Discutii despre Off Topic

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Discutii despre Off Topic

Post by Lorelai »

pescarul33 wrote:Dragule, umbla vorba prin targ ca-i faci vizite domnului pictor, si va complotati impotriva mea. N-aveti decat , amenintarile primite de la voi sunt deja in atentia celor care trebuie, la primul fir de par care mi se misca, s-ar putea sa primiti vizite de la niste domni cu caschete imbracati in uniforme. Treaba voastra , sa nu ziceti ca nu v-am atentionat.
pescarul33 wrote:Pe aceasta cale am sa fac public, ca in urma cu 10 minute mi-a fost inaintat un mail, pe care din pacate nu-l pot reproduce datorita continutului, expediat de catre modigliani altcuiva, dar adresat mie, in care sunt injurat ca la usa cortului si amenintat in ultimul hal. Nu este primul de acest gen, iar tot ce am primit public, privat sau pe mail impreuna cu identificarea expeditorilor sunt stocate in siguranta si vor fi folosite la nevoie.
Pana acum m-am ferit sa ma bag in unele discutii pe care nu le inteleg prea bine. Si la fel imi propun sa fac in continuare.
Dar nu pot sa nu remarc faptul ca am inceput sa citesc lucruri cu care nu am fost obisnuit pana acum.
Amenintari, puneri in garda, domni cu caschete si uniforme...
Aici, pe acest site, care se doreste a fi un loc de intalnire pasnica a unor entuziasti legati de o pasiune comuna ?
Sper Domnule Administrator, sau Pescar 33, ca sunteti perfect constient de gravitatea celor afirmate.
Pentru ca este foarte grav daca intradevar s-a ajuns la asa ceva.
Personal primesc acum un serios semnal de alarma. Si, la fel ca si altii probabil, o sa cer lamuriri in acest sens.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Discutii despre Off Topic

Post by Lorelai »

De asemenea vad ca sunt sterse postari, la una din ele tocmai dadeam citat si a disparut.
Va rog sa-mi spuneti cine a sters-o . A fost vorba de greseli de ortografie ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Discutii despre Off Topic

Post by Lorelai »

Si va previn ca orice incercare de trunchiere a postarii mele poate fi considerata " CASUS BELLI "
Ca tot vorbeam de curand despre acest lucru.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
pescarul33
Posts: 100
Joined: 13 Feb 2010, 18:13

Re: Discutii despre Off Topic

Post by pescarul33 »

@lorelai
Pana acum m-am ferit sa ma bag in unele discutii pe care nu le inteleg prea bine. Si la fel imi propun sa fac in continuare.
Dar nu pot sa nu remarc faptul ca am inceput sa citesc lucruri cu care nu am fost obisnuit pana acum.
Amenintari, puneri in garda, domni cu caschete si uniforme...
Aici, pe acest site, care se doreste a fi un loc de intalnire pasnica a unor entuziasti legati de o pasiune comuna ?
Sper Domnule Administrator, sau Pescar 33, ca sunteti perfect constient de gravitatea celor afirmate.
Pentru ca este foarte grav daca intradevar s-a ajuns la asa ceva.
Personal primesc acum un serios semnal de alarma. Si, la fel ca si altii probabil, o sa cer lamuriri in acest sens.
Tot ceea ce spun este adevarat si poate fi probat. Exista toate mesajele primite, plus confirmarea identificarii expeditorilor primita in urma cu cateva minute. In unele mesaje mi se cerea insistent retragerea din functia de admin si lasarea libera a catorva useri care sa ,, revolutioneze forumul,,. Le-am facut pe plac cu retragerea mai putin cu lasatul liber.
Pescarul33 si administrator nu mai au nimic in comun, functia a fost preluata de celalalt coleg, care nu are cont pe site in afara de administrator, si este mai bine sa ramana anonim pentru a evita sa aiba parte de aceleasi neplaceri ca si mine.
Si vreau si eu sa ma exprim liber la fel ca si ceilalti, ca functia de admin nu-mi dadea voie. :D
Sper ca cei care au cunostinta sa confirme acest lucru.
ce stiu sigur: sunt un mare visator !!! ce nu stiu sigur: cand o sa ma trezesc? !!!
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Discutii despre Off Topic

