steaua - twente enschede, pe o bere

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by Mihai Vinturache »

Mihai Vinturache wrote:Dar, daca respecta traditia, in retur vor aduna doar 7-8 puncte si vor striga din nou ca din gura de sarpe ca Paszkany si Porumboiu umbla la arbitri!
Despre Dinamo era vorba.

Asta este... Ma ce bine le-am vazut!!!
In curand arbitri straini!*

* - La liga de pescuit la crap! Doar nu v-ati gandit la fotbal. Acolo toti dau credit arbitrilor nostrii, nimeni nu-i contesta! :lol:
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by Lorelai »

evergreen wrote:In sfarsit a facut si Rapid-ul un lucru util....pentru multa lume...!!!
Rapid nu a facut nici un lucru util.Poate putina dreptate.
Rapid si-a aratat valoarea.
Si a aratat si valoarea reala a liderului. Care nu a mai reusit sa joace trei sferturi de meci impotriva unei echipe in 10 oameni, si cu vreun gol dubios bagat aiurea.
Va spune asta unul din putinii spectatori care au fost in Regie, la meciul CFR Cluj- Sportul.
Sper ca Rapidul sa faca un lucru real util la meciul cu Steaua. Sa scoata gargaunii din cap unora.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by evergreen »

Aha, deci cand pierd altii, pierd meritat, cand pierde Rapid, pierde nemeritat!! Atunci sa faca "un lucru real util" sa piarda, meritat sau nemeritat!! :lol:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by cezar »

Steaua-Vaslui 0-1 ! "Deterioraţii" ăştia ai lui Becali au reuşit să nu-şi creeze nici o ocazie clară. Ce să-i faci, dacă-i deranjează mingea ?
Ce-mi place este faptul ca stelistii incep sa se invete cu infrangerile. Poate chiar au inceput sa le astepte, sa le placa ...
De-abia astept sa-i puna iar Mimi Stoica in genunchi in fata peluzei... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by evergreen »

Vaslui-ul, totusi, nu cred ca este vreo echipa de la coada clasamentului, pentru a ajunge la epitete de genul acesta. Ca valoare, chiar daca parerile sunt impartite, sunt apropiate, iar in ultimele zile a mai pierdut cineva un meci, in afara, ce-i drept, cu o echipa de valoare apropiata, si n-am auzit pe nimeni sa-i eticheteze in niciun fel! Este, din nou, vechea poveste, cu echipa-dusman al poporului, daca pierdea altcineva, era nedrept, erau arbitrii, etc...!! Amuzant :lol: ...
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by Lorelai »

Nu joaca toata lumea tiki-taka !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by evergreen »

De-asta suntem noi ROMANI AICI IN ROMANIA si nu se va schimba nimic niciodata, poate, cine stie, doar clonand un TEPES sau un Hitler...!!! :mrgreen:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by fish bone »

Cezare, acum m-am convins.
Esti categoric suporter stelist.
Eu nici nu am vazut meciul, iar matale stii clar ca astia nu si-au creat nicio ocazie.
Recunoaste domne ca ai urmarit meciul si evident te-ai bucurat.
Hai Faru' (31 de puncte frate e ceva, in liga 2)
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by fish bone »

Bah frate, Callatis are 32 de puncte in aceiasi liga.....
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by cezar »

fish bone wrote:Cezare, acum m-am convins.
Esti categoric suporter stelist.
Eu nici nu am vazut meciul, iar matale stii clar ca astia nu si-au creat nicio ocazie.
Recunoaste domne ca ai urmarit meciul si evident te-ai bucurat.
Hai Faru' (31 de puncte frate e ceva, in liga 2)
Evident ca m-am bucurat ! Intotdeauna ma bucur cand ia Steaua bataie, iar cand i se ia interviu lui Becali ma distrez ca la Stan si Bran.
La fel ma distrez si cand intervine cate un stelist consolat cu ideea ca sunt si echipe mai slabe decat Steaua (e drept, putine :lol: ).
Parca pe mine ma intereseaza de alte echipe ! :lol: :lol: :lol:
Eu ma distrez cu Steaua ! :lol: :lol: :lol:
Moamăăă, ce distanţă între declaraţiile lui Jiji şi realitate ! Astă iarnă era ciobanul era sigur că va juca finala Europa League, acum câteva săptămâni ca Steaua va fi pe locul I până de Paşti ...
Nimic din toate astea ! Oare s-au terminat valizele :?: :lol: :?: :lol: :?: :lol:
User avatar
zgubea
Posts: 232
Joined: 10 Mar 2010, 08:46
Location: Bucuresti
Contact:

