Salutare la pescari

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

ionpescarul
Posts: 176
Joined: 18 Jan 2011, 17:27
Location: Loloiasca
Contact:

Re: Salutare la pescari

Post by ionpescarul »

robert_13 wrote:nea ioane, abia azi am citit si am vazut invitatia..din pacate!
cred ca la barcanesti s-a intamplat evenimentul, nu? asteptam foto si filmuletele de rigoare!!
mi-ar fi placut sa te cunosc personal!
Preferinta participantilor , fara poze.
Anul trecut am mincat o combinatie care ma dat gata ,dar nu stiam de ce? La chermeza asta am incercat-o si eu , dar nu a iesit , de ce ? va explic.
Burta de novac fripta la disc ,cu multa lamiie , dar multa tare ,feliute mici taiate si aruncate in grasimea de pe disc iar suplimentar vreo 3 lamii stoarse deasupra, deci in concluzie multa acreala si cu toate astea ,cind muscai din carne ? o abandonai dupa 3 inghitituri ,exagerat de grasa si gretoasa. Am zis eu in sinea mea , am dat chics ,dar nu stiam ,de ce? ,de fapt nimeni nu a mincat ,decit foarte putin. ,am trecut la altele , dupa vreo 2 ore ,gust intimplator dintr-o bucata de burta fripta,(se racise) pericol mare ,rece mergea super,intrase acreala in ea ,nu mai crea repulsia de carne prea grasa ,din contra era acrisor dulceaga, mergea beton .Am mai invatat ceva ,burta grasa fripta ,merge bine rece si bineinteles la preparare folositi multa lamiie ,mamaliga sa fie tot rece ,exclus vinul dulce ,in rest merg toate, inclusiv taria.
Comenzi montaj tabla tip tigla
tel contact.0726 037 708 sau 0732 422 211
Post Reply

Return to “Cafenea”