Post by mihai_mura »

Propun ca in regulamentul forumului sa fie prevazut : "autocitarea" sa se poata realiza ...maxim ...o data (poate gresi omul). Recidiva se pedepseste cu inchisoarea.
pescarul33 wrote: Pescarul33 si administrator nu mai au nimic in comun, functia a fost preluata de celalalt coleg, care nu are cont pe site in afara de administrator, si este mai bine sa ramana anonim pentru a evita sa aiba parte de aceleasi neplaceri ca si mine.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Si capra ....se uita pe geam..... :lol: :lol:
pescarul33 wrote:Le-am facut pe plac cu retragerea mai putin cu lasatul liber.
Si cum ai facut asta??!! :roll:

Distractiv acest topic! Sa nu-l stergeti!
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
pescarul33
Posts: 100
Joined: 13 Feb 2010, 18:13

Re: Discutii despre Off Topic

Post by pescarul33 »

pescarul33 wrote: Pescarul33 si administrator nu mai au nimic in comun, functia a fost preluata de celalalt coleg, care nu are cont pe site in afara de administrator, si este mai bine sa ramana anonim pentru a evita sa aiba parte de aceleasi neplaceri ca si mine.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Si capra ....se uita pe geam..... :lol: :lol:
pescarul33 wrote:Le-am facut pe plac cu retragerea mai putin cu lasatul liber.
Si cum ai facut asta??!! :roll:

Distractiv acest topic! Sa nu-l stergeti!
Nu stiu care parte vi se pare mai distractiva???
Faptul ca primesc tot felul de mesaje sau ca nu mai am de a face cu functia admin? Daca ati citi mai cu atentie toate topicurile ati vede ca eram 2 admini pe acelasi cont de administrator.
Misto vedere aveti asupra distractiei, sau va place sa faceti caterinca pe carca altora ? Chiar nu-mi pare nimic de ras.
ce stiu sigur: sunt un mare visator !!! ce nu stiu sigur: cand o sa ma trezesc? !!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Discutii despre Off Topic

Post by Dumitrescu Iancu »

Lorelai wrote: Aici, pe acest site, care se doreste a fi un loc de intalnire pasnica a unor entuziasti legati de o pasiune comuna ?
Asa este, Dane, asta se doreste, dar nu de toata lumea...Pentru unii era ( pentru altii inca mai este) doar o latrina in care isi varsau dejectiile...Cand nu au mai avut aceasta posibilitate, au trecut la amenintari si injuraturi pe mail-uri, si-au alertat prietenii pentru a-i sustine...cam asta se intampla! Dar nu-i bai, mergem inainte si nu obligam pe nimeni sa ramana pe acest forum!
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Discutii despre Off Topic

Post by mihai_mura »

Acest topic se numeste "Discutii despre Off Topic"!
Urarile, felicitarile, dansul, amenintarile, zvonurile, minciunile, bocetele....sunt gazduite in alta parte.
O sa va dea la palma dl Burian!
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Discutii despre Off Topic

Post by Claudiu »

Da` care-i smenu'? ca dl. Petrovici a cerut insistent sa fie banat, Miyagy la fel numai ca n-a insistat prea mult :lol: , Pictoru abia ce-a scapat... Unde-i durerea ? :roll:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Discutii despre Off Topic

Post by Dumitrescu Iancu »

mihai_mura wrote:Acest topic se numeste "Discutii despre Off Topic"!
Urarile, felicitarile, dansul, amenintarile, zvonurile, minciunile, bocetele....sunt gazduite in alta parte.
O sa va dea la palma dl Burian!
Coane Mihaita, esti ultimul om cu care vreau sa ma contrez, te rog sa ma crezi ! Si nici nu am s-o fac ! te rog insa sa te informezi din mai multe surse !
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Discutii despre Off Topic

Post by Lorelai »

