UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by evergreen »

Azinoapte, in jurul orei 2:00, am scris primul raspuns la topicul SCRISOARE DESCHISA CATRE TRAIAN ...ESCU, iar acum vad ca a disparut topicul. Ce se intampla, oare?
;)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by Dumitrescu Iancu »

evergreen wrote:Azinoapte, in jurul orei 2:00, am scris primul raspuns la topicul SCRISOARE DESCHISA CATRE TRAIAN ...ESCU, iar acum vad ca a disparut topicul. Ce se intampla, oare?
;)
Nimic, este doar un forum de pescari...Topicul pe care l-ai deschis a fost mentinut pana in momentul in care, tot tu, ai reprosat userilor lipsa de reactie...
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by evergreen »

In primul rand, nu am deschis eu acel topic, iar din cate imi aduc aminte, nu am folosit in raspunsul pe care l-am postat niciun cuvant care poate fi banuit , macar, de vreun sens jignitor!!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by evergreen »

Vad ca mai exista si alte topic-uri care nu au legatura cu pescuitul, ba chiar unul despre ce se mai intampla prin „unele zone”. Sper ca nu se repeta situatia din „alta parte”!!!!????!!! :o :shock: :(
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by evergreen »

Si la sectiunea CAFENEA trebuie sa postezi doar despre pescuit? Observ ca nu toata lumea se conformeaza!!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by Dumitrescu Iancu »

Frate, inca odata, suntem o asociatie de pescari ! Exista si discutii pe teme politice, fiecare isi poate exprima convingerea personala, exista si un topic dedicat Pietii Universitatii, dar nimeni nu are dreptul sa judece pe cel de langa el...
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by evergreen »

Si eu, repet, daca se poate cita ce a deranjat din postarea mea de azinoapte!!! „Se pare ca oamenii sunt mai interesati de aprovizionarea pentru 3-4 zile de vreme cu ninsori decat de cativa ani de putregai!” Mi s-a parut ciudat faptul ca nimeni nu a miscat macar 2-3 taste ca raspuns la acel topic, de aici pana la a judeca, sau condamna, totusi, este cale lunga!! ;)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by Dumitrescu Iancu »

Nu stiu ce ti s-a parut ciudat, dar, in mod sigur, tinand cont ca NIMENI nu a dat un raspuns la prima postare, remarca respectiva este jignitoare pentru multi useri...
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by evergreen »

Atunci, inseamna ca piesa „Romania, trezeste-te” este o jignire la adresa intregii tari si intregului popor!!!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by evergreen »

Sa admitem, ipotetic - din punctul meu de vedere - greseala, atunci trebuia sters raspunsul meu, nu topic-ul lansat de altcineva, nu?!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by Dumitrescu Iancu »

evergreen, e dreptul tau sa crezi ce vrei...Insa nu ai dreptul sa obligi pe nimeni sa fie de acord cu tine! Si aici este o replica vestita a raposatului taranist Ratiu!
ionpescarul
Posts: 176
Joined: 18 Jan 2011, 17:27
Location: Loloiasca
Contact:

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by ionpescarul »

Au mai fost dezbateri politice pe forum ,nu am participat la ele ,pina la urma sa ajuns la scandal mare ,parerile sint impartite uni sint prea patimasi (sau poate au interese fizice) noi romani sintem cam fixisti si foarte creduli , punem ochi pe un politician si zicem ca ala e dumnezeu , indicat e sa fim doar observatori echidistanti ,Sintem tentati sa discutam despre politica in sectorul, CAFENEA crezind ca postarile respective ne ajuta , parerea mea : e ca chiar ne ajuta (ne mai deschide mintea ) ,daca se discuta decent chiar e in regula. Totusi este un forum cu alta tema ,iar multi nu sint de acord sa amestecam pescuitul online cu politica online, cu toate ca socializarea ne deschide capul ,nu politica strutului.,Dar ,ca sa nu alergam pe mai multe topicuri cu tema politica ,era indicat ca scrisoarea lui C.T.P. sa fie postata pe topicul cu Piata Universitati ,daca nu o mai aveti ,o am eu pe blog.
e bine ca informatia sa fie concentrata ,nu sa alergi dupa ea pe mai multe topicuri. (aici este doar parerea mea)
Comenzi montaj tabla tip tigla
tel contact.0726 037 708 sau 0732 422 211
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by Dumitrescu Iancu »