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by zgubea »

cezar wrote:
fish bone wrote:Cezare, acum m-am convins.
Esti categoric suporter stelist.
Eu nici nu am vazut meciul, iar matale stii clar ca astia nu si-au creat nicio ocazie.
Recunoaste domne ca ai urmarit meciul si evident te-ai bucurat.
Hai Faru' (31 de puncte frate e ceva, in liga 2)
Evident ca m-am bucurat ! Intotdeauna ma bucur cand ia Steaua bataie, iar cand i se ia interviu lui Becali ma distrez ca la Stan si Bran.
La fel ma distrez si cand intervine cate un stelist consolat cu ideea ca sunt si echipe mai slabe decat Steaua (e drept, putine :lol: ).
Parca pe mine ma intereseaza de alte echipe ! :lol: :lol: :lol:
Eu ma distrez cu Steaua ! :lol: :lol: :lol:
Moamăăă, ce distanţă între declaraţiile lui Jiji şi realitate ! Astă iarnă era ciobanul era sigur că va juca finala Europa League, acum câteva săptămâni ca Steaua va fi pe locul I până de Paşti ...
Nimic din toate astea ! Oare s-au terminat valizele :?: :lol: :?: :lol: :?: :lol:

O fi suparat ca l-a suntat Vadim, si i-a trecut si de fotbal..... :lol: :lol: :lol:
Dragos Bradatan
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by Lorelai »

zgubea wrote:O fi suparat ca l-a suntat Vadim, si i-a trecut si de fotbal.....
Cred ca s-au suntat reciproc !
Dragos, nu ne-ai spus de ispravile de la Dorin !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
zgubea
Posts: 232
Joined: 10 Mar 2010, 08:46
Location: Bucuresti
Contact:

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by zgubea »

Lorelai wrote:
zgubea wrote:O fi suparat ca l-a suntat Vadim, si i-a trecut si de fotbal.....
Cred ca s-au suntat reciproc !
Dragos, nu ne-ai spus de ispravile de la Dorin !

Uite aici Dane, sa nu fim off-topic : http://forum.pescarclub21.ro/viewtopic. ... 874#p35874
Dragos Bradatan
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by evergreen »

Dinamo s-a "predat" frumos, acum...ce sa zic... sa vedem daca nu ii calcam pe urme, pentru ca in ultima vreme ceea ce se intampla nu are nicio logica(sau...cine stie?)... :? echipe pozitionate mai sus in clasament pierd in fata unora care se lupta sa scape de pe ultimele pozitii, jucatori care sunt platiti pentru ceea ce nu joaca, actionari ai cluburilor care vorbesc prea mult...viitorul nu suna bine!!!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by fish bone »

Bun portar Hamutovski.
Era cat pe ce sa....facem egal.
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by PETREMAN »

Ce liniste apasatoare :roll: ....nimeni nu mai comenteaza nimic de Steaua :lol: ....eu v-am zis sa asteptati pana la sfarsitul campionatului sa vedem ierarhia corecta ;) ...asta e daca Steaua e mai buna ca Dinamo si Rapid ce sa facem acum ..... la anu se revanseaza ei :lol: :lol:
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by evergreen »

Nu mai conteaza asa mult acum daca luam sau nu campionatul datorita faptului ca asteptam jocul rezultatelor, este satisfacatoare si dubla cu cainii, dar ce lucru frumos ar fi fost sa-i suflam si titlul lui Dinamo chiar in meciul direct :D ! :) Sa vedem, pana la urma, cine si cum va juca in Europa, mai cu seama "cum"!!! ;) Pacat de echipele care ''merita'' mai mult, ca sunt cam visatoare! :lol:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by Mihai Vinturache »

Mai ca-mi vine sa ma mai citez o data dar...
Bravo CFR desi imi pare rau de Vaslui care a jucat cel mai frumos fotbal, cel putin in retur.
Se pare ca echipele bucurestene mai au de invatat putin fotbal. Ar trebui sa mai treaca in banca pentru cateva sezoane si sa ia notite. Din pacate neamul Becali i-a convins ca daca vine un samsar si te lauda putin inseamna ca deja esti vedeta si le poti scuipa tuturor coji de seminte in cap in timp ce antrenamentele se rezuma la exercitii de tiki-taka in discotecile din Dorobanti. Sau la Belagio ca e mai aproape de Dinamo. Ca stelistii se antreneaza la "Las Fierbinti" :lol:
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by evergreen »

Subscriu la tot, mai putin la partea cu ''Bravo, CFR''! ;) Mai repede as spune ''Bravo, U Cluj''! :evil: Sper sa spun asta luni seara! :) ;)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Post Reply

Return to “Cafenea”