Eu zic (I say men, ca sa scap de cacofonie) ca :
Acest forum are moderatori, pentru fiecare din ei am incredere si prietenie.
Ar fi normal sa primim de la ei toate informatiile necesare.
Daniele draga, daca prima oara te-ai grabit, a doua oara ai intarziat.
Nu e bai, ai vrut sa ajuti, te asigur de toata amicitia mea, sa ne vedem sanatosi la actiuni, de fapt este lucrul cel mai important.
Pentru ca acolo este adevarul. Ne bucuram cand ne vedem, ne simtim bine impreuna, ne despartim cu dorinta de a ne revedea, ne mai trimitem si poze sa vedem ce frumos a fost .
Lucrurile de care ai pomenit nu au niciodata loc in asa ceva.In sensul ca ar fi condamnabile.
Hai ca s-a postat intre timp.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Discutii despre Off Topic

Post by mihai_mura »

Dumitrescu Iancu wrote: Coane Mihaita, esti ultimul om cu care vreau sa ma contrez, te rog sa ma crezi ! Si nici nu am s-o fac ! te rog insa sa te informezi din mai multe surse !
Coane Iancul, daca imi spui si din ce surse si despre ce sa ma informez... iti urez sfatul.
Si nu vad subiectul pe care sa ne contram si de ce?!
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
pescarul33
Posts: 100
Joined: 13 Feb 2010, 18:13

Re: Discutii despre Off Topic

Post by pescarul33 »

Lorelai wrote:Eu zic (I say men, ca sa scap de cacofonie) ca :
Acest forum are moderatori, pentru fiecare din ei am incredere si prietenie.
Ar fi normal sa primim de la ei toate informatiile necesare.
Daniele draga, daca prima oara te-ai grabit, a doua oara ai intarziat.
Nu e bai, ai vrut sa ajuti, te asigur de toata amicitia mea, sa ne vedem sanatosi la actiuni, de fapt este lucrul cel mai important.
Pentru ca acolo este adevarul. Ne bucuram cand ne vedem, ne simtim bine impreuna, ne despartim cu dorinta de a ne revedea, ne mai trimitem si poze sa vedem ce frumos a fost .
Lucrurile de care ai pomenit nu au niciodata loc in asa ceva.In sensul ca ar fi condamnabile.
Hai ca s-a postat intre timp.

Ai dreptate, dar cum o dai, bine tot nu e. Prima data este adevarat , am intervenit un pic mai tare, problema a fost ca nu cei implicati au sarit in sus, a doua oara am lasat-o sa se-ntinda , am zis sa fie bine , sa nu mai las loc de carcote, nici asa n-a fost bine. Stii vorba: Oricum o dai, tot ca dracu vine. :lol: . La fiecare jignire, insulta etc. am intins mana spre paciuire, dar degeaba, in loc de pace mai mult venin am primit. Un gust amar , fata de cei cativa care m-au jignit continuu, desi nu le-am adresat nici un singur cuvant , le-am inteles doleantele, insa nu puteam fi de acord cu ele. In rest tot respectul si multumirea pentru toata lumea, unii m-au sustinut pe forum , altii pe privat , le multumesc tuturor , pe unii-i cunosc personal, pe altii doar de pe forum, dar ne vom cunoaste, nu-i timpul pierdut.

Cu stima si respect
Daniel Craciun.
ce stiu sigur: sunt un mare visator !!! ce nu stiu sigur: cand o sa ma trezesc? !!!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Discutii despre Off Topic

Post by Claudiu »

Imi pare rau ca am facut gluma cu Modigliani si numarul lui de postari. Daca stiam ca-i banat n-o mai faceam. Abia acum am aflat...
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Discutii despre Off Topic

Post by mihai_mura »

Claudiu wrote:Imi pare rau ca am facut gluma cu Modigliani si numarul lui de postari. Daca stiam ca-i banat n-o mai faceam. Abia acum am aflat...
Pai ieri nu era la carcera! Acu pentru ce a luat-o?
Vad ca si Myagi e la zdup si i se adreseaza lumea. Tu macar ai comis-o din nestiinta.
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Discutii despre Off Topic

Post by mihai_mura »

Petru Burian wrote:......... A trebuit sa intervina "dezastrul" ca sa fie inteles ca orice topic are un subiect si orice postare Off topic trebuie semnalata sau stearsa din start, fara prea multe discutii.
Toate scandalurile de pe forum au avut ca punct de plecare o postare Off topic, care daca era stearsa din start nu se ajungea la zeci de pagini rusinoase pt. forum, total destructive pt. topicuri interesante la origine, nemaivorbind de "teroristii de profesie" care-si permit cam multe in ultima vreme......
Propun ca moderatorii sa stearga, incepand cu postarile mele, tot ce este OFF.
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
robert_13
Posts: 160
Joined: 19 Jan 2011, 01:10