Nea Ioane, poti pune linistit respectiva scrisoare! In rest, respect pentru comentariul anterior!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by evergreen »

Eu nu am de spus decat atat: nu mai am demult nicio simpatie politica interna, doar ca ajung din ce in ce mai mult sa inclin balanta catre monarhie constitutionala, dar intre un hot destept si un hot prost cu gura mare, prefer sa conduca primul!!! ;)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by evergreen »

Dumitrescu Iancu wrote:evergreen, e dreptul tau sa crezi ce vrei...Insa nu ai dreptul sa obligi pe nimeni sa fie de acord cu tine! Si aici este o replica vestita a raposatului taranist Ratiu!
Era, oricum, mai mult o constatare, cu parere de rau, si presarata cu o pudra de repros!! ;)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by evergreen »

ionpescarul wrote:Au mai fost dezbateri politice pe forum ,nu am participat la ele ,pina la urma sa ajuns la scandal mare ,parerile sint impartite uni sint prea patimasi (sau poate au interese fizice) noi romani sintem cam fixisti si foarte creduli , punem ochi pe un politician si zicem ca ala e dumnezeu , indicat e sa fim doar observatori echidistanti ,Sintem tentati sa discutam despre politica in sectorul, CAFENEA crezind ca postarile respective ne ajuta , parerea mea : e ca chiar ne ajuta (ne mai deschide mintea ) ,daca se discuta decent chiar e in regula. Totusi este un forum cu alta tema ,iar multi nu sint de acord sa amestecam pescuitul online cu politica online, cu toate ca socializarea ne deschide capul ,nu politica strutului.,Dar ,ca sa nu alergam pe mai multe topicuri cu tema politica ,era indicat ca scrisoarea lui C.T.P. sa fie postata pe topicul cu Piata Universitati ,daca nu o mai aveti ,o am eu pe blog.
e bine ca informatia sa fie concentrata ,nu sa alergi dupa ea pe mai multe topicuri. (aici este doar parerea mea)
Subliniez din nou, topicul sters nu l-am initiat eu, doar am raspuns la subiect, primul si singurul raspuns, de altfel!!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by Dumitrescu Iancu »

evergreen wrote:Era, oricum, mai mult o constatare, cu parere de rau, si presarata cu o pudra de repros!! ;)
Atentie la cantitatea de... pudra, cand e prea multa, strica prajitura... :lol: :lol: :lol:
ionpescarul
Posts: 176
Joined: 18 Jan 2011, 17:27
Location: Loloiasca
Contact:

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by ionpescarul »

Subliniez din nou, topicul sters nu l-am initiat eu, doar am raspuns la subiect, primul si singurul raspuns, de altfel!![/quote]
..................................................................................................
Hai sa mutam discutia pe topicul despre Piata Universitati ,comprimam informatia si ne este si mai usor ,de fapt scrisoarea lui C.T.P. acolo trebuia postata .
Asa puteam si eu sa deschid un nou topic despre Rosia Montana ,altul despre Nuclear Electrica,altul despre Hidroelectrica samd , toate fiind subiecte grele despre vanzarea industriei strategice ,dar asa transform Cafeneaua pescarului in Cafeneaua nemultumitului politic.
Dar totusi ,cine a initiat topicul sters ?
Comenzi montaj tabla tip tigla
tel contact.0726 037 708 sau 0732 422 211
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by Dumitrescu Iancu »

Am ramas cu impresia ca topicul a fost deschis de evergreen... Se pare ca nu e asa si ii cer scuze! Dar numai pentru ca i-am atribuit paternitatea topicului! :mrgreen:
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: UNDE ESTE SCRISOAREA DESCHISA CATRE TRAIAN!?!

Post by Lorelai »

M-am gandit la ceva.
Nimeni nu a facut publica o scrisoare deschisa catre Ponta si Antonescu.
O fi bine, o fi rau ?
Vedem noi la alegeri ! :mrgreen:
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Post Reply

Return to “Cafenea”