce iese ....la meciul de aseara a aratat asta . Italia poate sa bata Spania ....dar si Spania e vulpe batrana ....Spania -Italia 1-2 ( imi doresc) 3-1 (cred ca se termina meciul) :D :lol: :lol: :lol:
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Spanian sau Germania?

Post by Mihai Vinturache »

Spania - Italia 4-0 ... un pic prea sec fata de ce s-a vazut pe teren, mai ales in prima repriza.
Eu simt nevoia sa evidentiez rolul urias pe care il are Casillas in echipa Spaniei, pentru ca el a fost cel care a intervenit povidential in cateva momente in care soarta partidei ar fi putut fi schimbata. Probabil ca nu degeaba e capitanul echipei, colegii lui ii recunosc meritele. Din pacate, am constatat personal ca multi suporteri spanioli il desconsidera afirmand ca este doar un portar norocos. Eu spun ca norocul nu tine la infinit. In rest jocul echipei a spus totul... nada mas! (nu mai trebuie altceva)
Pana la urma trebuie sa recunoastem ca fotbalul, nascut in Anglia, la fel ca multi, multi alti nativi englezi, s-a mutat, in ultimul deceniu, pe coastele Spaniei. Unde, dupa cum se vede, o duce foarte bine!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Cafenea”