Re: Discutii despre Off Topic

Post by robert_13 »

intelesesem ca este an de criza.
dar stiam ca e vb de criza economica, nu de personalitate.
ce v-a apucat pe toti?
robert_13
Posts: 160
Joined: 19 Jan 2011, 01:10

Re: Discutii despre Off Topic

Post by robert_13 »

mihai_mura wrote:
Petru Burian wrote:......... A trebuit sa intervina "dezastrul" ca sa fie inteles ca orice topic are un subiect si orice postare Off topic trebuie semnalata sau stearsa din start, fara prea multe discutii.
Toate scandalurile de pe forum au avut ca punct de plecare o postare Off topic, care daca era stearsa din start nu se ajungea la zeci de pagini rusinoase pt. forum, total destructive pt. topicuri interesante la origine, nemaivorbind de "teroristii de profesie" care-si permit cam multe in ultima vreme......
Propun ca moderatorii sa stearga, incepand cu postarile mele, tot ce este OFF.
teoretic, moderatorii ar fi trebuit sa stearga sau sa mute orice postare off topic, de mult...
de fapt asta-i munca moderatorului. sa atraga atentia atunci cand se deraieaza de la subiect, sa mute mesajul acolo unde-i este locul, cu explicatiile de rigoare. privat si/ sau public
vendetele se pot duce pe topicuri dedicate. nu este interzis lucrul asta.
dar nu inseamna ca pe fiecare topic trebuie sa aiba loc o lupta. daca ar fi asa, schimbam titlul forumului din APC 21 in Rafuieli pescaresti, Lupte si Revolutii, Cine e mai Destept sau mai Agresiv, Gherila Pescarilor Urbani, etc.
si lasam dracu` pescuitul si discutiile pe aceasta tema...!!

cu mare amaraciune in suflet, subsemnatul..
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Discutii despre Off Topic

Post by dutustoica »

robert_13 wrote:intelesesem ca este an de criza.
dar stiam ca e vb de criza economica, nu de personalitate.
ce v-a apucat pe toti?
Robert, nu pierde din vedere faptul ca suntem si in criza de pescuit.......Si atunci, unii - pescari adevarati, altfel - care nu vor sa dea nimic "din casa" pentru ceilalti colegi (sfaturi, propuneri, experiente din pescuielile lor.... ), prefera sa stea la panda si cum apare cate o "sminteala" din partea unuia, zbang..............i-a sarit la beregata. Si apoi, incepe circul. Uneori, ai impresia ca aici unii isi rezolva probleme existentiale pentru ei si nu numai, erijandu-se in atotcunoscatori, justitiari, eminente cenusii...... dand verdicte si facand judecati in pas de defilare, cu onorul spre....."ïn sus". Si asta pentru ca in stanga si dreapta sunt oamenii pe care-i cunosc si in care-si "descarca acum munitia". Oamenii care le-au stat alaturi pe mal de Dunare pana mai ieri, cu care au mancat gulas sau ciorba de peste din acelasi ceaun, au dormit in acelasi cort, au stat in aceeasi barca, au baut din acelasi pahar (Banisor, desigur ;) ), au impartit pestii la sfarsit de pescuiala si muuuuuuuuuuuuuuuuuuuulte altele, pe care nu vreau sa le enumar aici. Ar fi prea multe si nu vreau sa devin patetic.
Asa ca, nu te mai mira. Esti tanar si de aici poti invata multe.
Cum in alta parte "toamna se numara bobocii", aici "iarna se numara prietenii adevarati" si partenerii de pescuit adevarati......
User avatar
Indian Larry
Posts: 107
Joined: 25 Feb 2011, 11:41
Location: Bucuresti

Re: Discutii despre Off Topic

Post by Indian Larry »

se numara interesele, asta se numara... :lol:
totul pleaca de la bani si interese, nu de la galceve pe forum. ;)
Post Reply

Return to “Cafenea”